Κρητικός (Λογοτεχνία Θεωρητικής Γ' Λυκείου)

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Τα θέματα της Λογοτεχνίας δεν θα το έλεγα οτι είναι και πολύ εύκολα..!(φυσικά και υπάρχουν φορές που είναι απλούστατα αλλά ειναι και αλλεσ που τσιμπάνε)

Α.., επίσης κοιτάξτε λίγο και τα θέματα Λογοτεχνίας των Ομογενών..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

darkeos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Αιγαίου (Ρόδος) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
έχω αρκετό υλικό για τον κρητικό.αν όμως δεν μπει φέτος στην ύλη σας δεν θα το ανεβάσω. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelos25203

Νεοφερμένος

Ο aggelos25203 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Μη γίνει κάτι τέτοιο γιατί έχασα τζάμπα 1 μήνα με το Κρητικό και θα μείνω πίσω μετά...
κ εγω κριτικο εκανα ενα μηνα ελπιζω να μν γινει κατι τετιο:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sevoulaa

Νεοφερμένος

Η sevoulaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
ναι καλα..παιδια ο κρητικος δεν βγαινει
α
και κατι που ειδα μονο ευκολος δεν ειναι..ειδικα αν πεσει το αποσπασμα με τον ηχο θα καψει πολλοι κοσμο!!
το πολυ πολυ να βγει η σονατα φετος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelos25203

Νεοφερμένος

Ο aggelos25203 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 15 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
βασικα εγω βρισκω ευκολο το κριτικο...λιγη προσοχη θελει... κατα τα αλλα ειναι αρκετα ευκολος κατα την γνωμη μ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Ολοι εδω και χρονια τον περιμενουν τον κρητικο. Οταν προετοιμαζεται για κατι ολη η ελλαδα,τοτε νομιζω ,σπανια ρισκαρουν να το βαλουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Πιστεύω οτι ο Κρητικός θα αργίσει να τεθεί σαν θέμα στις Πανελλαδικές Εξετάσεις..! Νομίζω οτι δεν θα βάλουν για τρίτη συνεχόμενη φορά ποίημα(2007:Σονάτα, 2008:Ασυμφωνία). Φέτος το βλέπω για Το Αμάρτημα της Μητρός μου, λαμβάνοντας υπόψη οτι η Ιστορία ενός αιχμαλώτου μπήκε περυσι στο Εσπερινό Λύκειο και σ.υ.ν.η.θ.ω.ς αποφεύγουν να βάζουν τα ίδια σε συνεχόμενη χρονιά..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tinkerbell21

Νεοφερμένος

Η Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
εγώ άκουσα ότι του χρόνου αλλάζει το βιβλίο. οπότε λέει ο κρητικός για φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Μία φίλη μου ζητάει συμβουλές πουαφορούν το Μάθημα τηςΛογοτεχνίας, από μία κυρία Παπαγιάννη. το email της ειναι theoritiki@hotmail.com και συμβουλεύει μαθητές καιμαθήτριες της θεωρητικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλα

Νεοφερμένος

Η λιλα-πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
wx polu fovamai pwc fetoc 9a pecei o krhtikoc den thn glitwnoume
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eirini

Νεοφερμένος

Η Ειρηνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 30 μηνύματα.
αν πεσει ο κρητικος πραγματικα θα σηκωθώ να φύγω!το εχω μισήσει αυτο το ποίημα...!!ενα μηνα στο φροντηστήριο και 2 βδομάδες στο σχολειο το κανουμε!!ήμαρτον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλα

Νεοφερμένος

Η λιλα-πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
:bye:μπορω καπου να βρω περισσοτερες σημειωσεις για τον κρητικο?εχω κολλησει στο τελευταιο κομματι που λεει για τον γλυκητατο ηχο.στο σχολειο δεν μας εχουν δωσει αρκετες σημειωσεις κ στο φροντιστηριο το ιδιο.οποιος μπορει ας με βοηθησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Αγαπητή Λίλα, αν θέλεις αγόρασε το βοήθημα τς Λογοτεχνίας από εκδόσεις ΣΑΒΒΑΛΑΣ. έχουν πλήρη ανάλυση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*_Maria_*

Νεοφερμένος

Η *_Maria_* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
πολύ καλό βοήθημα για την λογοτεχνία είναι και αυτό απο τις εκδόσεις Μεταίχμιο..
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena22

Νεοφερμένος

Η elena22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
έχω αρκετό υλικό για τον κρητικό.αν όμως δεν μπει φέτος στην ύλη σας δεν θα το ανεβάσω. :)
Καλησπέρα!Μιας και ο Κρητικός είναι μέσα στην ύλη μήπως θα μπορούσες να ανεβάσεις το υλικό που έχεις;θα μας βοηθούσες πάρα πολύ!thanks!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

λιλα

Νεοφερμένος

Η λιλα-πεγκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
ΟΚ βρηκα οσα χρειαζομουν!!!!!!!οποιος θελει σημειωσεις για κρητικο ας μου το πει!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna812000

Νεοφερμένος

Η ΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εγω θελω σημειωσεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η antara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Την παρασκευή που μας έρχεται η εφημερίδα ΕΘΝΟΣ βάζει ένα βοήθημα σε cd για την Νεοελληνική Λογοτεχνία (πεζογραφία και ποίηση), εκδόσεις ΒΟΛΟΝΑΚΗ.
Εγώ πήρα ήδη ένα των αρχαίων, και είναι πάρα πολύ καλό.
Να το πάρετε. Θα τα έχει όλα όσα ζητάτε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena22

Νεοφερμένος

Η elena22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Κι εγώ θέλω σημειώσεις αν είναι εύκολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top