Κρατικό πιστοποιητικό γλωσσομάθειας

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
ρε παιδια θα μου εξηγησει κανεισ για αυτο που ρωτησα πριν εστειλα και λινκ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
ρε παιδια θα μου εξηγησει κανεισ για αυτο που ρωτησα πριν εστειλα και λινκ?

ναι σορρυ που δεν απάντησα ξεχάστηκα!!!

Λοιπόν όταν λέει αυτά τα νούμερα εννοεί πως για την απόκτηση του επιπέδου β2 η βάση της εννότητας 1 είναι 15/50 το ίδιο και για τα υπόλοιπα! εγω είχα σε όλες τις ενότητες πάνω από τη βάση αλλά δεν είναι μόνο αυτό! όταν θα κάνεις πρόσθεση τους αριθμούς κάθε ενότητας στο παράδειγμά μου: 29,4+24+26+34=114! Εγώ είχα σύνολο 114! αλλά η βάση για την απόκτηση του β2 είναι το 120!!! έτσι εγώ πήρε το β1 αντί για το β2! θες να εξηγησω ξανα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
αυτο που δεν καταλαβα ειναι οτι σε καθε ενοτητα πρεπει να πιανεις το 30% για να μην κοπεις η το 60%? γιατι αποτι εχω δει στο α1 πρεπει να πιασεις 60% με ελαχιστο σε κα8ε ενοτητα το 30%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irene_K

Νεοφερμένος

Η Irene_K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Είναι ακριβώς όπως τα λες! Οι βαθμοί που βλέπεις στη σελίδα που παρέθεσες αποτελούν το 30% της βαθμολογίας ανά ενότητα, το μίνιμουμ δηλαδή που πρέπει να έχεις σε κάθε ενότητα! Αν σε κάποια ενότητα (έστω σε μία) η βαθμολογία σου είναι χαμηλότερη από αυτές, κόβεσαι αυτομάτως ακόμα κι αν η βαθμολογία σου στις υπόλοιπες είναι άριστη...
Τώρα, για να επιτύχεις στις εξετάσεις πρέπει να συγκεντρώσεις το 60% της βαθμολογίας, δηλαδή πρακτικά το διπλάσιο ανά ενότητα απ'ό,τι βλέπεις στη σελίδα. Τάσο μου, λυπάμαι που θα σε στεναχωρήσω, αλλά γι'αυτό δεν πέρασες το Β2... Είχες συγκεντρώσει ναι μεν το μίνιμουμ ανά ενότητα (το 30%), αλλά οι βαθμολογίες σου ανα ενότητα δεν περνούν τη βάση (δηλαδή το 60%)... Ελπίζω να σας ξεμπέρδεψα λίγο... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Ξερετε τι γινεται? εγω εκανα το progetto italiano τωρα το καλοκαιρι και ρωτησα την καθηγητρια μου αν γινεται να δωσω το Α1 Α2 στο κπγ ιταλικα αλλα μου ειπε καλυτερα να δωσω το β1 β2 που μοριοδοτειται. Γιαυτο ρωταω
μηπως ειναι;
β1 30% 30% 30%
β2 60% 60% 60%
ειναι και κοινο το τεστ και εχω μπερδευτει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ξερετε τι γινεται? εγω εκανα το progetto italiano τωρα το καλοκαιρι και ρωτησα την καθηγητρια μου αν γινεται να δωσω το Α1 Α2 στο κπγ ιταλικα αλλα μου ειπε καλυτερα να δωσω το β1 β2 που μοριοδοτειται. Γιαυτο ρωταω
μηπως ειναι;
β1 30% 30% 30%
β2 60% 60% 60%
ειναι και κοινο το τεστ και εχω μπερδευτει

να σου 'να κι ο μόνος! να τους δω από του χρόνου που θα εξετάζεται και το γ1 γ2 με ενιαίο διαβαθμισμένο τεστ! εκεί να δεις μπάχαλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Διδακτορικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
αποφασισαν επιτελους να εξετασουν το γ2?????????????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
αποφασισαν επιτελους να εξετασουν το γ2?????????????????????
αφου πρωτα εννοειται καταργησουν την επαρκεια!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
να σου 'να κι ο μόνος! να τους δω από του χρόνου που θα εξετάζεται και το γ1 γ2 με ενιαίο διαβαθμισμένο τεστ! εκεί να δεις μπάχαλο!
γιατι το λες αυτο? μηπως ειναι ευκολοτερο να βγαλεις γ1 ετσι? η δεν μπορεις να βγαλεις με καμια δυναμη το γ2?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
γιατι το λες αυτο? μηπως ειναι ευκολοτερο να βγαλεις γ1 ετσι? η δεν μπορεις να βγαλεις με καμια δυναμη το γ2?

ναι αυτό δεν το είχα σκεφτει! και να φανταστεις εκανα προετοιμασια για γ1 κα επιανα ποσοστα 70% συνολο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
αφου επιασες τοσο δεν το περασες δηλ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
κοίτα εγώ έδωσα για το επίπεδο Β και συγκεκριμενα πηγαινα για το Β2. κοίτα ειδικά φέτος στο δικό μας εξεταστηκό κέντρο έγινε μ@λακία σχεδόν κανένας το ακουστικό δεν το άκουσα διότι δεν ανοίξαν τα μεγάλα ηχεία που είχαν αλλά φέραν κάτι μικρά ίσα με μία παλάμη! και εκτός αυτού βουήζαν κιόλας βασικα παίζαν πολύ μπάσα. αντε να ακούσεις διάλογο από ραδιόφωνο!!! μετά άλλο ήταν τα γραπτά.. ειλικρινά είμαι στη θεση να ζητησω αναβαθμολόγηση των εκθέσεών μου! αν είναι δυνατον ξέρω τι έγραψα και κατά πόσο αυτα που έγραψα ανταποκρίνονταν στις ανάγκες του θέματος.. ειδικά στο άρθρο που είχα γράψει με τους Παραολυμπιακούς αγώνες που θα γίνονταν το πολύ να είχα συνολικά και 5 λάθη! καλα τα κείμενα από την 1η στιγμη που τα είδα είπα ότι δε θα τα πάω καλα διότι ήταν αίσχος. αυτά! αα και να πω πως μας δώσαν να συμπληρώσουμε κάτι φυλλάδια αν θέλουμε ανώνυμα αν θέλουμε όχι και ήμουν ο μοναδικός από τα 20 άτομα εκεί μέσα που το συμπλήρωσα με το όνομά μου και σε ερωτήσεις του τύπου θα ξαναδίνατε ΚΠγ απαντούσα εντελώς αρνητικά. τι να πω! ελπίζω να μην το έχασα εξαιτίας αυτού, αλλα και πάλι στην Ελλάδα ζούμε.. Δεν ξέρω τι να πω.. Άντε να ξαναπάω πάλι το Νοέμβρη να τα δώσω όλα και να το πάρω με μεγάλο ποσοστό.. είναι όμως τα 80€ στη μέση που σκέφτομαι πολύ να τα δώσω :/

σχετικά με αυτό που είπες: στην προετοιμασία που έκανα με τεστς του ΚΠγ επιπεδου γ1 έπιανα 70% όχι όταν πήγα εκεί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
ποσο καιρο κανεις ιταλικα και εισαι σε ενα ικανοποπιητικο επιπεδο? επειδη κανω και εγω ιταλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Κάνω από την 4η Δημοτικού δηλαδή 4χρόνια φουλ.. τώρα θα ξεκινησει ό 5ος! αλλά μόλις πάρω το Β2 μάλλον θα σταματήσω... διότι το ΚΠγ δεν αναγνωρίζεται στην αυστραλία :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Κάνω από την 4η Δημοτικού δηλαδή 4χρόνια φουλ.. τώρα θα ξεκινησει ό 5ος! αλλά μόλις πάρω το Β2 μάλλον θα σταματήσω... διότι το ΚΠγ δεν αναγνωρίζεται στην αυστραλία :P
για ασχολησου και λιγο με celi δεν διαφερει και πολυ απο το κρατικο σε δυσκολια!.....ασε που αναγνωριζεται παντου!!!!!!!!!οποτε... να το συζητησεις αν θες με την καθηγητρια των ιταλικων σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
για ασχολησου και λιγο με celi δεν διαφερει και πολυ απο το κρατικο σε δυσκολια!.....ασε που αναγνωριζεται παντου!!!!!!!!!οποτε... να το συζητησεις αν θες με την καθηγητρια των ιταλικων σου!

ευχαριστώ! είχα ακούσει για αυτό αλλά είναι και λίγο ακριβό(γύρω στα 130€ είχε πάρει το αυί μου!) όπως και να έχει θα ρίξω μια ματια και ποιος ξερει ισως μου ταιριάζει περισσότερο ο τρόπος εξετασης του celi διότι του κρατικού δε με αρέσει Κ Α Θ Ο Λ Ο Υ !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
ευχαριστώ! είχα ακούσει για αυτό αλλά είναι και λίγο ακριβό(γύρω στα 130€ είχε πάρει το αυί μου!) όπως και να έχει θα ρίξω μια ματια και ποιος ξερει ισως μου ταιριάζει περισσότερο ο τρόπος εξετασης του celi διότι του κρατικού δε με αρέσει Κ Α Θ Ο Λ Ο Υ !
ρε συ ασε τα λεφτα στην ακρη!δεν ειναι και ταιραστια η διαφορα μπροστα στην αιγλη του celi και απο τροπο εξετασης ειναι πολυ καλο!ουτε διαβαθμισεις,ουτε τιποτα!!!και σε περιπτωση που αργοτερα θες να πας ιταλια να σπουδασεις,αναγνωριζεται!εγω σ ου λεω απλως τι εχω ακουσει(απο την καθηγητρια των ιταλικων μου( εκανα μια χρονια αλλα εχω μικρο επιπεδο ομως αλλα θα σταματησω για του χρονου λογω πανελληνιων))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
αχα! σε ευχαριστω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Αφού κοίταξα το Celi 3 (Σα δομή είναι ΥΠΕΡΟΧΟ!) κοίταξα και το Plida (Επίσης υπέροχη δομή) κατέληξα να δώσω το Β2 ξανά τώρα το Νοέμβρη και μετά να δώσω κατά 60% το Plida. Το Celi 3 δεν μπορούμε με την καθηγήτριά μου να βγάλουμε βαθμολογία that's why
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Αφού κοίταξα το Celi 3 (Σα δομή είναι ΥΠΕΡΟΧΟ!) κοίταξα και το Plida (Επίσης υπέροχη δομή) κατέληξα να δώσω το Β2 ξανά τώρα το Νοέμβρη και μετά να δώσω κατά 60% το Plida. Το Celi 3 δεν μπορούμε με την καθηγήτριά μου να βγάλουμε βαθμολογία that's why
οκ αλλα στο ξαναλεω,το celi ειναι το καλυτερο!!!!εσυ βεβαα ξερεις,παντως να ξερεις οτι το celi σε περιπτωση που θες να ασχοληθεις πιο σοβαρα με την ιταλια,ειναι πιο χρησιμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top