Μαθητικά Συντονιστικά Συμβούλια (15μελή-5μελή)

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Αντιπρόεδρος δεν υπάρχει.Ο πρόεδρος πηγαίνει καμιά φορά στι γραφείο για σοβαρά θέματα,του στυλ ''χάλασν οι κουρτίνες''.Μπορείς αν θες να κάνεις και φιγούρα.Ο ταμίας μαζεύει τα λεφτά όποτε χρειάζεται.Οι υπόλοιποι είναι γλάστρες,υπάρχουν μόνο για το τυπικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Ρε φίλε σοβαρά μιλάω τώρα εσύ αξίζεις μπαν..Σπαμ κάνεις..Αυτά αλλού

Φίλε μου επειδή δε σου τα είπαν καλά.
1) Έρχεσαι από το Δημοτικό και πας σε μία άλλη βαθμίδα εκπαίδευσης. Το μόνο που σε νοιάζει είναι τι θα κάνει ο πρόεδρος;
2) Το να είσαι πρόεδρος σου δίνει κάποιο πλεονέκτημα; Σε κάνει πρόεδρο της Δημοκρατίας;
3) Μεγαλύτερο λόγο έχει το 15αμελές απ' ότι το 5αμελές.
4) Γράφω αυτά που ξέρω έχοντας 3 χρόνια περισσότερα από σένα στα σχολεία. Αν δε σου αρέσει πρόβλημά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheClash

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 375 μηνύματα.
Γενικά διαφωνώ με τα 15μελή και 5μελή και όλα αυτά.Έτσι και αλλιώς ποτέ δεν ψηφίζω.Και υπενθυμίζω ότι τα παιδιά,τουλάχιστον στο Γυμνάσιο(και σε μικρότερο βαθμό ίσως στο Λύκειο),όσον αφορά αυτό το θέμα,είναι χειρότεροι και απο τα κόμματα σε περίοδο εκλογών.Μιλάμε για χάλι.Πάει ο υποψήφιος στον καθένα απο μας και λέει "εσύ θα με ψηφίσεις,ε;"Με ένα χαζοηλίθιο ύφος.Και άλλα ευτράπελα,μέχρι και κλάμα επειδή δεν βγήκε...πρόεδρος του 15μελούς.Στο Γυμνάσιο όλα αυτά.Στο Λύκειο,τουλάχιστον στην Πρώτη,είναι πάνω-κάτω τα ίδια.Τουλάχιστον στο σχολείο μου."Όχι ρε μεγάλε,εγώ ψηφίζω Ένωση κεντρώων,όχι...Κ.Ο.Τ.Ε.Σ.''(Το πιάσατε το χιούμορ,ε;:P)-τους λέω συνέχεια.Ε,μα με πρήζουν κάθε φορά.Ούτε ένα γειά δεν λένε όταν βλέπουμε ο ένας τον άλλο,και θέλει και ψήφο και και και...Α!Και μιλάμε για πολύ γλύψιμο!Αύριο έχουμε εκλογές για τα 5μελή.Μωρέ πραγματικά μια μούντζα θα ζωγραφίσω.
-----------------------------------------
Φίλε μου επειδή δε σου τα είπαν καλά.
1) Έρχεσαι από το Δημοτικό και πας σε μία άλλη βαθμίδα εκπαίδευσης. Το μόνο που σε νοιάζει είναι τι θα κάνει ο πρόεδρος;
2) Το να είσαι πρόεδρος σου δίνει κάποιο πλεονέκτημα; Σε κάνει πρόεδρο της Δημοκρατίας;
3) Μεγαλύτερο λόγο έχει το 15αμελές απ' ότι το 5αμελές.
4) Γράφω αυτά που ξέρω έχοντας 3 χρόνια περισσότερα από σένα στα σχολεία. Αν δε σου αρέσει πρόβλημά σου.
Φαντάσου και εγώ που έχω 2 χρόνια παραπάνω απο σένα τι μπορώ να πω για τα 5μελή/15μελή.:lol::lol:Συμφωνώ πάνω-κάτω με αυτά που είπες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Γενικά διαφωνώ με τα 15μελή και 5μελή και όλα αυτά.Έτσι και αλλιώς ποτέ δεν ψηφίζω.Και υπενθυμίζω ότι τα παιδιά,τουλάχιστον στο Γυμνάσιο(και σε μικρότερο βαθμό ίσως στο Λύκειο),όσον αφορά αυτό το θέμα,είναι χειρότεροι και απο τα κόμματα σε περίοδο εκλογών.Μιλάμε για χάλι.Πάει ο υποψήφιος στον καθένα απο μας και λέει "εσύ θα ψηφίσεις,ε;"Με ένα χαζό ύφος.Και άλλα ευτράπελα,μέχρι και κλάμα επειδή δεν βγήκε...πρόεδρος του 15μελούς.Στο Γυμνάσιο όλα αυτά.Στο Λύκειο,τουλάχιστον στην Πρώτη,είναι πάνω-κάτω τα ίδια.Τουλάχιστον στο σχολείο μου."Όχι ρε μεγάλε,εγώ ψηφίζω Ένωση κεντρώων,όχι...Κ.Ο.Τ.Ε.Σ.''(Το πιάσατε το χιούμορ,ε;:P)-τους λέω συνέχεια.Ε,μα με πρήζουν κάθε φορά.Ούτε ένα γειά δεν λένε όταν βλέπουμε ο ένας τον άλλο,και θέλει και ψήφο και και και...Α!Και μιλάμε για πολύ γλύψιμο!Αύριο έχουμε εκλογές για τα 5μελή.Μωρέ πραγματικά μια μούντζα θα ζωγραφίσω.
-----------------------------------------

Φαντάσου και εγώ που έχω 2 χρόνια παρπάνω απο σένα τι μπορώ να πω για τα 5μελή/15μελή.

Ακριβώς.
Αλυσίδα πάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Γενικά διαφωνώ με τα 15μελή και 5μελή και όλα αυτά.Έτσι και αλλιώς ποτέ δεν ψηφίζω.Και υπενθυμίζω ότι τα παιδιά,τουλάχιστον στο Γυμνάσιο(και σε μικρότερο βαθμό ίσως στο Λύκειο),όσον αφορά αυτό το θέμα,είναι χειρότεροι και απο τα κόμματα σε περίοδο εκλογών.Μιλάμε για χάλι.Πάει ο υποψήφιος στον καθένα απο μας και λέει "εσύ θα με ψηφίσεις,ε;"Με ένα χαζοηλίθιο ύφος.Και άλλα ευτράπελα,μέχρι και κλάμα επειδή δεν βγήκε...πρόεδρος του 15μελούς.Στο Γυμνάσιο όλα αυτά.Στο Λύκειο,τουλάχιστον στην Πρώτη,είναι πάνω-κάτω τα ίδια.Τουλάχιστον στο σχολείο μου."Όχι ρε μεγάλε,εγώ ψηφίζω Ένωση κεντρώων,όχι...Κ.Ο.Τ.Ε.Σ.''(Το πιάσατε το χιούμορ,ε;:P)-τους λέω συνέχεια.Ε,μα με πρήζουν κάθε φορά.Ούτε ένα γειά δεν λένε όταν βλέπουμε ο ένας τον άλλο,και θέλει και ψήφο και και και...Α!Και μιλάμε για πολύ γλύψιμο!Αύριο έχουμε εκλογές για τα 5μελή.Μωρέ πραγματικά μια μούντζα θα ζωγραφίσω.
-----------------------------------------

Φαντάσου και εγώ που έχω 2 χρόνια παραπάνω απο σένα τι μπορώ να πω για τα 5μελή/15μελή.:lol::lol:Συμφωνώ πάνω-κάτω με αυτά που είπες.


Προσωπικά ανέκαθεν πίστευα,ότι δεν πρέπει να σνομπάρω την όλη διαδικασία,γιατί είναι ένας θεσμός,που σε θεωρητικό επίπεδο τουλάχιστον,δίνει έρεισμα στους μαθητές να ενδιαφέρονται και να λαμβάνουν πρωτοβουλίες για το σύνολο.Αναθεώρησα όμως οριστικά,φέτος.Αυτό που περιγράφεις είναι δυστυχώς τεράστια αλήθεια.Στο σχολείο μου,ένας υποψήφιος,έβαζε ο ίδιος σταυρούς στο όνομά του στα ψηφοδέλτια όσων ατόμων του επέτρεπαν να το κάνει,για να σιγουρευτεί ότι θα μπει στο δεκαπενταμελές(!)Και δεν κάνω λόγο για το απίστευτο γλύψιμο...Έχει διαμορφωθεί μια άρρωστη-αν όχι ηλίθια-άποψη ότι με το να μπεις στο δεκαπενταμελές,αποκτάς αυτόματα μια θέση υπεροχής.Έλεος πραγματικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HOOLIGAN13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dhmhtrhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
Μακρια απο ΠΡΟΕΔΡΟ εχει πολλες ευθυνες...και απο το 15μελες ενοειται εκει και αν ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Σήμερα πήγανε να βγάλουν 5μελές. Αχεμ, μεγαλύτερο .|. γκουχ δεν έχει ξαναπέσει. 7 άτομα βάλανε μόνο από τα 26, δεν φτάνανε ξερωγω. Και 10 περίπου λευκά/άκυρα. ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

funny

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 84 μηνύματα.
στο 5 μελες ειχαμε 8 υποψιφιοτητες , και 8 μπορουσαν να βγουν , εγω βγηκα τελευταιος 3ο αναπληρωματικο μελος...

στο 15 μελες τιποτα ΚΑΙ ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΟ (ειμαι πρωτακι και δεν εβγαλα και λογο :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spyroskaftanis

Δραστήριο μέλος

Ο spyroskaftanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 453 μηνύματα.
εγώ φέτος ήμουνα εφορευτική επιτροπή :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aggelos17

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα κάναμε εκλογές στο σχολείο μου για το 5μελές κάθε τάξης. Και τελικά βγήκα πρόεδρος. Θέλω την γνώμη σας στο, τι πρέπει να κάνει ένας πρόεδρος για το καλό της τάξης και τέτοια. Ιδέες κτλπ.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
εγώ βγηκα ταμειας.
εμεις ως 5μελες θα κανονισουμε να μαζεψουμε λεφτα και να παρουμε μπογια για να βαψουμε τη ταξη (επειδη οι περσυνοι την εχουν κανει σκατα) , θα παρουμε και εναν πινακα ανακοινωσεων να το κολλησουμε στον τοιχο για να κολλησουμε πανω φωτο και αλλα τετοια για να μη γραφουμε στους τοιχους, ισως αλλαξουμε και κουρτινες, δεν ξερουμε ακομα. και θα παρουμε και ενα λουκετο για να κλειδωνουμε τη ταξη οταν παμε σε αλλη αιθουσα.


Ολα αυτα με συμβουλη του υπευθυνου καθηγητη της ταξης :jumpy:
τωρα αν γινει κατι απο ολα αυτα θα δειξειιιιιιιι.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα κάναμε εκλογές στο σχολείο μου για το 5μελές κάθε τάξης. Και τελικά βγήκα πρόεδρος. Θέλω την γνώμη σας στο, τι πρέπει να κάνει ένας πρόεδρος για το καλό της τάξης και τέτοια. Ιδέες κτλπ.

:)

εγώ βγηκα ταμειας.
εμεις ως 5μελες θα κανονισουμε να μαζεψουμε λεφτα και να παρουμε μπογια για να βαψουμε τη ταξη (επειδη οι περσυνοι την εχουν κανει σκατα) , θα παρουμε και εναν πινακα ανακοινωσεων να το κολλησουμε στον τοιχο για να κολλησουμε πανω φωτο και αλλα τετοια για να μη γραφουμε στους τοιχους, ισως αλλαξουμε και κουρτινες, δεν ξερουμε ακομα. και θα παρουμε και ενα λουκετο για να κλειδωνουμε τη ταξη οταν παμε σε αλλη αιθουσα.


Ολα αυτα με συμβουλη του υπευθυνου καθηγητη της ταξης :jumpy:
τωρα αν γινει κατι απο ολα αυτα θα δειξειιιιιιιι.......

μιας και εγω βγηκα προεδρος,πρωτη και καλυτερη κινηση ειναι ενα βαψιματακι,πινακας ανακοινωσεων και κανα μαρκαδορακι για πινακα γιατι πολλοι καθηγιτες δεν εχουν και μας βαζουν να ψαχνουμε:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelinazv

Νεοφερμένος

Η angelinazv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Ο τιτλος νομιζω τα λεει ολα! 9α βαλω υποψηφιοτητα και ψαχνω κατι εξυπνο για να με 9υμουνται:jumpy:
ενα που προτεινε ενας φιλος μου ηταν
----->ψηφιστε την στις εκλογες
γιατι θα φερει αλλαγες :D
(το ονομα μου ειναι Αντζελα αν θελετε κατι για ομοικαληξια:P)
εσεις ειχατε κανει τιποτα για τις εκλογες του σχολειου εστω και για πλακα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Μην το κανεις,γιατι πιο πολυ θα σε δουλευουν μετα .Βαλε υποψηφιοτητα,αλλα μην βγαλεις λογο/σλογκαν.Βαλε τα πηγαδακια σου να κανουν την δουλεια για σενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
δε σε βγαζουν τα σλογκαν προεδρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
δε σε βγαζουν τα σλογκαν προεδρο...


:iagree::iagree::iagree: και ούτε πρόεδρο για τα σλόγκαν!!!!

Κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelinazv

Νεοφερμένος

Η angelinazv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
το ξερω μωρε:P απλα η ολη κατασταση εχει πλακα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Angela και τέρμα η τζιριτζάτζουλα :p

:!:

:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Αντζελα και ζητω η Κυπρος.
Αντζελα Αντζελα σε ειδα και λαχταρ'σα.
Αντζελα εισαι πρωτη εισαι ωραια εισαι μια μοριακη οντοτητα.
Αντζελα Δημητριου.
:|
Αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top