ΛΟΧΡΗ ΟΠΑ vs Χρηματοοικονομίας & Τραπεζ. Διοικητικ. ΠΑΠΕΙ

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Κοίτα σπούδασα διοίκηση επιχειρήσεων στο παδα 1 χρόνο και ξαναδινω φέτος γτ δεν ενθουσιάστηκα και το βρήκα σαν ευκαιρία τώρα με την καραντίνα να προσπαθήσω για κάτι καλύτερο!στην λογιστική καλός ήμουν και λέω να αφοσιωθώ σε αυτό τον τομέα γρ
Δεν ξέρω αν αξίζει να ξαναδώσεις για να σπουδάσεις το ίδιο αντικείμενο σε άλλο πανεπιστήμιο αλλα εφόσον το έχεις αποφασίσει και θες λογιστική πήγαινε προς λοχρη και οδε οπα
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν αξίζει να ξαναδώσεις για να σπουδάσεις το ίδιο αντικείμενο σε άλλο πανεπιστήμιο αλλα εφόσον το έχεις αποφασίσει και θες λογιστική πήγαινε προς λοχρη και οδε οπα
Είχα περάσει διοίκηση...τώρα στοχεύω λοχρη
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δεν ξέρω αν αξίζει να ξαναδώσεις για να σπουδάσεις το ίδιο αντικείμενο σε άλλο πανεπιστήμιο αλλα εφόσον το έχεις αποφασίσει και θες λογιστική πήγαινε προς λοχρη και οδε οπα
Πιστεύω ότι είναι πιο δυνατό πτυχίο και πιο συσχετιζόμενο με την αγορά εργασίας και αν σου
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Παιδιά έχω μπερδευτεί λίγο με τα πρόγραμματα σπουδών...μου λένε ότι αν αν δεν ξέρω τι να επιλέξω να πάω λοχρη που έχει και λογιστική και χρηματοοικονομικα αλλά τα βλέπω πολύ θεωρητικά σε σχέση με του ΠΑΠΕΙ...το ΠΑΠΕΙ έχει το πλεονέκτημα του cfa επίσης και έχω ακούσει ότι οι απόφοιτοι του μετά το πέρας της πρακτικής συνήθως βρίσκουν δουλειά και αν δεν βρουν βρίσκουν αργότερα σχετικά εύκολα γτ τους θέλουν οι εργοδότες ισχύει;Μετά για λογιστική σκεφτόμουν το επάγγελμα του ορκωτού λογιστή αν και έχω μπερδευτεί λίγο σχετικά με το τι κάνει...εσείς τι θα με συμβουλεύατε
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Είχα περάσει διοίκηση...τώρα στοχεύω λοχρη
Γιατι; Καποτε κάποιος φοιτητής στο οπα μου ειπε οτι το αντίστοιχο τμήμα στο παπει είναι καλύτερο (νομιζω λόγω μαθηματων). Κατα τ' αλλα το ιδιο πράγμα δεν βγαίνεις; Τι έτος εισαι;
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Γιατι; Καποτε κάποιος φοιτητής στο οπα μου ειπε οτι το αντίστοιχο τμήμα στο παπει είναι καλύτερο (νομιζω λόγω μαθηματων). Κατα τ' αλλα το ιδιο πράγμα δεν βγαίνεις; Τι έτος εισαι;
Διοίκηση στο παδα ήμουν...Δεν μου άρεσε τόσο το περιβάλλον ούτε το πρόγραμμα σπουδών τόσο... επίσης είχα πάει σχεδόν αδιάβατος στις πανελλήνιες και θέλω να δω τι ψάρια πιάνω αν δώσω κανονικά (πες το και άχτι)...Και είμαι ανάμεσα στην λογιστική για πρώτη επιλογή και τα χρηματοοικονομικά (όρεξη για δουλειά έχω δλδ να εξελιχθω όσο μπορώ και στα δύο αντικείμενα)απλά δεν ξέρω σ κατά πόσο έχουν μέλλον τα χρηματοοικονομικά στην Ελλάδα
 

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
Διοίκηση στο παδα ήμουν...Δεν μου άρεσε τόσο το περιβάλλον ούτε το πρόγραμμα σπουδών τόσο... επίσης είχα πάει σχεδόν αδιάβατος στις πανελλήνιες και θέλω να δω τι ψάρια πιάνω αν δώσω κανονικά (πες το και άχτι)...Και είμαι ανάμεσα στην λογιστική για πρώτη επιλογή και τα χρηματοοικονομικά (όρεξη για δουλειά έχω δλδ να εξελιχθω όσο μπορώ και στα δύο αντικείμενα)απλά δεν ξέρω σ κατά πόσο έχουν μέλλον τα χρηματοοικονομικά στην Ελλάδα
Στο χρημα παπει μπορείς να ακολουθήσεις και τον δρόμο της λογιστικής ,υπάρχουν 2 υποχρεωτικές και άλλες 4-5 επιλογής αρα τα δυο τμήματα έχουν μικρές διαφορές στην πράξη .
Επίσης αν πάρεις όλες τις λογιστικές επιλογής εχεις απαλλαγή από μερικές ενότητες του acca .
Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς, μιλάμε για το ίδιο πράγμα είτε για λοχρη οπα είτε χρημα παπει με μικρές και ασήμαντες διαφορες το κάθε ένα.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Στο χρημα παπει μπορείς να ακολουθήσεις και τον δρόμο της λογιστικής ,υπάρχουν 2 υποχρεωτικές και άλλες 4-5 επιλογής αρα τα δυο τμήματα έχουν μικρές διαφορές στην πράξη .
Επίσης αν πάρεις όλες τις λογιστικές επιλογής εχεις απαλλαγή από μερικές ενότητες του acca .
Δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς, μιλάμε για το ίδιο πράγμα είτε για λοχρη οπα είτε χρημα παπει με μικρές και ασήμαντες διαφορες το κάθε ένα.
δεν ειναι δηλαδη το χρημα του παπει πιο πρακτικο?
 

don_vito

Δραστήριο μέλος

Ο don_vito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 530 μηνύματα.
δεν ειναι δηλαδη το χρημα του παπει πιο πρακτικο?
Δεν μπορώ να το ξερω αυτο χωρίς να χω πάει και στα δυο αλλα και τα δυο είναι αξιόλογα τμήματα με καλές προοπτικές αφου στην ουσία είναι το ίδιο αντικείμενο σε άλλο πανεπιστήμιο.
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Δεν μπορώ να το ξερω αυτο χωρίς να χω πάει και στα δυο αλλα και τα δυο είναι αξιόλογα τμήματα με καλές προοπτικές αφου στην ουσία είναι το ίδιο αντικείμενο σε άλλο πανεπιστήμιο.
Α οκευ απλά μου φάνηκε ότι το ΠΑΠΕΙ σαν πρόγραμμα σπουδών πιο στοχευμένο στα χρηματοοικονομικά
 

Guest 882291

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ευχαριστω πολυ για ολες τις πληροφοριες μπηκα και ειδα και το προγραμμα σπουδων και μου ταιριαζει θα ελεγα...τα μαθηματικα που εχεις διδαχθει ηταν δυσκολα σχετικα?
οχι φιλε τα μαθηματικα που διδαχθηκαμε δεν ηταν καθολου δυσκολα κατα την αποψη μου, πολυ basic, πολυ πιο δυσκολη ειναι η λογιστικη που θα δεις εκει μεσα
 

Hiyou

Νεοφερμένος

Ο Hiyou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θεωρείτε ότι ένας μαθητής που θέλει να ασχοληθεί σοβαρά με χρηματοοικονομικά πρεπει να επιλέξει το χρημ/Κο του ΠΑΠΕΙ ή η φήμη της ΑΣΣΟΕ την κατατάσσει υψηλότερα ;Οποιαδήποτε πληροφορία είναι καλοδεχούμενη (Πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα κάθε σχολής το ιδανικό)
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.
Θεωρείτε ότι ένας μαθητής που θέλει να ασχοληθεί σοβαρά με χρηματοοικονομικά πρεπει να επιλέξει το χρημ/Κο του ΠΑΠΕΙ ή η φήμη της ΑΣΣΟΕ την κατατάσσει υψηλότερα ;Οποιαδήποτε πληροφορία είναι καλοδεχούμενη (Πλεονεκτήματα/μειονεκτήματα κάθε σχολής το ιδανικό)
και τα δυο τμηματα πιστευω ειναι πολυ καλα και αποτελουν και τα δυο επιλογες μου για φετος τωρα ακριβως τι παιζει στο καθενα δεν ξερω...αυτο που γνωριζω ειναι οτι εχουν καλη φημη
 

Hiyou

Νεοφερμένος

Ο Hiyou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
και τα δυο τμηματα πιστευω ειναι πολυ καλα και αποτελουν και τα δυο επιλογες μου για φετος τωρα ακριβως τι παιζει στο καθενα δεν ξερω...αυτο που γνωριζω ειναι οτι εχουν καλη φημη
Γνώμη για ΠΑΜΑΚ;
 

Giii

Δραστήριο μέλος

Ο Giii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής ΟΠΑ. Έχει γράψει 751 μηνύματα.

Scarlett

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Scarlett αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Πιστεύετε πως το τμήμα χρηματοοικονομικής του ΠΑΠΕΙ είναι μια καλή επιλογή για μηχανογραφικό υποψηφίου από 2ο πεδίο; Φέτος προστέθηκε στις σχολές μας και μου φάνηκε πολύ ενδιαφέρον
Πρώτη επιλογή βέβαια έχω το χημικό (τελείως άσχετο το ξέρω για αυτό βέβαια πήγα 2ο και όχι οικονομικά ώστε να έχω και τις δύο επιλογές)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top