Μαθηματικό Αθηνών

ΤΑΣΟΣ6123

Νεοφερμένος

Ο ΤΑΣΟΣ6123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ποιοί περάσατε στο μαθηματικό Αθήνας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marilenaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριλένα.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 244 μηνύματα.

Al.Nik

Νεοφερμένος

Ο Al.Nik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Πέρασε μαθηματικό αθήνας μια φίλη μου απο τα Χανιά αν ενδιαφέρεσαι !

Εγώ πέρασα Χημεία Αθήνας ... άρα είμαστε "σχεδόν" διπλα (δλδ σε διπλανά κτιρια στου Ζωγράφου-Παν/λη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aimilia2309

Νεοφερμένος

Η aimilia2309 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.

gorilla1906

Νεοφερμένος

Ο gorilla1906 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλώς ήρθατε!
Εγώ δεν πέρασα φέτος, αλλά το έχω τελειώσει το Μαθηματικό Αθήνας, αλλά είμαι ακόμα εκεί για κάποιες υποχρεώσεις..
Αν χρειαστείτε καμία πληροφορία πείτε μου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zipos

Νεοφερμένος

Ο zipos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Κι εγώ έχω περάσει εκεί.

Είναι στατιστική η ερώτηση? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Πόσοι περάσατε μαθηματικό Αθηνών σήμερα;;;;;;;;;;;;;;;;;;; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
συγχαρητήρια συναδέλφισσα και καλή σταδιοδρομία
καλώς ήρθες στο group των math lovers !!!! :D

μέχρι να αρχίσουν τα μαθήματα αν δεν το πάνε σερί καταλήψεων μέχρι τις επόμενες διακοπές (των Χριστουγέννων), κάτσε και κάνε αποτοξίνωση σε ότι σχετίζεται με το λύκειο (συμπεριφορά, τρόπο σκέψης,...κτλ)...βάλε μια κόκκινη γραμμή όπως λέει και η Νατάσα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
συγχαρητήρια συναδέλφισσα και καλή σταδιοδρομία
καλώς ήρθες στο group των math lovers !!!! :D

μέχρι να αρχίσουν τα μαθήματα αν δεν το πάνε σερί καταλήψεων μέχρι τις επόμενες διακοπές (των Χριστουγέννων), κάτσε και κάνε αποτοξίνωση σε ότι σχετίζεται με το λύκειο (συμπεριφορά, τρόπο σκέψης,...κτλ)...βάλε μια κόκκινη γραμμή όπως λέει και η Νατάσα :P

Ευχαριστώώώ :) Ξέρεις όλη μέρα είμαι μες την τρελή χαρά! :P Ευτυχώς στο group των math lovers είμαι εδώ και χρόνια απλά από σήμερα και επισήμως!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

updown

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο updown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
εγω ηθελα να περασω στο μαθηματικο αθηνας αλλα δεν περασα ομως πορολα αυτα την θεωρια των μαθηματικων που θα διδαχθειτε την εχω σχεδον ολοκληρωσει.εγω αυτα μελετουσα κατα την διαρκεια της χρονιας και των προηγουμενων με αποτελεσμα να μην δωσω την αναγκαια προσοχη στα μαθηματα λυκειου εις βαθος,για αυτον το λογο δεν περασα αλλα σε αλλη σχολη που επισης μου αρεσει αλλα και που μου δινει πολυ χρονο να αφοσιωθω σοβαρα με τα μαθηματικα.σκεφτομαι να ξαναδωσω καποια στιγμη.
σας περιμενουν ομορφοι κοσμοι να ερευνησετε,ειναι κατα καποιον τροπο ευκολα εαν δοθει προσοχη,ειδικα στην ομοιομορφη συγκλιση που θα συναντησετε.αλλα αυτο που εμενα με ευχαριστησε πραγματικα ειναι η συναρτηση βηττα και γαμμα,καθως και η μιγαδικη αναλυση και τα επιφανειακα ολοκληρωματα με το θεωρημα green και stokes.οσον αφορα της πιθανοτητες κατα την γνωμη μου ειναι μικρη η θεωρια οπως και η στατιστικηλιγο προσοχη στις χαρακτηριστικες συναρτησεις .ΕΧΕΤΕ ΓΕΙΑ,και μην ξεχνατε ο καλος μαθηματικος ειναι 99 τοις εκατο προσπαθεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
μαθηματικο αθηνας κ εγω φετοςςςς!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
μαθηματικο αθηνας κ εγω φετοςςςς!!!!

Συμφοιτήτριααα!!! :)

Κανείς εδώ μέσα από μαθηματικό Αθηνών;;; Θα ανοίξουμε σήμερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
ακόμα δν έχει παρθεί κάποια απόφαση...σε λίγο λογικά θα μάθουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasilina93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασιλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Είσαι επάνω;;; Εγώ λόγο ασθένειας δεν πήγα :( Παρακολουθώ εξελίξεις από το φόρουμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
όχι δν είμαι...είναι μια φίλη μου όμως και περιμένω να μου στείλει μνμ..πάντως πριν που μου έστειλε μου είπε οτι ακόμα δν έχουν αποφασίσει...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
Γεια σας, θα ήθελα να περάσω στο μαθηματικό(γιατί μ΄αρέσουν πολύ) αλλά απο ότι έχω ακούσει είναι αρκετά δύσκολο αν έχεις κενά.Ισχύει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Γεια σας, θα ήθελα να περάσω στο μαθηματικό(γιατί μ΄αρέσουν πολύ) αλλά απο ότι έχω ακούσει είναι αρκετά δύσκολο αν έχεις κενά.Ισχύει;

(α). Δεν είναι Τμήμα γονάτου πράγμα που σημαίνει ότι θέλει ΔΙΑΒΑΣΜΑ και ΥΠΟΜΟΝΗ. Μπορεί να χρειαστεί να μην κάνεις 100% την "φοιτητική ζωή" αλά Ελληνικά όπως συνήθως συμβαίνει σε άλλα Τμήματα, λόγω πίεσης και διαβάσματος. Βέβαια κανένας δεν υποδεικνύει νόρμες, ότι αυτό είναι σωστό ή το άλλο είναι λάθος. Οπότε ο καθένας είναι υπεύθυνος των πράξεών του και των επιλογών του. Αν κρίνεις ότι πρέπει να διαβάσεις πολύ, διάβασε πολύ, διαφορετικά διάβασε λιγάκι. Αν θεωρείς ότι ειναι υπερβολή το πολύ διάβασμα που λένε για το Μαθηματικό, κρίνε με βάση τις επιδόσεις σου στην κάθε εξεταστική και κινήσου αναλόγως. Πάντως, με διάβασμα πασάλειμμα δεν πιάνεις ούτε το 5. Μπορεί να διαβάζεις για βαθμό 10 και να γράφεις 5 ή μικρότερο από 5. Βαθμοί άνω του 5 είναι εφικτοί αλλά θέλει πολύ σκότωμα. Είναι αρκετά σύνηθες φαινόμενο για Τμήματα Φυσικής/ Μαθηματικού.
(β). Ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vassia!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 383 μηνύματα.
:( Μου είχαν πει ότι αρχίζουν από τα απλά! Ευχαριστώ για τις συμβουλές σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Η λέξη "απλά" είναι σχετική. Δεν ξαναδιδάσκουν ύλη της μέσης εκπαίδευσης. Μπορεί να γίνουν κάποιες τακτικές αναφορές σε βασικά διδαγμένα μαθηματικά, βασική διδαγμένη φυσική... όμως αυτό μπορεί να διαρκέσει την πρώτη βδομάδα ή κάποια λεπτά μέσα στο μάθημα. Πάντως έχεις το χρονικό περιθώριο να διαβάσεις πολύ και μόνη σου. Δεν διδάσκονται όλα και αναλυτικά λόγω ανεπάρκειας του χρόνου (από καταλήψεις,...κ.α. θέματα). Παρ' όλα αυτά, εξετάζονται σύμφωνα με το περίγραμμα που υπάρχει στον οδηγό σπουδών ο οποίος ακολουθείται εν μέρει από τον διδάσκοντα. Η διδακτέα ύλη σε κάθε μάθημα ξεφεύγει πολύ και απότομα. Αυτό δεν είναι απαγορευτικό, για να σπουδάσει κάποιος μαθηματικά. Δεν χρειάζεται να είναι κάποιος ένας μικρός Νεύτωνας. Λογικό είναι να δυσκολεύει η διδακτέα ύλη, εφόσον θα είσαι στο Πανεπιστήμιο. Η επιλογή σου να γίνεις φοιτήτρια υποτίθεται ότι είναι συνειδητή, πράγμα που σημαίνει ότι δέχεσαι την απροσδιόριστη δυσκολία ανά πάσα στιγμή. Υποτίθεται ότι θα είσαι ώριμο άτομο ώστε να προσαρμόσεις την μελέτη στα μέτρα σου και στον χρόνο σου, να ψάξεις σε επιπλέον βοηθήματα ή διεθνή βιβλιογραφία και να ρωτάς απορίες. Δεν δαγκώνουν! :D Βασική τριγωνομετρία (τύποι), βασική άλγεβρα δεν ξαναδιδάσκονται αλλά θεωρούνται διδαγμένα και γνωστά. Αρκετές φορές θα τα συναντήσεις σε μαθήματα Πανεπιστημιακών μαθηματικών ή Πανεπιστημιακής φυσικής, πληροφορικής,...κτλ. Για παράδειγμα, η ολοκλήρωση κατά παράγοντες με όλες τις περιπτώσεις είναι μια τεχνική ολοκλήρωσης που ζητείται συχνά σε όλα τα έτη σπουδών σε ανυποψίαστο χρόνο, αν και ξαναδιδάσκεται (όχι τόσο αναλυτικά). Το Τμ.Μαθηματικών θέλει μια καλή (δεδομένη) εξοικείωση με την λυκειακή άλγεβρα και ανάλυση ώστε να προχωρήσει κάποιος σε πολύ ανεβασμένου επιπέδου mathematically rigorous θέματα άλγεβρας, διαφορικής γεωμετρίας,..κτλ. Όμως ποτέ δεν είναι αργά για ξανακαλύψει κάποιος τα κενά του από το σχολείο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

partblah1990

Νεοφερμένος

Ο partblah1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
πολύ καλή σχολή !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top