Μαρτυράμε τα μηχανογραφικά μας

jbasm

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Οι τομείς σε όλα τα τμήματα πολιτικών μηχανικών είναι 4 (μόνο στην Πάτρα είναι 3 νομίζω και το 'χουν μπερδέψει το πράγμα):

1) Κατασκευαστικός-Δομοστατικός
2) Γεωτεχνικός
3) Υδραυλικός
4) Συγκοινωνιακός

Την περισσότερη ζήτηση την έχει ο κατασκευαστικός, αλλά είναι και ο πιο δύσκολος με διαφορά από τους υπόλοιπους. Ζήτηση έχει και ο συγκοινωνιακός επίσης. Οι άλλοι 2 τομείς έχουν λιγότερη ζήτηση.

Από πλευράς επιστήμης υπερτερεί πάλι ο κατασκευαστικός και 2ος έρχεται ο γεωτεχνικός. Μιλάμε για βαριά επιστήμη οι κατασκευές και το έδαφος. Εγώ επέλεξα κατασκευαστικό λόγω της "λατρείας" που είχα στις γέφυρες και στα σύμμικτα κτίρια πρωτίστως και δευτερευόντως στην σεισμική μηχανική , την θεωρία ελαστικότητας και τα κελύφη (ολοκληρώματα και παραγώγους να δουν τα μάτια σου). 3ος έρχεται ο υδραυλικός και 4ος ο συγκοινωνιακός ο οποίος έχει περισσότερο πρακτικό μέρος και λιγότερο επιστημονικό.

Ok ευχαριστω πολυ!!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Για να βάζεις μπροστά από τις βιολογίες ΜΒ&Γ να υποθέσω θες έρευνα????

Εννοειται και λογω ερευνας αλλα και επειδη μου αρεσει το πιο πολυ το εξειδικευμενο αντικειμενο της ΜΒκΓ απο την Γενικη Βιολογια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex91

Νεοφερμένος

Η alex91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
1. Παιδαγωγικο Δημοτ. Εκπ. Θεσ/κης
2. - " - Αθηνας
3. - " - Βολου
4. - " - Πατρας
5. - " - Ιωαννινων
6. - " - Ροδου
7. - " - Κρητης
8. - " - Αλεξ/πολης
9. - " - Φλωρινας

......αναλογως και των νηπιαγωγων.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endless_dream

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η endless_dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
1. Παιδαγωγικο Δημοτ. Εκπ. Θεσ/κης
2. - " - Αθηνας
3. - " - Βολου
4. - " - Πατρας
5. - " - Ιωαννινων
6. - " - Ροδου
7. - " - Κρητης
8. - " - Αλεξ/πολης
9. - " - Φλωρινας

......αναλογως και των νηπιαγωγων.....

Δηλαδή από τη στιγμή που έπιανες Αθήνα,οι γονείς σου δέχτηκαν να πας Θεσσαλονίκη ως φοιτήτρια; Είσαι πολύ τυχερή!:xixi:
Οι περισσότεροι που θέλουν να περάσουν σε άλλη πόλη,το κάνουν τελικά μόνο αν δεν πιάνουν την βαθμολογία για την πόλη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alex91

Νεοφερμένος

Η alex91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
1ον την θεσσαλονικη κ την αθηνα δεν τις πιανω...μονο αν πεσουν οι βασεις....2ον η θεσσαλονικη εχει καλυτερο πανεπιστημιο απ την αθηνα και 3ον λατρευω την θεσσαλονικη και θα ηθελα πολυ να μεινω εκει ειτε ως φοιτητρια ειτε οχι....το οτι ειναι πρωτη στις επιλογες μου ειναι καθαρα δικη μου αποφαση με βαση το τι θελω εγω και οχι το τι θελουν οι γονεις μου....την αθηνα την εζησα 18 ολοκληρα χρονια και ειναι καιρος να ζησω και καπου αλλου μονη μου πλεον ......οχι οτι τους πειραζει να παω εκει...ισα-ισα που εχουμε και συγγενεις εκει !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pipis1990

Νεοφερμένος

Ο pipis1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
πολιτικων μηχανικων θεσσαλονικη
πολιτικων μηχανικων ξανθη
2ο και 4ο 19024
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marion1

Νεοφερμένος

Η marion1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Αν βαλω μονο μια σχολη πειραζει;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
οχι, οσες θες βαζεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos0712

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
ημμυ (ολες)
μηχ-μηχ(ολες)
ceid(ολες)
και τωρα αρχιζει το πανηγύρι......
40 σχολές συνολικά με τελευταία το 1 απο τα 2 τει της πόλης μου.....τει λογιστικης στην πρέβεζα...!!!:no1::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsol

Νεοφερμένος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 104 μηνύματα.
1) Μαθηματικό ΑΠΘ
2) Πληροφορική ΑΠΘ
3) Εφαρμοσμένης Πληροφορικής ΠΑΜΑΚ
4) Μηχανικών Η/Υ και Πληροφορικής Πάτρας
5) Πληροφορικής ΟΠΑ
6) Μηχανικών Η/Υ Τηλεπικοινωνιών και Δικτύων Βόλος
7) Μηχανικών Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών Κοζάνη
8) Πληροφορική Ιωαννίνων
9) Μαθηματικό Ιωαννίνων
10) Πληροφορικής και Τηλεματικής Χαροκόπειο
11) Γεωπονίας ΑΠΘ

Έχω 16547. Θεωρητικά τα 4 πρώτα δεν τα πιάνω. Από την 5η επιλογή είμαι 140 μόρια κάτω και από την 6η 195. Ίσως να πέσουν λίγα μόρια και τελικά να πιάσω μία από τις 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
1)ΣΕΜΦΕ
2)μαθηματικο αθηνας
3)μαθηματικο πατρας
4)μαθηματικο ηρακλειου
5)μαθηματικο ιωαννινω
6)μαθηματικο σαμου

Μορια:18060 Λετε να καταληξω σαμο;:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Δεν θα σε χαλάσει πιστεύω:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tonyg4

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Νομικη Θεσ/νικης
Νομικη Θρακης
Παιδαγ. Θεσ/νικης
Παιδ. Ιωαννινων
Παιδ. Φλωρινας
Παιδ. Αλεξ/πολης

(18624μ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

endless_dream

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η endless_dream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
1ον την θεσσαλονικη κ την αθηνα δεν τις πιανω...μονο αν πεσουν οι βασεις....2ον η θεσσαλονικη εχει καλυτερο πανεπιστημιο απ την αθηνα και 3ον λατρευω την θεσσαλονικη και θα ηθελα πολυ να μεινω εκει ειτε ως φοιτητρια ειτε οχι....το οτι ειναι πρωτη στις επιλογες μου ειναι καθαρα δικη μου αποφαση με βαση το τι θελω εγω και οχι το τι θελουν οι γονεις μου....την αθηνα την εζησα 18 ολοκληρα χρονια και ειναι καιρος να ζησω και καπου αλλου μονη μου πλεον ......οχι οτι τους πειραζει να παω εκει...ισα-ισα που εχουμε και συγγενεις εκει !!

Mην παρεξηγείς,εγώ συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!Σημασία έχει να κάνει κάποιος αυτό που θέλει εκείνος και όχι οι άλλοι.Απλά το είπα αυτό για τους γονείς ,διότι πολλά παιδιά,μη θέλοντας να πιέσουν οικονομικά τους γονείς τους ή και γιατί τους το ζητούν οι ίδιοι που θέλουν να τους έχουν κοντά τους, μένουν στην πόλη τους.Πράγμα που ίσχυε και για μένα,για κάποιες από τις επιλογές μου στο μηχανογραφικό,αλλά ευτυχώς έπιασα την πρώτη που ήθελα! Και φαντάστηκα ότι τις έπιανες σίγουρα,γι 'αυτό το είπα.
Λοιπόν,όπου και να περάσεις,θα περάσεις αξέχαστα σαν φοιτήτρια και αφού δεν τίθεται πρόβλημα σαν αυτό που είπα,τότε όλα μια χαρά!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LI@

Νεοφερμένος

Η LI@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι να δηλώσω ΣΣΑΣ οικονομικό,Λογιστική κ Χρηματοοικονομική,Μαθηματικό, Παιδαγωγικό κ ίσως ΣΥΔ... Δεν μπορώ να αποφασίσω τη σειρά ακόμη,αλλά αν βάλω ΣΣΑΣ οικονομικό τελικά θα το δηλώσω πρώτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexia91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Επιτελους σημερα το κατεθεσα!!!!
1)Ιατρικη Θεσ/νικης
2)>> Ιωαννινων
3)>> Πατρας
4)>> Θεσσαλιας
5)>> Θρακης
6)>> Κρητης
7)Οδοντιατρικη Θεσ/νικης
8)>> Αθηνας
9)Επιστημης Διαιτολογιας κ ΔΙατροφης Χαροκοπειου
10)Μοριακη Βιολογια κ Γενετικης Αλεξανδρουπολης
11)Φυσικο Θεσ/νικης
12)>> Ιωαννινων
13)Χημικο Θεσ/νικης
14)>> Ιωαννινων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soul of Sin

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soul of Sin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 125 μηνύματα.
Εγώ σκέφτομαι να δηλώσω ΣΣΑΣ οικονομικό,Λογιστική κ Χρηματοοικονομική,Μαθηματικό, Παιδαγωγικό κ ίσως ΣΥΔ... Δεν μπορώ να αποφασίσω τη σειρά ακόμη,αλλά αν βάλω ΣΣΑΣ οικονομικό τελικά θα το δηλώσω πρώτο.

ποσα μορια επιασες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LI@

Νεοφερμένος

Η LI@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
ποσα μορια επιασες???

19405 στο 2o-4o πεδίο κ 19455 στο 5ο. Κ έχω μπερδευτεί τελείως με τις σχολές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
ΣΣΑΣ οικονομικό. Δεν είναι καμιά βαριά η εκπαίδευση και το μόνο ενοχλητικό είναι το ότι θα πρέπει να παρακολουθείς με αυτά τα περίεργα ρουχαλάκια του στρατού. Κατά τα άλλα τα οφέλη είναι πολλά για τα μόνο 4 χρόνια που διαρκούν οι σπουδές. Σίγουρη αποκατάσταση, το χαρτζιλίκι σου από τώρα, ρούχα-τρόφιμα πολύ πιο οικονομικά από κάτι περίεργα καταστήματα-αποθήκες για το στρατό και γενικά τα γνωστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LI@

Νεοφερμένος

Η LI@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
ΣΣΑΣ οικονομικό. Δεν είναι καμιά βαριά η εκπαίδευση και το μόνο ενοχλητικό είναι το ότι θα πρέπει να παρακολουθείς με αυτά τα περίεργα ρουχαλάκια του στρατού. Κατά τα άλλα τα οφέλη είναι πολλά για τα μόνο 4 χρόνια που διαρκούν οι σπουδές. Σίγουρη αποκατάσταση, το χαρτζιλίκι σου από τώρα, ρούχα-τρόφιμα πολύ πιο οικονομικά από κάτι περίεργα καταστήματα-αποθήκες για το στρατό και γενικά τα γνωστά.

Σ' ευχαριστω για την πληροφόρηση!:no1: Κ γω αυτά τα πλεονεκτήματα σκέφτομαι κ λέω δηλώσω αυτή τη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top