Κόστος φροντιστηρίων-ιδιαιτέρων

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Μυτιλήνη είναι αυτή!!!! Εδώ αν πληκτρολογήσεις στο γουγλε να ψάξεις φροντιστήρια, ποιο πολλές διώξεις από εισαγγελέα θα βρεις, παρά φροντιστήρια! Είναι εντελώς παρακμή. Εγώ φρίκαρα..
Ίσως όμως οφείλεται και σε κάποιο άλλο παράγοντα που δεν ανέφερα παραπάνω..
@DIas μπορώ να σου δώσω και τηλέφωνο εάν θες.. εγώ έλεγα να έδινα μέχρι 80 – 100 το πολύ για 1 μάθημα βαρύτητας, αλλά έφυγα τρέχοντας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toi_toi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο toi_toi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.
Μυτιλήνη είναι αυτή!!!! Εδώ αν πληκτρολογήσεις στο γουγλε να ψάξεις φροντιστήρια, ποιο πολλές διώξεις από εισαγγελέα θα βρεις, παρά φροντιστήρια! Είναι εντελώς παρακμή. Εγώ φρίκαρα..
Ίσως όμως οφείλεται και σε κάποιο άλλο παράγοντα που δεν ανέφερα παραπάνω..

τι ταξη θα πας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μυτιλήνη είναι αυτή!!!! Εδώ αν πληκτρολογήσεις στο γουγλε να ψάξεις φροντιστήρια, ποιο πολλές διώξεις από εισαγγελέα θα βρεις, παρά φροντιστήρια! Είναι εντελώς παρακμή. Εγώ φρίκαρα..
Ίσως όμως οφείλεται και σε κάποιο άλλο παράγοντα που δεν ανέφερα παραπάνω..
@DIas μπορώ να σου δώσω και τηλέφωνο εάν θες..

Και εδώ έχουμε 2 φροντιστήρια... αλλά τιμές νορμάλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
δεν πάω τάξη παιδιά, είμαι 32 ετών. Απλά πρέπει να βρω άλλο τρόπο να καλύψω την υλη στα μαθήματα βαρύτητας, ίσως μιλήσω με υπουργείο να μου δώσουν άδεια να παρακολουθώ μέσα στο λύκειο την παράδοση μαθηματικά και φυσική.

@tsoufou Πιστεύω ότι το έπαιξαν ύπουλα, επιπόλαια και ρατσιστικά.. υπάρχει λόγος που το γράφω αυτό.


Φροντιστήριο ήταν με τάξεις και θρανία.. δεν ήθελα εγώ δικό μου καθηγητή, απλά ανέφερα την ιδιαιτερότητα μου, στο να αποφεύγω τα γραπτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
τουλάχιστον τα βάλαν σε ψηφιακό αρχείο. κάτι ειναι και αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Μυτιλήνη είναι αυτή!!!! Εδώ αν πληκτρολογήσεις στο γουγλε να ψάξεις φροντιστήρια, ποιο πολλές διώξεις από εισαγγελέα θα βρεις, παρά φροντιστήρια! Είναι εντελώς παρακμή. Εγώ φρίκαρα..
Ίσως όμως οφείλεται και σε κάποιο άλλο παράγοντα που δεν ανέφερα παραπάνω..
Με συγχωρείς, αλλά εδώ θα διαφωνήσω μαζί σου.
Δεν είναι έτσι όλα τα φροντιστήρια εδώ. Ίσως να πήγες μόνο σε ένα και να έβγαλες έτσι λάθος συμπέρασμα. Εδώ πέντε μαθήματα κάνεις και πληρώνεις τον μήνα 345 ευρώ. Όχι και 1800, τα παραλές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Για στείλε πμ εσύ σε ποιο αναφέρεσαι και πόσο κοστίζει τα 1 – 2 μαθήματα. Αναφέρομαι σε αυτά που είναι κοντά στο γήπεδο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

socially excluded

Δραστήριο μέλος

Η socially excluded αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 509 μηνύματα.
Ήταν που ήταν η Ελληνική Παιδεία μπαίνω τούβλο και βγαίνω ντουβάρι, τώρα θα γίνει μπαίνω τούβλο και βγαίνω τσιμεντόλιθος... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Φέτος παρεξηγήθηκαν μερικοί γιατί έπεσαν τόσο πολύ οι βάσεις.. Του χρόνου θα δεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Φέτος παρεξηγήθηκαν μερικοί γιατί έπεσαν τόσο πολύ οι βάσεις.. Του χρόνου θα δεις.
Μπορείς, σε παρακαλώ πολύ, να μας πεις τα στοιχεία που έχεις και το συλλογισμό με τον οποίο κατέληξες σ' αυτό που γράφεις?

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Μπορείς, σε παρακαλώ πολύ, να μας πεις τα στοιχεία που έχεις και το συλλογισμό με τον οποίο κατέληξες σ' αυτό που γράφεις?



Έρχεται και άλλο μνημόνιο, ταυτόχρονα η εκλογές βάζουν σε μεγάλο κίνδυνο όχι μόνο την σχολική χρονιά για όσα παιδιά δεν πληρώνουν φροντιστήρια (η πλειοψηφία), αλλά και την χώρα… Πλέον γιουχάρουν τον ΓΑΠ και μέσα στην βουλή, ενώ αυτός κρύβετε.. Δεν νομίζω να ΜΗΝ πάμε σε εκλογές σύντομα. Η 6η δόση από ΔΝΤ είναι στον αέρα γιατί δεν κατάφεραν τίποτα αυτά τα μέτρα και θέλουν επιπλέον μέτρα, πριν φέρουν το μνημόνιο 2.
Αυτά από μόνα τους, θα φέρουν μια πολύ άσχημη χρονιά, επιπλέον κοινωνικές αναταραχές. Το κλίμα ΔΝΤ και οικονομία, φέτος σόκαρε τον πολύ κόσμο, με αποτέλεσμα τις επιπτώσεις στα μηχανογραφικά θα τα δούμε του χρόνου και όχι φέτος, όπως αποδείχτηκε.

Ο σαμαράς εάν διαβάζεται εφημερίδες, κτλ.. Έχει αρχίσει ήδη τα πιθηκίστηκα και υποκριτικά στο να επισκέπτεται τον ΟΑΕΔ, τους φτοχουυυς.. (λολ) και τέτοιες αρλούμπες.. Ανεπίσημα έχει ανακοινωθεί ότι θα γίνουν εκλογές τον Νοέμβριο και η επίσημη ανακοίνωση ότι πάμε για εκλογές, τον Οκτώβριο.. Oλα αυτά έχουν άμεση σχέση με την ποιότητα του φετινού έτους στα σχολεία.. Όχι μόνο βιβλία, καθηγητές, αλλά και χωρίς σχολεία για 1-2 εβδομάδες.. Δεν μου λες, όλα τα παιδιά έχουν υπολογιστές για να διαβάσουν στο σπίτι τους με τα dvd? lol :whistle:
Ας προσέξουν τουλάχιστον μην μπερδέψουν τα d-v-d

Εμ το άλλο, ανεξαρτήτως πασοκ και νέας δημοκρατίας.. (τα ιδια σουρ#$#α είναι), με την ιδεα ότι θα είναι ο Σπηλιωτόπουλος υπουργός παιδείας, ανατριχιάζω!! Θυμάστε τα σκάνδαλα πριν 2-3 χρόνια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Jeanjean

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά έδωσα για 3η λυκείου: 2500 Μαθηματικά κατ.(ιδιαιτ.)+ 700 Εκθεση(ιδιαιτ.) + 3000 Φυσική κατ,Βιολογία κατ,Χημεία κατ,Βιολογια Γεν (Φρον.) = 6200 ευρώ. Και για τα 3000 χιλιάρικα ήμουν κ*λόφαρδος διότι τους καθηγητές τους είχα πάρει ιδιαίτερα αλλά έτυχε να κάνουν στο ίδιο φροντιστήριο και με έβαλαν σε τμήμα με ένα άλλο παιδί.Οπότε είμασταν δυο άτομα και οικονόμησα 2000!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Έρχεται και άλλο μνημόνιο, ταυτόχρονα η εκλογές βάζουν σε μεγάλο κίνδυνο όχι μόνο την σχολική χρονιά για όσα παιδιά δεν πληρώνουν φροντιστήρια (η πλειοψηφία), αλλά και την χώρα… Πλέον γιουχάρουν τον ΓΑΠ και μέσα στην βουλή, ενώ αυτός κρύβετε.. Δεν νομίζω να ΜΗΝ πάμε σε εκλογές σύντομα. Η 6η δόση από ΔΝΤ είναι στον αέρα γιατί δεν κατάφεραν τίποτα αυτά τα μέτρα και θέλουν επιπλέον μέτρα, πριν φέρουν το μνημόνιο 2.
Αυτά από μόνα τους, θα φέρουν μια πολύ άσχημη χρονιά, επιπλέον κοινωνικές αναταραχές. Το κλίμα ΔΝΤ και οικονομία, φέτος σόκαρε τον πολύ κόσμο, με αποτέλεσμα τις επιπτώσεις στα μηχανογραφικά θα τα δούμε του χρόνου και όχι φέτος, όπως αποδείχτηκε.

Ο σαμαράς εάν διαβάζεται εφημερίδες, κτλ.. Έχει αρχίσει ήδη τα πιθηκίστηκα και υποκριτικά στο να επισκέπτεται τον ΟΑΕΔ, τους φτοχουυυς.. (λολ) και τέτοιες αρλούμπες.. Ανεπίσημα έχει ανακοινωθεί ότι θα γίνουν εκλογές τον Νοέμβριο και η επίσημη ανακοίνωση ότι πάμε για εκλογές, τον Οκτώβριο.. Oλα αυτά έχουν άμεση σχέση με την ποιότητα του φετινού έτους στα σχολεία.. Όχι μόνο βιβλία, καθηγητές, αλλά και χωρίς σχολεία για 1-2 εβδομάδες.. Δεν μου λες, όλα τα παιδιά έχουν υπολογιστές για να διαβάσουν στο σπίτι τους με τα dvd? lol :whistle:
Ας προσέξουν τουλάχιστον μην μπερδέψουν τα d-v-d

Εμ το άλλο, ανεξαρτήτως πασοκ και νέας δημοκρατίας.. (τα ιδια σουρ#$#α είναι), με την ιδεα ότι θα είναι ο Σπηλιωτόπουλος υπουργός παιδείας, ανατριχιάζω!! Θυμάστε τα σκάνδαλα πριν 2-3 χρόνια?

Και όλα αυτά πως ακριβώς σχετίζονται με 1) τις θέσεις των υποψηφίων, 2) την δυσκολία των θεμάτων στις Πανελλήνιες του 2012, 3) Τις προτιμήσεις των παιδιών στα μηχανογραφικά τους; Έλεος με αυτές τις αναλύσεις του κώλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Colorful_World

Νεοφερμένος

Η Μ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Για Γ'λυκείου σε σχετικά μικρό φροντιστηριο ήταν 400-450 το μήνα.Μεγαλυτερο φροντιστηριο στην περιοχή μου κόστιζε 500 το μήνα.
Ιδιαίτερα καπου στα 25-40 ευρώ ανάλογα το μάθημα+την εμπειρία του καθηγητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lovedoctor

Νεοφερμένος

Ο lovedoctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
γεια σας παιδια.ειμαι αποφοιτος πανεπιστημιου και κανω ιδιαιτερα μαθηματικα αυτο το καιρο σε παιδια γυμνασιου,τι τιμες περνουν και ποσες ωρες τη βδομαδα γινοντε,γνωριζει καποιος???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sourotiri

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Sourotiri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Στέλεχος Φροντιστηρίου. Έχει γράψει 1,038 μηνύματα.
Οι ώρες ανά εβδομάδα εξαρτώνται και από το επίπεδο του μαθητή, αλλά μια γενική εικόνα είναι πως έχουμε 90 με 120 λεπτά για την άλγεβρα και 60 με 90 λεπτά για την Γεωμετρία. Στα λέω σε λεπτά γιατί δεν ξέρω αν κάνεις 45λεπτα, 60λεπτα, ή 90λεπτα μαθήματα.

Όσο για την αμοιβή, παίζει ρόλο και το πόσο κοστολογείς εσύ ο ίδιος την δουλειά σου και την εμπειρία σου, και το αν θέλεις να κοστολογήσεις την άνετη ή όχι οικονομική κατάσταση της οικογένειας. Σε κάθε περίπτωση, θεωρώ ότι αν κυμανθείς ανάμεσα στα 10 με 15 ευρώ την ώρα θα είσαι εντάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Είναι πραγματικά εξωφρενικές οι τιμές που αναφέρονται...μα 1800 ευρώ;
Έδωσα το 2011 και έκανα ιδιαίτερα σε φυσική μόνο. ΑΟΔΕ και μαθηματικά γενικής δεν έκανα καθόλου μάθημα,και σε Έκθεση,ΑΟΘ,ΜΚ,ΑΕΠΠ απλά φροντιστήριο. σα σύνολο,500 ευρώ το μήνα. Και δεν μπορώ να πω πως βγαίναμε άνετα,ευτυχώς δηλαδή που ο αδερφός μου είναι γυμνάσιο ακόμα και δεν θέλει μαθήματα.
Είχα συμμαθήτρια που πήγαινε σε ιδιωτικό,έκανε ιδιαίτερα σε ΟΛΑ τα μαθήματα και τώρα που πέρασε Ιατρική,κάνει ιδιαίτερα σε φροντιστήριο πανεπιστημίου. Δηλαδή αυτό δεν είναι υπερβολή;

Πιστεύω φέτος θα επικρατήσει αλαλούμ,καθώς το επίπεδο εκτοξεύτηκε κατά πολύ από αυτό που ονομάζεται "μέσος μαθητής",συνεπώς θα γδάρουν τα παιδιά με ακόμα περισσότερες ασκήσεις,αυξημένης δυσκολίας(πόσο πια..). Αν κάποτε ήταν οι πανελλήνιες αλληλένδετες με ιδιαίτερα,από φέτος να δείτε. ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ,ότι μπορεί να αντεπεξέλθει παιδί βασιζόμενο μόνο στο δημόσιο λύκειο(και στους βολεμένους καθηγητές που κάνουν πασαλείμματα επειδή ξέρουν ότι υπάρχει το ιδιαίτερο από πίσω..) Ίσως να υπάρχουν και εξαιρέσεις που κάνουν σωστή δουλειά,αλλά είναι σχεδόν ανύπαρκτες. Θα πρέπει να καταβάλλει απίστευτη προσπάθεια ένα παιδί μόνο του,και πάλι αμφιβάλλω. Πώς θα είναι κατάλληλα προετοιμασμένο όταν πέρσι το 4ο θέμα των μαθηματικών ήταν γελοία παραλλαγή πανομοιότυπης άσκησης γνωστού φροντιστηριακού βιβλίου; ΠΟΣΗ ΚΟΡΟΪΔΊΑ ΠΙΑ;
Αλλά πόσοι γονείς θα είναι ικανοί να διαθέσουν τόσα χρήματα φέτος;
Δεν νομίζω να ανέβουν οι βάσεις λοιπόν,εκτός και αν τεθούν πιο νορμάλ θέματα.
Όχι πως αυτό μας έσωσε..Μια καλοστημένη επιχείρηση που βγάζει κεεεεερδος είναι η εκπαίδευση,όποιος έχει το μομολάκι πάει μπροστά.
Δεν σχολιάζω το τι γίνεται μόλις μπεις στο Πανεπιστήμιο(......),γιατί θα βγω οφφ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Είναι πραγματικά εξωφρενικές οι τιμές που αναφέρονται...μα 1800 ευρώ;
Έδωσα το 2011 και έκανα ιδιαίτερα σε φυσική μόνο. ΑΟΔΕ και μαθηματικά γενικής δεν έκανα καθόλου μάθημα,και σε Έκθεση,ΑΟΘ,ΜΚ,ΑΕΠΠ απλά φροντιστήριο. σα σύνολο,500 ευρώ το μήνα. Και δεν μπορώ να πω πως βγαίναμε άνετα,ευτυχώς δηλαδή που ο αδερφός μου είναι γυμνάσιο ακόμα και δεν θέλει μαθήματα.
Είχα συμμαθήτρια που πήγαινε σε ιδιωτικό,έκανε ιδιαίτερα σε ΟΛΑ τα μαθήματα και τώρα που πέρασε Ιατρική,κάνει ιδιαίτερα σε φροντιστήριο πανεπιστημίου. Δηλαδή αυτό δεν είναι υπερβολή;

Πιστεύω φέτος θα επικρατήσει αλαλούμ,καθώς το επίπεδο εκτοξεύτηκε κατά πολύ από αυτό που ονομάζεται "μέσος μαθητής",συνεπώς θα γδάρουν τα παιδιά με ακόμα περισσότερες ασκήσεις,αυξημένης δυσκολίας(πόσο πια..). Αν κάποτε ήταν οι πανελλήνιες αλληλένδετες με ιδιαίτερα,από φέτος να δείτε. ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ,ότι μπορεί να αντεπεξέλθει παιδί βασιζόμενο μόνο στο δημόσιο λύκειο(και στους βολεμένους καθηγητές που κάνουν πασαλείμματα επειδή ξέρουν ότι υπάρχει το ιδιαίτερο από πίσω..) Ίσως να υπάρχουν και εξαιρέσεις που κάνουν σωστή δουλειά,αλλά είναι σχεδόν ανύπαρκτες. Θα πρέπει να καταβάλλει απίστευτη προσπάθεια ένα παιδί μόνο του,και πάλι αμφιβάλλω. Πώς θα είναι κατάλληλα προετοιμασμένο όταν πέρσι το 4ο θέμα των μαθηματικών ήταν γελοία παραλλαγή πανομοιότυπης άσκησης γνωστού φροντιστηριακού βιβλίου; ΠΟΣΗ ΚΟΡΟΪΔΊΑ ΠΙΑ;
Αλλά πόσοι γονείς θα είναι ικανοί να διαθέσουν τόσα χρήματα φέτος;
Δεν νομίζω να ανέβουν οι βάσεις λοιπόν,εκτός και αν τεθούν πιο νορμάλ θέματα.
Όχι πως αυτό μας έσωσε..Μια καλοστημένη επιχείρηση που βγάζει κεεεεερδος είναι η εκπαίδευση,όποιος έχει το μομολάκι πάει μπροστά.
Δεν σχολιάζω το τι γίνεται μόλις μπεις στο Πανεπιστήμιο(......),γιατί θα βγω οφφ.
αντε παλι με τις βασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Panagiota1508

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Παναγιωτα-Μαρτινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ναύπλιο (Αργολίδα). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
..δεν αναφερόταν όλο το κείμενο στις βάσεις,εξάλλου άλλα προβλήματα ήθελα να τονίσω. Δεν είμαι αρμόδια να κάνω αναλύσεις(λες και βοηθάνε κάπου) ούτε θέλω να τρομάξω τα παιδιά που πρόκειται να δώσουν. Οι βάσεις είναι το τελευταίο,ίσως και το πιο ασήμαντο,εφόσον προκύπτει κατόπιν εορτής. Ας κοιτάξουμε την υποδομή,την προετοιμασία και την διαδικασία καλύτερα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top