Λογιστικής και Χρηματοοικονομικής, ΟΠΑ & ΠΑΜΑΚ

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Θεός ο Πολ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Μην συγκρίνετε τις ευκαιρίες απασχόλησης μεγάλων αστικών κέντρων με επαρχία.

Η Αθήνα είναι γεμάτη με εταιρίες, εργοστάσια, νοσοκομεία, βιοτεχνίες, θέατρα, κινηματογράφους, πανεπιστήμια, νοσοκομεία, καφετέριες, σουβλατζίδικα, παιδότοπους, ιδιωτικά σχολεία κ.λπ. Όσο πληθυσμό και να έχει όποιος θέλει να δουλέψει μπορεί να δουλέψει. Όποιος άνεργος νομίζει ότι αν πάει επαρχία θα βρει δουλειά κάνει μεγάλο λάθος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έρι

Νεοφερμένος

Η Έρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
η Αθήνα έχει πλέον δυσανάλογα μεγάλο πληθυσμό σε σχέση με τις θέσεις εργασίας που προσφέρει . μη ξεχνάτε ότι εκτός από το επίσημο πληθυσμό της έχει και πολλούς παράνομους μετανάστες οι οποίοι καταλαμβάνουν κάποιες θέσεις εργασίας διότι δουλεύουν για εξευτελιστικά ποσά . έχω πολλούς γνωστούς με πτυχίο και προσόντα που αδυνατούν να βρουν δουλειά στην Αθήνα . δεν ισχυρίζομαι ότι η επαρχία είναι ο παράδεισος των θέσεων εργασίας αλλά στατιστικά να δείτε ανά περιοχή το πληθυσμό και τις προσφερόμενες θέσεις θα αλλάξετε γνώμη για τις ευκαιρίες . επιπλέον όσοι έχουν έρθει έστω και λίγο στην Αθήνα θα διαπίστωσαν ότι ο τεράστιος πληθυσμός που έχει δεν αντιστοιχεί στις προσφερόμενες υπηρεσίες πλέον σε κανένα τομέα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Δεν εχει σημασια ο πληθυσμος μιας πολης ή αν εχει την εδρα της η κυβερνηση εκει αλλα η οικονομια της. Καλώς ή κακως στην Ελλαδα η οικονομικη δραστηριοτητα ειναι ως επι τω πλειστον συγκεντρωμενη στην Αθηνα. Στην Αθηνα εχουν τα κεντρικα τους οι μεγαλες ελληνικες εταιριες, οι ξενες εταιριες που δραστηριοποιουνται στην Ελλαδα (με εξαιρεση το Lidl που ειναι στη Θεσσαλονικη), οι τραπεζες, οι startups, οι ναυτιλιακες κλπ κλπ. Οι επαρχιακες πολεις στην πλειοψηφια τους φυτοζωουν. Ακομα και η Θεσσαλονικη που ξεφευγει απο τις αλλες πολεις εκτος Αθηνων, ζει σε μεγαλο βαθμο απο φοιτητες και στρατο. Αν το ΑΠΘ μετακομιζε εξω απο το κεντρο, τα μισα μαγαζια θα εκλειναν.

Αν καποιος ηθελε να φτιαξει μια επιχειρηση, το καλυτερο σημειο για να το κανει θα ηταν στο κεντρο της Αθηνας. Σιγα μη την παει στην Ορεστιαδα. Δεν λεμε να ανοιξει σουβλατζιδικο βεβαια. Αλλο να απευθυνεται σε μια ευρυτερη αγορα 3,7 εκ ανθρωπων που ειναι ο πληθυσμος της Αθηνας μαζι με τα περιχωρα της και αλλο σε μια αγορα 100,000. Ετσι δεν ειναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CEO

Νεοφερμένος

Ο CEO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Λοιπόν έχουμε 3.181.872 δια 4.552 ίσον 699 άτομα ανά θέση εργασίας.
Μετά για την Θεσσαλονίκη έχουμε 790.824 δια 961 ίσον 823 άτομα ανά θέση εργασίας.
Άρα "νικάει" η Αθήνα, έτσι; Αν υποθέσουμε ότι είναι αυτός ένας καλός δείκτης δηλαδή. Απλώς είπα να κάνω την πράξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Μην συγκρίνετε τις ευκαιρίες απασχόλησης μεγάλων αστικών κέντρων με επαρχία.

Η Αθήνα είναι γεμάτη με εταιρίες, εργοστάσια, νοσοκομεία, βιοτεχνίες, θέατρα, κινηματογράφους, πανεπιστήμια, νοσοκομεία, καφετέριες, σουβλατζίδικα, παιδότοπους, ιδιωτικά σχολεία κ.λπ. Όσο πληθυσμό και να έχει όποιος θέλει να δουλέψει μπορεί να δουλέψει. Όποιος άνεργος νομίζει ότι αν πάει επαρχία θα βρει δουλειά κάνει μεγάλο λάθος.
Άρα όλοι αυτοί οι άνεργοι που έχουν μαζευτεί στην αθήνα, ουσιαστικά και σύμφωνα με σένα, δεν θέλουν να δουλέψουν;
Εκτός κι αν εννοείς οι πολυτεχνίτες και οι δικηγόροι να τυλίγουν πιτόγυρα..τότε, πάω πάσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CEO

Νεοφερμένος

Ο CEO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
#
Άρα όλοι αυτοί οι άνεργοι που έχουν μαζευτεί στην αθήνα, ουσιαστικά και σύμφωνα με σένα, δεν θέλουν να δουλέψουν;
Εκτός κι αν εννοείς οι πολυτεχνίτες και οι δικηγόροι να τυλίγουν πιτόγυρα..τότε, πάω πάσο.
Πολυτεχνίτης είμαι και δεν έχω κληρονομήσει έτοιμη δουλειά και επιβιώνω ως ελεύθερος επαγγελματίας. Μένω επαρχία αλλά πηγαινοέρχομαι Αθήνα για να αναλάβω projects.

Γενικά έχεις δίκαιο όσοι άνεργοι είναι Αθήνα είτε δεν θέλουν να δουλέψουν είτε βαριούνται να πάνε σε συνεντεύξεις και να ψάξουν γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Πολυτεχνίτης είμαι φίλε και δεν έχω κληρονομήσει έτοιμη δουλειά και επιβιώνω ως ελεύθερος επαγγελματίας. Μένω επαρχία αλλά πηγαινοέρχομαι Αθήνα για να αναλάβω project.

Γενικά έχεις δίκαιο όσοι άνεργοι είναι Αθήνα είτε δεν θέλουν να δουλέψουν είτε βαριούνται να πάνε σε συνεντεύξεις και να ψάξουν γενικά.
Να σου πω κάτι; Ως ένα σημείο το βρίσκω λογικό. Ντάξει, οι καιροί είναι δύσκολοι και δεν πρέπει να τα κοιτάμε αυτά, αλλά και γω αν ήμουν π.χ. δικηγόρος ή μηχανικός ή γιατρός, δεν θα καταδεχόμουν να δουλέψω σε καφέ ή τηλεφωνητής σε κέντρο. Εγώ όταν λέω ότι δεν υπάρχουν τόσες ευκαιρίες εργασίας στην Αθήνα, εννοούσα στο αντικείμενο του καθενός...αλλιώς, προφανώς όποιος θέλει να δουλέψει θα βρει δουλειά. (Απλά θα πρέπει να ρίξει τον πήχη στο πάτωμα.)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
#
Πολυτεχνίτης είμαι και δεν έχω κληρονομήσει έτοιμη δουλειά και επιβιώνω ως ελεύθερος επαγγελματίας. Μένω επαρχία αλλά πηγαινοέρχομαι Αθήνα για να αναλάβω projects.

Γενικά έχεις δίκαιο όσοι άνεργοι είναι Αθήνα είτε δεν θέλουν να δουλέψουν είτε βαριούνται να πάνε σε συνεντεύξεις και να ψάξουν γενικά.

Έλα να μείνεις Αθήνα να δείς την γλύκα "πολυτεχνίτη" ελεύθερε επαγγελματία.
Εκ του ασφαλούς, όταν έχω και εγώ, σπιτάκι στην επαρχία, το φαγητό μου έτοιμο κτλπ, λέω και εγώ πολλά.
Και όχι, ξέρω πάρα πολλά άτομα που τελείωσαν με πολύ καλό βαθμό το πτυχίο τους και περνάνε 1-2 χρόνια αμέτρητες συνεντεύξεις και δεν βρίσκουν δουλειά. Μερικοί από αυτούς έφυγαν μόνιμα στο εξωτερικό.

Και επίσης ξέρω, ότι στην επαρχία ψάχνουν άτομα να δουλέψουν και όταν λέμε επαρχία δε λέμε στο χωριό αλλά σε μικρότερες από την Αθήνα αλλά μεγαλούτσικες πόλεις. Έτσι, όσοι έχουν σπίτι εκεί πηγαίνουν και ζούν ζωή και κότα. Είτε σαν ελεύθεροι επαγγελματίες η κανονικά μισθωτοί.

Επειδή εσύ yol-άρεις, μην ξεπλένεις τα κόμπλεξ σου εδώ πέρα.
Συγγνώμη που θα σε απογοητεύσω αλλά δεν μπορείς να κατατάσσεις το 1/3 του ενεργού πλυθυσμού ώς άεργους η θύματα διαρθρωτικής ανεργίας.

Η ανεργία στην Ελλάδα είναι Κευνσιανή, σε περιόδους ύφεσης με στασιμοπληθωριστικά χαρακτηριστικά.
Αν έχεις ιδέα από αυτούς τους όρους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Έλα να μείνεις Αθήνα να δείς την γλύκα "πολυτεχνίτη" ελεύθερε επαγγελματία.
Εκ του ασφαλούς, όταν έχω και εγώ, σπιτάκι στην επαρχία, το φαγητό μου έτοιμο κτλπ, λέω και εγώ πολλά.
Εσύ μπορείς να κάθεσαι, να ξύνεσαι όσο θες και να δίνεις πανελλαδικές κάθε χρονο. Εγώ αν τα κάνω αυτά θα πρέπει να πληρώσω 5000 ευρώ εφορία εισφορές με μηδενικό εισόδημα μόνο και μόνο γιατί είμαι ελεύθερος επαγγελματίας. Σημειώνω ότι και άνεργος στον ΟΑΕΔ να ημουνα τα 2000 ευρώ στο ασφαλιστικό μου ταμείο δεν τα γλυτωνω μόνο και μόνο επειδή είμαι μηχανικος.

Εκ του ασφαλούς και ελεύθερος επαγγελματίας δεν γίνεται. Απλώς λέω οτι πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά όσο παρουσιάζονται. Τραγικά θα γίνουν από το 2017.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους μολις τελειωσαν οι πανελληνιες και ξεκιναν οι σκεψεις για σχολες.Θα ηθελα γνωμες απο ατομα που φοιτουν στα αντιστοιχα τμηματα ή απο οποιον γνωριζει ποια τα θετικα και ποια τα.αρνητικα.Η ζωη στην Αθηνα ειναι επικινδυνη και κουραστικη?Θα ηθελα να μετριασω καθε παραγοντα πρωτου παρθει η αποφαση.Σας ευχαριστω πολυ

Αν θες να ασχοληθεις με λογιστικη, το ΛΟΧΡΗ ειναι το καλυτερο τμημα που υπαρχει στην Ελλαδα. Στα χρηματοοικονομικα ειναι αρκετα πιο meh τα πραγματα με το επιπεδο των καθηγητων να ειναι καπως πιο κατω - με καποιες εξαιρεσεις - και κυριως δεν υπαρχουν στην υλη σηματικα πραγματα οπως αποτιμηση. Το κτηριο ειναι meh, η περιοχη ειναι το κεντρο Αθηνας, οποτε να περιμενεις αρκετη τριτοκοσικη σαβουρα και τους γνωστους αναρχοκανιβαλους, χωρις να ειναι τραγικα τα πραγματα ομως. Εχει σταση ηλεκτρικου και καλες συγκοινωνιες κοντα, οποτε τουλαχιστον αυτο δεν θα ειναι προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Εσύ μπορείς να κάθεσαι, να ξύνεσαι όσο θες και να δίνεις πανελλαδικές κάθε χρονο. Εγώ αν τα κάνω αυτά θα πρέπει να πληρώσω 5000 ευρώ εφορία εισφορές με μηδενικό εισόδημα μόνο και μόνο γιατί είμαι ελεύθερος επαγγελματίας. Σημειώνω ότι και άνεργος στον ΟΑΕΔ να ημουνα τα 2000 ευρώ στο ασφαλιστικό μου ταμείο δεν τα γλυτωνω μόνο και μόνο επειδή είμαι μηχανικος.

Εκ του ασφαλούς και ελεύθερος επαγγελματίας δεν γίνεται. Απλώς λέω οτι πράγματα δεν είναι τόσο τραγικά όσο παρουσιάζονται. Τραγικά θα γίνουν από το 2017.

Σε πληροφορώ ότι δουλεύω από τα 16 μου και δεν είχα έτοιμο τίποτα. Οπότε καλύτερα να κοιτάς τον εαυτό σου. Βλέπω μου εξέθεσες σοβαρά επιχειρήματα!!! Wow!

Και σου ξαναλέω, φαντάσου να έμενες και Αθήνα πόσο χειρότερα θα ήταν τα πράγματα. Μην κοιτάς όμως μόνο την πλευρά κόστους αλλά και την πλευρά εσόδων. Πολλοί έχουν κουλουριτσες και πενιχρα πόσα. Δεν ξέρω σε ποιο κόσμο ζεις αλλά εγώ βλέπω πολύ δυσχέρεια οικονομική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

presvis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο presvis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Έχει ξεφύγει η συζήτηση, άλλο ρώτησε το παιδί στο αρχικό ποστ και αλλού πάει η ιστορία τώρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

coxs

Νεοφερμένος

Ο coxs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Έχει ξεφύγει η συζήτηση, άλλο ρώτησε το παιδί στο αρχικό ποστ και αλλού πάει η ιστορία τώρα..
Αυτό ακριβώς...πιο πολύ μπέρδεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Σε πληροφορώ ότι δουλεύω από τα 16 μου και δεν είχα έτοιμο τίποτα. Οπότε καλύτερα να κοιτάς τον εαυτό σου. Βλέπω μου εξέθεσες σοβαρά επιχειρήματα!!! Wow!

Και σου ξαναλέω, φαντάσου να έμενες και Αθήνα πόσο χειρότερα θα ήταν τα πράγματα. Μην κοιτάς όμως μόνο την πλευρά κόστους αλλά και την πλευρά εσόδων. Πολλοί έχουν κουλουριτσες και πενιχρα πόσα. Δεν ξέρω σε ποιο κόσμο ζεις αλλά εγώ βλέπω πολύ δυσχέρεια οικονομική.
Τη προσωπική επίθεση εσύ την άρχισες εγώ απλώς απάντησα :). Αυτό που έλεγα δεν τα εννούσα. Μπράβο σου που έδωσες πανελλαδικές και παλεύει να πετύχεις τους στόχους σου.

Πηγαινοέρχομαι κάθε λίγο Αθήνα γιατί αν υπλόγιζα με την πελατεία εδώ δεν έβγαζα ούτε ένα εξάμηνο του ΤΣΕΜΔΕ. Στα άμεσα μου σχέδια μου είναι να μετακινηθώ Αθήνα. Απλώς θέλω να εξασφαλίσω κάποιο εισόδημα που με τη υπερφορολόγηση του κράτους είναι αρκετά δύσκολο.

Αυτό που έλεγα για τους ανέργους στην Αθήνα το εννοώ. Θα δώσω παραδείγματα:

- Ένας άνεγος πληροφορικάριος δεν επιτρέπεται να είναι άνεργος. Οι εταιρείες παρακαλάνε για προγραμματιστές ειδξικευμένους σε κάποιες τεχνολογίες και δεν βρίσκουν. Ο άνεργος πληροφορικάριος αν κάτσει ένα χρόνο και μάθει τις τεχνολογίες που ζητά η αγορά εργασίας βρίσκει άνετα δουλειά με καλές απολαβές. Αν δεν μπορεί να βρεις Ελλάδα μπορείς να δουλέψεις εξ' αποστάσεως Ελλάδα. Αν περιμένει να τον προσλάβει μόνο με το πτυχιο για να το "εκπαιδεύσει" πάντα άνεργος θα μείνει.

- Ένας άνεργος οικονομολόγος, απόφοιτος διοίκησης επιχειρήσεων τι έκανε για να μην είναι άνεργος; Δουλειά του είναι το 1 ευρώ να στα κάνει 10 ευρώ. Έκατσε να βρει μια ομάδα από ερασιτέχνες να δημιουργήσει start up και να τρέξει σε κάποιους από τους πολλούς διαγωνισμούς που γίνονται στη χώρα μας για να κυνηγήσει χρηματοδότηση. Πως περιμένει να τον προσλάβει μια έτοιμη επιχείρηση/εταιρία να σχεδιάσει την οικονομική της ανάπτυξη αν δεν μπορεί φτιάξει κάτι από το μηδέν. Ξέρω ότι είναι δύσκολο για κάποιους αυτή η διαδικασία αλλά αυτό επέλεξαν να σπουδάσουν και τουλάχιστον να το προσπαθήσουν. Προσωπικά εχώ συμμετέχει σε 3 starts up. Στις 2 από αυτές χωρίς αρχική οικονομική συμφωνία απλώς πίστεψα ότι οι ιδέες αυτές μπορούν να αποδόσουν.

H Aθήνα είναι γεμάτη ευκαιρίες εκμεταλευτείτε τες γιατί ακολουθούν δύσκολα χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
H Aθήνα είναι γεμάτη ευκαιρίες εκμεταλευτείτε τες γιατί ακολουθούν δύσκολα χρόνια.
Αυτό ισχύει για τα 3-4 σχολές που έχουν σταθερή ζήτηση...π.χ. με την ραγδαία ανάπτυξη της τεχνολογίας, ειδικότητες όπως πληροφορική, ήμμυ θα έχουν πάντα δουλειά..αρκεί να ψαχτούν λίγο και να δουλέψουν και οι ίδιοι λίγο για το μέλλον τους. Επίσης, επαγγέλματα οικονομικής φύσεως ή σχετικά με την υγεία πάντα θα έχουν μια σχετική απορρόφηση. Δεν ισχύει όμως το ίδιο και για χημικούς, ψυχολόγους, φιλολόγους, κοινωνιολόγους, δημοσιογράφους και 50 άλλα επαγγέλματα. Εκεί επικρατεί το χάος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akratitos

Νεοφερμένος

Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Λοιπον θα ηθελα να ρωτησω αυτους που σπουδαζουν ΛΟΧΡΗ στο ΟΠΑ ποσο χρησιμο ειναι ενα καλο λαπτοπ για το εν λόγω τμημα .. Αυτό το ρωτάω γιατί ήθελα να αγοράσω ενα desktop για gaming αλλα σκεφτομαι μήπως αγοράσω ένα λαπτοπ ανταυτου(να σημειωθει οτι εχω ηδη ενα λαπτοπ το οποιο δεν ξερω βεβαια ποσο θα κρατησει ακομα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanni_

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λοιπον θα ηθελα να ρωτησω αυτους που σπουδαζουν ΛΟΧΡΗ στο ΟΠΑ ποσο χρησιμο ειναι ενα καλο λαπτοπ για το εν λόγω τμημα .. Αυτό το ρωτάω γιατί ήθελα να αγοράσω ενα desktop για gaming αλλα σκεφτομαι μήπως αγοράσω ένα λαπτοπ ανταυτου(να σημειωθει οτι εχω ηδη ενα λαπτοπ το οποιο δεν ξερω βεβαια ποσο θα κρατησει ακομα)

Πάρε το desktop για το gaming και κάνε τις εργασίες εκεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Akratitos

Νεοφερμένος

Ο Akratitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 100 μηνύματα.
ναι απλα μπορει να χρειαζεται μεσα στην σχολη αυτο ρωταω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top