Λαθρομετανάστες: Τι πρέπει να γίνει;

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Οι λαθρομεταναστες ΔΕΝ ειναι πάντα προσφυγες. :)

Επίσης, σχετικα με τα στρατόπεδα αν ισχυει δε θελω να σχολιασω -.- Πραγματικα έλεος. Και αφου λοιπόν μέσω της φορολογίας δίνω χρηματα για να ζω σε ένα καλύτερο κράτος, τότε γιατί δε δίνουν κάποια χρήματα να γεμίσουν μερικά αεροπλάνα και να τον πάνε τον καθένα στη χώρα του; Μήπως κρύβεται κάτι άλλο πίσω από όλο αυτό; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Οι λαθρομεταναστες ΔΕΝ ειναι πάντα προσφυγες. :)

Επίσης, σχετικα με τα στρατόπεδα αν ισχυει δε θελω να σχολιασω -.- Πραγματικα έλεος. Και αφου λοιπόν μέσω της φορολογίας δίνω χρηματα για να ζω σε ένα καλύτερο κράτος, τότε γιατί δε δίνουν κάποια χρήματα να γεμίσουν μερικά αεροπλάνα και να τον πάνε τον καθένα στη χώρα του; Μήπως κρύβεται κάτι άλλο πίσω από όλο αυτό; :hmm:

Γιατί τα τούβλα οι πολιτικοί μας (μην πω προδότες είναι μεσημέρι) έχουν υπογράψει δεσμευτικές συμφωνίες. Εμείς είμαστε η αποθήκη της σάρας και της μάρας που θέλει να μπει στην Ευρώπη. Το ξέρεις ότι ο Χρυσοχοίδης ο ίδιος είχε υπογράψει, πως αν αφήσουμε κάποιον να φύγει λαθραία από την Ελλάδα στην Ευρώπή και τον πιάσουν, θα γυρίσει στην χώρα από την οποία μπήκε στην Ευρώπη και όχι στη δική του; Και φυσικά αφού το 98% των λαθρομεταναστών έρχονται από μας, όσοι ξεφεύγουν , γυρνάνε πάλι σε μας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
τουλαχιστον τα στρατοπεδα θα ειναι πιο καθαρα απο εκει που μενουν τωρα.
ναι ναι δεν ξερουν ποια ειναι η κατασταση στην ελλαδα..καλυτερα να ρωτουσαν πρωτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Μάλιστα.. Πολύ ωραία.. Πάντως είναι ένα θέμα που πρέπει να λυθει. Στην περιοχη μου, και συγκεκριμενα στο Δημο Ορχομενου, υπήρχαν αρκετοι λαθραιοι. Ο διοικητης του τμηματος με κάποιο τρόπο κατάφερε και τους εδιωξε. Από τοτε η πόλη ηρέμησε. Δε θέλω να πω πως οι λαθραιοι θα ειναι παντα ενοχλητικοι αλλα στην προκιμενη περιπτωση ηταν


τουλαχιστον τα στρατοπεδα θα ειναι πιο καθαρα απο εκει που μενουν τωρα.
ναι ναι δεν ξερουν ποια ειναι η κατασταση στην ελλαδα..καλυτερα να ρωτουσαν πρωτα
Στο πακισταν και στο ιρακ λες να ξερουν τι γινεται εδω; Ειμαστε σοβαροι;
Στα στρατοπεδα μιας και αυτα τα υποστηριζεις εμμεσα δε θα δεχονται και την αρίστη των μεταχειρήσεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
τουλαχιστον τα στρατοπεδα θα ειναι πιο καθαρα απο εκει που μενουν τωρα.
ναι ναι δεν ξερουν ποια ειναι η κατασταση στην ελλαδα..καλυτερα να ρωτουσαν πρωτα

στο πρώτο συμφωνώ ..αλλά και πάλι..θα ναι σαν φυλακισμένοι.και αυτο δεν αλλάζει.
στο 2ο..ποσο χρονών εισαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
στο πρώτο συμφωνώ ..αλλά και πάλι..θα ναι σαν φυλακισμένοι.και αυτο δεν αλλάζει.
στο 2ο..ποσο χρονών εισαι?
πες ανοιχτα αυτο που θες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
....τότε γιατί δε δίνουν κάποια χρήματα να γεμίσουν μερικά αεροπλάνα και να τον πάνε τον καθένα στη χώρα του; Μήπως κρύβεται κάτι άλλο πίσω από όλο αυτό; :hmm:
Γιατί δεν θέλουν να γυρίσουν πίσω. Οι περισσότεροι λένε ψέματα ότι κατάγονται σε εμπόλεμες περιοχές για να εξασφαλίσουν πολιτικό άσυλο. Τους δίνουν ένα χαρτί ότι σε 30 μέρες πρέπει να φύγουν από τη χώρα και τους αφήνουν ελεύθερους γιατί οι φυλακές δεν χωράνε άλλους.

Προσωπικά είμαι υπέρ των στρατόπεδων συγκέντρωσης, που θα είναι φυλακές και όχι ξενοδοχεία, αρκεί να μην είναι βρίσκονται στη περιοχή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Ολο αυτο το θεμα με τους λαθρομεταναστες καποιους εξυπηρετει,δεν ειναι ενα προβλημα των τελευταιων 2-3 χρονων,ειναι προβλημα πολλων και αντι να το λυσουν οπως κανανε αλλα κρατη δεν κανουν ΤΙΠΟΤΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Μάλιστα.. Πολύ ωραία.. Πάντως είναι ένα θέμα που πρέπει να λυθει. Στην περιοχη μου, και συγκεκριμενα στο Δημο Ορχομενου, υπήρχαν αρκετοι λαθραιοι. Ο διοικητης του τμηματος με κάποιο τρόπο κατάφερε και τους εδιωξε. Από τοτε η πόλη ηρέμησε. Δε θέλω να πω πως οι λαθραιοι θα ειναι παντα ενοχλητικοι αλλα στην προκιμενη περιπτωση ηταν



Στο πακισταν και στο ιρακ λες να ξερουν τι γινεται εδω; Ειμαστε σοβαροι;
Στα στρατοπεδα μιας και αυτα τα υποστηριζεις εμμεσα δε θα δεχονται και την αρίστη των μεταχειρήσεων
γιατι τωρα δεχονται την αριστη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Προσωπικά είμαι υπέρ των στρατόπεδων συγκέντρωσης, που θα είναι φυλακές και όχι ξενοδοχεία, αρκεί να μην είναι βρίσκονται στη περιοχή μου.
Εγώ είμαι κατά. Να τους δώσουν τα λεφτά του εισιτηριου στο χερι και να πάνε σπιτι τους. Τι φυλακες λετε μωρε; Να τους κανουμε και σαπουνια; Να δημιουργησουμε την αρια φυλη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Πάντως τα παιδιά της αστυνομίας κάνουνε δουλειά. Εμάς τις προάλλες μας σταμάτησαν για ταυτοποίηση στοιχείων, να δουν αν είμαστε νόμιμοι...κάτοικοι.:P
Είμαι πολύ περήφανη που ζω στο Ελλάντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.

ελεναα

Δραστήριο μέλος

Η ελεναα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Εγώ είμαι κατά. Να τους δώσουν τα λεφτά του εισιτηριου στο χερι και να πάνε σπιτι τους. Τι φυλακες λετε μωρε; Να τους κανουμε και σαπουνια; Να δημιουργησουμε την αρια φυλη;
παπαρια φυλη ισως!πιστεψε με δε θα θελουν να φυγουν απο εκει.η φυλακη ομως ειναι μια κατασταση και εσωτερικη.γι αυτο οσο ειναι λαθρομεταναστες δεν θα ειναι ποτε ηρεμοι- ειναι καταδικασμενοι νανιωθουν φυλακισμενοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εγώ είμαι κατά. Να τους δώσουν τα λεφτά του εισιτηριου στο χερι και να πάνε σπιτι τους. Τι φυλακες λετε μωρε; Να τους κανουμε και σαπουνια; Να δημιουργησουμε την αρια φυλη;
Πες ότι έχουμε εισιτήριο και αεροπλάνο.

Που να τους πάρουν αφού λένε ψέματα ότι η χώρα καταγωγή τους είναι εμπόλεμη ζώνη. Είναι δασκαλαμένοι από κυκλώματα τι θα πουν στις αρχές.

Γι αυτό ακριβώς χρειάζονται οι φυλακές. Για να πουν οι ίδιοι από που κατάγονται και να επιστρέψουν στη χώρα καταγωγή τους χρήματα της Ε.Ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ποδαρακια εχουν.. Αν νιωθουν τυψεις που ηρθαν μπορουν να φυγουν. Εγω σε φυλακη-στρατοπεδο δε θα επτρεπα να μπουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Πάντως τα παιδιά της αστυνομίας κάνουνε δουλειά. Εμάς τις προάλλες μας σταμάτησαν για ταυτοποίηση στοιχείων, να δουν αν είμαστε νόμιμοι...κάτοικοι.:P
Είμαι πολύ περήφανη που ζω στο Ελλάντα
Ρε,μαυρούλα είσαι?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ρε,μαυρούλα είσαι?:P

Πιο άσπρη και από το άσπρο πανί :P:P άσπρη καστανή και με φακίδες... :P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Να ανταλλάξουμε και φωτό; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Να ανταλλάξουμε και φωτό; :P

χαχαχα είχα ανεβάσει κάποτε :P Εν πάσει περιπτώσει, περιμέναμε ένα τέταρτο να μας τσεκάρουν αν είμαστε μόνιμοι Έλληνες και δίπλα πέρναγε ένα βανάκι που πήδαγαν μέσα οι λαθραίοι. Κατάντια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Πιο άσπρη και από το άσπρο πανί :P:P άσπρη καστανή και με φακίδες... :P:P:P:P:P
Θα σε περάσαν για Βορειοευρωπαία λαθρομετανάστρια...
Σωματικό έλεγχο κάνανε τουλάχιστον?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top