Κρητικός (Λογοτεχνία Θεωρητικής Γ' Λυκείου)

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Άκουσα πρόσφατα πως θα είναι εκτός ύλης ο Κρητικός(Λογοτεχνία Γ' λυκείου-Θεωρητικής).....Ξέρετε τίποτα;;; Είναι αλήθεια;;; Όποιος ξέρει ας μου γράψει γιατί άρχισα και αγχώνομαι:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Κανεις δεν μπορει να ξερει με σιγουρια κατι για την υλη. Πολλα ακουω κι εγω απο καθηγητες και διαφορους, οτι θα αλλαξει η υλη, μπορει και τα βιβλια. Το Σεπτεμβρη θα ξερουμε σιγουρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Μη γίνει κάτι τέτοιο γιατί έχασα τζάμπα 1 μήνα με το Κρητικό και θα μείνω πίσω μετά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εσυ τουλαχιστον θα τα κανεις και στο σχολειο. Εγω που θα ξαναδωσω, αν αλλαξουν την υλη και τα βιβλια... την εκατσα! Το καλυτερο που εχεις να κανεις τωρα, ειναι να διαβασεις γραμματικη + συντακτικο σε Αρχαια και Λατινικα που ειναι στανταρ και δεν αλλαζουν. Τα πιο θεωρητικα μαθηματα (λογοτεχνια, ιστορια, βιολογια) βγαινουν ανετα μεσα στη χρονια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
το ελπίζω...αλλά ο κρητικός παίζει να πέσει αφού έχει καιρό να πέσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ναι, το ακουω κι εγω συνεχεια για τον Κρητικο. Φετος (αν και ειμαι της θετικης κατευθυνσης) πριν γραψουν τα παιδια λογοτεχνια στις πανελληνιες, μου ελεγαν τιτλους απο τα κειμενα για να τους πω ποιος μου κανει κλικ (ειχα "προβλεψει" οτι θα πεσει η παραδοση στην εκθεση). Μολις μου ειπαν το "Καισαριων" τους λεω οτι κατι μου κανει αυτος ο τιτλος, αυτο θα πεσει. Και ολοι μου λεγαν οτι αποκλειεται, ειναι αντισος και τετοια... Τελικα αυτο επεσε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Πω πω....Άντε να δω τί θα πέσει και σε μένα γιατί από τώρα θα πεθάνω από την αγωνία μου για το τί θα γράψω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yannis

Νεοφερμένος

Ο yannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Παιδιά ο Κρητικός δεν έχει πέσει ούτε μια φορά στις πανελλήνιες και κάθε χρόνο λένε ότι είναι sos και ότι θα πέσει σίγουρα. Για να δούμε φέτος :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Ουτε η Δημουλά εχει πέσει ποτέ...Ο Κρητικός είναι σχετικά ευκολος παντως!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Proudqueen

Δραστήριο μέλος

Η Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Παιδιά ο Κρητικός δεν έχει πέσει ούτε μια φορά στις πανελλήνιες και κάθε χρόνο λένε ότι είναι sos και ότι θα πέσει σίγουρα. Για να δούμε φέτος :hmm:
ελα ντε... urban legend εχει καταληξει..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jackass

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
εγω διαβασα τον κρητικο περισοτερο απο ολους τους αλλους αλλα ο καβαφης που επεσε ηταν πολυ ευκολος(18.1):jumpy:αν κ δεν περιμενα στα κειμενα παραπανω απο 15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anestia1234

Νεοφερμένος

Η ΑΝΕΣΤΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Και εμεις αρχισαμε κρητικο πιστευουμε ολοι οτι θα πεσει! Αν μαθετε αν θα ειναι εκτος υλης ενημερωστε... Θα κοψουμε φλεβα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
WOW, εισαι απο τους λίγους που βρίσκουν εύκολο τον Κρητικό..! Προσεχε τον γιατι οσο ευκολος φαινεται τοσο δεν είναι..! Μπορουν να μπούν 1000αδες ερωτήσεις πάνω στο ποιημα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Ο Κρητικός έπεσε το 2007 στις πανελλαδικές της Δ' Τάξης απογευματινού Λυκείου. Θα σας συμβούλευα να κοιταξετε και θεματα απο αυτη την τάξη εσπερινού λυκείου καθώς και απο τις επανελληπτικες του ημερησιου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rose_Red

Νεοφερμένος

Η Mika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω στο ότι κάθε χρόνο ο κρητικός θεωρείται σοσάρα και ξεσκιζονται να τον κάνουν στα φροντηστήρια και ποτε δεν πέφτει..:D Παιδιά ούτε και φέτος το κοβω να πέφτει...Η Δημουλά η Καρυωτάκης μου μυρίζεται...Άντε και κανένας Δούκας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isaak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ισαάκ Παπαδόπουλος - Isaak Papadopoulos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Δυτικής Μακεδονίας (Φλώρινα) και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Η Δημουλά μέχρι ΠΡΟ πέρυσι απαγόρευε να τίθενται τα κείμενα της στις πανελλαδικές σαν θέματα, επέτρεπε μόνο το να υπάρχουν σαν ύλη. Πέρυσι έδωσε την άδεια της να μπούν ελέυθερα τα ποιηματα της στις εξετασεις οπότε ΠΡΟΣΟΧΗ..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theLegion

Νεοφερμένος

Ο χριστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω στο ότι κάθε χρόνο ο κρητικός θεωρείται σοσάρα και ξεσκιζονται να τον κάνουν στα φροντηστήρια και ποτε δεν πέφτει..:D Παιδιά ούτε και φέτος το κοβω να πέφτει...Η Δημουλά η Καρυωτάκης μου μυρίζεται...Άντε και κανένας Δούκας...



μακαρι να μπει καρυωτακης φετος:)ειναι ο αγαπημενος μ απο ελληνες....μετα καζαντζακης (σιγα μην ειχαν καζαντζακη στην υλη):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AgreSor

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Αντε ρε παιδιά να πέσει...ωραίο είναι και στο φροντιστήριο το βγάλαμε άνετα...μια χαρά είναι...εντάξει έχει πολύ ανάλυση αλλά είναι βατό...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AgreSor

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
μακαρι να μπει καρυωτακης φετος:)ειναι ο αγαπημενος μ απο ελληνες....μετα καζαντζακης (σιγα μην ειχαν καζαντζακη στην υλη):P

Μας έπεσε Καρυωτάκης στις εξετάσεις πέρσι(Β'Λυκείου) και έγραψα 19!!! :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AgreSor

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ο Κρητικός έπεσε το 2007 στις πανελλαδικές της Δ' Τάξης απογευματινού Λυκείου. Θα σας συμβούλευα να κοιταξετε και θεματα απο αυτη την τάξη εσπερινού λυκείου καθώς και απο τις επανελληπτικες του ημερησιου

Ναι αλλά εκεί βάζουνε πανεύκολα θέματα σε σχέση με τα ημερήσια για ευνόητους λόγους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top