Λογοτεχνία: Ποιο είναι το αγαπημένο σας κείμενο;

Gus.Ko

Νεοφερμένος

Ο Gus.Ko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Περιπέτεια, ένταση και ρομαντισμός, Στρατής Δούκας/Ιστορία ενός αιχμάλωτου , ναί παρακαλώ.
Ουτε περιπετεια εχει, ουτε ενταση ουτε ρομαντισμο! Απο την αρχη ξερουμε την καταληξη του ηρωα και ειναι και αφορητα βαρετο! Το πιο ωραιο στο διηγημα ειναι ο αντιμιλιταριστικος του χαρακτηρας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
μην ακουω αηδιες!!Η Δημουλα δεν εδωσε την αδεια και ουτς προκειται μεχρι να πεθανει..Το ξερω απο εγκυρη πηγη.
Αγαπημενα:Καρυωτακης,Σολωμος(βεβαια νομιζω Κρητικος θα πεσει)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letzt

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ουτε περιπετεια εχει, ουτε ενταση ουτε ρομαντισμο! Απο την αρχη ξερουμε την καταληξη του ηρωα και ειναι και αφορητα βαρετο! Το πιο ωραιο στο διηγημα ειναι ο αντιμιλιταριστικος του χαρακτηρας...

χμμμ? Εξαρτάται πώς το διαβάζει κανείς , εγώ το δίαβασα αγνοώντας την αφήγηση ταυτόχρονα φανταζόμουν τα γεγονότα σαν να ξετιλήγονται εκείνη την ώρα.

Χωρίς προ'ι'δεασμο , γιατί έτσι μου αρέση.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Απίστευτο!!!!:jumpy: Το ξέρετε ότι έχει πέσει ποίημα της Δημουλάς στις πανελλαδικές???? Αυτό σημαίνει ότι έχει δώσει άδεια. Για κοιτάξτε:

www.epil.gr/themata/01_02/esperina/d_esp/neoel_logotechnia_theor_d_esp_01_02.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Δεν την έδωσε φέτος. Την έχει δώσει πολυ καιρο την αδεια η Δημουλα.


Συγνωμη αλλα μηντρελαθοιυμε κιολας!!!!
Τι θα πει έδωσε την αδεια??? Το οτι για πολυ καιρο δεν ηθελε να εξεταζονται τα ποιηματα της πανελλαδικα δεν σημαινει πως οι αλλοι δεν εχουν το δικαιωμα να τα βαλουν... Αν ηταν ετσι δεν θα ηταν καν στην υλη...:P
-----------------------------------------
Και για να μπω και εγω στη συζητηση...
Αγαπημενο ελεγκτης, γας ομφαλος(αλλα δυσκολο),μελαγχολια....
Δεν ξερω ποιο θα πεσει αλλα ελπιζω οχι Δουκας!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Ακουστε:Η Δημουλα,δεν θα πεσει.Δεν εχει δωθει αδεια παιδια.Σας λεω το ξερω!...Δειτε..Αν πεσει καποιο ποιημα της,ιδιαιτερα τη στιγμη που οι περισσοτεροι κανουμε λογο για το οτι η λογοτεχνια ΔΕΝ θα πρεπει να δινεται πανελλαδικα γτ ειναι τεχνη του λογου,(διοτι ο καθενας μας εχει διαφορετικες αποψεις σχετικα με ενα ποιημα πχ.),ποσο μαλλον τωρα που η Δημουλα ζει,θα μπορουσε αν δωθει κειμενο της να βγει και να πει"σορρυ,αλλα εγω δεν το εχω δωσει ετσι στο ποιημα μου και δεν εννοω αυτα τα οποια η επιτροπη εχει δωσει ως απαντησεις"!Δηλ φανταστειτε τι σαλος θα γινει αν συμβει κατι τετοιο.!!!Γ αυτο και δν ειναι δυνατο οσο ζει να πεσει ποιημα της....:)Σορρυ αν σας μπερδεψα...Ελπιζς να καταλαβατε γτ βιαζομουν και τα εγραψα μπερδεμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Καλά αφού έχει πέσει Δημουλα στις Πανελλαδικές. Έχω παραθέσει παραπάνω το link. Έπεσε το 2002 στο Εσπερινό το ποίημα ''Τα πάθη της βροχής''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgioio

Νεοφερμένος

Ο giorgioio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
αγαπημενα ειναι η σονατα κ ο κρητικος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eua_

Νεοφερμένος

Η Euaggelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 34 μηνύματα.
Εμεις ειμαστε στον Πληθυντικο αριθμο της Δημουλα..τον τελιωσαμε δηλαδη προχθες..και μας εχει μενει το "Γας Ομφαλος"..το οποιο απο οτι ακουω ειναιλιγο χαλια..!!
Εγω πιστευω οτι θα πεσει πεζο φετος ειτε το "Αμαρτημα της Μητρος μου" ειτε "Η Ιστορια ενος αιχμαλωτου"...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
τα "¨παθη της βροχης"φιλε μου Στεφανε δεν ειναι στη δικη μας την υλη...Τωρα εγω για εμας ξερω..τι να σου πω...:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θεοδωρα231

Νεοφερμένος

Η θεοδωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Πολύκαστρο (Κιλκίς). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
αποκλειεται να πεσει ιστορια ενος αιχμαλωτου αφου επεσε στον οεφε οποτε λογικα καηκε ως θεμα..περσι επεσε ποιημα ο καισαριωνουλης..αρα παιδια λογικα 8α πεσει πεζουλι!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koutalideos

Νεοφερμένος

Ο koutalideos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 96 μηνύματα.
παιδια ετοιμαστειτε για τον Κρητικο.......δεν τον εχουν καψει και βγαινει φετος απο την υλη επειδη θα αλλαφουν το βιβλιο και θα μπει ο λαμπρος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsis1

Δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 421 μηνύματα.
παιδια ετοιμαστειτε για τον Κρητικο.......δεν τον εχουν καψει και βγαινει φετος απο την υλη επειδη θα αλλαφουν το βιβλιο και θα μπει ο λαμπρος...

Σχετικα με την αλλαγη των βιβλιων τι γνωριζετε?Και οι πηγες ειναι εγκυρες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Άκουσα ότι θα αλλάξει το βιβλίο αλλά νομίζω ότι δε θα αλλάξει του χρόνου. Ποιος είναι ο Λάμπρος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Λατρευω τον Πληθυντικο Αριθμο.... Παντως και εγω πιστευω οτι θα πεσει η Κρητικος ή καποιο πεζο...
-----------------------------------------
Να πω και εγω ξανα την ταπεινη μου γνωμη...Δεν νομιζω οτι θα πεσει Δημουλα γιατι καθε χρονο με την λογοτεχνια υπαρχει θεμα...Αμα πεσει Δημουλα θα ανακατευτει και αυτη και μπορει να πει οτι η σωστη απαντηση ηταν αλλη και οχι αυτη που θεωρησαν οι διορθωτες...Τι θα γινει τοτε? Αναβαθμολογηση ολων των γραπτων? Αδυνατον...Η μηπως θα την ρωτησουν απο πριν τις σωστες απαντησεις?Κ εμεις τι μαθαινουμε ολη τη χρονια? Δεν νομιζω να πεσει λοιπον...Ουτε ο Ριτσος θα πεσει,με τις πανελληνιες θα τον τιμησουν?Αφου επεσε προπερσυ...11 κειμενα εχουμε,δεν κανουν ανακυκλωση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filomathhs

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
αποκλειεται να πεσει ιστορια ενος αιχμαλωτου αφου επεσε στον οεφε οποτε λογικα καηκε ως θεμα..περσι επεσε ποιημα ο καισαριωνουλης..αρα παιδια λογικα 8α πεσει πεζουλι!!:jumpy:

Ποτέ μν λές ποτέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιωργοσ+Γεωργια

Νεοφερμένος

Η Γάκης+Γωγώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Εγω πιστευα απ την αρχη και εξακολουθω να πιστευω οτι θα πεσει ο αιχμαλωτοσ.. Εξαλλου ειναι τοσεσ σελιδεσ,δεν εχει καει. Μηπωσ ξερει κανεισ απο ποτε εχει να πεσει ο Κρητικοσ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Δεν εχει πεσει ποτε ο Κρητικος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinos_

Νεοφερμένος

Ο konstantinos_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αγαπημενο εννοειται πως ειναι ο ριτσος και ευτυχως που ακουσα πως φετος θα μπει για τελευταια φορα γιατι απο του χρονου δεν θα υπαρχει στην υλη και ξαναβαζουν ελυτη και ιωαννου!!!Επιτελους θα αναλυσω και μια φορα το αγαπημενο μου ποιημα!!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eutuxia

Νεοφερμένος

Η Ευτυχία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Διαβάζω πολύ για Κρητικό και αγχωνομαι:wow:εμάς μας έχουν ζαλίσει με Ονειρο και Αμάρτημα..Αλλά εγώ ελπίζω σε Καρυωτάκη και Δημουλά..:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top