Μαθητικά Συντονιστικά Συμβούλια (15μελή-5μελή)

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.


σορρυ αλλα μου ηρθε αυτη η διαφημιση στο νου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
δε σε βγαζουν τα σλογκαν προεδρο...

Στο σχολείο σε βγάζουν άνετα.
Αν κρίνω από τα δικά μας προεδρεία, το μόνο κριτήριο επιλογής στην πραγματικότητα ήταν το πόσο συμπαθής/δημοφιλής ήσουν.

Απλά είναι λίγο κρίμα, πέρα από το αστείο κομμάτι δηλαδή - το να ψάχνεις σλόγκαν είναι η σχολική αντιστοιχία του να ξοδεύεις εκατομμύρια σε διαφημιστές και αφίσες στην προεκλογική εκστρατεία.

ΤΩΡΑ ΞΕΡΕΙΣ, ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ, και ουσία τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Αντζελα και ζητω η Κυπρος.
Αντζελα Αντζελα σε ειδα και λαχταρ'σα.
Αντζελα εισαι πρωτη εισαι ωραια εισαι μια μοριακη οντοτητα.
Αντζελα Δημητριου.
:|
Αυτα.
Δώωωωσεεεεε :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Αντζελα Δημητριου.

Έχω να προσθέσω και το αποτελειωτικό..."Ψηφίστε με γιατί είμαι σκεφτικό άτομο, αλλά και λάθη να κάνω, ουδείς άσφαλτος." :P

Σοβαρά, μην παίρνετε τόσο στα σοβαρά τις εκλογές του δεκαπενταμελούς -και δη γυμνασίου-, γιατί κατά 99% μια φάρσα είναι. Ούτε σημασία έχει, ούτε τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoiSy MaN

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
Aν δεν έβγαιναν συνέχεια τα χαζοχαρούμενα ίσως αποκτούσε σημασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Προσωπικά ανέκαθεν πίστευα,ότι δεν πρέπει να σνομπάρω την όλη διαδικασία,γιατί είναι ένας θεσμός,που σε θεωρητικό επίπεδο τουλάχιστον,δίνει έρεισμα στους μαθητές να ενδιαφέρονται και να λαμβάνουν πρωτοβουλίες για το σύνολο.Αναθεώρησα όμως οριστικά,φέτος.Αυτό που περιγράφεις είναι δυστυχώς τεράστια αλήθεια.Στο σχολείο μου,ένας υποψήφιος,έβαζε ο ίδιος σταυρούς στο όνομά του στα ψηφοδέλτια όσων ατόμων του επέτρεπαν να το κάνει,για να σιγουρευτεί ότι θα μπει στο δεκαπενταμελές(!)Και δεν κάνω λόγο για το απίστευτο γλύψιμο...Έχει διαμορφωθεί μια άρρωστη-αν όχι ηλίθια-άποψη ότι με το να μπεις στο δεκαπενταμελές,αποκτάς αυτόματα μια θέση υπεροχής.Έλεος πραγματικά...

Έλεος και πάλι έλεος!!!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KristieSwan

Νεοφερμένος

Η KristieSwan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ίσως το θέμα να μην ανήκει σε αυτή την κατηγορία, αλλά δεν βρήκα κάποια πιο κατάλληλη.:(
Λοιπόν είμαι πρόεδρος στο πενταμελές της τάξης μου, πρώτη Λυκείου πάω.
1)Ποίος είναι ακριβώς ο σκοπός μου, τα καθήκοντα μου αν θέλετε, δίοτι τόσα χρόνια που βγάζαμε και κάποιον δεν κάναμε τίποτα.
2)Θα ήθελα προτάσεις για την 3ήμερη μας. Έχω σκεφτεί την Ξάνθη, τον Βόλο και την Καστοριά (από Θεσσαλονίκη είμαι) Αν γίνεται μαζί με τις απαντήσεις σας θα ήθελα και μουσεία ή μέρη που μπούμε να επισκεφθούμε σε κάθε πόλη.
3)Εκπαιδευτικές εκδρομές, δηλαδή κάποια εκδήλωση ή έκθεση ή ένα καλό μουσείο που θα συμφωνούσαν οι καθηγητές μας να μας πάνε (Στην Θεσσαλονίκη φυσικά)
Πιθανόν θα έχουμε συνέλευση αύριο οπότε αν γίνεται να μου απαντήσετε σήμερα. Ξέρω μικρό χρονικό διάστημα, αλλά χρειάζομαι την βοήθεια σας.:help:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MarakiG

Νεοφερμένος

Η MarakiG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Το που θα πάτε τριήμερη δεν εξαρτάται αποο εσάς.
Εννοώ,πρεπει να εντάσσεται σε καποιο απο τα ¨"εκπαιδευτικα προγράμματα" που δινει το υπουργειο.Μπορει να σας ρωτήσουν αλλά δεν εξαρτάται αποκλειστικά απο εσάς.Γι αυτο και για την αθήνα στο γυμνάσιο ειναι ποιος θα πρωτοπρολάβει να κλείσει τις ημερομηνίες που προβλέπονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Renita <3

Νεοφερμένος

Η Ρενυτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Ακου τους συμμαθητες σου ! το πιο σημαντικο ... Εμεις παρακαλαμε εδω και 3 χρονια που εχουμε τον ιδιο αχρηστο ,γιατι ειναι και ηλειθις καποιες - καποιες , να μας βαλει ενα κ*λο-ρολοι και τπτ αλλα τι να περιμενεις απο τον Mr.Λαμπερο Χαμογελο ! !:mad: Σορυ παρασυρθηκα ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ntinaki

Νεοφερμένος

Η Ντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εγώ που ήμουν πρόεδρος του πενταμελούς μπορώ να πω ότι έριξα πολύ τρέξιμο. Έπρεπε να ακούω και τους συμμαθητές μου αλλά και να πηγαίνω και με τα νερά των καθηγητών.Το θέμα είναι να μπορείς να καλύπτεις όλες τις ανάγκες της τάξης γενικώς. Να βλέπεις που υπάρχουν ελλείμματα και να βοηθάς όσο μπορείς. Αυτές τις δυο χρονιές πήγαμε τριήμεριη στο Βόλο και μια διήμερη στην Καστοριά.Μπορώ να πω ότι ήταν υπέροχα. Έψαξα πολύ στο ίντερνετ για να προτείνω ξενοδοχεία αλλά και διάφορους ιστορικούς τόπους(από πλευρά καθηγητών) ενώ να σκεφτώ (από τη μεριά των παιδιών) ένα μέρος για βραδινή έξοδο. Φέτος λέω να προτείνω Μεσολογγι.Ξέρω είναι αρκετά μακριά από Θεσσαλονίκη αλλά το αξίζει. Είναι ένα μέρος με ιστορική σημασία που πρέπει να επισκεφτεί κανείς(Αρχαιολογικά μερη: κήπος των ηρώων,Πλευρώνα,Καλυδώνα,αρχαία Αλίκυρνα κ.ά) (Μουσεία:Ιστορίας και Τέχνης , του Παλαμά,Πινακοθήκη Σύγχρονης Τέχνης Χρήστου και Σοφίας Μοσχανδρέου,Το Λαογραφικό Μουσείο κ.ά). Ελπίζω να βοήθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KristieSwan

Νεοφερμένος

Η KristieSwan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ναι βοήθησες! Σήμερα που έγινε η συνέλευση ψηφίσαμε ανάμεσα σε Βόλο, Καστοριά, Ξάνθη, Ιωάννινα, Φλώρινα, Καβάλα και Αλεξανδρούπολη.
Οι τρεις πρώτες επιλογές ήταν Ιωάννινα, Φλώρινα και Καστοριά. Προσωπικά η Φλώρινα για 3ήμερη δεν μου αρέσει και πολύ, όπως και για τα Γιάννενα έχω ακούσει ότι είναι λίγο βαρετά. Στην Καστοριά έχει την λίμνη και τον παραλίμνιο οικισμό, δεν είναι ανάγκη να περιοριστούμε στα μουσεία που μας ξινίζουν κι όλας σαν μαθητές. Επιπλέον από 3ημερες στην Καστοριά έχω ακούσει πολύ καλά λόγια.
Συμφωνείτε ή διαφωνείτε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Έχω να προσθέσω και το αποτελειωτικό..."Ψηφίστε με γιατί είμαι σκεφτικό άτομο, αλλά και λάθη να κάνω, ουδείς άσφαλτος." :P

Σοβαρά, μην παίρνετε τόσο στα σοβαρά τις εκλογές του δεκαπενταμελούς -και δη γυμνασίου-, γιατί κατά 99% μια φάρσα είναι. Ούτε σημασία έχει, ούτε τίποτα.


Η συγκεκριμένη φράση ειναι απόλυτα σωστή, με τον όρο "άσφαλτος" χαρακτηρίστηκε η ρευστη πίσσα "που δεν σφάλλει", δηλαδή δεν έχει κενά ή λακούβες και στρώνεται ομοιόμορφα. Οχι οτι ολα αυτα τα γνωριζει η Lady, απλά FYI.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρουλάκι

Δραστήριο μέλος

Η Χρονοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Εγώ έβαλα φέτος 15μελές ίσα ίσα για να δω ψήφους πάνω κάτω πόσους έχω. Δε βγήκα εννοείται. Πάντως ο πρόεδρος είναι ο μεγαλύτερος ψευτονταής του σχολείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
συνη8ωσ αυτοι βγαινουν!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatetensor

Νεοφερμένος

Ο skatetensor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
ασκοποι θεσμοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
ασκοποι θεσμοι
Eμείς τους κάναμε έτσι.Εχεις κάνει κάτι για να σταματήσει να είναι άσκοπος;Ούτε κιεγώ.Οπότε δε μας παίρνει να μιλάμε,εμείς είμαστε υπεύθυνοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Eμείς τους κάναμε έτσι.Εχεις κάνει κάτι για να σταματήσει να είναι άσκοπος;Ούτε κιεγώ.Οπότε δε μας παίρνει να μιλάμε,εμείς είμαστε υπεύθυνοι.

Μα ούτως ή άλλως οι αρμοδιότητες του συμβουλίου είναι περιορισμένες.Δεν είναι σκοπός να κάνουν κάποια τρομακτική αλλαγή στην εκπαίδευση,αλλά να μπουν οι μαθητές στη διαδικασία του εκλέγειν και εκλέγεσθαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Να μπουν από μικροί σε αυτή τη διαδικασία;Ρίχνουμε μια ψήφο δηλαδή,δεν ξανα ασχολούμαστε και μετά γκρινιάζουμε για ό,τι δε μας πηγαίνει καλά τη στιγμή που δεν κάνουμε τίποτα για αυτό.
Πάντως σίγουρα δεν είναι διακοσμιτικά στοιχεία.Μ ετη συμμετοχή των κατάλληλων ατόμων έχουν αξία.Δε θα αλλάξει το 15μελές ολόκληρο το εκπαιδευτικό σύστημα αλλά μπορεί να επέμβει στα κακως κείμενα του κάθε σχολείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
εμεις καναμε χτες 15μελες, και ειχαν βαλει 5 παιδια υποψιφιοτητα απο την 2α λυυκειου και ολοι οι αλλοι ηταν απο την 3η.
Χτες (συφνωνα με μια φιλη μου που ηταν στην εφοευτικη) ενα παιδι απο την ταξη μου ειχε κανονικα 32 ψηφους και σημερα ειπανε οτι ειχε 17 δια μαγειας!!(φυσικα και δεν ηταν μονο αυτο το παιδι αλλα τα περισσοτερα πα ιδια απο την 2α)

ετσι καναμε εγγραφη καταγγελια το 5μελες του τμηματος μου και το μελος απο την εφορευτικη, την πηγαμε στην διευθυνση του σχολειου, ζητωντας να γινει παλι καταμερτηση των ψηφων με καποιον καθηηγητη μπροστα, ωστε να γινουν ολα δικαια.
επισης ειδαμε τον πρακτικο το οποιο ηταν γεματο βλανκο.
Και αυτοι τι κανανε???? μπηκανε στο γραφειο δηθεν να το συζητησουν και τελικα μας ειπαν να βρουμε μονοι μας λυση, κ οτι αυτοι δεν ανακατευονται.

Να σημειωθει οτι αν κατι τετοιο γινει στις κανονικες εκλογες που γινονται καθε 4χρονια, αυτοματα γινεται καταμετριση των ψηφων με παρουσια μιας αλλης ομαδας ωστε να μην γινουν παλι τα ιδια.

Ολα αυτα τα λεω, πλυ απλα, επειδη οι καθηγητες υποτιθεται πρεπει να βαζουν την ταξη στο σχολειο οταν διαπιστωθει καποιο πρβλημα, και αυτοι το μονο που κανουν ειναι να πινουν το καφεδακι τους στο γραφειο να κανουν κουτσομπολιο κτλ...

Καλα ισως ειναι ακυρα ολα αυτα, αλλα πραγματικα ειναι για κλαμματα ολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top