Μαθητικές παρελάσεις: είστε υπέρ ή κατά;

Να καταργηθούν οι μαθητικές παρελάσεις;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 532)
  • Ναι, να καταργηθούν

  • Όχι, να παραμείνουν

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Paris7777

Νεοφερμένος

Ο Paris7777 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Διακρίνω μία δόση ειρωνείας. Την άποψή μου παρέθεσα( και αναρωτιέμαι και αν τη διάβασες και όλη). Θα μπορούσες να μου πεις γιατί είναι σαχλές και ανεδαφικές επιχειρηματολογώντας; Το παρωχημένες κλπ συνώνυμα το προσπερνάω. Προφανώς με οτιδήποτε διαφωνείς το χαρακτηρίζεις αρχαιοπληκτικό. Και αντιδραστική που ακριβώς με βρίσκεις? :hmm:

Μη σας πω,πως ρέπω προς υπερδοσολογία.
Πιστεύω η επιχειρηματολογία μου θα πάει στράφι.Οι μικροαστοί βλέπουν στην παρέλαση μια τόνωση του εθνικού τους πριαπισμού.Στην -παράλληλη- πραγματικότητα όμως,κυριαρχούν μόνον πολιτικοί λόγοι,όπως η υπερ-ανάδειξη των στρατιωτικών δυνάμεων(επίδειξη ισχύος) Εδώ δεν έχουμε καύσιμα για τα ασθενοφόρα του ΕΚΑΒ και θέλουμε να σηκώσουμε F-16 και ΤΑΝΚ.
Επίσης λυπάμαι,αλλά η ιστορία δεν μαθαίνεται μέσω στρατιωτικού βηματισμού αλλά μέσω ακαδημαικής μελέτης.
Για την συζήτηση σας,καφενιακού επιπέδου,δεν κάνω καν τον κόπο να σχολιάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Μη σας πω,πως ρέπω προς υπερδοσολογία.
Πιστεύω η επιχειρηματολογία μου θα πάει στράφι.Οι μικροαστοί βλέπουν στην παρέλαση μια τόνωση του εθνικού τους πριαπισμού.Στην -παράλληλη- πραγματικότητα όμως,κυριαρχούν μόνον πολιτικοί λόγοι,όπως η υπερ-ανάδειξη των στρατιωτικών δυνάμεων(επίδειξη ισχύος) Εδώ δεν έχουμε καύσιμα για τα ασθενοφόρα του ΕΚΑΒ και θέλουμε να σηκώσουμε F-16 και ΤΑΝΚ.
Επίσης λυπάμαι,αλλά η ιστορία δεν μαθαίνεται μέσω στρατιωτικού βηματισμού αλλά μέσω ακαδημαικής μελέτης.
Για την συζήτηση σας,καφενιακού επιπέδου,δεν κάνω καν τον κόπο να σχολιάσω.

Συμφωνώ απόλυτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Τελείωσα το λύκειο πριν 3 χρόνια. Σε όλες τις τάξεις (σαν καλός φύτακλας) ήμουνα παραστάτης ή σημαιοφόρος. Θα προσπαθήσω να γράψω πώς βλέπω τώρα τις παρελάσεις μου στο σχολείο. Αφήνω στην άκρη ότι οι μαθητικές παρελάσεις στην Ελλάδα καθιερώθηκαν από το Μεταξά που ήθελε να μιμηθεί τα χιτλερικά πρότυπα και το ότι παρελάσεις παιδιών εκτός από τη χώρα μας γίνονται μόνο στη Βόρεια Κορέα και μερικά άλλα ...δημοκρατικά κράτη. Θα αναφερθώ μόνο για το πώς τις βιώνουν οι μαθητές.

[FONT=&quot][/FONT]Πρώτα-πρώτα η συντριπτική πλειονότητα των μαθητών είναι υπέρ των παρελάσεων, διότι διέπεται από το ύψιστο ιδανικό της φυλής μας που ονομάζεται λούφα. Το εθνικό μας φρόνημα ανυψώνεται όταν χάνουμε μάθημα. Νοιώθαμε υπέροχα σαν μαθητές όταν δύο εβδομάδες πριν από κάθε εθνική γιορτή διαλυόταν το σχολείο. Τι πιο ωραίο από το να μπαίνει ο καθηγητής στην τάξη και να βρίσκει 5-6 παιδιά και όταν ρωτάει πού είναι οι άλλοι να παίρνει απάντηση ότι είναι στην πρόβα της παρέλασης, της γιορτής ή της χορωδίας; (Το αν είναι πράγματι όλοι εκεί δεν έχει σημασία). Για τις πρόβες λοιπόν όλοι είναι πρόθυμοι, για την παρέλαση όμως δεν είναι. Αφού λοιπόν κάνουν τη λούφα και το χαβαλέ στις πρόβες, δηλώνουν ότι δεν μπορούν να πάνε στην παρέλαση, ο γυμναστής γίνεται έξω φρενών, φοβάται ότι δεν θα έχει τελικά άτομα και θα ρεζιλευτεί το σχολείο, οπότε απειλεί με απουσίες και τιμωρίες. Τότε επιστρατεύονται οι καλοί γονείς που δε χαλάνε χατίρια στα βλαστάρια τους (και έχουν κάνει τη σημερινή γενιά μας χειρότερη από τη δική τους) και τηλεφωνούν στο διευθυντή ότι τη μέρα της γιορτής θα λείπουν οικογενειακώς στο χωριό γιατί αρρώστησε ο παππούς ή η γιαγιά και το καμάρι τους δεν θα παρελάσει. (Είναι πραγματικά εκπληκτικό το ποσοστό των παππουδογιαγιάδων που αρρωσταίνουν στις εθνικές γιορτές).

Κι έρχεται η μέρα της παρέλασης. Τα κορίτσια φοράνε τη σούπερ μίνι φούστα τους (αν δεν δείξουν τώρα τα μπουτάκια τους, πότε θα τα δείξουν; Όταν γεράσουν; ), φυσικά τις πανύψηλες γόβες που συνδυάζουν το βάδισμα με την ακροβασία και το στενό πουκάμισο του οποίου το επάνω κουμπί πάντα ανοίγει από μόνο του. (Τελευταία έχουν αρχίσει σε κάποια σχολεία να παρελαύνουν τα κορίτσια με παντελόνια. Πάει και αυτό το οφθαλμόλουτρο). Περιμένουν όλοι στην πλατεία χαζολογώντας και ψιλοκαμακώνοντας, κάποιος (μάλλον ο δήμαρχος) βγάζει λόγο που δεν ακούει κανένας και ρίχνουμε σφυρίζοντας ένα χειροκρότημα όταν ακούμε ότι το σχολείο μας καταθέτει στεφάνι. Σφυρίζει η γυμνάστρια, μπαίνουμε στις γραμμές, γίνονται αλλαγές στις γραμμές των κοριτσιών γιατί οι γόβες προκάλεσαν υψομετρικές μεταβολές, ακούμε τα τζουμ-ταρατατζούμ και ξεκινάμε με βήμα της συμφοράς. Στη εξέδρα έχουν στηθεί ο δήμαρχος (κορδωμένος και κουστουμαρισμένος), ένας παπάς (αυτός κολλάει παντού), διευθυντές σχολείων και ένα τσούρμο άσχετοι που δεν τους ξέρει ούτε αυτός που μένει στο διπλανό τους διαμέρισμα. Μαμάδες με βιντεοκάμερες τσακώνονται να βγουν μπροστά για να αποθανατίσουν ψηφιακά το αστέρι τους. Υπάρχουν και γιαγιάδες που περιμένουν να δουν το εγγονάκι τους, αλλά έχουν το μυαλό τους στο τούρκικο σήριαλ που άφησαν στη μέση. [FONT=&quot][/FONT] Περνάνε οι μαθητές μπροστά από τους επισήμους στρέφοντας κεφαλή δεξιά και αμέσως μετά σε χρόνο ντε-τε διαλύονται και τρέχουν να προλάβουν καλή θέση στην καφετέρια, κουβαλώντας μαζί τους και τη σημαία φυσικά.

Έτσι τελικά όλοι είναι ευχαριστημένοι. Οι μαθητές που έχασαν μαθήματα και έχουν αργία, οι καθηγητές που δεν εκτέθηκε (πολύ) το σχολείο, ο δήμαρχος που έκανε το κομμάτι του, αυτοί που πούλησαν ρούχα παρελάσεων και σημαίες, οι ματάκηδες που χάζεψαν ανήλικα μπουτάκια, οι ιδιοκτήτες καφετεριών που τα κονόμησαν, οι γονείς που καμάρωσαν τα τέκνα τους και οι φασιστοειδείς στρατόκαυλοι που ένοιωσαν εθνική υπερηφάνεια με το τσίρκο της παρέλασης βλέποντας μικρά παιδιά να παριστάνουν τα στρατιωτάκια.

Άντε και του χρόνου!!!...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Υπάρχουν και γιαγιάδες που περιμένουν να δουν το εγγονάκι τους, αλλά έχουν το μυαλό τους στο τούρκικο σήριαλ που άφησαν στη μέση.

Υπέροχη όλη η ανάλυση, αλλά η ατάκα αυτή "απλά δεν παίζεται"!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Σε τέτοιες εποχές να καταργηθούν! Να δοθούν τα λεφτά των παρελάσεων αυτά στην υγεία , παιδεία κλπ . Αλλά και πάλι η παρέλαση είναι για να βάλουνε ορισμένοι στην τσέπη τους λεφτά και όποιος κατάλαβε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γυρισα κι εγω απο την δικη μας παρελαση... Ωντας σημαιοφορος φετος... ( αναγκαιο το κακο)... Θα σας πω πως φαινεται η παρελαση σε εναν τριτο που την παρακολουθει:
-Παιδακια που δεν ξερουν καν το λογο για τον οποιον βρισκονται εκει
-Κοπελες βαμμενες που την ωρα της παρελασης σκεφτονται με τι θα κατεβουν στο κεντρο για καφε και που θα παν
-Αγορια που εχουν παει για χαβαλε με την παρεα... Να πειραξουν καμια συμμαθητρια, να δουν το θεαμα
-Υποψηφιοι δημαρχοι κλπ που δινουν το παρον απο την καλη τους την καρδια και ομως το μονο που θελουν ειναι ψηφους στις εκλογες...
-Καθηγητες και δασκαλοι που βρισκονται αναγκαστικα εκει...
-Γονεις που καμαρωνουν τα καμαρια τους...
-Χωριανοι που ερχονται για να βρεθουν με κοσμο αλλα και για να βρουν θεμα συζητησης για το απογευμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
στρατιωτικες παρελασεις να γινονται,αλλωστε γινονται ακομα και στο παρισι σε αναμνηση μαλιστα της γαλλικης επαναστασης(!)
πρεπει να επιμενουμε ομως περισσοτερο στις γιορτες μνημης...να γινονται ουσιαστικοτερες και μεγαλυτερες γιορτες μνημης στα σχολεια...

τωρα για την μαθητικη παρελαση...δεν με πειραζει αν γινεται...αλλα τουλαχιστον να γινεται σωστα..διοτι τα περισσοτερα δημοσια σχολεια εμφανιζουν πολυ χαλαρη εικονα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Μη σας πω,πως ρέπω προς υπερδοσολογία.
Πιστεύω η επιχειρηματολογία μου θα πάει στράφι.Οι μικροαστοί βλέπουν στην παρέλαση μια τόνωση του εθνικού τους πριαπισμού.Στην -παράλληλη- πραγματικότητα όμως,κυριαρχούν μόνον πολιτικοί λόγοι,όπως η υπερ-ανάδειξη των στρατιωτικών δυνάμεων(επίδειξη ισχύος) Εδώ δεν έχουμε καύσιμα για τα ασθενοφόρα του ΕΚΑΒ και θέλουμε να σηκώσουμε F-16 και ΤΑΝΚ.
Επίσης λυπάμαι,αλλά η ιστορία δεν μαθαίνεται μέσω στρατιωτικού βηματισμού αλλά μέσω ακαδημαικής μελέτης.
Για την συζήτηση σας,καφενιακού επιπέδου,δεν κάνω καν τον κόπο να σχολιάσω.

Μάλιστα.Πιστεύετε ότι η επιχειρηματολογία σας θα πάει στράφι. Κρίμα που είσαστε τόσο πεπεισμένος γι αυτό και δεν δίνετε την ευκαιρία να καταλάβουν και οι άλλοι που ακριβώς διαφωνείτε και για ποιο λόγο. Μάλλον είμαστε πολλοί χαζοί οι υπόλοιποι συμφορουμίστες (που κατά τη γνώμη σας ίσως να είμαστε και οι γνωστοί μικροαστοί) για να καταλάβουμε τη θέση σας.
Μήπως μπορείτε να μου πείτε που μίλησα για τόνωση του εθνικού πριαπισμόυ; Αν θυμάμαι καλά, αυτό που έγραψα ήταν πως για μένα η σημερινή μέρα δεν είναι τόσο μέρα και θέμα τιμής, όσο ευκαιρίας για μας να σκεφτούμε περισσότερο κάποια πράγματα και γεγονότα, να μελετήσουμε πάνω σε αυτά και να ανταλλάξουμε απόψεις, ώστε να μπορέσουμε να κατανοήσουμε κάποιες καταστάσεις και να παραδειγματιστούμε ως προς την αξιοσύνη των ανθρώπων που πολέμησαν τότε. Δε μίλησα ούτε για στρατιωτικές παρελάσεις, ούτε για F16, ούτε για τανκς. Επίσης, ΑΝ διαβάσατε τη θέση μου ολόκληρη , θα είδατε πως στο τέλος εξηγώ γιατί προτιμώ την κατάργηση των μαθητικών παρελάσεων, εφόσον η μορφή που έχουν λάβει δεν εκπληρώνει στο ελάχιστο το σκοπό τους. Και επίσης κρίμα, που για άλλη μια φορά δεν αρέσκεστε να συμμετάσχετε σε μία τόσο ηλίθια συζήτηση, που χαρακτηρίζετε ως καφενιακού επιπέδου. Συγχωρέστε μας που είμαστε τόσο πεζοί και δεν αραδιάζουμε τα δεκάδες συνώνυμα το ένα πίσω από το άλλο. Αλλά τι λέω; Είμαι σίγουρη πως σταματήσατε να διαβάζετε στην 1η παράγραφο και γι αυτό προφανώς δεν γνωρίζετε πως οι απόψεις μας στο τέλος συμπίπτουν.


Υ.Γ: Ελπίζω τώρα που πλησίασα το ύφος ομιλίας σας και τον ειρωνικό σας τόνο, να έγινα περισσότερο αποδεκτή σε σας. Άλλωστε στα καφενεία δεν συζητάνε έτσι...:whistle:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
διοτι τα περισσοτερα δημοσια σχολεια εμφανιζουν πολυ χαλαρη εικονα
υπονοοείς κάτι για τα ιδιωτικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ θυμάμαι το άλλο επικό με τις παρελάσεις στο γυμνάσιο.. Που επειδή μετρούσε o βαθμός της γυμναστικής στον γενικό o γυμναστής απειλούσε ότι θα βάλει μείον δύο σε αυτούς που δεν θα συμμετέχουν στην παρέλαση. Αξιολύπητο όλο αυτό από την πλευρά των καθηγητών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πώς και το ξεχάσαμε φέτος αυτό το θέμα; Ακόμα δεν βρέθηκε κάποιος να καταργήσει την ανοησία των μαθητικών παρελάσεων; Το ξέρετε ότι σε όλο τον κόσμο, μόνον σε 2 κράτη υπάρχουν ακόμα (γενικευμένες) μαθητικές παρελάσεις; Ποια; Το Ελλαδιστάν και τη Βόρειο Κορέα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crooked

Νεοφερμένος

Ο Crooked αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Πώς και το ξεχάσαμε φέτος αυτό το θέμα; Ακόμα δεν βρέθηκε κάποιος να καταργήσει την ανοησία των μαθητικών παρελάσεων; Το ξέρετε ότι σε όλο τον κόσμο, μόνον σε 2 κράτη υπάρχουν ακόμα (γενικευμένες) μαθητικές παρελάσεις; Ποια; Το Ελλαδιστάν και τη Βόρειο Κορέα.


σε παρακαλώ Δια μου πως θα νιώσει την (ψωρο)περηφάνια του ο μέσος νεοέλληνας νοικοκυραίος και ο κάθε φασίστας που κυκλοφορεί; Επίσης θα γεμίσουμε και τα μίντια με μπούτια και βυζιά από 16χρονα κοριτσάκια (βέβαια όταν ακούσουμε για κάποιον που τα λιγουρεύτηκε θα πέσουμε όλοι να τον φάμε). Πως θα χαρούν οι κάθε λογής αριστεροί όταν δουν ''τις κινήσεις αγανάκτησης των μαθητών που δεν γύρισαν το κεφάλι στους επίσημους'' την στιγμή που όλες τις υπόλοιπες μέρες του χρόνου οι περισσότεροι απλά νοιάζονται για το ποια ρουχαλάκια θα βάλουν στο κλαμπάκι που θα πάνε; Γιατί να μην χαρεί ο στρατόκαυλος φαντάρος που θα οδηγήσει το τανκ ή θα παρελάσει και θα ονειρεύεται πως πάει να σκοτώσει τον Τούρκο και θα πάρει πίσω την μΠόλη την ίδια στιγμή που δεν θα ζούσε πάνω από 5 λεπτά στο πεδίο της μάχης; Γιατί να μην χαρούν οι πάσης φύσεως άρχοντες και οι μεγαλοκαπιταλιστές που μας κυβερνάνε που απλά προσκυνάμε ένα γαλανόλευκο πανί και δεν βλέπουμε τι κρύβεται πίσω από αυτό;

Γιατί να μην χαρούν όλοι αυτοί και να συνεχίσει απλά το πανηγύρι; Αφού όλους τους βολεύει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Πώς και το ξεχάσαμε φέτος αυτό το θέμα;

Επειδή δεν το ανέφερες, όπως γίνεται 2 φορές τον χρόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Επειδή δεν το ανέφερες, όπως γίνεται 2 φορές τον χρόνο.
Σωστό και αυτό. Θα ξεθάψω ξανά το θέμα την 25η Μαρτίου κι εσύ όπως πάντα θα μου "την πεις" καθώς θα θιγεί και πάλι το ..."εθνικό" σου φρόνημα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Σωστό και αυτό. Θα ξεθάψω ξανά το θέμα την 25η Μαρτίου κι εσύ όπως πάντα θα μου "την πεις" καθώς θα θιγεί και πάλι το ..."εθνικό" σου φρόνημα.


Μπήκες στο νόημα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gd89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gd89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Για μάτι και να εξάπτουν τις φαντασιώσεις καλές είναι...



Για κάτι άλλο δεν χρησιμεύουν.

Συνεπώς να μην καταργηθούν απλά να γίνονται σωστά,να ντύνονται έτσι οι νέες που παρελαύνουν

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Για μάτι και να εξάπτουν τις φαντασιώσεις καλές είναι...



Για κάτι άλλο δεν χρησιμεύουν.

Συνεπώς να μην καταργηθούν απλά να γίνονται σωστά,να ντύνονται έτσι οι νέες που παρελαύνουν


Να καταργήσουμε και τα τμήματα των αγοριών, ώστε να μπορούν να παρακολουθούν και αυτά την παρέλαση! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Νομίζω ότι προέχει να λύσουμε αλλα προβλήματα... Οι μαθητικές παρελάσεις δεν πιστεύω οτι πρεπει να καταργηθουν, αλλα όπως και να έχει δεν ειναι της παρούσης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Δεν έχω κάτι αρνητικό με τις παρελάσεις και νομίζω πως οι λόγοι που γίνονται είναι ιδιαίτερα σημαντικοί για εμάς και τη χώρα μας, αλλά δεν βρίσκω τον λόγο για να γίνονται... δηλαδή δεν έχουν νόημα για εμένα.... συγχωρέστε με που δεν γίνομαι πιο αναλυτικός, αλλά δεν ξέρω ακριβός πως να εκφραστώ.. :P :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δεν έχω κάτι αρνητικό με τις παρελάσεις και νομίζω πως οι λόγοι που γίνονται είναι ιδιαίτερα σημαντικοί για εμάς και τη χώρα μας, αλλά δεν βρίσκω τον λόγο για να γίνονται... δηλαδή δεν έχουν νόημα για εμένα.... συγχωρέστε με που δεν γίνομαι πιο αναλυτικός, αλλά δεν ξέρω ακριβός πως να εκφραστώ.. :P :)
:P Μη μου το χαλάς! Είχα σκοπό να ξεθάψω το θέμα στις 23 Μαρτίου που θα ήταν επίκαιρο, για να διασκεδάσω με τους στρατόκαυλους ελληναράδες. :D

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top