Μαυρίλες του Ελληνικού Πανεπιστημίου

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Έπρεπε να κινηθείτε πιο δραστικά...Αυτοί φοβούνται την δημοσιότητα πολύ.

Στη δική μας σχολή, μια καθηγήτρια είχε την κόρη της φοιτήτρια. Της είχαν λοιπόν απαγορεύσει να είναι στην ίδια αίθουσα όταν γράφει εξετάσεις (το ξέρω γιατί έκανα ειδική επιτήρηση) και επίσης δεν διόρθωνε εκείνη το γραπτό της. Η ίδια η κοπελίτσα δε, ένοιωθε τόσο άσχημα που δεν το έλεγε πουθενά ότι είναι μάνα της....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Kαλά, όσο να το απαγορεύσεις, φυτρώνει σαν κεφάλι Λερναία Ύδρας..εφόσον ζούμε στην Ελλάδα με τους 7 πρωθυπουργούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Σωστό. Απλά πιστεύω ότι είναι και στον χαρακτήρα του καθενός. Μερικοί άνθρωποι δεν έχουν ούτε ιερό ούτε όσιο, πραγματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Όχι και εκεί είναι πραγματικά να γίνεσαι κτήνος. Με το ίδιο νόμισμα. Μας έπιασε η ηθική σε μια κοινότητα όπου το 60% των φοιτητών αποφοιτεί με "πειραγμένους" βαθμούς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Βάζεις πολύ νομίζω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Δεν ξέρω ίσως, αλλά σκέψου τι αλισβερίσι γίνεται στην γραμματεία, με τα βυσματικά τηλέφωνα, ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Δεν έχω εικόνα για το πόσο συχνά γίνεται αυτό όμως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
εδω ρε παιδια υπαρχουν τμηματα στα οποια περνουν καθηγητες αναλογα με το κομμα,χαρακτηριστικότερο παραδειγμα αυτο του Νανοπουλου ο οποιος διδασκε στο harvard αλλα απορριφθηκε και μαλιστα δις απο το φυσικο της Αθηνας, προφανος δεν θα χαριζοταν σε βυσματιες.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Έχω και εγώ παράδειγμα καθηγήτριας (όχι τόσο βαρβάτο φυσικά) αλλά υφίσταται, που δεν την δέχτηκαν να κάνει οικονομικά στην ΑΣΟΕΕ και κάνει καριέρα στο LSE...

Πάντως, για να είμαι ειλικρινής, αν είναι καλός ο καθηγητής, δεν με νοιάζει πάρα πολύ αν μπήκε με βύσμα, αν κάνει καλά τη δουλειά του έχει σημασία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
στο τελευταιο συμφωνω και σιγουρα υπαρχουν τετοιοι αλλα υπαρχουν και καποιοι που δεν εχουν κανει ουτε δημοσιευσεις ουτε ερυνες και τους βλεπεις και διδασκουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
στο τελευταιο συμφωνω και σιγουρα υπαρχουν τετοιοι αλλα υπαρχουν και καποιοι που δεν εχουν κανει ουτε δημοσιευσεις ουτε ερυνες και τους βλεπεις και διδασκουν

Ε, ναι, δεν αναφέρομαι σε αυτούς!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
οπως βεβαια το οτι γινανε τμηματα χωρις σαφες αντικειμενο στο καθε χωριο μονο και μονο επειδη καποιοι θελανε να βολεψουν καποιους δικους τους και να συγκεντροσουν εξουσια. Ετσι ακους κατι τμηματα πχ οπως επισκεπτων και επισκεπτριων υγειας κ.α. Αλλα ηρθε η κριση και το κουρεμα και τελειωνουν σιγα σιγα αυτες οι απλωτες που εχουν μεγαλο μεριδιο για την οικονομικη κατασταση σημερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ολη αυτη η μαυριλα ξεκινησε απο τοτε που τα πανεπιστημια αρνηθηκαν εξωτερικη αξιολογηση, και καταντησαν φεουδα του καθε καθηγητη. Θα επρεπε καθε εξαμηνο να αξιολογουνται ολοι τους...Και οποιος δεν τα καταφερνει να χανει την θεση του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
οπως βεβαια το οτι γινανε τμηματα χωρις σαφες αντικειμενο στο καθε χωριο μονο και μονο επειδη καποιοι θελανε να βολεψουν καποιους δικους τους και να συγκεντροσουν εξουσια. Ετσι ακους κατι τμηματα πχ οπως επισκεπτων και επισκεπτριων υγειας κ.α.

Έχουν καλές φοιτητριούλες...:P
Το κάθε Τμήμα έχει και ένα σκοπό. Επισκέπτρια υγείας...μπορεί να σε κοιτάξει ;) να σε κάνει καλά. :redface: :D :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
χαχα σωστος ο nPb και δυστυχως εχει και αλλα τμηματα η λιστα ειναι οι λεγομενες επιστημες του φραπε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Πίνεις και το φραπόγαλο στο τέλος..:P Μ' αρέσει που όσοι/ όσες σπουδάζουν επιστήμες φραποτσίνες, έχουν και τουπέ ότι σπουδάζουν καμία πυρηνική φυσική. :D Απαιτούν την κατανόηση των υπολοίπων ότι ξεσκίστηκαν (σε τι πράγμα όμως; :P) για να πάρουν το πτυχίο. Έκαναν πτυχιακή αλλά επιδιώκουν και διδακτορικές σπουδές με αντικείμενο «κάνω φοιτητική ζωή στο ρεμπετάδικο».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Οταν εγινε εξωτερικη αξιολογηση στο ΤΕΙ Σερρων, τους μαυρισαν κανονικα...Σαν να μην υπηρχε το τμημα...Και ετσι σιγα σιγα αρχισαν να τριζουν καποιες καρεκλες και αρχισαν να δουλευουν μερικοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Αφου ξεκινησαμε το μαυρισμα ας βαλω και εγω το λιθαρακι μου. Οταν ημουνα στο ΤΕΙ Σερρων, φοιτητρια ,κορη υπαλληλου της γραμματειας πηρε πτυχιο με 10 σε 7 εξαμηνα....
Τα συμπερασματα δικα σας.
Χαλάρωσε. Τυπικά ήταν νόμιμη η περίπτωση που αναφέρεις.
Έχω υπ' όψιν μου παραδειγματάκια που βγάζουν μάτι, αλλά είμαι κατά της κοινωνικής κριτικής. Και γενικά να πω ότι οι πραγματικοί βυσματίες δεν γίνονται αντιληπτοί. Κατά τύχη πέφτεις πάνω τους και τότε συνειδητοποιείς τι πραγματικά έγινε. Οι πλείστες περιπτώσεις που αναφέρθηκαν εδώ είναι φελλών που επιδεικνύονται, μην έχοντας κάτι πιο ουσιαστικό να δείξουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Χαλάρωσε. Τυπικά ήταν νόμιμη η περίπτωση που αναφέρεις.
Έχω υπ' όψιν μου παραδειγματάκια που βγάζουν μάτι, αλλά είμαι κατά της κοινωνικής κριτικής. Και γενικά να πω ότι οι πραγματικοί βυσματίες δεν γίνονται αντιληπτοί. Κατά τύχη πέφτεις πάνω τους και τότε συνειδητοποιείς τι πραγματικά έγινε. Οι πλείστες περιπτώσεις που αναφέρθηκαν εδώ είναι φελλών που επιδεικνύονται, μην έχοντας κάτι πιο ουσιαστικό να δείξουν.

και πως σκεφτεσαι να αντιμετωπισεις το φαινομενο ? η δεν σε ενδιαφερει ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
δεν σε ενδιαφερει ?
Εύγε το βρήκες. Μήπως σκέφτηκες ποτέ ότι παίζουν μπαλίτσα σε άλλα γήπεδα/ επίπεδα, που οι κοινοί θνητοί ούτε καν να συνειδητοποιήσουν μπορούν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top