Μαρτυράμε τα μηχανογραφικά μας

lampa

Νεοφερμένος

Ο lampa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πόσα μόρια έχεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

thanasis778

Νεοφερμένος

Ο Θανασης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
μετα απο σκεψη κατεληξα τμημα διοικησης επιχειρησεων αγροτικων προιοντων και τροφιμων πανεπιστημιου πατρας.
με 16.637 νομιζω πως πετυχαινω να μπω και 1ος.. ισχυουν οι παροχες χρηματων και λαπτοπ στους πρωτευσαντες? εχετε ιδεα απο καποιον γνωστο σας? ενημερωστε με παρακαλωω!!!

Γιατί ; Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό..
Έβγαλες παραπάνω από 16.000 μόρια για να πας σε μια σχολή 10.000 με μόνο σκοπό τα "δώρα" που θα προσφέρει ; Εγώ αυτό κατάλαβα τουλάχιστον πως επιθυμείς από το κείμενο σου...
Έκανες φροντιστήρια(αν έκανες βέβαια) και έβγαλες τόσα μόρια και κυνηγάς ένα λάπτοπ ;
Τα μόρια αυτά τα βγάζεις άνετα και χωρίς φροντιστήριο(14.252 έβγαλα εγώ) και έτσι το κέρδος θα ήταν πολύ πολύ μεγαλύτερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
Ρε παιδιά, ο άνθρωπος λέει ότι κατέληξε στο τμήμα αυτό μετά από πολλή σκέψη! Μπορεί να του αρέσει. Μην υποτιμάμε τόσο τις σχολές αυτές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
0 λογική..Ευρωπαϊκή Ελλάδα 2014.....

Όχι δεν είναι έτσι...
Εγώ στέκομαι στο γεγονός πως έδωσε ένα σορό λεφτά για να κάνει φροντιστήρια ενώ μπορούσε να πιάσει τα τόσα μόρια δίχως φροντιστήρια και τώρα τον ενδιαφέρει το "μπόνους" που θα πάρει ενώ θα ήταν πολλαπλάσιο χωρίς φροντιστήρια
Και όλα αυτά φυσικά αν έκανε φροντιστήρια, αλλιώς αλλάζει το θέμα..
Οπότε καλύτερα κοίταξε την δική σου λογική και άσε των υπολοίπων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goshawk

Νεοφερμένος

Ο Goshawk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Λιγο αργα :whistle:
1) Μηχανολογων ΕΜΠ
2) Μηχανολογων Πατρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Εγώ στέκομαι στο γεγονός πως έδωσε ένα σορό λεφτά για να κάνει φροντιστήρια ενώ μπορούσε να πιάσει τα τόσα μόρια δίχως φροντιστήρια και τώρα τον ενδιαφέρει το "μπόνους" που θα πάρει ενώ θα ήταν πολλαπλάσιο χωρίς φροντιστήρια
Απλά ρώτησε,δήλωσε πουθενά οτι δήλωσε την σχολή μόνο γι'αυτό τον λόγο?Εκτός αν διαβάζω άλλο κείμενο.
Μην προτρέχεις σε άτοπα συμπεράσματα,αν αυτό θέλει να δηλώσει ας το δηλώσει το παιδί,μαγκιά του που έβγαλε τόσα μόρια και μαγκιά του που δήλωσε αυτή την σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Παιδιά αν και δεν έχουν βγει οι βαθμοί ακόμα.. Μπορούμε να φτιάξουμε ένα πρόχειρο μηχανογραφικο.. Θέλετε να μοιραστούμε τις σκέψεις μας για τις σχολές και τη σειρά προτίμησης ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Παιδιά αν και δεν έχουν βγει οι βαθμοί ακόμα.. Μπορούμε να φτιάξουμε ένα πρόχειρο μηχανογραφικο.. Θέλετε να μοιραστούμε τις σκέψεις μας για τις σχολές και τη σειρά προτίμησης ??

10% και άγιος ο θεός!

1.Φυσικοθεραπεία Θεσσαλονίκης
:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quintus Mucius

Νεοφερμένος

Η Quintus Mucius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
1.Κοινωνιολογία Παντείου
2.Ψυχολογία Παντείου
3.Ψυχολογία ΕΚΠΑ
4.Πολιτικής επιστήμης & Δημόσιας διοίκησης Αθήνας
5.Νοσηλευτική Αθήνας
6.Επιστήμη διαιτολογίας & διατροφής Αθήνας
7.Κοινωνική ανθρωπολογία Παντείου

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
1.Κοινωνιολογία Παντείου
2.Ψυχολογία Παντείου
3.Ψυχολογία ΕΚΠΑ
4.Πολιτικής επιστήμης & Δημόσιας διοίκησης Αθήνας
5.Νοσηλευτική Αθήνας
6.Επιστήμη διαιτολογίας & διατροφής Αθήνας
7.Κοινωνική ανθρωπολογία Παντείου

:)

Καλή επιτυχία! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quintus Mucius

Νεοφερμένος

Η Quintus Mucius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Νομικη θεσσαλονικης
Νομικη κομοτηνης
Ψυχολογία θεσσαλονικης
Φιλολογία θεσσαλονικης
Φιλολογία Ιωαννίνων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
1.Κοινωνιολογία Παντείου
2.Ψυχολογία Παντείου
3.Ψυχολογία ΕΚΠΑ
4.Πολιτικής επιστήμης & Δημόσιας διοίκησης Αθήνας
5.Νοσηλευτική Αθήνας
6.Επιστήμη διαιτολογίας & διατροφής Αθήνας
7.Κοινωνική ανθρωπολογία Παντείου

:)

Πολύ απλά μπορείς να βάλεις

1. Κοινωνιολογία Παντείου
2. Κοινωνική Ανθρωπολογία Παντείου

τα 2-7 ακυρώνονται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Quintus Mucius

Νεοφερμένος

Η Quintus Mucius αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Έκανα προσωρινή αποθήκευση του μηχανογραφικού μου.
Είμαι τόσο συγκινημένη. :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Εγώ πραγματικά δεν ξέρω τι σχολές να βάλω. Μου αρέσουν πάρα πολλές σχολές από 3ο και 2ο πεδίο, γενικά μου αρέσει σχεδόν ότι περιέχει βιολογία και/ή χημεία. Το βιολογικό θα μου άρεσε ίσως περισσότερο απ'όλα αλλά έχει από τα υψηλότερα ποσοστά ανεργίας λόγω περιορισμένων επαγγελματικών δικαιωμάτων. Το χημικό έχει πολλές διεξόδους, από έρευνα μέχρι εκπαίδευση και εργοστάσια, αλλά δεν μου αρέσει η χημεία τόσο πολύ όσο η βιολογία. Το ίδιο ισχύει και για τους χημικούς μηχανικούς. Η φαρμακευτική αν και πολύ ωραία σχολή έχει πολύ αβέβαιο μέλλον (μπορεί όταν θα βγω εγώ να πωλούνται φάρμακα και στα σουπερ μαρκετ, ή να αγοράσω άδεια και μετά από λίγο να ελευθερωθεί το επάγγελμα). Ιατρική είναι πολύ ενδιαφέρουσα αλλά πολύ μου λένε ότι είναι καθαρά πρακτική σχολή και δεν μπορείς να κάνεις έρευνα από αυτή, γεγονός που με χαλάει πολύ και έχει και πολλά χρόνια σπουδών χωρίς να προσφέρει κάτι ιδιαίτερο από επαγγελματική αποκατάσταση. Γεωπονικό που μου αρέσει επίσης πολύ είναι και αυτό πολλά χρόνια και δεν υπάρχει στην πόλη μου
Γενικά, αν και θέλω να δηλώσω βιολογικό πρώτη επιλογή το σκέφτομαι μόνο από την άποψη της επαγγελματικής αποκατάστασης. Ακόμα και ο βιολόγος στο σχολείο μας έλεγε μακριά από το βιολογικό, στην Ελλάδα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα :( . Αν και τώρα που το σκέφτομαι όλες οι σχολές πάνω κάτω στην ίδια κατάσταση είναι :p
Πάντως αυτές τις σχολές θα έχει το μηχανογραφικό μου, τώρα με ποια σειρά δεν ξέρω :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
.Ιατρική είναι πολύ ενδιαφέρουσα αλλά πολύ μου λένε ότι είναι καθαρά πρακτική σχολή και δεν μπορείς να κάνεις έρευνα από αυτή, γεγονός που με χαλάει πολύ και έχει και πολλά χρόνια σπουδών χωρίς να προσφέρει κάτι ιδιαίτερο από επαγγελματική αποκατάσταση.

Εννοειται πως μπορεις να κανεις ερευνα.Ελλαδα δεν εχω ψαξει αν παιζει κατι λογω ανεργιας,αλλα στο εξωτερικο ανθει και μαλιστα σε μεγαλο βαθμο.Οσοι μαλιστα εχουν σπουδασει βιολογια εδω και κατεφευγουν εξωτερικο για ερυενα αναγκαστικα σπουδαζουν και ιατρικη για περαιτερω εξειδικευση.Οποτε σου προσφερει πολλα.Τωρα οσο αφορα την αγωνια σου για τις σχολες δες και τα μορια που εχεις βγαλει και διαλεξε αυτο που επιθυμεις εσυ περισσοτερο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εγώ πραγματικά δεν ξέρω τι σχολές να βάλω. Μου αρέσουν πάρα πολλές σχολές από 3ο και 2ο πεδίο, γενικά μου αρέσει σχεδόν ότι περιέχει βιολογία και/ή χημεία. Το βιολογικό θα μου άρεσε ίσως περισσότερο απ'όλα αλλά έχει από τα υψηλότερα ποσοστά ανεργίας λόγω περιορισμένων επαγγελματικών δικαιωμάτων. Το χημικό έχει πολλές διεξόδους, από έρευνα μέχρι εκπαίδευση και εργοστάσια, αλλά δεν μου αρέσει η χημεία τόσο πολύ όσο η βιολογία. Το ίδιο ισχύει και για τους χημικούς μηχανικούς. Η φαρμακευτική αν και πολύ ωραία σχολή έχει πολύ αβέβαιο μέλλον (μπορεί όταν θα βγω εγώ να πωλούνται φάρμακα και στα σουπερ μαρκετ, ή να αγοράσω άδεια και μετά από λίγο να ελευθερωθεί το επάγγελμα). Ιατρική είναι πολύ ενδιαφέρουσα αλλά πολύ μου λένε ότι είναι καθαρά πρακτική σχολή και δεν μπορείς να κάνεις έρευνα από αυτή, γεγονός που με χαλάει πολύ και έχει και πολλά χρόνια σπουδών χωρίς να προσφέρει κάτι ιδιαίτερο από επαγγελματική αποκατάσταση. Γεωπονικό που μου αρέσει επίσης πολύ είναι και αυτό πολλά χρόνια και δεν υπάρχει στην πόλη μου
Γενικά, αν και θέλω να δηλώσω βιολογικό πρώτη επιλογή το σκέφτομαι μόνο από την άποψη της επαγγελματικής αποκατάστασης. Ακόμα και ο βιολόγος στο σχολείο μας έλεγε μακριά από το βιολογικό, στην Ελλάδα δεν μπορείς να κάνεις τίποτα :( . Αν και τώρα που το σκέφτομαι όλες οι σχολές πάνω κάτω στην ίδια κατάσταση είναι :p
Πάντως αυτές τις σχολές θα έχει το μηχανογραφικό μου, τώρα με ποια σειρά δεν ξέρω :worry:

Μια χαρά έρευνα μπορείς να κάνεις και από ιατρικη, απλά οι περισσότεροι γουστάρουν το κλινικό κομμάτι, όχι μόνο για τις χρηματικές απολαβές (λέμε τώρα), αλλά και γιατί η ίδια η σχολή σε κατευθύνει εκεί, ειδικά τα τελευταία 2,5 χρόνια. Ασκείται, εν ολίγοις, στον φοιτητή μία ιδιότυπη ''πλύση εγκεφάλου'', σε σημείο που πολλοί πιστεύουν πως αν ασχοληθούν με την έρευνα ή ακόμη και με τις εργαστηριακές ειδικότητες, ουσιαστικά δεν είναι ιατροί (παράλογο θα μου πεις, έλα όμως που συμβαίνει). Εν κατακείδι θα σού πρότεινα, όπως κάνω και σε όλους, να επιλέξεις αυτό που πραγματικά γουστάρεις, αν και από τις σχολές που αναφέρεις εγώ, αν γύριζα πίσω το χρόνο, θα επέλεγα την γεωπονική. Επαναλαμβάνω, από τις σχολές που αναφέρεις, γιατί αν κατέθετα αύριο μηχανογραφικό, στις πρώτες θέσεις θα βρίσκονταν στρατιωτικές σχολές, δυστυχώς μεν, αλλά......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

physicscrazy

Δραστήριο μέλος

Ο physicscrazy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 594 μηνύματα.
1)φυσικης εκπα
2)φυσικης ιωαννινων
3)φυσικης κρητης
:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top