Μάθημα σεξουαλικής αγωγής στα σχολεία

Μάθημα σεξολογίας στα σχολεία [noparse](;)[/noparse]

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 26)
  • Είναι απαραίτητο.

    Ψήφοι: 24 92.3%
  • Δεν είναι απαραίτητο.

    Ψήφοι: 2 7.7%
  • Δεν έχω άποψη για αυτό το θέμα.

    Ψήφοι: 0 0.0%

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ναι θα πρέπει να υπάρχει κάποιο τέτοιο μάθημα αλλά ενσωματωμένο με τη Βιολογία. Και τώρα υπάρχουν κάποια πράγματα για την αντισύλληψη στην Βιολογία της Γ γυμνασίου, αλλά είναι λίγα.

Όντως μας έφυγε το μάτι, αλλά για άλλο λόγο! Νομίζω ότι η σεξουαλική δραστηριότητα δεν θα έπρεπε να άρχιζε πριν την ενηλικίωση...:nono:


και η βιολογία της Α' γυμνασίου έχει τους τρόπους προφύλαξης... :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
ΝΑΙ ΝΑΙ! :jumpy::bravo::bravo::bravo::bravo::bravo: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ρε παιδιά εντάξει, δεν είναι ταμπου. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Συγγνωμη, πως ακριβως θα μπορουσαν να δειχνουν στα αγορια πως να βαζουν το προφυλακτικο? :xixi: Ο καθηγητης με κανενα, θου Κυριε, sex toy?
Συμφωνω με την υπαρξη του μαθηματος. Η ελληνικη κοινωνια ομως ειναι πολυ πισω για να δεχτει ας πουμε να μειωσει τα μαθηματικα και τα αρχαια για να κανει κατι τετοιο. Και γενικοτερα ειναι πολυ πισω γι'αυτο το βημα.
Σχετικα με την Εκκλησια, επρεπε να ηταν ο πρωτος φορεας προωθησης της σεξουαλικης διαπαιδαγωγησης. Και ως ποτε θα εχει και αποψη στη δημοσια παιδεια επιτελους αυτη η Εκκλησια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εκκλησία και μάθημα σεξουαλικής αγωγής; Φυσικά, αλλά αφού κλείσουν τα 30.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Η Εκκλησια ειναι γενικα οπισθοδρομικη και σκοταδιστικη. Κλασσικος εκπροσωπος αυτης της οπισθοδρομικοτητας, ο φασιστας μητροπολιτης Θεσσαλονικης Ανθιμος. Καποια αλλαγη πηγε να κανει ο Χριστοδουλος και κοντεψανε να τον φανε. Σε τοπικο επιπεδο, υπαρχουν ενοριες με νεους ιερεις, που εχουν φτασει τοσο μπροστα ωστε να φτιαξουν μεχρι και net ή dvd club σε χωρους της Εκκλησιας ωστε να προσελκυσουν τη νεολαια. Δυστυχως υπαρχουν καποιοι ηλιθιοι, οπως ο Ιωαννιδης της ΝΔ που παντα κατακρινει τετοιες προσπαθειες, βγαζοντας μπροστα την "παραδοση", αγνοωντας επιμελως οτι η πρόοδος δεν αναιρει την παραδοση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Συγγνωμη, πως ακριβως θα μπορουσαν να δειχνουν στα αγορια πως να βαζουν το προφυλακτικο? :xixi: Ο καθηγητης με κανενα, θου Κυριε, sex toy?
Στην Σουηδια μας μαθεναν με την βοηθεια αγγουριου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Απο Σουηδια εισαι?
Καλα, στη Σουηδια η σεξουαλικη απελευθερωση εχει γινει προ πολλου. Δε συγκρινω με την Ελλαδα.
Για να σου δωσω παραδειγμα, το '60 που οι ελληνιδες ηταν με τις μαντηλες στα χωρια, οι Σουηδεζες ειχαν ηδη ανακαλυψει το Greek summer με ο,τι αυτο συνεπαγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Στην Σουηδια μας μαθεναν με την βοηθεια αγγουριου
:lol:Αν γίνει αυτό στην Ελλάδα θα πέσει κράξιμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εννοειται...Συνηθως το προφυλακτικο πανω σε αγγουρι το κανουμε φαρσα στην τετραημερη...Ξερετε, κατω απο τα μαξιλαρια αθωων κορασιδων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Εγώ προτείνω να μειωθούν οι ώρς στα αρχαία (σιγά μη μειώσουμε τα μαθ.) για να μπει αυτό το μάθημα και αμέσως μετά να κάνουμε θρησκευτικά για να εξαγνιζόμαστε:lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι καλα...Οι θεολογοι ειναι πιο διεστραμμενοι! Μην το ψαχνεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Δεν είναι απόλυτο αυτό αλλά γενικώς έχεις δίκιο. Όμως δεν πειράζει αυτοί τις βλακείες τους θα τις λένε έτσι και αλλιώς οπότε θα ανοίγει συζήτηση και θα αναλύουμε στο τέλος το αν έφτιαξε ο θεός τον άνθρωπο ή τούμπαλιν :lol: (έγινε στα αλήθεια αυτό στην Γ γυμνασίου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Καλα, τι να πω κι εγω που ολοι οι θεολογοι που ειχα ηταν πιο βρομοστομοι κι απο τους φυσικους! Αλλα δεν πειραζει! Εγω, ΤΟΥΣ ΠΑΩ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Και εγώ τους πάω διότι μπορούν να σου δώσουν χριστιανική εξήγηση ακόμα και για το ποιο λογικό πράγμα και γιατί η θεολόγος στο γυμνάσιο ενώ αμφισβητούσα συνεχώς ότι έλεγε μου έβαζε πάντα 20:D ( νομίζω όμως πως είμαστε λίγο οφ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγω παλι δεν εχω προβλημα γιατι μου βαζει 20 και στη τετραημερη την χορεψα και "εισαι αμαρτωλη".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Απο Σουηδια εισαι?
Καλα, στη Σουηδια η σεξουαλικη απελευθερωση εχει γινει προ πολλου. Δε συγκρινω με την Ελλαδα.
Για να σου δωσω παραδειγμα, το '60 που οι ελληνιδες ηταν με τις μαντηλες στα χωρια, οι Σουηδεζες ειχαν ηδη ανακαλυψει το Greek summer με ο,τι αυτο συνεπαγεται.

Η μανα μου, και εχω μεινει και εγω εκει για λιγο. Καλα μην νομιζεις οτι ειναι και τοσο ανοιχτα τα πραγματα... πιο ανοιχτα απο εδω βεβαια αλλα οχι και τοσο....

Ναι καλα...Οι θεολογοι ειναι πιο διεστραμμενοι! Μην το ψαχνεις!

Χαχα, τι μου θυμισες... Μου εξηγουσε μια φορα ενας φιλος μου πως ο θεολογος του τους εξηγουσε πως αφηνει μουσακι γιατι αρεσει στην γυναικα του οταν της κανει ***κατι εκει κατω... με το στομα...*** :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Η μανα μου, και εχω μεινει και εγω εκει για λιγο. Καλα μην νομιζεις οτι ειναι και τοσο ανοιχτα τα πραγματα... πιο ανοιχτα απο εδω βεβαια αλλα οχι και τοσο....

Και πάλι εκεί είναι Ευρώπη ενώ εδώ είναι΄άστα να πάνε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ειναι θεμα νοοτροπιας. Οι ελληνες γενικα ειμαστε πολυ πιο προστυχομυαλοι, αλλα ταυτοχρονα καθωσπρεπει και πουριτανοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ωρίωνας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ωρίωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Έγραψες:no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top