Λίγα πράγματα για τους ΗΜΜΥ

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
3. Γενικά το Πολυτεχνείο θέλει διάβασμα. Λίγο λιγότερο διάβασμα και εξ' ίσου καλή κατα τη δικιά μου γνώμη είναι η σχολή πολιτικών μηχανικών
Αυτό είναι λίγο άκυρο, ρώτησε για άλλες σχολές σχετικές με υπολογιστές το παιδί ;)

Εν τω μεταξύ όποιος μιλάει για ημμυ αναφέρεται αποκλειστικά στο ΕΜΠ λες κ δεν υπάρχει σε άλλα πανεπιστήμια...Τι κόλλημα κ αυτό...
Ναι αυτό το λέω κι εγώ συνέχεια, σκοπίμως δεν το ανέφερα τώρα για να μην ακουστώ κομπλεξικός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marios8

Νεοφερμένος

Ο Μαριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
για την ανθρωπολογια εννοω το εξης: στη σειρά του ΑΝΤ1 ΒΟΝΕs υπαρχει μια που κατασκευαζει τρισδιαστατα μοντελα ανθρωπων μεσω υπολογιστή.Αλλα σιγουρα εχει και γνωσεις στην ανθρωπολογία.δειτε το και πειτε μου.αυτο εννοώ δηλαδή αν μπορω να δουλεψω ετσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αυτό δεν είναι ΗΜΜΥ, γραφιστική είναι :P
Αν θες να σε βοηθήσουμε πραγματικά πρέπει να απαντάς στις ερωτήσεις που σου κάνουμε όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Ναι αυτό το λέω κι εγώ συνέχεια, σκοπίμως δεν το ανέφερα τώρα για να μην ακουστώ κομπλεξικός :P

το οτι της πάτρας είναι καλύτερη απο το ΕΜΠ είναι φήμη ή αλήθεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πως ορίζεις το "καλύτερη";
Τα περιφερειακά τμήματα είναι γενικά μικρότερα, το οποίο σημαίνει οτι επιτρέπουν μια πολύ πιο προσωπική σχέση μεταξύ φοιτητών και καθηγητών/βοηθών, το οποίο για μένα είναι πάρα πολύ σημαντικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andreas157

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
σαν οργάνωση,καθηγητές,εγκαταστάσεις,εργαστήρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Α, αυτό δεν το ξέρω.
Το σημαντικό βέβαια είναι οι γνώσεις και οι εμπειρίες που αποκομίζεις, οι οποίες είναι μια συνισταμένη όλων αυτών που αναφέρεις (κι αυτού που ανέφερα εγώ) και αρκετών ακόμα παραγόντων.
Τη φήμη οτι κάποια περιφερειακά τμήματα ΗΜΜΥ είναι καλύτερα απο το ΕΜΠ την έχω ακούσει κι εγώ πολλάκις, αλλά δεν μπορώ να την επιβεβαιώσω άμεσα. Σίγουρα πάντως η βάση της κάθε σχολής δεν λέει κάτι για την ποιότητά της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Πάντως για το ημμυ ΑΠΘ ούτε λόγος από κανέναν.Ούτε συννενοημένοι να ήσασταν.Έχει διαγραφεί από το χάρτη βλέπω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Με ποιά αφορμή να το αναφέρουμε δηλαδή; Βλέπεις να αναφέραμε κάποιο άλλο τμήμα πέρα απο το ΕΜΠ που ανέφερε ο ίδιος ο Μάριος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
Πάντως για το ημμυ ΑΠΘ ούτε λόγος από κανέναν.Ούτε συννενοημένοι να ήσασταν.Έχει διαγραφεί από το χάρτη βλέπω...

Άστους συνάδελφε!!!Εμείς δίνουμε παρών στη σχολή όχι στις συζητήσεις!!!
Α και το ΗΜΜΥ ΑΠΘ λένε ότι είναι καλύτερο από το τμήμα του Μετσοβίου!!!Σοβαρά τώρα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Με ποιά αφορμή να το αναφέρουμε δηλαδή; Βλέπεις να αναφέραμε κάποιο άλλο τμήμα πέρα απο το ΕΜΠ που ανέφερε ο ίδιος ο Μάριος;
Σε ρώτησε και για το αν είναι καλύτερο της Πάτρας ή του ΕΜΠ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tasakas

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Στέλεχος Φροντιστηρίου και μας γράφει απο Μέγαρα (Αττική). Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Ενημερωτικα: Οι αξιολογησεις στα πανεπιστημια δεν αφορουν μονο την δομη και τα εργαστηρια. Δεν σημαινει επειδη ενα τμημα εχει καλα εργαστηρια ειναι και στο συνολο του καλο! Ειναι πολλες παραμετροι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε δεν απάντησα συγκεκριμένα για κάποιο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
συνάδελφε...Εμείς δίνουμε παρών στη σχολή
...ΗΜΜΥ ΑΠΘ λένε ότι είναι καλύτερο από το τμήμα του Μετσοβίου!!!Σοβαρά τώρα...
Ρε μήτσο μήπως να τα γραφες αυτά λίγο πιο μετα?
Ουτε συναδελφος του είσαι...ούτε παρών στη σχολή μπορείς να δώσεις..και τι σοβαρά και ασόβαρα λες,περίμενε πρώτα να πάς να γραφτείς και μετά επαληθεύεις αυτούς που λένε για εμπ-απθ.
Φιλικά,χωρίς δίαθεση να σε προσβάλλω,Βαγγέλης

Υγ:Προσωπικά δεν έχω καμια αμφιβολία οτι το Απθ,έχει μια χαρα εργαστήρια και καθηγητές και συγγράμματα...απλά να μιλάμε απο εμπειρία και όχι για να μιλάμε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsos_312

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mitsos_312 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 193 μηνύματα.
O πατέρας μου είναι καθηγητής στη σχολή και το έχω ακούσει με τα ίδια μου ταυτιά να το λένε καθηγητές του Μετσοβίου στον ίδιο ότι το τμήμα της Θεσσαλονίκης είναι καλύτερο!!!Ελάχιστα καλύτερο αλλά ντάξει!!
Όσο για το συνάδελφε φιλικό είναι επειδή σένα μήνα στα ίδια αμφιθέατρα θα πηγαίνουμε!!!!!
Πιστεύω ότι ξέρω περισσότερα απόλους για τη σχολή και ότι συμβαίνει μέσα σαυτή από οποιονδήποτε άλλο εδώ μεσα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RottenCrusader!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο RottenCrusader! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
O πατέρας μου είναι καθηγητής στη σχολή και το έχω ακούσει με τα ίδια μου ταυτιά να το λένε καθηγητές του Μετσοβίου στον ίδιο ότι το τμήμα της Θεσσαλονίκης είναι καλύτερο!!!Ελάχιστα καλύτερο αλλά ντάξει!!
Όσο για το συνάδελφε φιλικό είναι επειδή σένα μήνα στα ίδια αμφιθέατρα θα πηγαίνουμε!!!!!
Πιστεύω ότι ξέρω περισσότερα απόλους για τη σχολή και ότι συμβαίνει μέσα σαυτή από οποιονδήποτε άλλο εδώ μεσα!!!
Ο πατέρας είναι στο απθ,αλλά κανει παρέα με καθηγητες του εμπ-γιατι για να σαι και συ μαζι,έχει οικειότητα μαζι τους-...οι οποίοι μάλιστα λένε οτι το απθ είναι και καλύτερο απο το εμπ που δουλεύουν?Και μάλιστα υποστηρίζεις ότι έχεις περισότερη γνώση του επιπέδου των τμημάτων απο οποιονδήποτε εδώ μέσα...που εδω πέρα συχνάζουν και 5ετείς...
Ντάξει νομίζω οτι τα είπες όλα δεν έχω κάτι να προσθέσω:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Ρε παιδιά,αν τελειώσεις ημμυ και πάρεις την κατεύθυνση των υπολογιστών (ή όπως λέγετε στο απθ),μπορείς να γίνεις προγραμματιστής σωστά?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Ναι αλλά θα έχεις κάνει μεγάλη μαλακία και περιττό κόπο αν θέλεις από τώρα να γίνεις προγραμματιστής κι έχεις πάει ΗΜΜΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Όχι αυτή τη στιγμή δεν έχω κάτι στο μυαλό μ,απλά ήθελα να μάθω αν υπάρχει η δυνατότητα.
Ένα πολύ ενδιαφέρον άρθρο π θα ενδιαφέρει όλους τους ημμυ είναι αυτό:
Άρθρο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Ρε παιδιά,αν τελειώσεις ημμυ και πάρεις την κατεύθυνση των υπολογιστών (ή όπως λέγετε στο απθ),μπορείς να γίνεις προγραμματιστής σωστά?


Kαταρχήν θα έχεις φτύσει αίμα για να τελειώσεις και τα άλλα μαθήματα που δεν πρόκειται να σε ενδιαφέρουν αν θες να γίνεις προγραμματιστής.

Επειτα να ξέρεις οτι τελειώνοντας θα έχεις κενά στην πληροφορική που θα πρέπει να καλύψεις μόνος σου (ενώ σε καθαρές πληροφορικές θα τα έχεις καλύψει -όχι όλα, αλλα τα περισσότερα- μέσα στον κύκλο σπουδών σου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top