Μακιγιάζ σε εφηβικές ηλικίες

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ναι, με το δικό μου μάτι το βλέπω άβαφτο - δε μιλάω για μολύβια και μάσκαρες, άλλα για χρωματιστές σκιές.
Και μάλιστα είναι πολύ σωστό βάψιμο, γιατί όλοι ξέρουμε ότι όταν τονίζουμε τα χείλη τα μάτια πρέπει να' ναι λίγο απαρατήρητα. Δηλαδή τονίζουμε ή το ένα ή το άλλο. Αν ήταν και τα δύο τονισμένα, θα συμφωνούσα μαζί σας, έτσι κι αλλιώς τη κοπέλα δε τη ξέρω, δεν έχω λόγο να "παρω το μέρος της" ας πούμε, αλλά δεν είναι.
Οπότε αγόρια, αν δε ξέρετε καλύτερα να μη λέτε για θέματα μακιγιάζ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Η δεξιά είμαι... :P

Να υποθέσω ότι πήγατε σε σεμινάριο μακιγιάζ; Γιατί τέτοια μπογιά δεν έπεσε ούτε στο καφενείο του κυρ-Μιχάλη όταν έκανε ανακαίνιση σε λάουντζ-μπαρ.
Μάλλον δεν έχεις δει έντονο μακιγιάζ..το μόνο που έχουμε βάλει είναι: ανοιχτό μέικ-απ,μολύβι και κραγιόν... :worry:

^prinCess^ όντως..που να έβαζα και σκιά... α πα πα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Τον ''στοκο'' στο προσωπο μονο εμεις τα αγορια τον βλεπουμε?:confused:

Μάλλον είστε προκατειλημμένοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Μονο;;;;;;;; Ντροπη! :) Πλακα κανω...Γιατι τοσο κολλημα με τ μακιγιαζ δεν μπορω να καταλαβω...Τεσπα νομιζω πως ολοι εχουν καταλαβει οτι ειναι θεμα υποκειμενικης οπτικης το θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
:DΤο μακιγιάζ είναι αρκετά σωστό θα έλεγα. Κουκλίτσες είστε και γλυκύτατες!
Η ένστασή μου είναι στην αριστερή κοπέλα, ο συνδυασμός σκουλαρίκι και κόκκινο κραγιόν δε μ´αρέσει τόσο, θα προτιμούσα ένα μικρό διαμαντάκι σκουλαρίκι. Τώρα για το στόκο τι να πω! Βράδυ είναι, δεν είναι τόσο τραγικό λίγο μεικαπ, απλά όχι μισός τόνος πούδρα από πάνω και γίνεται το πρόσωπο κέικ.

Το έντονο κραγιόν είναι trend φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Κάποιοι έχουν κόλλημα..να πω ότι ήταν κάτι ΤΟΣΟ έντονο,ναι..να σχολιάσετε...αλλά όπως είπες είναι πως το βλέπει ο καθένας...

:DΤο μακιγιάζ είναι αρκετά σωστό θα έλεγα. Κουκλίτσες είστε και γλυκύτατες!
Η ένστασή μου είναι στην αριστερή κοπέλα, ο συνδυασμός σκουλαρίκι και κόκκινο κραγιόν δε μ´αρέσει τόσο, θα προτιμούσα ένα μικρό διαμαντάκι σκουλαρίκι. Τώρα για το στόκο τι να πω! Βράδυ είναι, δεν είναι τόσο τραγικό λίγο μεικαπ, απλά όχι μισός τόνος πούδρα από πάνω και γίνεται το πρόσωπο κέικ.

Το έντονο κραγιόν είναι trend φέτος.
Σ'ευχαριστούμε πολυυυυυύ :happy: :*
Κι εμένα δε μου πολυ-άρεσε ο συνδυασμός με τον κρίκο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Προτείνω να δημιουργηθεί νέο θέμα, "άβαφτες"φωτογραφίες για τους απόλυτους και εχθρούς του μακιγιάζ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
το "εχθρους του μακιγιαζ" νομιζω εφτανε...το αλλο ηταν μπιχτη! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Χαχαχα...καλό :thumbup: Πιστεύω ότι θα υπάρχουν αρκετοί επισκέπτες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
το "εχθρους του μακιγιαζ" νομιζω εφτανε...το αλλο ηταν μπιχτη! :)

καθόλου μπιχτή! Αλήθεια το λέω. Δεν είναι του χαρακτήρα μου οι μπιχτές, μάλλον το αντίθετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
αν καποια ξερει να βαφεται τοτε ισως και να βοηθαει στο να φαινεται πιο ομορφη απο οτι ειναι , αν εχει βεβαια και το υπολοιπο πακετο ( αυτοπεποιθηση , ωραιο ντυσιμο κτλ)...
παντως νομιζω οτι το καλο βαψιμο ειναι αυτο που δε φαινεται , δλδ κονσιλερ , μασκαρα , ρουζ , και ενα απαλο κραγιον ειναι μια χαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Εμένα μου τη σπάει το μέικ απ, προσωπικά με απωθεί, αλλά άμα σας αρέσει τόσο πολύ να το χρησιμοποιείτε, ε τι να σας πω, βίτσια είν' αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Εμένα μου τη σπάει το μέικ απ, προσωπικά με απωθεί, αλλά άμα σας αρέσει τόσο πολύ να το χρησιμοποιείτε, ε τι να σας πω, βίτσια είν' αυτά.
βασικα δεν υπαρχει λογος να χρησιμοποιει μεικ απ ενα 16 χρονο γιατι εχει νεανικο δερμα ...μετα τα 30 ισως...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Έχει, άμα δεν βλέπεται θα προσπαθήσει να το φτιάξει έτσι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
μεικ απ ειναι ελεος
δεν ειναι χειρουργειο
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Προτιμώ τις γκόμενες χωρίς μακιγιάζ... Φυσική ομορφιά όχι αηδίες... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Γκόμενες; :/:
Πάντα είχα ένα θέμα με τη λέξη γκόμενος/α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Γκόμενες; :/:
Πάντα είχα ένα θέμα με τη λέξη γκόμενος/α.

Τις κοπελιές τέλος πάντων... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Νομιζω οτι το πολυ μακιγιαζ αντι να με ομορφαινει με ασχημαινει!
Νομιζω οτι το μακιγιαζ ειναι αναλογα και με το προσωπο.Σε μια κοπελα μπορει να δειχνει ωραιο ενω σε μια αλλη να τη κανει καρναβαλι!Ειναι αναλογα τα χρωματα που επιλεγεις , την ποσοτητα , το προσωπο.Παιζουν πολλα ρολο...Γενικα τωρα δεν ειμαι φαν του εντονου μακιγιαζ.Ειδικα σε αυτη την ηλικια ειναι ωραιο να αναδεικνιεται η φυσικη ομορφια της καθε μιας!Απλα δε μπορω να καταλαβω γιατι αποθει τοσο πολυ το make up.Αμα βαλεις τη σωστη ποσοτητα , σε σωστο χρωμα τοτε δειχνει πολυ ωραιο.Βεβαια αν οντως δε χρειαζεσαι δεν ειναι αναγκη να βαλεις (υπαρχει και η πουδρα).Αυτο που δε μπορω να πω οτι μου αρεσει ιδιαιτερα ειναι το πολυ μολυβι στα ματια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Πας να φασώσεις και φεύγεις ουράνιο τόξο, να γιατί απωθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top