ΜΜΕ vs Αγγλικής Γλώσσας & Φιλολογίας

vassiabn

Νεοφερμένος

Η vassiabn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Όσον αφορά τα αγγλικά έχω δύο πτυχία Proficiency (μην με ρωτήσεις τον λόγο, ούτε εγώ ξέρω :confused: ). Τους εχω ξεσηκώσει όλους με την Αγγλική και το έχουν πάρει τόσο πατριωτικά, νομίζουν οτι ο καθηγητής Αγγλικών είναι το επάγγελμα με το "χρυσό" μέλλον. Μου αρέσουν πάρα πολύ τα αγγλικά αλλά πλέον δεν ξερω αν θελω να ασχοληθώ με αυτα στο πανεπιστήμιο, μάλλον φταίει και το οτι εχω ξενερώσει με αυτη την ιδεα (εδώ και 2 χρονια σκεφτομουν αυτο) ή ίσως φταίει το ότι δεν είχα ψαξει και άλλες σχολές σε τέτοιο βάθος..
Έχω σκοπό να το συζητήσω με τον φροντιστή μου και να κλείσω ενα ραντεβού μαζι του με τη μητέρα μου για να την κανει να καταλαβει πως εγω αποφασίζω για το μέλλον μου και όχι εκείνη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Κι εγώ δύο Proficiency έχω, δεν μου κάνει εντύπωση :P

Η συμβουλή μου παραμένει - μακριά από αγγλική φιλολογία, ειδικά αν ο βασικός λόγος που σκέφτεσαι αυτή την επιλογή είναι γιατί νομίζεις πως θα βγάλεις χρήματα από ιδιαίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassiabn

Νεοφερμένος

Η vassiabn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Μάλλον δεν το έχω διατυπώσει σωστά :confused: τα ιδιαίτερα σκεφτομουν να τα κανω κατα τη διάρκεια των σπουδών, για να εχω εστω και λίγα παραπάνω χρήματα. Ως κύριο στοχο είχα την ίδρυση φροντιστηριου (αφου τελειωσω), αλλά διαβασα σε μια αλλη συζήτηση οτι δεν ειναι τίποτα παρα σπατάλη χρηματων, ειδικά σε μια χωρα που για 1000 κατοίκους υπάρχουν 25 φροντιστήρια.
Οπότε...μαλλον το βλέπω για ΜΜΕ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top