Μαρτυράμε τα μηχανογραφικά μας

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Δεν θα διαφωνήσω μαζί σου. Ούτε υποστήριξα ότι φοιτητική ζωή είναι τα κλαμπζ.
Όμως, είναι διαφορετικό όταν σε μια πόλη το 10-15% είναι φοιτητές και όλοι μαζεμένοι σε συγκεκριμένες περιοχές και άλλο όταν οι φοιτητές είναι μια τρίχα του συνολικού πληθυσμού της πόλης και χάνονται μεταξύ τους στις τρομακτικές αποστάσεις της Αθήνας (λχ).

Είναι διαφορετικό όταν μένεις στη Πάτρα να παίρνεις τηλέφωνο τον κολλητό σου και να κανονίζεις να βρεθείτε σε 5 λεπτά εκεί και διαφορετικό όταν στην Αθήνα θέλεις το λιγότερο μισή ώρα με τα μέσα, που σου σπάνε τα νεύρα, με τον Χειμώνα να είσαι σα βδέλλα και να μην μπορείς να κουνηθείς και το καλοκαίρι να λιώνεις από τη ζέστη και να μυρίζει το βαγόνι σαν να μην υπάρχει αύριο.

Είναι διαφορετικό όταν ξενυχτάς σε φιλικό σπίτι στην Κομοτηνή και ξέρεις ότι με τα πόδια μπορείς να πας σπίτι, ας είναι και μεσάνυχτα. Ενώ στην Αθήνα δεν μπορείς. Πληρώνεις ταξί ή βενζίνες και σίγουρα χρόνο η/και κόπο.


Εδω που τα λεμε εχεις δικιο αλλα προσωπικα θεωρω οτι ειτε εισαι φοιτητης σε μια επαρχιακη πολη ειτε στην Αθηνα κατι θα κερδισεις και κατι θα χασεις...απλα στην Αθηνα οσο χαοτικη και να ναι μπορεις οποιαδηποτε ωρα της μερας και της νυχτας να βρεις το οτιδηποτε..πχ εισαι εξω μεχρι 4:00 το πρωι και δεν εχεις φαει γτ ησουν για ποτο..στην Αθηνα θα βρεις να φας και οχι απαραιτητα πατσααααα...πας μοναστηρακι χτυπας μερικα σουβλακια και εισαι κομπλε...στην επαρχια λιγο δυσκολο...σαφως εχει και τα αρνητικα που ειπες απλα τιποτα δν ειναι ασπρο-μαυρο....ααα επισης κατι αλλο ασημαντο: αν μαθεις να οδηγεις στην Αθηνα τελειωσες...πηγαινε σε οποιαδηποτε πολη της Ελλαδας μετα και θα σαι ανετος...ξερω ειναι ειδικα αυτα π λεω αλλα ειναι τα πρωτα θετικα π μ ηρθαν στο μυαλο..
ΥΓ.
εγω μενω επαρχια αλλα ειμαι απο Αθηνα :P:D
και τελος να πω οτι φοιτητης θα σαι...δεν θα επρεπε να σε νοιαζει η ποιοτητα των κλαμπ ας πουμε αλλα η ποιοτητα του πανεπιστημιου ξερω γω.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάντως οποίος πιστεύει οτι η ποιοτητα της φοιτητικής ζωής εξαρτάται απο τον αριθμό των night clubs που διαθέτει η πόλη , το εχει χάσει το παιχνίδι απο πριν , κατα την άποψη μου

και τελος να πω οτι φοιτητης θα σαι...δεν θα επρεπε να σε νοιαζει η ποιοτητα των κλαμπ ας πουμε αλλα η ποιοτητα του πανεπιστημιου ξερω γω.... :P

Από όλα όσα είπαμε αυτή είναι η ουσία του θέματος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TrainMan

Νεοφερμένος

Ο TrainMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ρε παιδια, συγνωμη αν ειναι fail με το θεμα αλλα δν ξερω π αλλου να ρωτησω. Τα Αγγλικα πρεπει να αναφερονται στη βεβαιωση προσβασης? (Ειμαι με τ παλιο συστημα αν εχει να κανει μ αυτο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μιχαηλ1

Νεοφερμένος

Ο μιχαηλ1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Ναι,στην δικια μου παντως αναφερονται(δεν ξερω αν ειναι διαφορετικο για το παλαιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
πχ εισαι εξω μεχρι 4:00 το πρωι και δεν εχεις φαει γτ ησουν για ποτο..στην Αθηνα θα βρεις να φας και οχι απαραιτητα πατσααααα...πας μοναστηρακι χτυπας μερικα σουβλακια και εισαι κομπλε...στην επαρχια λιγο δυσκολο..

ταπεράκι :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λίγες μέρες έμειναν μέχρι και τις 14 Ιουλίου που λήγει η προθεσμία υποβολής των μηχανογραφικών. ΄Εχετε καταλήξει στις επιλογές σας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
1)δετ οπα
2)οδε οπα
3)ναυτιλιακα παπει
4)οδε παπει
..............
Λογικα θα ξαναδωσω γιατι δετ ηθελα απτην αρχη αλλα με 14856 δεν εχω ελπιδες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

#LoveMaths

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
1) Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ
2) Μηχανολόγων Μηχανικών ΕΜΠ
3) ΠΛηροφορικής ΕΚΠΑ
4) Μαθηματικό ΕΚΠΑ

Με 18184 μόρια ίσως έχω ελπίδα για το 2ο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Psyco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Psyco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
1. Ψυχολογία Καποδιστριακού
2. Ψυχολογία Παντείου
3. Ψυχολογία Αριστοτελείου
4. Ψυχολογία Κρήτης
5. Νομική Αθήνας
6. Νομική Θεσσαλονίκης
7. Νομική Κομοτηνής
8. Φπψ Αθήνας
9. Φπψ Ιωαννίνων
10. Κοινωνικής Διοίκησης κομοτηνη

άχρηστα όλα Αλλά μ είπαν να βάλω πολλά...περναω στην πρώτη επιλογή κ έχω κ περιθωριο 500 να ανέβουν οι βάσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
1) Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών ΟΠΑ
2) Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας ΟΠΑ
3) Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων ΟΠΑ
4) Οικονομικών Επιστημων ΕΚΠΑ
5) Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ
6) ΔΕΣ Πειραιώς
7) ΔΕΣ Πάντειου
8) Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων Πειραιώς
9) Οικονομικής Επιστήμης Πειραιώς
10) Δημόσιας Διοίκησης Πάντειου
11) Οικονομικής και Περιφερειακής Ανάπτυξης Πάντειου

Νομίζω ότι περνάω στο ΔΕΟΣ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
1) Διεθνών και Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών ΟΠΑ
2) Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας ΟΠΑ
3) Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων ΟΠΑ
4) Οικονομικών Επιστημων ΕΚΠΑ
5) Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ
6) ΔΕΣ Πειραιώς
7) ΔΕΣ Πάντειου
8) Οργάνωση και Διοίκηση Επιχειρήσεων Πειραιώς
9) Οικονομικής Επιστήμης Πειραιώς
10) Δημόσιας Διοίκησης Πάντειου
11) Οικονομικής και Περιφερειακής Ανάπτυξης Πάντειου

Νομίζω ότι περνάω στο ΔΕΟΣ! :)

Τοσο διαφορετικα αντικειμενα απο το 1-3?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Τοσο διαφορετικα αντικειμενα απο το 1-3?

Περνάω στο πρώτο, μάλλον. Το ΔΕΟΣ μπορώ να το χρησιμοποιήσω για να κατευθυνθώ προς HR μιας και το ανθρώπινο δυναμικό σχετίζεται με τα οικονομικα της εργασίας, το εργατικό δίκαιο. Επίσης, μπορώ να πάρω μαθηματα επιλογής από άλλα τμήματα. Τέλος, θα κάνω μαθηματα πολιτικής και διεθνών σχέσεων που λατρευω!
Αν περασω Μάρκετινγκ και Επικοινωνίας, μπορώ να το στρέψω προς έιτς αρ μέσω της ειδικής κατεύθυνσης που υπάρχει.
ΟΔΕ, του κλασικ, αλλά τι να κάνουμε. Έχει πολλα μαθηματα που μου αρεσουν! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akratitos

Νεοφερμένος

Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Δετ. Λοχρη. Ναυτιλιακα. Την σειρα δεν την ξερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Εγώ ένα θα σας μαρτυρήσω. 7η επιλογή Ιατρική, τη σνομπάρω γενικά παρόλο που την πιάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τυφών

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Τυφών αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Κατά 99%

1)ΗΜΜΥ (ΕΜΠ)
2) ΜΜ (ΕΜΠ)
3) ΝΜΜ (ΕΜΠ)
4) ΧΜ (ΕΜΠ)

Αλλά κατά πάσα πιθανότητα είμαι σίγουρα στην πρώτη επιλογή με περιθώριο κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εγώ ένα θα σας μαρτυρήσω. 7η επιλογή Ιατρική, τη σνομπάρω γενικά παρόλο που την πιάνω.

Γίνεται να δηλώσεις επιστήμες υγείας με αυτά τα μαθήματα που έδωσες;:eek: Χωρίς απώλεια μορίων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Γίνεται να δηλώσεις επιστήμες υγείας με αυτά τα μαθήματα που έδωσες;:eek: Χωρίς απώλεια μορίων;
Έδωσα και Βιολογία Γενικής και άνοιξα το 3ο πεδίο. Έβγαλα 13.000. Προφανώς θα τη βάλω γιατί απλώς μου φάνηκε αστείο :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Και μένα θα μου φανεί αστείο όταν πιάσεις την 7η σου επιλογή και περάσεις εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria...

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ria... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Ας πω και εγω τα δικά μου και θέλω και απόψεις για μια θέση.

1. Πληροφορικής ΟΠΑ
2. Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ
3. Μηχανικών Πληροφορικής ΤΕΙ Αθήνας
4. Στατιστικής ΟΠΑ, περνάω με σχεδόν 360 παραπάνω μόρια
5. Οικονομικών Επιστημων ΕΚΠΑ
6. Πληροφορικής Πειραιώς
7. Ψηφιακών συστημάτων Πειραιώς
8. Οικονομικής Επιστήμης Πειραιώς
9. Στατιστικής και ασφαλιστικής Πειραιώς, περνάω με σχεδόν 800 παραπάνω μόρια
απο εδω και κάτω διάφορα τμήματα λογιστικής και διοίκησης επιχειρήσεων σε ΤΕΙ Αθήνας και ΤΕΙ Πειραία που περνάω σε όλα...

Σχεδόν σε όλα τα τμήματα που γράφω, πρέπει να πέσουν κάπως οι βάσεις για να τα πιάσω, και στο μηχανικών να πέσει γύρω στα 150 μόρια. Αλλά αυτή την 3η επιλογή, να την βάλω εκεί ή πιο χαμηλά; Ναι με ενδιαφέρει η πληροφορική και οτι σχετίζεται με αυτήν αλλά φοβάμαι μήπως κάνω βλακεία και πρέπει να μπει πιο κάτω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
1)Ιατρικο ΣΣΑΣ
2)Ιατρικη Θεσσαλονικης
3)Ιατρικη Ιωαννινων
4)Ιατρικη Πατρας
5)Ιατρικη Αλεξανδρουπολης


Λογικα μπαινω 1 η 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top