Μαυρίλες του Ελληνικού Πανεπιστημίου

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Η πρώτη μαυρίλα αφορά ένα συμμαθητή μου ο οποίος από Νοσηλευτική πέρασε κατατακτήριες στην Ιατρική Θράκης μέσω του θείου του που κάνει ανατομία στα ΤΕΦΑΑ (έκανε τότε δηλαδή)...Και δεν έκανε αίτηση στην Αθήνα για να μην τον υποψιαστούν...

Η δεύτερη και μεγαλύτερη...Πρόεδρος της ΔΑΠ, πριν πάρει το πτυχίο του καν, κερνάει γιατί πέρασε Ιατρική Αθήνας...Μέσα στο αμφιθέατρο, μπροστά σε όλους.
Γι' αυτό πρότεινα να κάνουμε καταγγελία με την κολλητή μου αλλά δεν με άφησε γιατί ήθελε και εκείνη κατατακτήριες...Όταν έδωσε και κόπηκε φυσικά, ζήτησε το γραπτό της και δεν της το έδειξαν ενώ επιτρεπόταν...

:D έτσι καλά τα είπες. Από το έτος μου τα κομματόσκυλά βρέθηκαν 2 στο Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων , 1 στην Θράκη, 1 Αθήνα :hmm: και οι άλλες στα μεταπτυχιακά.

Παρόλα αυτά στις κατατακτήριες υπάρχουν πολλές τρύπες. Π.χ. για να δώσεις κατατατκήριες δε χρειάζεται πτυχίο αλλά να κλείσεις την καρτέλα σου και να συμπληρώσεις τα μαθήματα.

Πέρσι στα Ιωάννινα με κόψανε 4,8 σε μάθημα Φυσική :D που πιστευα ότι είχα γράψει πολύ παραπανω ενώ στα άλλα 2 έγραψα 7 και 8. Όταν ήθελα να δω το γραπτό μου δε με άφησαν και απείλησα με μήνυση. :D (ψέματα)


Φέτος το τμήμα Ιωαννινων δεν έβγαλε καν αυτούς που πετύχανε και ούτε δημοσιέυσαν τους φετινούς επιτυγχόντες :D και ούτε την βαθμολογία αυτών που απέτυχαν πέρσι το είχαν κάνει αλλά φέτος φοβήθηκαν https://medlab.cs.uoi.gr/medicalschool/statements_gr.htm
(έχουν τα περσινά και εχουν αφαιρέσει την καρτέλα με τους βαθμούς ανά διαγωνιζόμενο. Αν ήταν έντιμοι δε θα έκρυβαν τίποτα.



Η Αθήνα για έναν περίεργο λόγο δέχεται φέτος και πέρσι με βαθμό πτυχίου (αλλά ούτε πέρσι ούτε φέτος δημοσίευσε πόσοι και ποιοι περάσαν).

Επίσης τα κομματόσκυλα στην νοσηλευτική διορίζονται συνήθως μέσω ΚΕΛΠΝΟ (συμβάσεις αόριστου χρόνου) το οποίο κριτηριο αποτελεί η συνέντευξη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

aria89

Νεοφερμένος

Η aria89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Εμείς όταν ήμουν στην νοσηλευτική μας έκανε ανατομία ίσως ο καλύτερος Ελληνας νευροανατομός. Τον άνθρωπο τον βάλανε να διδάξει νοσηλευτική γιατί (...) δε τον θέλανε στην ιατρική Αθήνων τα κομματόσκυλα.... επειδή δεν ήταν κομματόσκυλο :D. (ίσως κάποιοι δε το πιστέψουν αλλά είναι αλήθεια)

Λες για Νοσηλευτικη ΑΕΙ? Αν ναι, τοτε συμφωνω απολυτα!! Καλυτερος ever!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Λες για Νοσηλευτικη ΑΕΙ? Αν ναι, τοτε συμφωνω απολυτα!! Καλυτερος ever!

Ναι για αυτή λέω δε μπορώ να πω για το ΤΕΙ γιατί δε γνωρίζω εκεί την κατάσταση. Ο καθηγητής αυτός έχει το καλύτερο βιογραφικό και ερευνητικό εργό από όλους τους αντιστοιχους διδάκτορες στα τμήματα ιατρικής. Παρόλα αυτά η επιτροπή των καθηγητων δε τον κρίνει ικανό να φοιτήσει σε ιατρική σχολή αυτό φυσικά δε με χάλασε καθόλου εμένα.


Η σχολη έχει πολλά θετικά και αυτά που είπα για κοματοσκυλα δε θέλω να υποβιβάζω την σχολή που έβγαλα αφού θεωρώ όλα τα ελληνικά πανεπιστήμια μαύρα. (απλά για μερικά υπάρχουν αποδείξεις). Στο τμήμα του ΑΕΙ βγαίνουν μερικοί πάρα πολυ καλοί επιστήμονες αλλά βγαίνουν και πολλοί που δε ξέρουν που παν τεσσερα.

Το τμήμα νοσηλευτικής ΕΚΠΑ έχει σύγχρονα μαθήματα που δεν έχει καμία ιατρική σχολή. Μαθήματα όπως η βιοηθική , η ανακουφιστική φροντίδα (ολιστική προσέγγιση), οικονομικά της υγείας δεν έχουν εισαχθεί ακόμα σε ιατρικές σχολές.



Και φυσικά δε θεωρώ ότι μόνο τα ελληνικά Πανεπιστήμια μαύρα θεωρώ ότι και πολλά του εξωτερικού έχουν αυτή την απόχρωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Lolarikos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lolarikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 284 μηνύματα.
οι παραταξεις η αλλιως κομματα ειναι ο καρκινος της Ελληνικης παιδειας και καλο θα ηταν να υπαρχει μονο μια κοινα αποδεκτη παραταξη η οποια δεν θα κανει συνεχως καταληψεις ωστε να χανονται οι εξεταστηκες. Οι παρατεξεις μονο πισω μας πανε και ας λενε καποια σωστα πραγματα με ολα αυτα που κανουν χανουν το δικιο τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
οι παραταξεις η αλλιως κομματα ειναι ο καρκινος της Ελληνικης παιδειας και καλο θα ηταν να υπαρχει μονο μια κοινα αποδεκτη παραταξη η οποια δεν θα κανει συνεχως καταληψεις ωστε να χανονται οι εξεταστηκες. Οι παρατεξεις μονο πισω μας πανε και ας λενε καποια σωστα πραγματα με ολα αυτα που κανουν χανουν το δικιο τους
ευτυχώς έχουμε την Διαμαντοπούλου να μας πηγαίνει μπροστά:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
επισης θα ηθελα καποιος απο εσας εδω , ρεβεκκα, φοκος κτλ, που φαινεται να το ψαχνεται το θεμα, να δειτε, εαν το βρειτε τι παιζει με αυτους που μπηκαν φετος με τα "λαθος" μηχανογραφικα! γιατι εχω την αισθηση (οπως και πολλοι απο εσας) οτι κατι δεν παει καλα! δεν με καει απο την αποψη αδικιας, στα @@ μου, περασα εκει που γουσταρα, απλα μιας που λεμε για τις μαυριλες.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
επισης θα ηθελα καποιος απο εσας εδω , ρεβεκκα, φοκος κτλ, που φαινεται να το ψαχνεται το θεμα, να δειτε, εαν το βρειτε τι παιζει με αυτους που μπηκαν φετος με τα "λαθος" μηχανογραφικα! γιατι εχω την αισθηση (οπως και πολλοι απο εσας) οτι κατι δεν παει καλα! δεν με καει απο την αποψη αδικιας, στα @@ μου, περασα εκει που γουσταρα, απλα μιας που λεμε για τις μαυριλες.....

Εγώ θα μπορούσα να το ψάξω λίγο γιατί άπτεται του διδακτορικού μου σε επίπεδο ηλεκτρονικής διαδικασίας. Άσε να το δω και θα ενημερώσω αν βρω κάτι. Βασικά, θέλω να δω την "επίσημη" εκδοχή γιατί εγώ δεν είδα πουθενά να αναφέρεται γιατί μόνο αυτοί από τους 1000 "αριστούχους" που έλεγαν ότι υπήρχαν, μπήκαν με εξτρα θέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Αφου ξεκινησαμε το μαυρισμα ας βαλω και εγω το λιθαρακι μου. Οταν ημουνα στο ΤΕΙ Σερρων, φοιτητρια ,κορη υπαλληλου της γραμματειας πηρε πτυχιο με 10 σε 7 εξαμηνα....
Τα συμπερασματα δικα σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι σχετικό...;
Τα υπόλοιπα παιδιά που το είδαν, δεν βρέθηκε ένα από αυτά να πει κάτι...; Να διαμαρτυρηθεί;

Και στην φίλη μου από την Νοσηλευτική, στο περιστατικό που ανέφερα, το ίδιο είπα. Αν δεν μιλήσετε, δεν θα σταματήσει ποτέ αυτό το πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Είναι όντως αδικία κάποιοι φοιτητές χωρίς βυσματικές διασυνδέσεις, να φτάνουν με πολύ κόπο σε βαθμό πτυχίου 6 μέχρι 6,50. Μαλάκες είναι που προσπαθούν με το τίμιο διάβασμα να ανταποκριθούν στις ψυχασθενικές ορέξεις του καθηγητή..και δεν πάνε με άτιμα μέσα; Λίγη αξιοπρέπεια δεν υπάρχει; :( Tελικά ο βαθμός πτυχίου έχει καμία αξία; Οι φοιτητές πολυτεχνικών/φυσικομαθηματικών τμημάτων και γενικά όσοι δεν...χρησιμοποιούν "μέσα", με βαθμό πτυχίου γύρω στο 6-6,50 είναι χαμηλού επιπέδου μελλοντικοί πτυχιούχοι-επιστήμονες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Διαμαρτηρηθηκαν...Ειχε γινει αρκετος ντορος τοτε....Φασαριες στην ορκομοσια. Ο επικεφαλης του τμηματος βεβαια βγηκε μπροστα να υπερασπιστει το κοριτσι...Αλλα οπως ολα στην Ελλαδα μετα απο λιγο το θεμα ξεχαστηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Διαμαρτηρηθηκαν...Ειχε γινει αρκετος ντορος τοτε....Φασαριες στην ορκομοσια. Ο επικεφαλης του τμηματος βεβαια βγηκε μπροστα να υπερασπιστει το κοριτσι...Αλλα οπως ολα στην Ελλαδα μετα απο λιγο το θεμα ξεχαστηκε.

Εγώ μιλάω για νομικά μέσα και επίσης για δημοσιοποίηση. Αυτό τρομάζει τους "κλέφτες".

Όταν την υπερασπίστηκε, τι είπε δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Σημασία έχει ο ντόρος που έσβησε...προς χάριν "πολιτικού κόστους"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ειπε διαφορα..Οτι προβλεπεται απο τον κανονισμο σπουδων οτι μπορεις να παρεις πτυχιο σε 7 εξαμηνα και διαφορα αλλα...Καπου πρεπει να υπηρχε ενα βιντεο στο Youtube...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ειπε διαφορα..Οτι προβλεπεται απο τον κανονισμο σπουδων οτι μπορεις να παρεις πτυχιο σε 7 εξαμηνα και διαφορα αλλα...Καπου πρεπει να υπηρχε ενα βιντεο στο Youtube...

Το ξέρω όντως ότι γίνεται, δεν είναι η πρώτη φορά που το ακούω..Αλλά το καθαρό 10άρι είναι πολύ δύσκολο, ακόμα και για εύκολες σχολές (όσο μπορεί αυτό να ειπωθεί). Αυτή ήταν καλή φοιτήτρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
Κάτι τέτοιοι θέλουν άγριο χέσιμο με γλώσσα πεζοδρομίου και κοπάνημα παλάμης σε γραφεία...Με το μαλακό σε θεωρούν μαλάκα. Γιατί Ρεβέκκα, ακόμη και 10 να της έβαλαν, ποιος ελέγχει τον καθηγητή, τι βαθμό βάζει; Κανένας..Άρα και με ένα καλό σεξ-πίπα-πωπό, το 10ράκι μια ομορφούλα φοιτήτρια, το έχει στην τσέπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Συμφωνώ...Θέλει δραστικά μέτρα και ξεμπρόστιασμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Το βρηκα:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Το βρηκα:

Βάσει νόμου είναι όντως κατοχυρωμένη...Αλλά δεν άκουσα να λέει πουθενά για 10...

(Αχώνευτη ήταν!!!χαχαχα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Οταν ειχε γινει το συμβαν ειχε ριχτει πολυ μελανι στο φορουμ του ΤΕΙ Σερρων...Εκει αναφερθηκε οτι πηρε απολυτο 10αρι(μπορει να ηταν και ραδιο αρβυλα..Δεν ξερω..αλλα σαν συγγενης εργαζομενου της γραμματειας δεν μου φαινεται και απιθανο).Σιγουρα καλυπτεται απο τον νομο, αλλα στην περιπτωση που ηταν ενας αλλος φοιτητης...Θα ειχαν επικαλεστει τον ιδιο νομο για να του πουνε οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top