Λίγη βοήθεια για την φετινή χρονιά

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
γεια σου φιλε ! επειδη περασα περισυ αυτο που καλεισαι να περασεις εσυ φετος και απτην ιδια κατευθυνση θα σου πω καταρχας ενα πραγμα ΨΥΧΡΑΙΜΙΑΑΑΑΑ !!! ολα κρυβονται στον σωστο προγραμματισμο , εγω ειχα καθε μερα μαθημα εκτος απτην πεμπτη , την μερα εκεινη λοιπον παντα κοιμομουν ενα 3ωρο το μεσημερι μετα το σχολειο και το βραδακι κατα τις 7 καθομουν και εγραφα την εκθεση που ειχα για την επομενη μερα . τωρα τα μαθηματα που εκανα απο σ/κ ειναι τα λατινικα γιατι δεν ηθελα να αφηνω κανενα κενο και επειδη η καθηγητρια μου μας εβαζε παρα πολυ δουλεια . επισης εκανα το αγνωστο (κυριως τισ ασκησεις γραμματικης , μπορει να αφηνα το κειμενο να το κανω την ημερα που ειχα το μαθημα για να μου ειναι πιο προσφατες οι αποριες) , ιστορια διαβαζα πολυ, μετα τον γεναρη ειχα φτασει στο σημειο να ειμαι στην 2η επαναληψη , το μυστικο σαυτο το μαθημα δεν ειναι να το μαθεις καλα την μερα που θα στο βαλει ο καθηγητης σου , το μυστικο ειναι να κανεις συνεχως επαναληψεις ωστε απο ενα σημειο και μετα να θυμασαι μεχρι και τις φωτογραφιες σε καθε σελιδα !! δεν σου κανω πλακα !! το 1ο κεφαλαιο ξεσκισε το !!!! τωρα γνωστο μην αφηνεις κενα διαβαζε το οσο πιο καλα μπορεις ! ενταξει εγω αυτα που ειχα μαθει απεξω μονο ειναι φυσικα εισαγωγες-μεταφρασεις και σχολια βιβλιου π.χ το αγαθο , και αυτα που επεσαν φετος απο αριστοτελη !!! γενικα το γνωστο θελει να προσπαθεις να κατανοεις και καποια πραγματα γιατι ολα παπαγαλια δεν γινεται !! βιολογια διαβαζα τη μερα που ειχα μαθημα και τα πηγαινα τελεια δυστυχως στις εξετασεις επεσα σε κρετινο βαθμολογητη και ειχα αποκληση 10 μοναδων (82-92) που στη βιολογια ελεοσ!!! αλλα αυτο ετυχε!! τωρα λογοτεχνια δεν σκοτωθηκα και πολυ μου αρεσε και σαν μαθημα ,διαβαζα ομως πολυ στα διαγωνισματα ετσι δεν ειχα κενα μετα !! αυτα για τα μαθηματα !! τωρα οποτε το εχεις αναγκη να βγαινεις , οχι ομως ασκοπα ! να βγαινεις γιατι το θες εσυ και οχι οι φιλοι σου ! εγω πχ σπανια εβγαινα και οχι απαραιτητα για να διαβασω αλλα βαριομουνα ηθελα να χαλαρωνω σπιτι μου αυτο βεβαια ειναι υποκειμενικο!!! λοιπον καλη επιτυχια σε ολους οσους δινουν και να σκεφτεστε θετικα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis_stav

Νεοφερμένος

Ο panagiotis_stav αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Φιλε Σ' ευχαριστω για ολα!!! ομως πραγματικα δεν μπορω να ειμαι ψυχραιμος με τιποτα! Με την μανα μου συνεχεια μαλωνουμε και δενα ντεχω αυτο το κλιμα! Η καθηγητρια της λεει οτι ειμαι διαβασμενος και αυτη λεει οτι δεν διαβαζω!!!! Ασπρο θα πεις! Μαυρο θα σου πει!!! Δεν αντεχω αυτη την κατασταση! Δεν μου εχει καθολου εμπιστοσυνη! Δεν πιστευει στις δυναμεις μου! Μου κοβει συνεχως τα φτερα! Κανω εγω τα ονειρα μου για το πανεπιστημιο και γενικα τη ζωη μου και μου λεει με ενα υφος σπαστικο-νευρικο οτι δεν θα περασω γιατι (οπως λεει αυτη) δεν διαβαζω! μην κανω ονειρα! Εγω πιστευω οτι αμα ανοιξουν τα σχολεια θα ειμαι πολυ πολυ καλυτερος!!Τις Τριτες δεν εχω ιδιαιτερα και της ειπα το απογευμα θα βγαινω εξω! Αμεσως αρχισε εχεις διαβασμα δεν θα πηγαινεις πουθενα δεν θα προλαβαινεις και τετοια!!! Ιστορια την διαβαζω και την μαθαινω οσο γινεται καλυτερα! Εγω εχω το προβλημα οτι εαν παπαγαλισω ξεχναω την επομενη μερα! Οποτε θα προσπαθησω να την βγαλω πολλες φορες! Τα λατινικα φταει ο τροπος της καθηγητριας μου? ο καθηγητης στο σχολειο? δεν ξερω! Παντως ειναι απαισια!!! Μακαρι να ειναι ευκολα οπως λενε! Στο γνωστο ειναι ολη η δυσκολια να μαθω την μεταφραση!!! Δεν μπορω να μαθω μεταφραση!! Δεν ξερω! Δεν μπορω! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Φιλε Σ' ευχαριστω για ολα!!! ομως πραγματικα δεν μπορω να ειμαι ψυχραιμος με τιποτα! Με την μανα μου συνεχεια μαλωνουμε και δενα ντεχω αυτο το κλιμα! Η καθηγητρια της λεει οτι ειμαι διαβασμενος και αυτη λεει οτι δεν διαβαζω!!!! Ασπρο θα πεις! Μαυρο θα σου πει!!! Δεν αντεχω αυτη την κατασταση! Δεν μου εχει καθολου εμπιστοσυνη! Δεν πιστευει στις δυναμεις μου! Μου κοβει συνεχως τα φτερα! Κανω εγω τα ονειρα μου για το πανεπιστημιο και γενικα τη ζωη μου και μου λεει με ενα υφος σπαστικο-νευρικο οτι δεν θα περασω γιατι (οπως λεει αυτη) δεν διαβαζω! μην κανω ονειρα! Εγω πιστευω οτι αμα ανοιξουν τα σχολεια θα ειμαι πολυ πολυ καλυτερος!!Τις Τριτες δεν εχω ιδιαιτερα και της ειπα το απογευμα θα βγαινω εξω! Αμεσως αρχισε εχεις διαβασμα δεν θα πηγαινεις πουθενα δεν θα προλαβαινεις και τετοια!!! Ιστορια την διαβαζω και την μαθαινω οσο γινεται καλυτερα! Εγω εχω το προβλημα οτι εαν παπαγαλισω ξεχναω την επομενη μερα! Οποτε θα προσπαθησω να την βγαλω πολλες φορες! Τα λατινικα φταει ο τροπος της καθηγητριας μου? ο καθηγητης στο σχολειο? δεν ξερω! Παντως ειναι απαισια!!! Μακαρι να ειναι ευκολα οπως λενε! Στο γνωστο ειναι ολη η δυσκολια να μαθω την μεταφραση!!! Δεν μπορω να μαθω μεταφραση!! Δεν ξερω! Δεν μπορω! :(

νομίζω πως άδικα αγχώνεσαι! Μια χαρά θα τα πας, θα το δεις! Όσο για τη μητέρα σου πρέπει να της δώσεις να καταλάβει ότι δεν πρέπει να ανακατεύεται στο πρόγραμμα διαβάσματος σου ακόμα και αν πιστεύει πως είναι για το καλό σου. Έχω γονείς που ποτέ δε μου έκαναν έλεγχο ούτε στο πόσο θα διαβάσω, ούτε στο πότε θα βγω. Παρόλα αυτά και τους βαθμούς τους καλούς τους είχα, και τις εξόδους τις είχα περιορισμένες απο μόνος μου. Το παιδί δε θέλει να το κυνηγάς απο πίσω. Θέλει να το αφήνεις να δει τι είναι καλύτερο για το ίδιο. Αλλιώς δεν πρόκειται να ωριμάσει ποτέ! Τις τρίτες καλά θα κάνεις να βγαίνεις, αν βλέπεις ότι προλαβαίνεις άνετα! Όλοι χρειαζόμαστε λίγη χαλάρωση! Προφανώς και θα υπάρχουν τρίτες που δε θα βγαίνεις, αυτό θα το κρίνεις εσύ όμως. Θα κοιτάζεις το πρόγραμμα σου και θα κάνεις εκτίμηση του αν μπορείς να λείψεις 2-3 ώρες χωρίς να λειτουργήσει εις βάρος της μελέτης σου! Για τα λατινικά ένα θα σου πω: διάβασε και δε θα το μετανιώσεις. Όποιος διαβάζει στα λατινικά και δεν αφήνει κενά δεν έχει να φοβάται τίποτα. Στη χειρότερη να γράψει ένα 18. Όσο για την ιστορία, όπως μπορείς καλύτερα. Μην την αφήνεις τελευταία στιγμή. Το κλειδί για την επιτυχημένη εκμάθηση της είναι η επανάληψη. Εγώ έχω κάθε παρασκευή ιστορία. Για να τη μάθω τέλεια κάνω το εξής: Τη δευτέρα τη διαβάζω και κατανοώ τι λέει. Αν έχω χρόνο κοιτάζω να την πω και απ' έξω. Την τρίτη την λέω απ'έξω 1-2 φορές. Την τετάρτη την ξανακοιτάζω και πέμπτη δεν ασχολούμαι καθόλου. Την παρασκευή όταν την κάνω επανάληψη βλέπω πως δεν έχω πουθενά κενά και το λέω νεράκι το μάθημα. Έτσι έχω αφιερώσει λίγο χρόνο κάθε μέρα για το άριστο αποτέλεσμα! Δοκίμασε το και θα με θυμηθείς! Για την μετάφραση του γνωστού νομίζω πως δε τίθεται θέμα. Αν τη διαβάσεις καλά, μέχρι και να ξεχάσεις ένα σημείο θα σε καθοδηγήσει το κείμενο. Καλή συνέχεια, και βάλε πάγο στη μητέρα σου! Εσύ ξέρεις καλύτερα τον τρόπο που οργανώνεις το διάβασμα σου! :D Καλή δύναμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
για το θεμα της μητερας σου πρεπει να της αποδειξεις ποσο σοβαρα εχεις παρει το θεμα των πανελληνιων και συζητησε της πως εχεις αναγκη μια στο τοσο να δινεις λιγο χρονο και στον εαυτο σου για να μην σαλταρεις ! θα σου προτεινα να μην το κανεις καθημερινες αλλα σ/κ και αρχικα να βγαινεις για καμια ωρα ωστε να μην ακους γκρινια εε η μια ωρα μπορει να φτασει και στις 3 στην πορεια αναλογα και με τις επιδοσεις σου στα μαθηματα (πχ διαγωνισματα κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ELISAVET

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 132 μηνύματα.
η γνώμη μου είναι πως επειδή κάποιες φορές και οι γονείς μας υπερβάλλουν( είναι κ εκείνοι αγχωμένοι) πρέπει να κλείνεις και λίγο τα αυτιά σου...εννοώ..εφόσον έχεις έναν στόχο μπροστά σου, νιώθεις πως το διάβασμα που κάνεις επαρκεί τότε μην φοβάσαι τίποτα. εγώ δίνω φέτος .τις 2 προηγούμενες χρονιές ήμουν καλή στο ιδιαίτερο αλλά ποτέ τέλεια (δηλαδή μεταφράσεις μέτριες,διαγωνίσματα στο 17..). και πλακωνόμασταν λίγο με τη μαμά. Φέτος,με τα καλοκαιρινά έβγαλα όλη μου την ενέργεια. Και αυτό το κατάλαβαν όλοι. Διάβαζα, ξεκουραζόμουν ..έβγαινα. Είπα..εγώ στη ζωή μου θέλω να κάνω κάποια πράγματα, και καλώς ή κακώς οι πανελλήνιες εμπλέκονται σε αυτό το θέμα. Βάλε το στόχο σου μπροστά, όταν βγαίνεις να βγαίνεις,αλλά όταν διαβάζεις να διαβάζεις.Καλή επιτυχία σου εύχομαι ολόψυχα και εύχομαι επίσης οι στιγμές που θα νιώθουμε απηυδησμένοι να είναι λίγες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Επειδή κι εγώ είχα αυτό το πρόβλημα,στο γυμνάσιο όμως,ανακάλυψα τυχαία ότι η καλύτερη λύση είναι ο ύπνος(όχι μεγαλύτερος των 20 λεπτών)Σου συνιστώ ανεπιφύλακτα να ακολουθήσεις τη συμβουλή του milanezos92.

Επίσης, ρίξε μια επίσκεψη σε ένα φαρμακείο, πάρε κάποια βιταμίνη...

Χωρίς παρεξήγηση,αλλά μην το κάνεις αυτό!Πολλές φορές,επειδή τα δισκία αυτά περιέχουν μεγάλη ποσότητα βιταμινών,εκδηλώνονται σε πολλους ανθρώπους οι παρενέργειες.Στην τρίτη λυκείου που είμαστε τώρα,αν βάλεις και τον παράγοντα του άγχους,είναι μεγάλο ρίσκο να πάρεις βιταμίνες χωρίς την συμβουλή γιατρού ή φαρμακοποιού.Τώρα όσον αφορά τη μαμά σου,πρέπει να καταλάβεις οτι αγχώνεται για σένα.Προσπάθησε να την καθησυχάσεις όσο γίνεται και μην μαλώνεις μαζί της,γιατί είμαι σίγουρος ότι αυτό τη στεναχωρεί περισσότερο.

Ps: Όσο άσχημα κι αν σου φέρεται τώρα,όταν θα της πεις οτι πέρασες στο παιδαγωγικό θα σ'έχει στα πούπουλα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Φιλε μην συγγρηνεις το γυμνασιο με το λυκειο.Εγω στο γυμνασιο διαβαζα μια ωρα χωρις φροντηστιρια και εβγαζα 18.
Στο λυκειο τιποτα.
Ειναι της ηλικιας πιστευω εγω...Με λιγη προσπαθεια θα τα καταφερεις...Αμα οχι βολεψου εκει που θα περασεις...Δεν θα γινουμε ολοι γιατροι και δικηγοροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hliolousth

Νεοφερμένος

Η Hliolousth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θρακομακεδόνες (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
λοιπον αρχικα θα ηθελα να σου πω καλο κουραγιο γιατι αυτη η χρονια ειναι ολιγον απαιτητικη...
κατα την γνωμη μου επειδη και εγω ημουν θεωρητικη εχω να δηλωσω πως ειναι μια κατευθυνση στην οποια δεν πρεπει σε καμια περιπτωση να αφηνεις κενα γιατι αυτα συσσωρευονται και τελικα πελαγωνεις..!
το σωστο ειναι να οργανωσεις τον χρονο σου..αν μπορεις ακομα και να κοιμασαι το μεσημερι για μιση ωριτσα..τουλαχιστον εγω αυτο εκανα και μετα ειχα δυναμεις και στο φροντιστηριο και αργοτερα το βραδυ που επρεπε να διαβασω..
το πιο σημαντικο ειναι οι επαναληψεις..πρεπει να κανεις συνεχως επαναληψεις..!!!
δυστηχως ειναι μαθηματα που την μια μερα τα διαβαζεις και την αλλη τα ξεχνας,οποτε οταν βρισκεις χρονο κανε μια επαναληψουλα εκει που πιστευεις οτι την χρειαζεσαι..;)
επισης οσον αφορα τα λατινικα ειναι πραγματικα ευκολα..και εγω ελεγα οτι δεν προκειται να γραψω αλλα τελικα διαψευστηκα..ειναι ενα μαθημα που σου δινει τους βαθμους που ισως να χασεις απο την λογοτεχνια η την εκθεση,γι αυτο μην τα απορριπτεις..
αλλα επειδη κατα την διαρκεια των παννελαδικων παιζει ρολο και ο ψυχολογικοσ παραγοντας συζητησε με την μητερα σου και δωσε της να καταλαβει πως εσυ προσπαθεις και οτι με το να σε πιεζει δεν θα καταφερει τιποτα,..
σου ευχομαι καλη επιτυχια..καλο διαβασμα και καλη δυναμη...παλεψε το...!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jdsdk

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Παιδιά φέτος δίνω πανελλήνιες και θέλω να σας ρωτήσω κάτι.Δεν διάβαζα ποτέ παρά πολύ στο γυμνάσιο ήμουν του 16 και τώρα στο Λύκειο Α και Β ήμουν του 14-15 το μεγαλύτερο πρόβλημα το έχω με τα μαθηματικά στα οποία έχω κάποια κενά πέρυσι είχα αναπλήρωση πολλά από αυτά.Στο σχολείο πέρυσι όμως ήμουν πολύ χάλια το απολυτυριο μου ήταν με 12.5.Φετος έχω καταλάβει πόσο μεγάλο λάθος έκανα που δεν διάβαζα και διαβάζω όλη μέρα.Πηγαινω φροντυστηριο φυσική μαθηματικά,έκθεση και έχω μάθημα γενικής φυσική.Ειμαι τεχνολογική κατεύθυνση.Θελω να βγάλω τουλάχιστον 17000 μόρια.Μπορω να γράψω καλά άμα δεν τα παρατυσω και διαβάζω όλη μέρα ή επειδή δεν διάβαζα τις άλλες χρωνιες δεν θα μπορέσω σας παρακαλώ απαντήστε στο ερώτημα μου γιατί έχω αγχωθη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannis721

Νεοφερμένος

Ο Giannis721 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Κοίτα το να διαβάζεις όλη μέρα ειναι αδύνατο, άλλα σίγουρα πρέπει να αναπληρώσεις τα κένα από πέρσυ και πρόπερσυ σε μαθηματικα κυρίως άλλα και σε φυσική.Πίεσε τους καθηγητές σου να σου κάνουν πολλά "έξτρα" μαθήματα και να σου δίνουν πολλές ασκήσεις για να αποκτήσεις εμπειρία και αυτοπεπείθεση. ΑΕΠΠ, ΑΟΔΕ πρέπει να επιδιώξεις το απόλυτο 20.
Τα 17 χιλιαδες μόρια είναι πολύ δύσκολη υπόθεση.Αν "το έχεις" μπορείς να πετύχεις!
Σου εύχομαι καλή δύναμη και τύχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jdsdk

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Ευχαριστώ φίλε στη φυσική τα έχω αναπλήρωση όλα τα κενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jdsdk

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Τι θα γίνει ρε παιδιά θα μου απάντηση κανένας???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Αυτο που θες ειναι παρα πολλη δυσκολο ειδικα για ενα μαθητη οπως μας το λες που δεν εχει δουλεψει σοβαρα .Προσπαθησε αλλα θαυματα δεν μπορουν να γινουν και μην κολας στους βαθμους του σχολειο τοσο.Που στοχευεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μην κολλάς σε σχολικούς βαθμούς. Έχω στο μυαλό μου πολλά παραδείγματα συμμαθητών μου που το αποδυκνείουν αυτό.
Να έχεις στο μυαλό σου ότι πρέπει να γράψεις όσο πιο καλά μπορείς. Προς το παρόν, μην σκέφτεσαι μόρια. Σκέψου μόνο τα μαθήματά αου και το διάβασμά σου. Κάνε όσο πιο πολύ ποιοτικό διάβασμα μπορείς.
Επίσης, μην παρασυρθείς και κάνεις υπερβολές.
Καλή επιτυχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jdsdk

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Θέλω να περάσω ΗΜΜΥ στη Θράκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Δεν μπορεις να πεις οτι θελω 17000 και θα μπω σιγουρα εσυ κανε την προσπαθεια σου και να εχεις σαν στοχο να γραψεις οσο κλητερα μπορεις σε καθε μαθημα και μην μπενεις στην διαδικασια να υπολογιζεις συνδιασμους βαθμων για να συγκεντρωσεις ενα συγκεκριμενω αριθμο μοριων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jdsdk

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Μην κολλάς σε σχολικούς βαθμούς. Έχω στο μυαλό μου πολλά παραδείγματα συμμαθητών μου που το αποδυκνείουν αυτό.
Να έχεις στο μυαλό σου ότι πρέπει να γράψεις όσο πιο καλά μπορείς. Προς το παρόν, μην σκέφτεσαι μόρια. Σκέψου μόνο τα μαθήματά αου και το διάβασμά σου. Κάνε όσο πιο πολύ ποιοτικό διάβασμα μπορείς.
Επίσης, μην παρασυρθείς και κάνεις υπερβολές.
Καλή επιτυχία!

Για πες μου μερικά παραδηγματα.τι εννοείς να μην κάνω υπερβολές?

Αυτο που θες ειναι παρα πολλη δυσκολο ειδικα για ενα μαθητη οπως μας το λες που δεν εχει δουλεψει σοβαρα .Προσπαθησε αλλα θαυματα δεν μπορουν να γινουν και μην κολας στους βαθμους του σχολειο τοσο.Που στοχευεις;

ΗΜΜΥ ΘΡΑΚΗΣ ή ΜΥ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΠΑΤΡΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
ΗΜΜΥ ΘΡΑΚΗΣ ή ΜΥ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΠΑΤΡΑ

Τμημα μυ εχει και στην κοζανη και στη σαμο με πολλη λιγοτερα μορια απο της πατρας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για πες μου μερικά παραδηγματα.τι εννοείς να μην κάνω υπερβολές?
Αυτό το "διαβάζω όλη μέρα" μου φάνηκε κάπως... Θέλω να πω ότι αξίζει πιο πολύ το ποιοτικό από το ποσοτηκό διάβασμα. Η ώρα που θα αφιερώνεις στο διάβασμα θα πρέπει να είναι δημιουργική. Πρέπει εκείνη τη στιγμη "να είσαι εκεί". Να καταλαβαίνεις αυτό που διαβάζεις. Να το εμπειδώνεις. Θα το καταλάβεις καλύτερα στην πορεία.
Επίσης, όπως είπε και κάποιος/α πιο πάνω, βασικός στόχος είναι να γράψουμε όσο καλύτερα μπορούμε και αυτό σηαμίνει ότι στοχεύουμε να βγάλουμε πολλά μόρια. Αν μας κάτσουν τα 17000, τότε εντάξει. Αν όχι, υπάρχουν κι άλλες σχολές, που αν και τις παραμελήσαμε αρχικά(ή να μην τις γνωρίζουμε καν), μπορεί τελικά να μας αρέσουν.
Α και κάτι άλλο... Δεν θα ήταν καλύτερα τέτοια ώρα να κοιμάσαι(γιατί και ο ύπνος έχει να κάνει με την αποδοτηκότητα του διαβάσματος) παρά να είσαι στο ίντερνετ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jdsdk

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Αυτό το "διαβάζω όλη μέρα" μου φάνηκε κάπως... Θέλω να πω ότι αξίζει πιο πολύ το ποιοτικό από το ποσοτηκό διάβασμα. Η ώρα που θα αφιερώνεις στο διάβασμα θα πρέπει να είναι δημιουργική. Πρέπει εκείνη τη στιγμη "να είσαι εκεί". Να καταλαβαίνεις αυτό που διαβάζεις. Να το εμπειδώνεις. Θα το καταλάβεις καλύτερα στην πορεία.
Επίσης, όπως είπε και κάποιος/α πιο πάνω, βασικός στόχος είναι να γράψουμε όσο καλύτερα μπορούμε και αυτό σηαμίνει ότι στοχεύουμε να βγάλουμε πολλά μόρια. Αν μας κάτσουν τα 17000, τότε εντάξει. Αν όχι, υπάρχουν κι άλλες σχολές, που αν και τις παραμελήσαμε αρχικά(ή να μην τις γνωρίζουμε καν), μπορεί τελικά να μας αρέσουν.
Α και κάτι άλλο... Δεν θα ήταν καλύτερα τέτοια ώρα να κοιμάσαι(γιατί και ο ύπνος έχει να κάνει με την αποδοτηκότητα του διαβάσματος) παρά να είσαι στο ίντερνετ;

Δυκιο έχεις.Να σε ρωτήσω κάτι τελευταίο είναι καλό να ξαναληνω τις ασκήσεις που κάνω στο φροντιστήριο.Τι ώρα είναι καλό να κοιμάμαι και εσύ τι έχεις περάσει φίλε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top