Λογοτεχνία: Ποιο είναι το αγαπημένο σας κείμενο;

baggos17

Νεοφερμένος

Ο baggos17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Παιδιά ποιο είναι το αγαπημένο σας μάθημα στην λογοτεχνία;(εμένα για παράδειγμα είναι ο Κρητικός) που βρίσκεστε στην ύλη και τι πιστεύεται ότι θα πέσει φέτος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Το αγαπημένο μου κείμενο είναι η Σονάτα και το Γας Ομφαλός. Εμείς είμαστε στη σονάτα (στο σχολείο). Εγώ πιστεύω ότι θα πέσει Δημουλά γιατί φέτος έδωσε την άδεια να νε εξετάζονται τα ποιήματά της πανελλαδικά. Εσείς που είστε?? Τι πιστεύεις ότι θα πέσει??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baggos17

Νεοφερμένος

Ο baggos17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Και εμείς στη Σονάτα είμαστε.Για Δημουλά δεν το βλέπω, πιο πιθανό πιστεύω είναι ο Κρητικός ή Ο Σαχτούρης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Δεν την έδωσε φέτος. Την έχει δώσει πολυ καιρο την αδεια η Δημουλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazy lover

Δραστήριο μέλος

Η crazy lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 521 μηνύματα.
Πότε εδωσε την άδεια η Δημουλά ρε παιδιά?
Βασικά δεν νμζ να είχε ποτε αφαιρέσει την αδεια απο κανεναν, απλα ειχε πει πως τα ποιηματα της είναι δυσκολα και οτι δεν θα ηθελε να κρίνεται απο αυτα το μέλλον των παιδιών...Κατι τετοιο εχω ακουσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bibble

Νεοφερμένος

Η bibble αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Εμένα το αγαπημένο μου είναι του Καρυωτάκη. Πιστεύω ή αυτό θα πέσει ή ο Κρητικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Η Μελαγχολία είναι το αγαπημένο μου και η Ιστορία ενός αιχμαλώτου....Για να πέσει, ο Κρητικός νομίζω....;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλα

Νεοφερμένος

Η λιλα-πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
το αγαπημενο μου ειναι ο κρητικος και αυτο πιστευω πως θα πεσει.στην υλη ειμαστε στην σονατα στην τελευταια ενοτητα με τον βυθο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maryactr

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλό για φέτος είναι του Καρυωτάκη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasia_93

Νεοφερμένος

Η vasia_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
παιδια εμενα μ αρεσει ο καρυωτακης....για φετος λεω μαλλον η αυτο η ο κρητικος...το λενε τοσο καιρο οτι θα πεσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariana17

Νεοφερμένος

Η mariana17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
και εμενα ο καρυωτακης μ'αρεσει πολυ... όπως βέβαια και της Δημουλά και (εννοείται) ο Κρητικός:inlove:.. Βασικά ακούω πολύ συχνά για Καρυωτάκη φέτος.. Τώρα τι να πω.. Πάντως λένε για εύκολα.. τώρα εντάξει, αυτό θεωρώ είναι πολύ υποκειμενικό.. Πάντως δε θα αντέξω αν μπει διηγημα ή σονάτα...
Εμείς στο σχολείο είμαστε στον Δούκα.. και έχουμε ακόμα Δημουλά και Σονάτα.. μιλάμε για πολύ δρόμο.. Πο τι ανακούφιση που στα ιδιαίτερα έχω τελειώσει εδώ και πολύ καιρό και είμαι σε επαναλήψεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Παρόλο που δεν είμαι, ούτε υπήρξα της θεωρητικής, ο Καρυωτάκης σαν ποιητής και έργο, δε μ' αρέσει καθόλου. Τον έχω συνδυάσει στο μυαλό μου με τους δειλούς και τους φυγόπονους. Δε ξέρω γιατί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanosK

Δραστήριο μέλος

Ο stefanosK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 722 μηνύματα.
Από που και ως που ο Καρυωτάκης φυγόπονος? Εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ καλός ποιητής.(όχι ο καλύτερος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evaggelia

Νεοφερμένος

Η ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Σιδηρόκαστρο (Σέρρες). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει ο Πληθυντικός Αριθμός της Δημουλά και ο Κρητικός του Σολωμού αλλά δεν νομίζω ότι θα πέσει κανένα από τα δύο.Νομίζω πως φέτος είναι η σειρά του Δούκα να πέσει(Ιστορία ενός Αιχμαλώτου).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Από που και ως που ο Καρυωτάκης φυγόπονος? Εγώ πιστεύω ότι είναι πολύ καλός ποιητής.(όχι ο καλύτερος)

Ίσως το 'χω συνδυάσει με την σειρά που προβάλλεται στην ΕΡΤ για τη ζωή του. Επίσης, αν θυμάμαι καλά, αυτοκτόνησε. Τέλος πάντων. Η ποίηση του Καρυωτάκη για τα δικά μου γούστα έχει ένα ΤΕΡΑΣΤΙΟ μείον. Δεν με "ταξιδεύει".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliaki

Νεοφερμένος

Η Έλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
το αγαπημενο μου ειναι ο πληθυντικος αριθμος. στο σχολειο κανουμε το γας ομφαλος... στο φροντιστηριο εχουμε τελειωσει εδω και καιρο... ελπιζω φετος να πεσει το αμαρτημα ή ο κρητικος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lachesis

Νεοφερμένος

Η Lachesis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Εύοσμος (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
το αγαπημενο μου ειναι ο πληθυντικος αριθμος. στο σχολειο κανουμε το γας ομφαλος... στο φροντιστηριο εχουμε τελειωσει εδω και καιρο... ελπιζω φετος να πεσει το αμαρτημα ή ο κρητικος....

Τολμώ να παραδεχτώ ότι όταν τελείωσα το αμάρτημα έκλαιγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rock_Sugar

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαριάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 176 μηνύματα.
Μ'αρέσει πάρα πολύ η σονάτα και ο πληθυντικός αριθμός. Στο αμάρτημα με άγγιξε περισσότερο η παράσταση παρά το διήγημα.

Σιχαίνομαι και εγώ Καρυωτάκη, αν και αυτό που έχουμε στην ύλη δεν είναι τόσο χάλια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κουνελι

Νεοφερμένος

Η γιωτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
σε παρακαλω rock sugar αν εχεις σημειωσεις για γας ομφαλο ,ελεγκτη και πληθυντικο αριθμο,πές κατι.ευχαριστω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Letzt

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Περιπέτεια, ένταση και ρομαντισμός, Στρατής Δούκας/Ιστορία ενός αιχμάλωτου , ναί παρακαλώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top