Μαθητικά Συντονιστικά Συμβούλια (15μελή-5μελή)

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ααααααααααααα, εγώ νόμιζα ότι έπαιζε κάποια τρελή λαμογιά και όντας απόφοιτος έγινε πρόεδρος :P.

Τέλος πάντων, άθλιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
Τον εχω μισησει το θεσμο των 5μελων,15μελων για τους λογους που αναφερατε...εχει καταντησει η μεγαλυτερη κοροιδια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna93

Νεοφερμένος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εγώ έβαλα 5μελές και 15μελές!! 5μελές βγήκα προτελευταία και 15μελές θα κάνουμε αύριο (δν νομίζω να βγω κάτι..). Ετσι για το χαβαλέ μωρέ..! Να δω πως είναι!:D
Από την τάξη μου έβαλα εγώ και άλλα 3 αγόρια!!:D
Εν τω μεταξύ οι φίλες μου άρχισαν εκστρατεία ψήφων!:lol: Εχω μπει στο κλίμα!
-----------------------------------------
κατα την γνωμη μου προεδρος βγαινει ο πιο μαγκας του σχολειου..
αυτος που εχει πολλες φιλιες...και πρωτον δεν τον νοιαζει και τοσο το μαθημα..!


^:iagree: απόλυτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μότζο

Νεοφερμένος

Η Μότζο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά χαλαρώστε! Λες και δεν ξέραμε πως γίνονται αυτά. Φέτος έβαλα για 5μελες και ναι είμαι πρόεδρος του τμήματος και έχω ΤΕΛΕΙΕΣ ιδέες, δημιουργικές και απλά τα σπάνε. ¨εχω την ευκαιρία να κάνω κάτι καλύτερο για τους συμμαθητές μου και θα το κάνω. Με τέτοια ιδεολογία πρέπει να πηγαίνουν όσοι θέλου να βγουν 15μελες. και ναι, δεν πάνε πάντα τέτοια άτομα. Αλλά το ξέραμε, εσείς αγόρια θα ψηφίσετε το υπεύθυνο φυτό που είναι πάντα καθωσπρέπει ή τον κολλητό σας το αλάνι που κάθε παρασκκευοσάββατο πάει για μπύρες και γράφει το 15μελες εκεί που ξέρει? Και εσείς κορίτσια ποιον θα ψηφίσετε? την κοπέλα που δεν της έχετε μιλήσει ούτε μια φορά στην ζωή σας και κουβαλάει πάντα την σημαία κλπ κλπ ή την κολλητη σας που ξέρετε πως το μόνο που την νοιάζει είναι το λιπ γκλος της και τον μάναρο που σας την πέφτει για να παρει ψήφο? Μην τρελαθούμε, στον ίδιο κόσμο ζουμε και τα ίδια πράγματα βλέπουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo Killer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo Killer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Δεν μου αρεσει το ολο θεμα γιατι πρεπει να εχεις θαρρος απεναντι δε ολους. Κ εκτος αυτου, εχεις πολλες υποχρεωσεις αλλα κ ευθυνες.:nono::mad::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristidis

Νεοφερμένος

Ο aristidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Παιδια ξερει κανεις τους κανονες για το 15μελες???
Δλδ αυτος που μπηκε 17ομος κερδιζει τπτ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Παιδια ξερει κανεις τους κανονες για το 15μελες???
Δλδ αυτος που μπηκε 17ομος κερδιζει τπτ???


Σαν τι να κερδίζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
βασικα αναπληρωματικος μπαινεις τπτ το ιδιαιτερο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristidis

Νεοφερμένος

Ο aristidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Oκ ευχαριστω πολυ για τη hep
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Σήμερα έγιναν εκλογές για τα 5μελή κάθε τάξης!!:D
Καλά αποτελέσματα είχαμε!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
αληθειαααααα ρε? εμεις δεν καναμε ακομα =/
τι αποτελεσματα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
αληθειαααααα ρε? εμεις δεν καναμε ακομα =/
τι αποτελεσματα??

Εννοώ ποιος βγήκε πρόεδρος, γραμματέας, ταμίας κτλ
Δεν υπήρξε κάτι απρόοπτο:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakeYourChoice

Νεοφερμένος

Ο MakeYourChoice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Γειαα σας παιδιά... είμαι καινούργιος εδώ.. Εμείς προχθές κάναμε ψηφοφορία και έλεγαν ότι υπήρξε νοθεία και ξανά μέτρησαν τις ψήφους.. Την πρώτη φορά είχα 14 στους 24 και την 2η φορά που τις μέτρησαν είχα 17.. παρόλα αυτά ψηφίσαμε αυτοί που ήταν στο 5μελες και βγήκα πρόεδρος.. πολλοί άρχισαν να με φωνάζουν ψώνιο και τέτοια και σκέφτηκα απο την 1η μέρα να παραιτηθώ.. αλλά δν ήθελα να τους κάνω την χάρη... δν ψωνίστηκα καθόλου.. αντίθετα νιώθω ευθήνη απο την 1η κιόλας μέρα.. αν αντιμετώπισε κανείς κάτι παρόμοιο ας μου 2-3 πραγματάκια που μπορώ να κάνω ώστε να βουλώσουν το στόμα μερικών... πράγματα όπως...... πχ.. έχω δυνατότητα να διοργανώσω εκδρομή στην οποία θα συμμετέχει μόνο η τάξη μ? γιατι αυτοι που έλεγαν ψώνιο κτλ θέλουν να χάνουν και μάθημα.. μπορώ αυτό να το συνδυάσω με μία εκπαιδευτική εκδρομή??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~kynthia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κύνθια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Γειαα σας παιδιά... είμαι καινούργιος εδώ.. Εμείς προχθές κάναμε ψηφοφορία και έλεγαν ότι υπήρξε νοθεία και ξανά μέτρησαν τις ψήφους.. Την πρώτη φορά είχα 14 στους 24 και την 2η φορά που τις μέτρησαν είχα 17.. παρόλα αυτά ψηφίσαμε αυτοί που ήταν στο 5μελες και βγήκα πρόεδρος.. πολλοί άρχισαν να με φωνάζουν ψώνιο και τέτοια και σκέφτηκα απο την 1η μέρα να παραιτηθώ.. αλλά δν ήθελα να τους κάνω την χάρη... δν ψωνίστηκα καθόλου.. αντίθετα νιώθω ευθήνη απο την 1η κιόλας μέρα.. αν αντιμετώπισε κανείς κάτι παρόμοιο ας μου 2-3 πραγματάκια που μπορώ να κάνω ώστε να βουλώσουν το στόμα μερικών... πράγματα όπως...... πχ.. έχω δυνατότητα να διοργανώσω εκδρομή στην οποία θα συμμετέχει μόνο η τάξη μ? γιατι αυτοι που έλεγαν ψώνιο κτλ θέλουν να χάνουν και μάθημα.. μπορώ αυτό να το συνδυάσω με μία εκπαιδευτική εκδρομή??

Δεν είναι ιδιαίτερα αμερόληπτο, ώριμο ή έξυπνο να οργανώσεις μια εκδρομή, πόσο μάλλον μια που τη λες εκπαιδευτική στην οποία θα (ήθελες να) αποκλειστούν όλα τα άλλα τμήματα εκτός της τάξης σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Οι εκδρομές δεν αφορούν το κάθε τμήμα χωριστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Οι εκδρομές δεν αφορούν το κάθε τμήμα χωριστά;

Εξαρτάται τι εκδρομές είναι.

Αν ένα τμήμα συμμετέχει σε ένα πρόγραμμα και αυτό συμπεριλαμβάνει εκδρομές τότε μπορεί να πάει.
Αλλά συνήθως γίνεται σε επίπεδο τάξης και όχι τμήματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MakeYourChoice

Νεοφερμένος

Ο MakeYourChoice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
καμιά ιδέα λοιπόν κανείς??? κανείς υπήρξε πρόεδρος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
καμιά ιδέα λοιπόν κανείς??? κανείς υπήρξε πρόεδρος??

Σου εξήγησε η Nerya. Είναι παντελώς ανώριμο να θες να «βουλώσεις» τα στόματα μερικών επειδή μόνο και μόνο σε λένε ψώνιο ή να εκμεταλλεύεσαι την θέση του προέδρου για να προβείς σε αποκλεισμό για τον ίδιο λόγο. Αυτό σε κάνει όντως ψώνιο :P Απο τη στιγμή που σε βγάλαν πρόεδρο, είναι φυσικό επακόλουθο. Θα πρεπε να σαι προετοιμασμένος.

Η μόνη συμβουλή, είναι υπομονή και να προσπαθείς να τους δείξεις με τις πράξεις σου, οτι όντως νοιάζεσαι και το έχεις δει σοβαρά το θέμα και οτι δεν βγήκες μόνο και μόνο για να σαι «πρόεδρος».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Τότε από ποιούς θα διοικείται (το σκότωσα) η τάξη? Οι καθηγητές δεν μπορούν να τα αναλαμβάνουν όλα! Π.χ. δεν μπορούν να κάθονται να μαζεύουν και να μετράνε τα λεφτά για τις εκδρομές.
:lol:
Έτσι,έτσι... από μικροί μικροί να συνηθίζουμε στα καλά της αντιπροσωπευτικής ''δημοκρατίας''.Από μικροί μικροί να μαθαίνουμε να αποποιούμαστε τις ευθύνες μας και να αφήνουμε άλλους να αποφασίζουν για μας.Γιατί το να γράφεις απλά σε ένα χαρτάκι το όνομα ενος συμμαθητη σου μια φορά το χρόνο μόνο συμμετοχή στα ''κοινά'' δεν φανερωνεί.
Εξάλλου είναι φοβερά δύσκολο να μαζευτούν 30 άτομα σε μια αίθουσα να κάνουν διάλογο και να αποφασίσουν συλλογικά για τα θέματα της τάξης τους,εεε;
15 μελή και πράσινα άλογα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
μαγκες στα γρηγορα πειτε μου αρμοδιοτητες προεδρου,στελεχους,ταμια,γραμματεα και αντιπροεδρου..περιληπτικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top