Μαρτυράμε τα μηχανογραφικά μας

θελω να πετυχω

Νεοφερμένος

Ο θελω να πετυχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Γεωπονια ιχθυολογιας και υδατινου περιβαλλοντος στον βολο ειναι καλη σχολη , την γνωριζετε; Σκεφτομαι να παω εκει αφου δεν πιανω την ΣΜΥ και ισως αποφασισω απο Σεπτεμβρη να ξαναδωσω ! Θελει κανενας γεωπονια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
Γεωπονια ιχθυολογιας και υδατινου περιβαλλοντος στον βολο ειναι καλη σχολη , την γνωριζετε; Σκεφτομαι να παω εκει αφου δεν πιανω την ΣΜΥ και ισως αποφασισω απο Σεπτεμβρη να ξαναδωσω ! Θελει κανενας γεωπονια;

αφου θες να πετυχεις οπως λεει και στο νικname γιατι δεν ξαναδινεις να λυθει το θεμα και να περασεις καπου που θες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GordonGekko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GordonGekko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Δίνει και παραδίνει.Οι σχολές δε σταματούν στην Οδοντριατρική.
Αν μερικοί είναι μύωπες και φερέφωνα,δικό τους πρόβλημα.
Και στην τελική τί είναι το μηχανογραφικό; Μενου σε κλασσάτο εστιατόριο;
-Μμμ,ναι σήμερα έχω όρεξη για πολιτικών μηχανικών εμπ,έτσι γιατί θέλω κάτι πικάντικο για τον ουρανίσκο μου.
Περσι ο πρωτος της νοσηλευτικής ΕΚΠΑ ειχε 18.365 μορια (γενική σειρά),θα πεις οτι είναι βλάκας;
Μπορει να ξαναδωσε φέτος βέβαια,τουλάχιστον δεν πήγε να δηλώσει άσχετη σχολή 4ου ή 2ου πεδίου.

Πάντως εγώ μέχρι προχθες ήθελα χημικων μηχανικων Πατρας.
Μα βγήκα βολτα και μια γιαγιά μου είπε οτι έχω ωραία δόντια,σκέφτομαι σοβαρά να δηλώσω οδοντιατρικη απθ.
Γιατί μπορώ ρε φίλε,και κανεις δεν έχει δικαίωμα να αλλάξει τη σοβαρή μου απόφαση. :mad::mad:

Πέρα απο την ειρωνία,σκεφτείτε σοβαρά τί θέλετε.Και μαζί με τη σοβαρότητα,μελετήστε τους οδηγούς σπουδών καθε σχολής που έχετε στο νου σας,είτε ειναι ιατρικη,είτε σεμφε εμπ,είτε γεωπονία.

με 18365 απέρριψε οδοντιατρική ή φαρμακευτική ή κτηνιατρική, αλλά και εμπ απο 4ο πεδιο ή ακομη και χημικα-βιολογικα απο 2ο πεδιο, και πηγε να γινει νοσοκομος των 1000 ευρω, και τι, θελεις να το συστήνω και στους γνωστούς μου να κανουν το ιδιο?

κοίταξε να δεις.. φαίνομαι λιγο ακραίος ή υπερβολικός, αλλά δεν είμαι..
πιστεύω πως οι βάσεις δεν αντιπροσωπεύουν τίποτα..
όσο πιστεύω πως το μαθηματικό αθηνών ή το σεμφε εμπ, ειναι απο τις καλύτερες και δυσκολότερες σχολές στην Ελλάδα, και πως τα μόριά τους είναι χαμηλά, λόγω δυσκολίας της σχολής, άλλο τόσο πιστεύω πως στο 3ο πεδίο τα παιδιά που γράφουν κάτω απο 18000 μόρια εγκλωβίζονται και έχουν ωθήσει τα τει σε 14-15-16 χιλιαδες μορια, πράγμα απίθανο!

σε κάθε περίπτωση είμαι της αποψης ότι ο καθένας αποφασίζει τι θέλει να κάνει στο μέλλον και δεν αλλάζει αποψεις αναλογα με τα μορια του.. θέλεις να γίνεις γραφίστας ή φυσικοθεραπευτής? και 20000 μορια να πιασεις τραβα εκει, οκ !!!
και θα μπεις και πρωτος στη σχολη σου..το γουσταρεις και μπήκες!
αλλα σιγουρα αυτες ειναι μεμονωμένες περιπτώσεις... διοτι η πλειοψηφια -δυστυχως για μενα- δε σκεφτεται ετσι..
αν κάποιος όμως με ρώτησει, που να παει με τα 18300 μορια που έπιασε, σίγουρα δεν θα του πω νοσηλευτικη...
αν με ρωτας αν ειναι βλακας αυτος που με 18300 μορια μπηκε νοσηλευτικη, για μενα ειναι βλακας, αλλα σιγουρα δεν ειναι για τον ιδιον, και αυτο εχει περισσοτερη σημασια.. επισης πιστευω πως ολες οι δουλειες ειναι καλες, αρκει να εισαι ο καλυτερος σε αυτο που κανεις..

επισης και κατι αλλο:
θεωρω αυτονοητο πως αυτοι που εχουν κατασταλαξει στο τι θελουν να κανουν και που θελουν να περασουν -ειτε αυτο ειναι ιατρικη, ειτε ζαμπονοκοπτικη- δεν θα μας ρωτησουν εμας που να περασουν....
θεωρω δεδομενο πως αυτοι που μας ρωτανε την αποψη μας, δεν ξερουν ακριβως που να πανε, και θελουν να πανε στην αντικειμενικα καλυτερη σχολη για τα μορια που συγκεντρωσαν....
επομενως ειναι λογικοτατο να πω σε καποιον αν δεν πιανει τις πρωτοκλασσατες σχολες του 3ου πεδιου να πιασει τα πολυτεχνεια..
αυτο δεν ειναι το λογικο???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrespan12345

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο andrespan12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 346 μηνύματα.
Aν πιασεις τελικα ολες τις σχολες οικονομικων θα ελεγα

ΛΟΧΡΗ ,ΔΕΤ, ΟΔΕ ΟΠΑ. Και γενικα ΟΠΑ...

και στο οδε ρε φιλε τι επιχειρηση διοικεις??απο ενα περιπτερο μεχρι μια ποδοσφαιρικη ομαδα?μακρια απο μας



σνχ = η συνοχή του μηχανογραφικού σου! :P

ΥΓ: τελικά γιατί όλοι κάνετε το ίδιο μηχανογραφικό πάνω κάτω;

και μετα λενε θα πεσουν οι βασεις ακομα και στις υψηλοβαθμες σχολες.πως ρε οταν το 85%της θετικης βαζει ιατρικη,οδοντιατρικη και εμπ(πολιτικων,μηχανολογων,ηλεκτρολογων)ενω η τεχνολογικη μετα τις υψηλοβαθμες του 4ου βαζει φυσικο και μαθηματικο?δυστυχως,απο αυτους που βγαζουν 18000++ σχεδον ολοι επηρεαζονται απο το οικογενειακο και "φροντιστηριακ﨨 περιβαλλον
προς αποφυγη παρεξηγησεων,δεν αναφερομαι σε αυτους που πραγματικα θελουν να γινουν ιατροι,οδοντιατροι,μηχανικοι κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
και στο οδε ρε φιλε τι επιχειρηση διοικεις??απο ενα περιπτερο μεχρι μια ποδοσφαιρικη ομαδα?μακρια απο μας



και μετα λενε θα πεσουν οι βασεις ακομα και στις υψηλοβαθμες σχολες.πως ρε οταν το 85%της θετικης βαζει ιατρικη,οδοντιατρικη και εμπ(πολιτικων,μηχανολογων,ηλεκτρολογων)ενω η τεχνολογικη μετα τις υψηλοβαθμες του 4ου βαζει φυσικο και μαθηματικο?δυστυχως,απο αυτους που βγαζουν 18000++ σχεδον ολοι επηρεαζονται απο το οικογενειακο και "φροντιστηριακ﨨 περιβαλλον
προς αποφυγη παρεξηγησεων,δεν αναφερομαι σε αυτους που πραγματικα θελουν να γινουν ιατροι,οδοντιατροι,μηχανικοι κτλ.

Oι βασεις θα πεσουν γιατι πολυ απλα οι αριστουχοι της θετικης δε φτανουν για να καλυψουν τη ζητηση ολων των ιατρικων σχολων με τις περσινες βασεις.....Ετσι αυτοι που θα μεινουν εκτος ιατρικων φετος δεν θα εχουν αρκετα μορια για να χτυπησουν τις ψηλες πολυτεχνικες, οποτε ουτως η αλλως οι βασεις των υψηλοβαθμων σχολων του 4ου θα πεσουν....Οποτε, δεν υπαρχει λογος να σε ενδιαφερει τι δηλωνει ο καθενας απο τη θετικη(φετος τουλαχιστον)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MixLazarKal

Νεοφερμένος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Παιδιά τί λέτε πρώτα Βιολογικό Θεσσαλονίκης ή Ηρακλείου; Ποια είναι καλύτερη σχολή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
εστω;:P18800 εχεις εγω με 18158 ελπιζω για κομοτηνη:P

εγώ ακόμα χειρότερα.... με 17.948 ελπίζω για Κομοτηνή :Ρ
γιατί η ελπίδα πεθαίνει πάντοτε τελευταία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Γεωπονια ιχθυολογιας και υδατινου περιβαλλοντος στον βολο ειναι καλη σχολη , την γνωριζετε; Σκεφτομαι να παω εκει αφου δεν πιανω την ΣΜΥ και ισως αποφασισω απο Σεπτεμβρη να ξαναδωσω ! Θελει κανενας γεωπονια;

Απο το συγκεκριμενο τμημα βγενεις γεωπονος 5 κλαδου δηλαδη ιχθυολογος .Η ελλαδα ειχει μεγαλο ποσοστο εξαγωγων ψαριων .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
Ας πω κι εγώ...

1) Νομική ΕΚΠΑ
2) Νομική ΑΠΘ (το 1,2 μπήκαν απλώς τυπικά αφού δεν τα πιάνω με καμία κυβέρνηση 17,948 )
3) Νομική ΔΠΘ
4) Ψυχολογία Παντείου
5) Ψυχολογία ΕΚΠΑ
6) Φιλολογία ΕΚΠΑ
7) Ιστορικό αρχαιολογικό ΕΚΠΑ
8 ) Κοινωνιολογία Παντείου

Αν και πιστεύω ότι μέχρι και το 5 θα ακολουθήσω, διαφορετικά μάλλον θα ξαναδώσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Ας πω κι εγώ...

1) Νομική ΕΚΠΑ
2) Νομική ΑΠΘ (το 1,2 μπήκαν απλώς τυπικά αφού δεν τα πιάνω με καμία κυβέρνηση 17,948 )
3) Νομική ΔΠΘ
4) Ψυχολογία Παντείου
5) Ψυχολογία ΕΚΠΑ
6) Φιλολογία ΕΚΠΑ
7) Ιστορικό αρχαιολογικό ΕΚΠΑ
8 ) Κοινωνιολογία Παντείου

Αν και πιστεύω ότι μέχρι και το 5 θα ακολουθήσω, διαφορετικά μάλλον θα ξαναδώσω
βαλε κ' μια ψυχολογια θεσ/νικης- κρητης ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christie17avril

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Christie17avril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 248 μηνύματα.
βαλε κ' μια ψυχολογια θεσ/νικης- κρητης ;)

:Ρ :Ρ μου αρέσει γιατί το λες ευγενικά...
Το σκέφτηκα αλλά γενικά δεν θέλω σε άλλη πόλη... εκτός αν είναι για τη Νομική που είναι λατρεία!! Και στην άλλη άκρη του κόσμου που λένε... :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Παιδιά τί λέτε πρώτα Βιολογικό Θεσσαλονίκης ή Ηρακλείου; Ποια είναι καλύτερη σχολή;

Αν και δεν γνωρίζω θα σου πρότεινα να κοιτάξεις το πρόγραμμα σπουδών και των δύο σχολών και έπειτα να αποφασίσεις πια από τις δύο θα δηλώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
τι γνωμη εχετε για το μαθηματικο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
τι γνωμη εχετε για το μαθηματικο??

Αρκετα δυσκολη σχολη (ειδικα των Ιωαννινων). Κατα την γνωμη μου για να τα βγαλεις περα πρεπει να σου αρεσουν τα μαθηματικα. Κοιταξε ομως και το προγραμμα σπουδων της σχολης για την οποια ενδιαφερεσε για να καταλαβεις τι εχεις να αντιμετωπισεις σε περιπτωση που μπεις στην σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgosklou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο giorgosklou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
μαλλον δεν μπορω να μπω λογω μοριων αλλα αφου ειναι και τοσο δυσκολο δεν το δημωνω
τι λετε για την στατιστικη πειραια και τη στατιστικη αθηνας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κων.

Νεοφερμένος

Η Κων. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Μακαρι γιατι ειναι το μονο που μου αρεσει πραγματικα.η μηχανολογια δεν με ενδιαφερει τοσο και δυσκολευομαι να βρω την δευτερη επιλογη μου!
Το ίδιο κι εγώ. Αν και εσύ με τα μοριά σου περνάς σχεδόν σίγουρα, δε χρειάζεται να ανησυχείς πολύ.
Και εγώ ΗΜΜΥ ΕΜΠ θέλω και έχω 18722. Θα δούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Papajim202

Νεοφερμένος

Ο Papajim202 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Χημικων Μηχανικων ΕΜΠ αλλιως χημικο αθηνας
αν και το παντοτινο μου ονειρο ειναι το φυσικο αθηνας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Τότε γιατι οχι φυσικό Αθήνας ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Papajim202

Νεοφερμένος

Ο Papajim202 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Δεν θελω να καταληξω ανεργος...
Επισης δεν τα παω ιδιαιτερως καλα με τα μαθηματικα, θα χω θεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Ενώ οι χημικός μηχανικοί και το χημικό φοιμιζεται για την απορρόφηση που εχει :Ρ αλλα το δεύτερο ναι ειναι σημαντικό . Μαθηματικα χρειάζονται πλ καλα !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top