Λίγα πράγματα για τους ΗΜΜΥ

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αυτό που δεν ξέρω αν αναφέρθηκε είναι πως ο Μηχανικός Υπολογιστών είναι πολυτεχνική σχολή και αν αφού πάρεις το δίπλωμα περάσεις τις εξετάσεις και γραφτείς στο Τεχνικό Επιμελητήριο, τότε αν προσληφθείς ως μηχανικός παίρνεις και τον ελάχιστο μισθό μηχανικού που είναι μεγαλύτερος από τον ελάχιστο μισθό αποφοίτου πληροφορικής, ενώ ο εργοδότης θα πληρώνει και τις εισφορές στο ΤΕΕ.
Και το κάνουν όλοι οι εργοδότες αυτό σου λέω, ουυυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Uncle Ernie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Uncle Ernie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Και το κάνουν όλοι οι εργοδότες αυτό σου λέω, ουυυ.

Σίγουρα δε το κάνουν όλοι, αλλά είναι επιλογή σου να μη δεχτείς να προσληφθείς διαφορετικά. Θα μου πεις τι να κάνεις. Θα γίνεις ντελιβεράς στην πίττα του παππού. ΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν τους νοιάζει και πολύ αν θα δεχτείς ή όχι συνήθως, υπάρχουν πολλοί άλλοι που περιμένουν να βρουν δουλειά οι οποίοι δε θα αρνηθούν, οπότε.
Ντελιβεράς παππού λέει άσχημα, θα τρως τα μισά στο δρόμο. Γιέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kvgreco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 256 μηνύματα.
Παιδιά στις ροές στούς ΗΜΜΥ στο Ε.Μ.Π είδα να λέει γιά Βιοϊατρική.Πείτε μου λίγα λόγια γι' αυτό.Τι προοπτικές έχει αυτό γιά την Ελλάδα.Υπάρχουν Ελληνικές εταιρείες κατασκευής Ιατρικών μηχανημάτων ή μόνο σύριγγες και γάζες φτειάχνουμε?Ο ξάδερφός μου έχει σπουδάσει αυτό στην Αγγλία και κάνει τώρα κάτι σαν πρακτική εκεί(πληρώνεται κιόλας) και λέει ότι θεωρείται εκεί τοπ επάγγελμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just_rock

Νεοφερμένος

Η Βάσω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ναι το είδαμε αυτό, δεν ξέρω τί λέει σαν σχολή όμως.

εδιτ: είδα λίγο τον οδηγό σπουδών και έχει πάρα πολλά κοινά μαθήματα με τη δικιά μου σχολή, μόνο 2-3 μαθήματα συστημάτων αυτομάτου ελέγχου λείπουν.

παιδια συγγνωμη κιολας αλλα ειμαι λιγο ξεκαρφωτη...τι ειναι αυτος ο οδηγος σπουδων και που τον βρισκουμε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
παιδια συγγνωμη κιολας αλλα ειμαι λιγο ξεκαρφωτη...τι ειναι αυτος ο οδηγος σπουδων και που τον βρισκουμε???
τον βρισκεις στο site της αντιστοιχης σχολης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratos_man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Σας παρακαλω παρα μα παρα μα παρα πολυ καποιος που ξερει να μου εξηγησει. Διαβαζω απο την αρχη και με εχετε ψηλο-μπερδεψει.Καταρχας θα μπω τωρα 3 λυκειου θελω να γινω ηλεκτρολογος Μηχανικος αλλα δεν ξερω ποια σχολη (οχι σε ποια περιοχη) να επιλεξω..! Δεν εχω πρωταρχικο στοχο την ενασχοληση μ με τους υπολογιστες παρολο π ειμαι ατσιδι :) Μπορει να μ πει καποιος ποια σχολη ειναι πιο κοντα σε αυτο ο θελω..??? it's easy..!!! και ποια περιοχη εχει την καλυτερη..? Αυτο..!!!!

Ευχαριστω.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Εγώ πάλι θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο: Μπορείτε να μου πείτε μερικά από τα μαθήματα που κάνετε στη σχολή? Και μετά ποια είναι η αποκατάσταση?
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
https://www.ece.upatras.gr/
https://www.ece.ntua.gr/
https://www.ee.auth.gr/
https://www.ee.duth.gr/

Αυτες ειναι οι 4 σχολες.... Δειτε κατ' αρχας εδω για μαθηματα, τομεις/ροες κλπ κλπ.. Αν και δεν υπαρχει καποια μεγαλη διαφορα ωστε να επιλεξεις με διαφορετικο κριτηριο απο το ποια πολη σε βολευει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ξέχασες την https://www.ece.tuc.gr
-----------------------------------------
Σας παρακαλω παρα μα παρα μα παρα πολυ καποιος που ξερει να μου εξηγησει. Διαβαζω απο την αρχη και με εχετε ψηλο-μπερδεψει.Καταρχας θα μπω τωρα 3 λυκειου θελω να γινω ηλεκτρολογος Μηχανικος αλλα δεν ξερω ποια σχολη (οχι σε ποια περιοχη) να επιλεξω..! Δεν εχω πρωταρχικο στοχο την ενασχοληση μ με τους υπολογιστες παρολο π ειμαι ατσιδι :) Μπορει να μ πει καποιος ποια σχολη ειναι πιο κοντα σε αυτο ο θελω..??? it's easy..!!! και ποια περιοχη εχει την καλυτερη..? Αυτο..!!!!

Ευχαριστω.!

Δεν υπάρχει καλύτερη σχολή νομίζω. Όποιον και να ρωτήσεις θα σου πει τα δικά του. Ρώτα τον φοιτητή του κάθε τμήματος ξεχωριστά για ποιον τομέα θέλεις να μάθεις, κάθε σχολή έχει κάποια καλά σε έναν τομέα και κάποια κακά σε άλλον.

Πχ στο Πολυτεχνείο Κρήτης είναι πολύ καλοί σε Τηλεπικοινωνίες, καλοί σε hardware (θέλω να πιστεύω) και πληροφορική και όχι και τόσο καλοί σε ηλεκτρονική και αυτοματισμούς. Το λέω με βάση τον τρόπο που γίνονται τα μαθήματα και με βάση πράγματα που έχω ακούσει και απο άλλους φοιτητές άλλων τμημάτων.

Εγώ πάλι θέλω να ρωτήσω κάτι άλλο: Μπορείτε να μου πείτε μερικά από τα μαθήματα που κάνετε στη σχολή? Και μετά ποια είναι η αποκατάσταση?
Ευχαριστώ

Βλ Οδηγούς Σπουδών των σχολών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

.:aLeX:.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο. :aLeX:. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.

Ειναι σιγουρα ισοτιμη με τις υπολοιπες αυτη?
Γιατι κατι το διαφορετικο ονομα (ηλεκτονικων μηχανικων), κατι τα 1000+ λιγοτερα μορια απο την τελευταια απο τις αλλες 4 σχολες, δεν ξερω.. Και νομιζω δεν ειναι, αλλα δεν παιρνω κι ορκο..
Και απο οτι βλεπω στο προγραμμα σπουδων της, λειπουν τελειως μαθηματα σχετικα με την ηλεκτρικη ενεργεια...:hmm::hmm: Αυτο δηλαδη που σε μας εδω (Πατρα) ειναι ενας απο τους 4 τομεις, και ισως ο σημαντικοτερος (εγκαταστασεις σπιτιων, ΔΕΗ κλπ...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ειναι σιγουρα ισοτιμη με τις υπολοιπες αυτη?
Γιατι κατι το διαφορετικο ονομα (ηλεκτονικων μηχανικων), κατι τα 1000+ λιγοτερα μορια απο την τελευταια απο τις αλλες 4 σχολες, δεν ξερω.. Και νομιζω δεν ειναι, αλλα δεν παιρνω κι ορκο..
Και απο οτι βλεπω στο προγραμμα σπουδων της, λειπουν τελειως μαθηματα σχετικα με την ηλεκτρικη ενεργεια...:hmm::hmm: Αυτο δηλαδη που σε μας εδω (Πατρα) ειναι ενας απο τους 4 τομεις...

Είναι ακόμα Ηλεκτρονικών ναι, αλλα πέρα απο το θέμα της ενέργειας δεν έχει καμία άλλη διαφορά. Αλλα απο τη νέα περίοδο ή την μεθεπόμενη θα είναι και αυτή Ηλεκτρολόγων, σε κάθε περίπτωση όταν θα μπεί θα είναι Ηλεκτρολόγων Μηχανικών.

Μην σε ξενίζει το χαμηλότερο της βάσης, είναι κυρίως επειδή είναι στο χωριό, τα Χανιά (Κρήτη, παίρνεις πλοία να κατέβεις και τέτοια) δεν είναι ότι ανώτερο στην προτίμιση των παιδιών που δεν είναι απο Κρήτη. Δες για παράδειγμα την Επιστήμης Υπολογιστών Ηρακλείου που παρόλο που είναι και επίσημα η καλύτερη σχολή υπολογιστών στην Ελλάδα, είναι χαμηλότερα σχεδόν απο όλες.

Πάντως, μόνο το ΗΜΜΥ Αθήνα και το ΗΜΜΥ Χανιά είναι σε Πολυτεχνεία.
Τα άλλα είναι πολυτεχνικές σχολές, δεν νομίζω να έχει καμία σημασία βέβαια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν είναι ισότιμη, όταν μετονομαστεί σε Ηλεκτρολόγων (σύντομα υποτίθεται), θα γίνει όμως.

έδιτ: με πρόλαβε ο πέτσακας. Εh, ο Eruyomo εννοώ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lolek

Νεοφερμένος

Ο lolek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
2. Αν καταλάθος (!) περάσετε ΗΜΜΥ και βρείτε οτι δεν σας αρέσει (το καταλαβαίνεις στον δεύτερο και τρίτο χρόνο) και δεν είναι τελικά αυτό που θέλετε να κάνετε, αλλάξτε σχολή. Θα πάρετε έτσι πτυχίο νωρίτερα (Μ.Ο πτυχίου στη σχολή: 7.5 Χρόνια )


...αρχίζω και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά φίλε μου...

Πρέπει να σου πω πως κάτι παρόμοιο (χωρίς να έχω διαβάσει το ποστ σου) είχα γράψει κάπου αλλού


Έκανα την *****κία που λυπήθηκα πέρσι τα μόρια αλλιώς θα πήγαινα αλλού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_____KRS_____

Νεοφερμένος

Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Ένα πολύ μαγάλο ποσοστό μετανιώνει για την σχολή που πέρασε.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
...αρχίζω και το σκέφτομαι πολύ σοβαρά φίλε μου...

Πρέπει να σου πω πως κάτι παρόμοιο (χωρίς να έχω διαβάσει το ποστ σου) είχα γράψει κάπου αλλού


Έκανα την *****κία που λυπήθηκα πέρσι τα μόρια αλλιώς θα πήγαινα αλλού

Από που το κατάλαβες οτι δε σου αρέσει η σχολή?απ'οτι ξέρω,σχεδόν σε όλες τις πολυτεχνικές σχολές,στο πρώτο έτος διδάσκονται βασικά μαθήματα(πχ μαθηματικά,φυσική) και οτι μετά το δεύτερο έτος καταλαβαίνεις τι ακριβώς παίζει....(δε ρωτάω σε καμία περίπτωση ειρωνικά,απλά επειδή και εγώ δεν έχω αποφασίσει τι σχολές να βάλω στο μηχανογραφικό,παίρνω γνώμες από παντού σχετικά με τις σχολές και τα μαθήματα...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dionysia

Νεοφερμένος

Η Dionysia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Σας παρακαλω παρα μα παρα μα παρα πολυ καποιος που ξερει να μου εξηγησει. Διαβαζω απο την αρχη και με εχετε ψηλο-μπερδεψει.Καταρχας θα μπω τωρα 3 λυκειου θελω να γινω ηλεκτρολογος Μηχανικος αλλα δεν ξερω ποια σχολη (οχι σε ποια περιοχη) να επιλεξω..! Δεν εχω πρωταρχικο στοχο την ενασχοληση μ με τους υπολογιστες παρολο π ειμαι ατσιδι :) Μπορει να μ πει καποιος ποια σχολη ειναι πιο κοντα σε αυτο ο θελω..??? it's easy..!!! και ποια περιοχη εχει την καλυτερη..? Αυτο..!!!!

Ευχαριστω.!

Γεια! Δεν πολυκατάλαβα: θες να γίνεις ηλεκτρολόγος εννοώντας ότι θέλεις να ασχοληθείς με την ενέργεια? Αν ναι, νομίζω ότι όλες οι σχολές ηλεκτρολόγων έχουν πολύ καλό επίπεδο στον συγκεκριμένο τομέα.
Βέβαια, θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους ότι αρμόδιος για να απαντήσει για την κάθε σχολή είναι κάποιος που φοίτησε/φοιτά σε αυτήν.
Με βάση την προσωπική μου εμπειρία (πέρυσι τελείωσα τους ΗΜΤΥ Πάτρας- κατευθυνση ηλεκτρονικής), η συγκεκριμένη σχολή έχει πολυ καλό επίπεδο και στους 4 τομείς (αυτοματισμό, τηλεπικοινωνίες, ηλεκτρονική και ενέργεια), κάτι που οφείλεται κυρίως στο καλό επίπεδο καθηγητών(κυρίως από το 3ο έτος και μετά όπου αρχίζουμε να εμβαθύνουμε πιο πολύ σε μαθήματα πιο σχετικά με το αντικείμενο). Τα μαθήματα καλύπτουν σε μεγάλο βαθμό ποικιλία γνωστικών αντικειμένων και αυτό ισχύει για όλους τους τομείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aimilios-21-

Νεοφερμένος

Ο Aimilios-21- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καταρχάς να πω ένα μεγάλο γεια στην παρέα του iSchool.Όπως άλλωστε μπορείτε να καταλάβετε και από τα μηνύματα μου είμαι νέο μέλος.Βασικά θέλω να μάθω περισσότερες πληροφορίες για το τμήμα των ΗΜΜΥ στην Ξάνθη οι οποίες προέρχονται από την πείρα παλαιότερων μελών είτε απο σχόλια και εντυπώσεις που έχουν ειπωθεί πάνω σε αυτό το τμήμα της Ξάνθης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stratos_man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 170 μηνύματα.
Γεια! Δεν πολυκατάλαβα: θες να γίνεις ηλεκτρολόγος εννοώντας ότι θέλεις να ασχοληθείς με την ενέργεια? Αν ναι, νομίζω ότι όλες οι σχολές ηλεκτρολόγων έχουν πολύ καλό επίπεδο στον συγκεκριμένο τομέα.
Βέβαια, θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους ότι αρμόδιος για να απαντήσει για την κάθε σχολή είναι κάποιος που φοίτησε/φοιτά σε αυτήν.
Με βάση την προσωπική μου εμπειρία (πέρυσι τελείωσα τους ΗΜΤΥ Πάτρας- κατευθυνση ηλεκτρονικής), η συγκεκριμένη σχολή έχει πολυ καλό επίπεδο και στους 4 τομείς (αυτοματισμό, τηλεπικοινωνίες, ηλεκτρονική και ενέργεια), κάτι που οφείλεται κυρίως στο καλό επίπεδο καθηγητών(κυρίως από το 3ο έτος και μετά όπου αρχίζουμε να εμβαθύνουμε πιο πολύ σε μαθήματα πιο σχετικά με το αντικείμενο). Τα μαθήματα καλύπτουν σε μεγάλο βαθμό ποικιλία γνωστικών αντικειμένων και αυτό ισχύει για όλους τους τομείς!

Οταν ενοειται Ενεργεια ,που μπορω να Δουλεψω μετα την σχολη? τι προπτικες εχει..? Συντομα Λιγα Λογια και ποια κατα την γνωμη σ και των αλλων ειναι η καλυτερη και με ποιο πολλες προοπτικες Ροη..? Ευχαριστω.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dionysia

Νεοφερμένος

Η Dionysia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Λέγοντας ενέργεια είναι ότι έχει να κάνει με τα συστήματα ηλεκτρικής ενέργειας. Επειδή όπως ανέφερα πιο πάνω έχω ακολουθήσει άλλη κατεύθυνση μπορώ να σε ενημερώσω σε γενικές γραμμές.
Ακολουθώντας αυτόν τον τομέα μπορείς να δουλέψεις πάνω σε ηλεκτρικές εγκαταστάσεις οπουδήποτε: από την εγκατάσταση ενός σπιτιού μέχρι υπεύθυνος σε εργοστάσιο. Επίσης άνθιση έχουν τώρα οι εναλλακτικές μορφές ενέργειας και σίγουρα θα έχεις ακούσει για τα φωτοβολταΐκά.
Γενικώς δεν μου αρέσει να προτείνω κάτι γιατί πιστεύω ότι το καλύτερο είναι αυτό που αρέσει στον καθένα. Αν ακολουθήσεις αυτό που σου αρέσει είναι σίγουρο ότι θα το κάνεις καλά!!Πάντως, η αλήθεια είναι ότι ο εν λόγω κλάδος είναι ο πιο "σίγουρος" για τα ελληνικά δεδομένα. Καλές προοπτικές έχουν και οι τηλεπικοινωνίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top