Λεωφορείο-ναυτία

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
στα λεωφορεια δεν ζαλιζομαι καθολου!:Dαλλα ξερω οτι υπαρχουν κατι τσιχλες που σου διωχνουν την ζαλαδα!αλλα επειδη δεν τις εχω χρειαστει μεχρι τωρα δεν γνωριζω περισσοτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Στο λεωφορείο όχι, αλλά στο αυτοκίνητο σε διαδρομές άνω της 1-1.30 ώρας ζαλίζομαι. Δεν κάνω κάτι για να το αντιμετωπίσω απλώς το αποφεύγω όσο γίνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Oυτε εγω ζαλιζομαι και δεν με εχει πιασει ποτε ζαλαδα στο αυτοκινητο ή σε λεωφορειο.
Αλλα για οσους εχουν προβλημα καλο θα ειναι οταν βρισκεστε σε ενα μεσο μεταφορας, απλα να μην το σκεφτεστε, να μην διαβαζετε και επιπλεον υπαρχουν καποια ειδικα βραχιολακια στην αγορα τα οποια τα φορας και δεν σε πιανει εκεινη η ναυτια, η ζαλαδα ή καμια φορα και ταση για εμετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-vela

Νεοφερμένος

Η e-vela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Oυτε εγω ζαλιζομαι και δεν με εχει πιασει ποτε ζαλαδα στο αυτοκινητο ή σε λεωφορειο.
Αλλα για οσους εχουν προβλημα καλο θα ειναι οταν βρισκεστε σε ενα μεσο μεταφορας, απλα να μην το σκεφτεστε, να μην διαβαζετε και επιπλεον υπαρχουν καποια ειδικα βραχιολακια στην αγορα τα οποια τα φορας και δεν σε πιανει εκεινη η ναυτια, η ζαλαδα ή καμια φορα και ταση για εμετο.
Δεν το ήξερα οτι υπήρχαν τέτοια βραχιολάκια.Πάντως πέρυσι που έπρεπε να χρησιμοποιήσω λεωφορείο μαζί με το ξαδερφάκι μου,που είναι 6 και το πιάνει τρελή ζαλάδα στα λεωφορεία,του είχα πάρει ενα λαστιχάκι όπως αυτό που βάζουμε στα μαλλιά(ήταν μπλέ,του είπα οτι το έστειλε ο μπλέ power ranger).Του είπα οτι είναι μαγικό και δε ζαλίζεσαι όταν το φοράς.Και ενώ ακόμα και στο αυτοκίνητο κάνει εμετό,έμεινε όρθιο στο λεωφορείο επί κανένα μισάωρο χωρίς να ζαλιστεί.
:no1::no1:τέλειο placebo..πιάνει βέβαια αν είσαι παιδί και πιστεύεις κάτι τέτοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Βασικά τα χάπια που κυκλοφορούν είναι απλά μύθος δεν κάνουν τίποτα ..

Μια χαρά δουλειά κάνουν ;)

στα λεωφορεια δεν ζαλιζομαι καθολου!:Dαλλα ξερω οτι υπαρχουν κατι τσιχλες που σου διωχνουν την ζαλαδα!αλλα επειδη δεν τις εχω χρειαστει μεχρι τωρα δεν γνωριζω περισσοτερα!

Οι οποίες έχουν απαίσια γεύση βέβαια :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Έχω μπει μια φορά όλη κι όλη σε λεωφορείο και δε θυμούμαι να ζαλίστηκα. :p
Τις 7 φορές που έχω μπει σε αεροπλάνο μόνο τ' αυτιά μου βουλώσανε.
Τις αμέτρητες που έχω μπει σε αμάξι με πιάνει ναυτία μόνο σε μεγάλους (πάνω από 2 ώρες) και γνωστούς δρόμους. Αν είναι άγνωστοι, ρουφάω τις πληροφορίες γύρω και δε χαλιέμαι.
Σε πλοίο ποτέ δεν έχω νοιώσει την παραμικρή ζαλάδα. Ίσα ίσα μου αρέσει πολύ όταν κουνάει και νοιώθεις να ελαφραίνεις-βαραίνεις. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το μόνο που με πιάνει στα ταξίδια με το λεωφορείο είναι βαρεμάρα(εκτός κι αν υπάρχει παρέα και χαβαλές γιατί άμα ταξιδεύω μόνη άσ'το).Τίποτα άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prisila

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Γενικα υπαρχουν πολλα κολπακια, αλλα και προιοντα τα οποια μπορει κανεις να χρησιμοποιησει, αλλα προσωπικα πιστευω πως ειναι και θεμα ''εγκεφαλικο''. Εαν το εχεις συνεχεια στο μυαλο σου, το σκεφτεσαι πχ και λες:<<θα κανω εμετό? θα ειμαι καλα? θα ζαλιστω καθολου?>> το δημιουργεις μονος σου στη ουσια.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σε κανένα μέσο μεταφοράς δεν έχω πρόβλημα. Αν και τα ΚΤΕΛ τα απεχθάνομαι, δεν διανοούμαι να ταξιδέψω τόσες ώρες σε μια καρέκλα όσο δύο κόλλες Α4. Ειλικρινά απορώ με ανθρώπους που κάνουν Αθήνα-Θεσσαλονίκη με ΚΤΕΛ ενώ μπορούν απλά να πάρουν το τρενάκι και να πάνε. Ακόμη και το απλό τρένο είναι φθηνότερο και φτάνει πιο γρήγορα απ'το ΚΤΕΛ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Μην μου θυμίζεις την εμπειρία μου με το ΚΤΕΛ......
Έκανα την απόσταση Αθήνα-Νεάπολη Λακωνίας σε 8 ώρες...Οι δρόμοι μετά τη Σπάρτη ήταν χωματόδρομοι κα το λεωφορείο τίγκα στον ηλικιωμένο να παραπονιουνται γα την ταχύτητα του λεωφορείου....
Χάλι μαύρο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε θα ταν τότε που φτιάχνανε το δρόμο προς το Γύθειο. Το είχα πετύχει κι εγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zed

Διάσημο μέλος

Ο Zed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 2,488 μηνύματα.
Μην μου θυμίζεις την εμπειρία μου με το ΚΤΕΛ......
Έκανα την απόσταση Αθήνα-Νεάπολη Λακωνίας σε 8 ώρες...Οι δρόμοι μετά τη Σπάρτη ήταν χωματόδρομοι κα το λεωφορείο τίγκα στον ηλικιωμένο να παραπονιουνται γα την ταχύτητα του λεωφορείου....
Χάλι μαύρο....

Οι δρόμοι έχουν βελτιωθεί κατά πολύ. Με αμάξι το Αθήνα-Νεάπολη είναι 5,5 ώρες (και μιλάμε νύχτα και χωρίς να τρέχεις). Αν τρέχεις, μπορεί να βγει και σε 4 πιστεύω.
Με ΚΤΕΛ δεν ξέρω. Βασικά το καλοκαίρι Σπάρτη-Νεάπολη είχα κάνει 3 ώρες (συν 3 το Αθήνα-Σπάρτη, σύνολο 6). Πάντως συνεχώς δίνονται νέα τμήματα δρόμων στην κυκλοφορία.

Την Μακρυνάρα να φτιάξουν μόνο και θα είναι οκ. Αν και εντάξει, έχουν κάνει κάτι μλκίες, όπως πχ ευθεία 2 χλμ με διπλή γραμμή... Ήμαρτον, 2 χλμ ευθεία και σου απαγορεύουν να προσπεράσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ζαλίζεστε στο λεωφορείο ? αν ναι πως το αντιμετοπίζεται ?

Όχι δεν ζαλίζομαι πουθενά (ευτυχώς) ούτε στο κτελ για Γιάννενα που κράτησε περίπου 8ώρες στον γυρισμό το ταξίδι. Πάντως κυκλοφορούν χάπια στην αγορά που σε κάνουν να μην νιώθεις και πολλά, επειδή τα παίρνει η μητέρα μου κάθε φορά που ταξιδεύουμε έχω προσέξει πως απλά την κάνουν να νυστάζει με αποτέλεσμα να ρίχνει κάτι ατελείωτους ύπνους. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,814 μηνύματα.
Εγώ δεν ζαλίζομαι καθόλου.

20 χρόνια παίρνω λεωφορεία, τέτοια μυρωδιά βρωμο-ΠΟΥΤΣΙΛΑΣ πρώτη φορά συνάντησα χθες στο 845 προς Πειραιά. Κατέβηκα μετά από 1 στάση και πήγα με τα πόδια στο μετρό μέσα στο κρύο, δε γινόταν αλλιώς.
Τι κατάντια κι αυτή, το καλοκαίρι βρωμάνε από τον ιδρώτα και το χειμώνα που πάλι λόγω κρύου δεν κάνουν μπάνιο, βρωμάνε τα απότέτοια τους; :stunned: :stunned: :stunned:
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ δεν ζαλίζομαι καθόλου.

20 χρόνια παίρνω λεωφορεία, τέτοια μυρωδιά βρωμο-ΠΟΥΤΣΙΛΑΣ πρώτη φορά συνάντησα χθες στο 845 προς Πειραιά. Κατέβηκα μετά από 1 στάση και πήγα με τα πόδια στο μετρό μέσα στο κρύο, δε γινόταν αλλιώς.
Τι κατάντια κι αυτή, το καλοκαίρι βρωμάνε από τον ιδρώτα και το χειμώνα που πάλι λόγω κρύου δεν κάνουν μπάνιο, βρωμάνε τα απότέτοια τους; :stunned: :stunned: :stunned:
Βρωμοπουτσίλα λέει χαχαχαχα! Πού να δεις όταν μυρίζουν κάτουρο....😂
 

monaxiko brizolaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η alex from sheffield αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,864 μηνύματα.
Εγώ δεν ζαλίζομαι καθόλου.

20 χρόνια παίρνω λεωφορεία, τέτοια μυρωδιά βρωμο-ΠΟΥΤΣΙΛΑΣ πρώτη φορά συνάντησα χθες στο 845 προς Πειραιά. Κατέβηκα μετά από 1 στάση και πήγα με τα πόδια στο μετρό μέσα στο κρύο, δε γινόταν αλλιώς.
Τι κατάντια κι αυτή, το καλοκαίρι βρωμάνε από τον ιδρώτα και το χειμώνα που πάλι λόγω κρύου δεν κάνουν μπάνιο, βρωμάνε τα απότέτοια τους; :stunned: :stunned: :stunned:
Η ωρα ειναι 3 και 20 και εγω εχω πεθανει στο γελιο , σορρυ γειτονες
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top