'Μαχαίρι' στις απουσίες βάζει το υπουργείο παιδείας

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Τι εννοείς στα bold;

Οκ με τα ''ντουβάρια'' αλλά τι γίνεται με όσους έχουν στόχο υψηλόβαθμες σχολές; Μέσα στην τάξη δεν μπορείς να διαβάσεις...

στα bold εννοώ πως προκειμένου ο μαθητής να διαβάσει όσο καλύτερα μπορεί (και το 1/100 στις πανελλαδικές είναι σημαντικό) παραδίδει ψεύτικα δικαιολογητικά (πχ ο γιατρός καταγράφει στο δικαιολογητικό "λοίμωξη της αναπνευστικής οδού" χωρίς καν να με έχει δει)...
προσωπικά το σύστημα που ακολούθησα ήταν να κάνω λίγες απουσίες στις αρχές και στα μέσα της χρονιάς (περίπου 20 νομίζω είχα) έτσι ώστε να έχω περιθώριο για μετά το Πάσχα, όπου πατούσα μόνο στα μαθηματικά κ. τις πρώτες 3 εβδομάδες...τελικά ούτε που ξέρω πόσες απουσίες είχα σύνολο ( δν αναγράφονταν καν στον έλεγχο) και ούτε ποτέ με προβλημάτισε...το πολύ-πολύ να τις μειώσουν κατά 20 απουσίες...δν θα είναι κάτι τρομερό...άλλωστε υπάρχουν και σοβαροί λόγοι για τους οποίους ένας μαθητής μπορεί να είναι απών/ούσα...και στην τελική για να μπω στη δικιά σου λογική (πως θα έχουν λιγότερο χρόνο για διάβασμα στο τέλος της χρονιάς) είναι ένας "περιορισμός" παραπάνω, ο οποίος ισχύει για όλους τους διαγωνιζομένους-υποψηφίους...οπότε δν αδικείται κανείς...όλοι "παίζουν" με τους ίδιους κανόνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Δεν ισχυει απολυτα, θα το καταλαβεις σε μερικα χρονια.
Τα αδέρφια μου και τα ξαδέρφια μου, δεν έκαναν ποτέ απουσίες για να διαβάσουν. Κατάφεραν, όμως, να πάρουν πάνω από 17.000 μόρια, και "μπήκαν" εκεί που ήθελαν. Και ξαναλέω, δεν είναι ανάγκη να απουσιάζεις από τα μαθήματα, για να διαβάσεις:) Στη τελική, άντε μία μέρα να απουσιάσεις. Παραπάνω, πιστεύω, είναι ότι χειρότερο, γιατί η τάξη θα έχει προχωρήσει στα μαθήματα και δε θα καταλαβαίνεις μερικά πράγματα, με αποτέλεσμα να κάνεις διπλό κόπο για να τα μάθεις. Εξάλλου οι καθηγητές, τις τελευταίες μέρες σε προετοιμάζουν για τις εξετάσεις, με επαναλήψεις κλπ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Τα αδέρφια μου και τα ξαδέρφια μου, δεν έκαναν ποτέ απουσίες για να διαβάσουν. Κατάφεραν, όμως, να πάρουν πάνω από 17.000 μόρια, και "μπήκαν" εκεί που ήθελαν. Και ξαναλέω, δεν είναι ανάγκη να απουσιάζεις από τα μαθήματα, για να διαβάσεις:) Στη τελική, άντε μία μέρα να απουσιάσεις. Παραπάνω, πιστεύω, είναι ότι χειρότερο, γιατί η τάξη θα έχει προχωρήσει στα μαθήματα και δε θα καταλαβαίνεις μερικά πράγματα, με αποτέλεσμα να κάνεις διπλό κόπο για να τα μάθεις. Εξάλλου οι καθηγητές, τις τελευταίες μέρες σε προετοιμάζουν για τις εξετάσεις, με επαναλήψεις κλπ:)
Μεχρι τον Απριλη-Μαη που θα αρχιζουν τα παιδια να κανουν απουσιες η υλη εχει βγει 2 φορες η και παραπανω σε ορισμενα μαθηματα αρα δεν τιθεται τετοιο θεμα.Επαναληψεις γινονται και στα φροντιστηρια και μαλιστα πιο αποτελεσματικες κατα τη γνωμη μου γιατι εχεις 5-10 μαθητες που βρισκονται στο ιδιο επιπεδο, οχι 30 με τεραστιες διαφορες μεταξυ τους.Αυτο που κανουν αρκετοι ειναι να πηγαινουν εκλεκτικα σε 1-2 μαθηματα κατευθυνσης.


Εγω προσωπικα, ολη τη χρονια εκανα 1 μολις απουσια γιατι τις φυλουσα για το τελος.Ετσι μετα το Πασχα δεν πατησα ουτε μια μερα.Με βοηθησε αρκετα γιατι γεμισα τις μπαταριες μου απο πλευρας υπνου και περα απο τον αυξημενο αριθμο ασκησεων που μας εβαζαν καταφερα να κανω και εξτρα επαναληψεις σε καποια σημεια που θεωρουσα εγω οτι επρεπε να δωσω παραπανω προσοχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Τα αδέρφια μου και τα ξαδέρφια μου, δεν έκαναν ποτέ απουσίες για να διαβάσουν. Κατάφεραν, όμως, να πάρουν πάνω από 17.000 μόρια, και "μπήκαν" εκεί που ήθελαν. Και ξαναλέω, δεν είναι ανάγκη να απουσιάζεις από τα μαθήματα, για να διαβάσεις:) Στη τελική, άντε μία μέρα να απουσιάσεις. Παραπάνω, πιστεύω, είναι ότι χειρότερο, γιατί η τάξη θα έχει προχωρήσει στα μαθήματα και δε θα καταλαβαίνεις μερικά πράγματα, με αποτέλεσμα να κάνεις διπλό κόπο για να τα μάθεις. Εξάλλου οι καθηγητές, τις τελευταίες μέρες σε προετοιμάζουν για τις εξετάσεις, με επαναλήψεις κλπ:)
Κι ομως.Τι θα κανεις οταν στο σχολειο μενουν δυο ατομα,ο καθηγητης λεει αντε ελατε ας κααανουμε κατι μια που ηρθαμε,ενω εσυ θελεις να μεινεις μονος σου και να επικεντρωθεις στις αδυναμιες σου ωστε να τις χτυπησεις,η θελεις να κοιηθεις βρε αδερφε.Οι Πανελληνιες ειναι ο καθενας για την παρτη του!Δε θα κοιταξεις να πας καθε μερα στο σχολειο για να εισαι αυτος που θα πει καλημερα.Κανεις οταν βγαινουν οι βασεις και δεις οτι κατι εφταιξε και δεν τα πηγες οσο καλα μπορουσες δε θα θυμαται τις καλημερες.Κι οσο για το οτι χανεις μαθηματα αν δεν πας,θα απαντουσα οτι την ιδια ωρα το φροντιστηριο κανει 3 φορες πιο συστηματικα μαθηματα με 4 φορες πιο συγκεντρωμενους μαθητες.Ξερω,καταντια της παιδειας,δωρεαν εκπαιδευση,μπλα μπλα,αλλα τριτη λυκειου με ενοιαζε μονο το πως θα αποδωσω εγω,οχι η σαπιλα της κοινωνιας.Το συστημα ειναι ετσι,χορευεις οπως πρεπει.Βιολογικη αρχη ειναι : οποιος δεν προσαρμοζεται και δεν επωφελειται εξαφανιζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μεχρι τον Απριλη-Μαη που θα αρχιζουν τα παιδια να κανουν απουσιες η υλη εχει βγει 2 φορες η και παραπανω σε ορισμενα μαθηματα αρα δεν τιθεται τετοιο θεμα.Επαναληψεις γινονται και στα φροντιστηρια και μαλιστα πιο αποτελεσματικες κατα τη γνωμη μου γιατι εχεις 5-10 μαθητες που βρισκονται στο ιδιο επιπεδο, οχι 30 με τεραστιες διαφορες μεταξυ τους.Αυτο που κανουν αρκετοι ειναι να πηγαινουν εκλεκτικα σε 1-2 μαθηματα κατευθυνσης.


Εγω προσωπικα, ολη τη χρονια εκανα 1 μολις απουσια γιατι τις φυλουσα για το τελος.Ετσι μετα το Πασχα δεν πατησα ουτε μια μερα.Με βοηθησε αρκετα γιατι γεμισα τις μπαταριες μου απο πλευρας υπνου και περα απο τον αυξημενο αριθμο ασκησεων που μας εβαζαν καταφερα να κανω και εξτρα επαναληψεις σε καποια σημεια που θεωρουσα εγω οτι επρεπε να δωσω παραπανω προσοχη.

Κι ομως.Τι θα κανεις οταν στο σχολειο μενουν δυο ατομα,ο καθηγητης λεει αντε ελατε ας κααανουμε κατι μια που ηρθαμε,ενω εσυ θελεις να μεινεις μονος σου και να επικεντρωθεις στις αδυναμιες σου ωστε να τις χτυπησεις,η θελεις να κοιηθεις βρε αδερφε.Οι Πανελληνιες ειναι ο καθενας για την παρτη του!Δε θα κοιταξεις να πας καθε μερα στο σχολειο για να εισαι αυτος που θα πει καλημερα.Κανεις οταν βγαινουν οι βασεις και δεις οτι κατι εφταιξε και δεν τα πηγες οσο καλα μπορουσες δε θα θυμαται τις καλημερες.Κι οσο για το οτι χανεις μαθηματα αν δεν πας,θα απαντουσα οτι την ιδια ωρα το φροντιστηριο κανει 3 φορες πιο συστηματικα μαθηματα με 4 φορες πιο συγκεντρωμενους μαθητες.Ξερω,καταντια της παιδειας,δωρεαν εκπαιδευση,μπλα μπλα,αλλα τριτη λυκειου με ενοιαζε μονο το πως θα αποδωσω εγω,οχι η σαπιλα της κοινωνιας.Το συστημα ειναι ετσι,χορευεις οπως πρεπει.Βιολογικη αρχη ειναι : οποιος δεν προσαρμοζεται και δεν επωφελειται εξαφανιζεται.
Απ' ότι ξέρω, στο λύκειο, οι μαθητές θα πρέπει να παρακολουθούν, υποχρεωτικά, απο την επόμενη σχολική χρονιά, μαθήματα μέχρι τις 4:00 μ.μ. οπότε ο ελεύθερος χρόνος θα μειωθεί κατακόρυφα αν παρακολουθείς μαθήματα σε φροντιστήριο.

ΥΓ. Δεν ξέρω, όμως, αν ψηφίστηκε τελικά:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Απ' ότι ξέρω, στο λύκειο, οι μαθητές θα πρέπει να παρακολουθούν, υποχρεωτικά, απο την επόμενη σχολική χρονιά, μαθήματα μέχρι τις 4:00 μ.μ. οπότε ο ελεύθερος χρόνος θα μειωθεί κατακόρυφα αν παρακολουθείς μαθήματα σε φροντιστήριο.

ΥΓ. Δεν ξέρω, όμως, αν ψηφίστηκε τελικά:worry:

έλεος...ποιος σου λέει αυτές τις βλακίες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Απ' ότι ξέρω, στο λύκειο, οι μαθητές θα πρέπει να παρακολουθούν, υποχρεωτικά, απο την επόμενη σχολική χρονιά, μαθήματα μέχρι τις 4:00 μ.μ. οπότε ο ελεύθερος χρόνος θα μειωθεί κατακόρυφα αν παρακολουθείς μαθήματα σε φροντιστήριο.

ΥΓ. Δεν ξέρω, όμως, αν ψηφίστηκε τελικά:worry:
Μεχρι τις 4;;;;Μηδενισμος του ελαχιστου ελευθερου χρονου, αλλα και του χρονου διαβασματος μου φαινεται εμενα!Αμαν αυτη η γυναικα!Αν δεν καταργησει τα φροντηστηρια και δεν ανεβασει το επιπεδο των καθηγητων ολο αυτο θα ειναι ενα φιασκο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
έλεος...ποιος σου λέει αυτές τις βλακίες?
Το είχα διαβάσει κάπου, αλλά δεν ξέρω αν κάτι τέτοιο θα γίνει τα επόμενα χρόνια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Απ' ότι ξέρω, στο λύκειο, οι μαθητές θα πρέπει να παρακολουθούν, υποχρεωτικά, απο την επόμενη σχολική χρονιά, μαθήματα μέχρι τις 4:00 μ.μ. οπότε ο ελεύθερος χρόνος θα μειωθεί κατακόρυφα αν παρακολουθείς μαθήματα σε φροντιστήριο.

ΥΓ. Δεν ξέρω, όμως, αν ψηφίστηκε τελικά:worry:
δεν πιστευω να ψηφισει κανεις κατι τετοιο,γιατι καθε ανθρωπος που φορα μια γραβατα θελει το σπιτι του,το αυτοκινητο του,και τον εαυτο του σε καλη καασταση,αν με πιανεις.Ποιος θα επαιρνε τετοιο ρισκο?Ακομη και να μην κινδυνευσει ο ιδιος ειναι το πολιτικο ρισκο.Αν ψηφιστει,θα ειναι για ολοημερα σχολεια,και ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ να γινεται αυτο στα λυκεια.Διαφορετικα,ενα καρο απουσιες παλι κι ο Θεος βοηθος(με δικη τους και μονο ευθυνη αν ισχυσει)


υγ)για το καλο σου φιλε μου δεξου το απο τωρα.Πλεον το φροντιστηριο σε βαζει στο πανεπιστημιο.Κι οι καθηγητες που θα εχεις στο σχολειο σου το βραδυ κανουν ιδιαιτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Απ' ότι ξέρω, στο λύκειο, οι μαθητές θα πρέπει να παρακολουθούν, υποχρεωτικά, απο την επόμενη σχολική χρονιά, μαθήματα μέχρι τις 4:00 μ.μ. οπότε ο ελεύθερος χρόνος θα μειωθεί κατακόρυφα αν παρακολουθείς μαθήματα σε φροντιστήριο.

ΥΓ. Δεν ξέρω, όμως, αν ψηφίστηκε τελικά:worry:

Σαν αναγκαστική πρόσθετη;
Μπα, δεν παίζει γιατί δεν συμφέρει το Δημόσιο να πληρώνει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Μεχρι τις 4;;;;Μηδενισμος του ελαχιστου ελευθερου χρονου, αλλα και του χρονου διαβασματος μου φαινεται εμενα!Αμαν αυτη η γυναικα!Αν δεν καταργησει τα φροντηστηρια και δεν ανεβασει το επιπεδο των καθηγητων ολο αυτο θα ειναι ενα φιασκο.
Zaraki ποιος θα καταργησει τα νομιμα φροντιστηρια που πληρωνουν στο κρατος ενα ευλογο ποσο σε αποδειξεις και λοιπα?Αλλοι θα την πληρωσουν.Μαθητες πειτε αλευρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlitos

Δραστήριο μέλος

Ο Παύλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 725 μηνύματα.
Τα αδέρφια μου και τα ξαδέρφια μου, δεν έκαναν ποτέ απουσίες για να διαβάσουν. Κατάφεραν, όμως, να πάρουν πάνω από 17.000 μόρια, και "μπήκαν" εκεί που ήθελαν. Και ξαναλέω, δεν είναι ανάγκη να απουσιάζεις από τα μαθήματα, για να διαβάσεις:) Στη τελική, άντε μία μέρα να απουσιάσεις. Παραπάνω, πιστεύω, είναι ότι χειρότερο, γιατί η τάξη θα έχει προχωρήσει στα μαθήματα και δε θα καταλαβαίνεις μερικά πράγματα, με αποτέλεσμα να κάνεις διπλό κόπο για να τα μάθεις. Εξάλλου οι καθηγητές, τις τελευταίες μέρες σε προετοιμάζουν για τις εξετάσεις, με επαναλήψεις κλπ:)

Φίλε πραγματικά μέχρι να φτάσεις Γ Λυκείου καλό είναι να μην έχεις άποψη πάνω στο συγκεκριμένο θέμα. Δεν ξέρεις τι πίεση ασκείται στους μαθητές και πόσο πολύτιμος είναι ο χρόνος που δεν θα πηγαίνεις σχολείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mf92

Νεοφερμένος

Η mf92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Δε γίνεται να μην κάνεις απουσίες τις τελευταίες μέρες!!!!Η Διαμαντοπούλου- όπως πάντα εκτός τόπου και χρόνου- νομίζει ότι θα δώσεις πανελληνιες και θα προλάβεις να κάνεις επανάληψη σε 1 μέρα τα μαθηματικά κατεύθυνσης και θα γράψεις και 20...
Επειδή όμως λύση δεν είναι ούτε οι άδειες αίθουσες, θα μπορούσε ίσως πριν τις εξετάσεις να υπήρχε θεσμοθετημένα ένα κενό κάποιων ημερών για επανάληψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Φίλε πραγματικά μέχρι να φτάσεις Γ Λυκείου καλό είναι να μην έχεις άποψη πάνω στο συγκεκριμένο θέμα. Δεν ξέρεις τι πίεση ασκείται στους μαθητές και πόσο πολύτιμος είναι ο χρόνος που δεν θα πηγαίνεις σχολείο.
Δεν είπα οτι ξέρω! Απλά έτσι έκαναν φίλοι και συγγενείς μου και λέω την άποψή μου.

Ας γυρίσουμε όμως στο θέμα μας, παρακαλώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Zaraki ποιος θα καταργησει τα νομιμα φροντιστηρια που πληρωνουν στο κρατος ενα ευλογο ποσο σε αποδειξεις και λοιπα?Αλλοι θα την πληρωσουν.Μαθητες πειτε αλευρι.
Καποιος πρεπει να το κανει και αυτο παραλληλα με την βελτιωση του επιπεδου της δημοσιας εκπαιδευσης...Δεν εχω φρουδες ελπιδες βεβαια, κατι τετοιο δεν θα συμβει τα επομενα 20 χρονια, αλλα τουλαχιστον να μην αποφασιζουν βλακωδη μετρα χωρις νοημα για να φαινεται οτι και καλα δουλευουν.Αν δεν εχεις τα @@ να κανεις κατι ριζικο και ουσιαστικο κατσε στην καρεκλα σου και περιμενε τις επομενες εκλογες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrusa!

Νεοφερμένος

Η xrusa! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
Βρε παιδιά??? Μέχρι τις 4 στο σχολείο??? Είναι δυνατόν??? Εγώ ξέρω ότι μέχρι τις 3 υπάρχει περίπτωση να πηγαίνει η 1η κ 2α δημοτικού (απαράδεκτο κατα τη γνώμη μου). Όσον αφορά τα γυμνάσια κ λύκεια λόγω της μείωσης της ύλης αλλά κ των απουσιών σκέφτονται να μειώσουν κάποιες ώρες (2-3) αλλιώς θα παραμείνουν όπως είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Ενας λογος που δεν κατηγορω τον jj,ειναι οτι την εποχη που ακουγα εκεινο το "κατσε καλα Γερασιμε",κι εβλεπα στις τηλεορασεις παντου φωτιες μανια και κακο,πραγματικα λυπομουν αυτον το Γερασιμο και σκεφτομουν τι κακοι ανθρωποι ειναι αυτοι που κανουν ολο αυτο το σαματα.Μεγαλωνοντας ομως,οταν πηγα τριτη Λυκειου,λεω Παναγια μου,φαντασου να χα κι εγω εναν Αρσενη να δινω πανελληνιες μεχρι και τα Θρησκευτικα!Κατι που σε μια ηλικια σου φαινεται σωστο,καποτε ισως αλλαξει.Για αυτο καλυτερα να εχεις αποψη για το παρων,κι οχι για αλλους,αλλα για σενα και μονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Δε γίνεται να μην κάνεις απουσίες τις τελευταίες μέρες!!!!Η Διαμαντοπούλου- όπως πάντα εκτός τόπου και χρόνου- νομίζει ότι θα δώσεις πανελληνιες και θα προλάβεις να κάνεις επανάληψη σε 1 μέρα τα μαθηματικά κατεύθυνσης και θα γράψεις και 20...
Επειδή όμως λύση δεν είναι ούτε οι άδειες αίθουσες, θα μπορούσε ίσως πριν τις εξετάσεις να υπήρχε θεσμοθετημένα ένα κενό κάποιων ημερών για επανάληψη.

καλύτερα να διαβάζεις όλα τα ποστς σε ένα θέμα (ιδιαίτερα όταν αυτό δν ξεπερνάει τις 5 σελίδες) πριν ποστάρεις...

ΥΓ: αλλά επειδή είσαι καλό κορίτσι θα το ξαναπώ :P....όλοι οι υποψήφιοι-διαγωνιζόμενοι παίζουν με τους ίδιους κανόνες...κανείς δν αδικείται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Ενας λογος που δεν κατηγορω τον jj,ειναι οτι την εποχη που ακουγα εκεινο το "κατσε καλα Γερασιμε",κι εβλεπα στις τηλεορασεις παντου φωτιες μανια και κακο,πραγματικα λυπομουν αυτον το Γερασιμο και σκεφτομουν τι κακοι ανθρωποι ειναι αυτοι που κανουν ολο αυτο το σαματα.Μεγαλωνοντας ομως,οταν πηγα τριτη Λυκειου,λεω Παναγια μου,φαντασου να χα κι εγω εναν Αρσενη να δινω πανελληνιες μεχρι και τα Θρησκευτικα!Κατι που σε μια ηλικια σου φαινεται σωστο,καποτε ισως αλλαξει.Για αυτο καλυτερα να εχεις αποψη για το παρων,κι οχι για αλλους,αλλα για σενα και μονο.
Μεγαλη αληθεια αυτο για το Γερασιμο!Και εγω τα ιδια ελεγα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Μεγαλη αληθεια αυτο για το Γερασιμο!Και εγω τα ιδια ελεγα!
ποιος ειναι αυτος ο γερασιμος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top