Μακιγιάζ σε εφηβικές ηλικίες

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!!!

Απλώς θεώρησα πως μιας και το θέμα είναι ο καλλοπισμός (το μακιγιάζ είναι απλώς ένα μέρος του), καλόν θα ήταν να θίξω και το άλλο άκρο!!! Μέτρον άριστον!!! Ούτε το σοβάτισμα, ούτε και η έλλειψη καθαριότητας είναι θετικά φαινόμενα!!! Και τα δυο, κατά τη γνώμη μου, είναι οικτρά!!!

Αυτο δεν το πολυκαταλαβα.Βασικα δεν μου'χει συμβει και ποτε και μου φαινεται και λιγο παραξενο.:hmm:

Παντως πιστεψε με ηδη απο τωρα το κατω κεφαλι των αγοριων ηδη μια χαρα φαινεται.Εδω ενας συμμαθητης μου μας ελεγε οτι αυνανιζοταν μερα πα μερα.Δεν ειναι κακο,αλλα καταρχας δεν ειναι και οτι καλυτερο να το λες δημοσιως χωρια που θελω να σου δειξω πως εχουνε αλλαξει τα δεδομενα.Αυτα που κανανε στο λυκειο τα κανουν τωρα.Αφου φανταστειτε οτι και στο δημοτικο αρχισαν να επηρεαζονται.Εχουμε διπλα μας ενα και βλεπεις τα εκτακια και τα πεπτακια μεικες βαμμενες ,ξυσμενο μαλλι και τετοια.Δεν ειναι τιποτα τρομερο ακομα ,αλλα ειναι καπως ανησυχητικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Παντως πιστεψε με ηδη απο τωρα το κατω κεφαλι των αγοριων ηδη μια χαρα φαινεται.Εδω ενας συμμαθητης μου μας ελεγε οτι αυνανιζοταν μερα πα μερα.Δεν ειναι κακο,αλλα καταρχας δεν ειναι και οτι καλυτερο να το λες δημοσιως χωρια που θελω να σου δειξω πως εχουνε αλλαξει τα δεδομενα.Αυτα που κανανε στο λυκειο τα κανουν τωρα.Αφου φανταστειτε οτι και στο δημοτικο αρχισαν να επηρεαζονται.Εχουμε διπλα μας ενα και βλεπεις τα εκτακια και τα πεπτακια μεικες βαμμενες ,ξυσμενο μαλλι και τετοια.Δεν ειναι τιποτα τρομερο ακομα ,αλλα ειναι καπως ανησυχητικο.


Οι εποχές έχουν αλλάξει. Αλλά πάντα αυτό έκαναν. Μην τρελαινόμαστε. Είμαι 19 και όσα έκανα στα 15 η αδερφή μου που είναι 10 χρόνια μεγαλύτερη τα έκανε στα 18! Ετσι είναι...Ωστόσο πρέπει να μην ξεφύγουμε τελείως. Δεν είναι κακό ενα άτομο ακομα και μικρής ηλίκιας να προσέχει τον εαυτό του αλλά όχι υπερβολές.
Πιστεύω πως ειναι καλύτερο μια μίνιμουμ περιποίηση παρά να έχεις όλο το σχολείο να σε κοροιδεύει για την τριχάααρα που εχει βγει στο φρύδι ή για καποια παραπάνω κιλά. Ωστόσο τα παιδια στο Γυμνάσιο και στο Λυκειο όντως ότι κάνουν το κάνουν μόνο για να δειχθούν. Πιστεύω πως πρέπει πρωτα οι αλλάγες να γίνονται για την αυτοβελτίωση και μετά όλα τα άλλα... :)

(Να σας πω μια αληθεια που ακουσα απο την αισθητικο μου. Πλεον τα κορίτσια πανε να βγαλουν τα φρυδια τους και το μουστακι τους από την ηλικια των 10-12. Την στιγμη που εμεις κάναμε αποτριχωση στα 15-16. Σοκαρίστηκα εν μερει αλλά τι να κάνουμε...Οι εποχές αλλάζουν.)
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
(Να σας πω μια αληθεια που ακουσα απο την αισθητικο μου. Πλεον τα κορίτσια πανε να βγαλουν τα φρυδια τους και το μουστακι τους από την ηλικια των 10-12. Την στιγμη που εμεις κάναμε αποτριχωση στα 15-16. Σοκαρίστηκα εν μερει αλλά τι να κάνουμε...Οι εποχές αλλάζουν.)
Ε καλα μην το γελας.Αν εχουν μεγαλη τριχοφυια τι θα κανουν δηλαδη θα καθονται να της κοροιδευουν.Επισης ,η αποτριχωση εχει να κανει επισης με το ιδιο θεμα.Εμενα μια φιλη μου δεν εχει κανει ποτε της γιατι δεν εχει καθολου ας πουμε.Εκει να καθαρα θεμα περιποιησης και ειναι απο τα καλα και απαραιτητα.Χωρια που τι θα κανε η κοπελα;Θα περιμενα μεχρι τα 15 για να παει στην αισθητικο και θα καθοταν με την παντελονι στην ζεσταρα μονο και μονο για να μην παει νωρις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ε καλα μην το γελας.Αν εχουν μεγαλη τριχοφυια τι θα κανουν δηλαδη θα καθονται να της κοροιδευουν.Επισης ,η αποτριχωση εχει να κανει επισης με το ιδιο θεμα.Εμενα μια φιλη μου δεν εχει κανει ποτε της γιατι δεν εχει καθολου ας πουμε.Εκει να καθαρα θεμα περιποιησης και ειναι απο τα καλα και απαραιτητα.Χωρια που τι θα κανε η κοπελα;Θα περιμενα μεχρι τα 15 για να παει στην αισθητικο και θα καθοταν με την παντελονι στην ζεσταρα μονο και μονο για να μην παει νωρις;

Καλά δεν λεμε για τα ποδια...Μην τρελαθούμε...Τα πόδια τα κάνουμε όλες απο νωρις...:P

Τί να κάμουμε...Είμαστε Μεσογειακές και με τριχοφυια! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Καλά δεν λεμε για τα ποδια...Μην τρελαθούμε...Τα πόδια τα κάνουμε όλες απο νωρις...:P

Τί να κάμουμε...Είμαστε Μεσογειακές και με τριχοφυια! :D

Ε αυτο ειναι και θεμα καθαριοτητας...και οντως εμεις στην Μεσογειο εχουμε ιδαιτερη τριχοφυια ,δυστυχως ,αλλα αυτο διορθωνεται, εκτος απο ακραιες περιπτωσεις που κοπελες εχουν μεχρι και στην πλατη τριχες(το εχω δει) και εκει ειναι δυσκολο να διορθωθει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Δυστυχως.Ενω οι Γερμανιδες που εχουν και δεν τις κανουν τιποτα;Ειναι μπλιαξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Δυστυχως.Ενω οι Γερμανιδες που εχουν και δεν τις κανουν τιποτα;Ειναι μπλιαξ.

Εντελως!!Εμεις οι Ελληνιδες φροντιζουμε σε υπερβολικο βαθμο την εμφανιση μας και αυτες το αλλο ακρο...απεριποιητες,φορανε παλιορουχα και γενικα δεν ασχολουνται με την εμφανιση τους καθολου...ενταξει δεν λεω προτιμουν να ξοδευουν τα λεφτα τους σε ταξιδια και σε καλο φαγητο αλλα και λιγη περιποιηση κακο δεν κανει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,804 μηνύματα.
Για ποια ηλικίας Γερμανίδες μιλάτε; Όσες έχω δει και ανήκουν στο ηλικιακό φάσμα 18-25 είναι θεές (μανάρες)...καμία σχέση με τις Ελληνίδες (άλλον αέρα, άλλο μυαλό, άλλη συμπεριφορά, άλλον ερωτισμό,...κ.α.).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
για τις πιο μεγαλες θα λεγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Για ποια ηλικίας Γερμανίδες μιλάτε; Όσες έχω δει και ανήκουν στο ηλικιακό φάσμα 18-25 είναι θεές (μανάρες)...καμία σχέση με τις Ελληνίδες (άλλον αέρα, άλλο μυαλό, άλλη συμπεριφορά, άλλον ερωτισμό,...κ.α.).

Θελεις να μας εξηγησεις πως εννοεις τις διαφορες αυτες αναμεσα στις κοινες θνητες Ελληνιδες και στις θεες Γερμανιδες?

Οσον αφορα στο θεμα περι μακιγιαζ στην εφηβεια εχω να προσθεσω μια λαικη ρηση: "καθε πραγμα στον καιρο του και ο κολιος τον Αυγουστο"...
Δεν υπαρχει κανενας λογος να βιαζεστε για κατι που θα κανετε αργοτερα και για πολλα συνεχη ετη.
Υπερβολικο θεωρω ακομα και το μολυβι και τη μασκάρα.Ενα λιπ-γκλος ειναι υπεραρκετο...
Οι επιδερμιδες σας ειναι τοσο φωτεινες που δεν εχετε αναγκη τιποτα απ αυτα...Δεν υπαρχει 30αρα που δε θα χαριζε του κοσμου τα καλλυντικα προκειμενου να ειχε τη φρεσκαδα των προσωπων σας...
Εν ολιγοις, απλα μη βιαζεστε...εχετε καιρο μπροστα σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Σορυ που θα σας στεναχορισω, αλλα αμα ενα κοριτσι φορεσει κοντη φουστα, και να μην μαρεσει ιδιαιτερα, δεν μπορω να μην κοιταω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Για ποια ηλικίας Γερμανίδες μιλάτε; Όσες έχω δει και ανήκουν στο ηλικιακό φάσμα 18-25 είναι θεές (μανάρες)...καμία σχέση με τις Ελληνίδες (άλλον αέρα, άλλο μυαλό, άλλη συμπεριφορά, άλλον ερωτισμό,...κ.α.).

Oι Ελληνίδες είναι οι πιο όμορφες γυναίκες στον κόσμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Για ποια ηλικίας Γερμανίδες μιλάτε; Όσες έχω δει και ανήκουν στο ηλικιακό φάσμα 18-25 είναι θεές (μανάρες)...καμία σχέση με τις Ελληνίδες (άλλον αέρα, άλλο μυαλό, άλλη συμπεριφορά, άλλον ερωτισμό,...κ.α.).

Για πιο μεγαλες σε ηλικια μιλαμε αλλα πιστεψε με εχω δει και Γερμανιδες στο ηλικιακο φασμα που αναφερεις που ειναι εντελως απεριποιητες(οταν λεω περιποιηση δεν εννοω το make up,σκιες,μολυβια κτλ αλλα το ποσο καθαρος και λαμπερος δειχνει καποιος)...απλα αυτες ειναι αρκετα ομορφες απο τη φυση τους(φυσικο ξανθο μαλλι,γαλανο ματι) και γι'αυτο λογικα δεν περιποιουνται τοσο τον εαυτο τους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,804 μηνύματα.
καλά...μια κουβέντα είπα και πέσατε όλοι να με φάτε :laugh: :laugh:

το είπα αυτό για τις Γερμανίδες λόγω προσωπικής εικόνας σε πάρτυ υποδοχής πρωτοετών φοιτητών σε Πανεπιστήμιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Δεν σε φαγαμε καλε,συζητηση κανουμε:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
καλά...μια κουβέντα είπα και πέσατε όλοι να με φάτε :laugh: :laugh:

το είπα αυτό για τις Γερμανίδες λόγω προσωπικής εικόνας σε πάρτυ υποδοχής πρωτοετών φοιτητών σε Πανεπιστήμιο!

Ναι οκ και εγω συναναστρεφομαι με Γερμανους/Γερμανιδες απο το '87, το θεμα ειναι να μου εξηγησεις το εξης: "άλλον αέρα, άλλο μυαλό, άλλη συμπεριφορά, άλλον ερωτισμό,...κ.α.). "
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Για ποια ηλικίας Γερμανίδες μιλάτε; Όσες έχω δει και ανήκουν στο ηλικιακό φάσμα 18-25 είναι θεές (μανάρες)...καμία σχέση με τις Ελληνίδες (άλλον αέρα, άλλο μυαλό, άλλη συμπεριφορά, άλλον ερωτισμό,...κ.α.).
Ναι? Τις βλέπουμε το καλοκαίρι στις παραλίες: Παγωμένα ξεπλυμένα ξυλάγγουρα με την τρίχα στη μασχάλη κοτσίδα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rubi Rubi

Νεοφερμένος

Η Rubi Rubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
πραγματικα ειναι πολυ χαζο το θεαμα αυτο των κοριτσιων με το μακιγιαζ...ολες σχεδον το παρακανουν....βαφονται και στην υπερβολη πιστευοντας πως ετσι γινονται πιο ομορφες....πιστευω πως λιγο λιπ γκλος η καποιο απαλο μολυβι για τα χειλια ειναι αρκετο χωρις τπτ αλλο πανω στην επιδερμιδα.Ασε με το πολυ σοβα που βαζουν καταστρεφουν την επιδερμιδα τους...οχι τις βλεπεις παστωνοντε στο make-up θεε(αν υπαρχεις)δλδ αν ειναι δυνατον δεν αντεχεται το θεαμα...ειμαι υπερ της ελευθερης βουλησης και ο καενας να ειναι οπως θελει αλλα οταν βλεπω κατι κοριτσακια στο λυκειο μου(γιατι κοριτσακια ειναι αφου το βαψιμο αυτο και τα πρτουπα που εχουν τους παιρνουν τα μυαλα)να εχουν βαλει τοσο πολυ make-up+τοσο πολυ σκια+μολυβι(ασε το ντυσιμο,λες+βγηκε απο τα μπουζουκια,η το στυλ Τζουλιας-ελεος)δεν μπορω να μην πω<<ρε που παει ετσι το σουργελο>>δεν μπορω να μην κραξω τοτε.....ολα για το σαπειο εγω τους.....ακουσα μια τυπισσα σαν αυτες τις προαλλες να λεει<<η ομορφια ειναι το ειδωλο μου>>+τοτε σκεφτηκα ποσο σαπεια κοριτσακια κυκλοφορουν για αυτο+βαφονται κατ'αυτον τον τροπο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleana33

Νεοφερμένος

Η eleana33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αργυρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
παιδιά ωραίο θέμα. Λοιπόν, προσωπικά δεν θα έπρεπε να μιλήσω ... κάνω ανταύγιες από την πρώτη γυμνασίου και βάφομαι σχεδόν καθημερινά. Ίσως φταίει και η καλλιτεχνική μου φύση!! Στο γυμνάσιο ειδικά είχα ξεφύγει, βαφόμουν όπως στους οδηγούς ομορφιάς (όχι οτι ήταν άσχημο αλλά υπερβολικό) σαφώς έχω περάσει όπως οι περισσότερες πιστεύω, μια περίοδο στιλιστικής φρίκης μέχρι να βρω αυτό που πραγματικά με εκφράζει. Μεχρι πρόσφατα μάλιστα πίστευα πως το μόνο ντύσιμο για τις χοροεσπερίδες είναι το ξέκωλο. Δεν ξέρω τι έγινε όμως και ξύπνησα! Πλέον δεν μ αρέσει ούτε τα νύχια μου να βάφω. Βλέπω τις συμμαθήτριές μου να επιδεικνύουν τα μπλε και πρασινα νυχια και γελάω ( βέβαια εγω στο γυμνάσιο μέχρι και ριγέ τα είχα κάνει). Τώρα αρκούμαι στα βασικά. Πάντως εξακολουθώ να λατρεύω τα τακούνια, αλλά επειδή αρέσουν σε μένα όχι στα αγόρια. Γενικά για να μην τα πολυλογώ, πιστεύω ότι όποιος σκέφτεται εντέλει βρίσκει αυτό που ταιριάζει στην προσωπικότητά του. Υπάρχουν άνθρωποι γεννημένοι για την εκκεντρικότητα άλλοι πιο χαλαροί, δεν πρέπει να λέμε το βάψιμο είναι χάλια, όποια βάφεται είναι γελοία, ούτε να το επιβάλλουμε φυσικά. Ο καθένας λειτουργεί ανάλογα με την προσωπικότητά του. Αυτά ( τα λίγα:P) από μένα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rubi Rubi

Νεοφερμένος

Η Rubi Rubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
παιδιά ωραίο θέμα. Λοιπόν, προσωπικά δεν θα έπρεπε να μιλήσω ... κάνω ανταύγιες από την πρώτη γυμνασίου και βάφομαι σχεδόν καθημερινά. Ίσως φταίει και η καλλιτεχνική μου φύση!! Στο γυμνάσιο ειδικά είχα ξεφύγει, βαφόμουν όπως στους οδηγούς ομορφιάς (όχι οτι ήταν άσχημο αλλά υπερβολικό) σαφώς έχω περάσει όπως οι περισσότερες πιστεύω, μια περίοδο στιλιστικής φρίκης μέχρι να βρω αυτό που πραγματικά με εκφράζει. Μεχρι πρόσφατα μάλιστα πίστευα πως το μόνο ντύσιμο για τις χοροεσπερίδες είναι το ξέκωλο. Δεν ξέρω τι έγινε όμως και ξύπνησα! Πλέον δεν μ αρέσει ούτε τα νύχια μου να βάφω. Βλέπω τις συμμαθήτριές μου να επιδεικνύουν τα μπλε και πρασινα νυχια και γελάω ( βέβαια εγω στο γυμνάσιο μέχρι και ριγέ τα είχα κάνει). Τώρα αρκούμαι στα βασικά. Πάντως εξακολουθώ να λατρεύω τα τακούνια, αλλά επειδή αρέσουν σε μένα όχι στα αγόρια. Γενικά για να μην τα πολυλογώ, πιστεύω ότι όποιος σκέφτεται εντέλει βρίσκει αυτό που ταιριάζει στην προσωπικότητά του. Υπάρχουν άνθρωποι γεννημένοι για την εκκεντρικότητα άλλοι πιο χαλαροί, δεν πρέπει να λέμε το βάψιμο είναι χάλια, όποια βάφεται είναι γελοία, ούτε να το επιβάλλουμε φυσικά. Ο καθένας λειτουργεί ανάλογα με την προσωπικότητά του. Αυτά ( τα λίγα:P) από μένα!!!
πολυ σωστο αυτο που ειπες οτι δεν πρεπει να το επβαλλουμε σε κανεναν+ουτε να λεμε πως οποια βαφεται ειανι γελοια...οπως σωστα ειπες ο καθενας λειτουργει με την προσωπικοτητα του...απλως το εντονο βαψιμο ειναι που χαλαει τις κοπελιες+το make-up που το βαζουν με τη σεσουλα...+ενα τετοιο ατομο τη προσωπικοτητα μπορει να χει?ενταξει δεν λεω υπαρχουν+κοπελες που βαφονται αναλογα αλλα κατα τ'αλλα ειναι παιδια μαλαμα...αλλα+παλι χαλαει πολυ την εικονα ενος ατομου+ειδικα μιας νεας κοπελας τετοιου ειδους εμφανιση...τεσπα εγω μιλαω για το περβολικο βαψιμο+οχι για καποιο μολυβι,μασκαρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top