Κρατικό πιστοποιητικό γλωσσομάθειας

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
παιδιά κι εγώ πέρασα το Β2 στα γαλλικά με 83%!!!η αλήθεια είναι πως δν περίμενα τέτοιον βαθμό αλλά...δε με χαλάει κιόλας....και μάλιστα είχα 25/25 ενότητα 3η και 20/20 ενότητα 4η...χάρηκα πάρα πολύ...:up::jumpy::wow::xalara::yeah::cool::dance::present::euro:
συγχαρητήρια σε όλους!!!!και εις ανώτερα σας εύχομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Μπραβο σου 1994kc!
Και εις ανωτερα!!!:no1::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotisk

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Και εις ανωτερα!!!:no1::D

ποσο πιο πάνω να παει?χιχιχιχ:D:D:D
συγχαρητηρια 1994kc!:no1::no1




Υ.Γ. 1994kc ξερεις μηπως αν εχουν βγει τα αποτελεσματα για Sorbonne B2?αν ναι που μπορω να τα βρω?μπαινω στο www.ifa.gr αλλα δεν μπορω να βρω κατι.
-----------------------------------------
ακυρο.μολις βγηκαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
ποσο πιο πάνω να παει?χιχιχιχ:D:D:D
συγχαρητηρια 1994kc!:no1::no1


Εννοω βρε να παρει το Γ1 στα Γαλλικα...:xixi::D:D:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!!!..evaki..!!!

Νεοφερμένος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Πέρασα!!! :jumpy::jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
pote vgainoun ta germanika kratiko?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Eχουν βγει Guess μου στο https://www.ypepth.gr/efarmoges/epityxontes_kpg.php

Καλα αποτελεσματα!!!:no1::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
ΠΈΡΑΣΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Congratulations!!!!
Και εις ανωτερα!!!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guess

Δραστήριο μέλος

Η guess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 478 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Παρακαλώ...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkaterinaki

Νεοφερμένος

Η alkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
καλησπερα σε όλους και καλώς σας βρισκω,ως νέο μελος που είμαι...
ειχα δωσει πιο παλια το lower και το εχασα για 2 μορια και απογοητευτηκα και δεν ξαναεδωσα..μετα μια με τις πανελληνιες,μια με το πανεπιστημιο,το αμελησα..ελεγα φιλολογος θα είμαι που θα μου χρησιμεψει το πιστοποιητικο??ελατε ομως που ολα απαραιτητα ειναι...και σκεφτομαι τωρα να δωσω το β2 στα αγγλικα..είναι ευκολο βρε παιδια??πιο πολυ αγχος με τα προφορικα εχω εγω..αν κανεις μπορει να μου πει εντυπωσεις απο την εμπειρια του,θα το εκτιμουσα...ευχαριστωωωω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
καλησπερα σε όλους και καλώς σας βρισκω,ως νέο μελος που είμαι...
ειχα δωσει πιο παλια το lower και το εχασα για 2 μορια και απογοητευτηκα και δεν ξαναεδωσα..μετα μια με τις πανελληνιες,μια με το πανεπιστημιο,το αμελησα..ελεγα φιλολογος θα είμαι που θα μου χρησιμεψει το πιστοποιητικο??ελατε ομως που ολα απαραιτητα ειναι...και σκεφτομαι τωρα να δωσω το β2 στα αγγλικα..είναι ευκολο βρε παιδια??πιο πολυ αγχος με τα προφορικα εχω εγω..αν κανεις μπορει να μου πει εντυπωσεις απο την εμπειρια του,θα το εκτιμουσα...ευχαριστωωωω:D
αγαπητη κατερινα...
υπαρχουν πολλα πιστοποιητικα επιπεδου Β2, με διαφορετικο μαλιστα φορματ. Διαλεξε ποιο θελεις και θα σου πουμε εμπειριες. Προσωπικα σε επιπεδο Β2 εχω τα ECCE, FCE, ISE II, & TIE B2+...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Να σου πω εγω που το εδωσα στο Γ1 Αγγλικα.
Ηταν παρα πολυ ευκολο σε σχεση με την προετοιμασια που εκανα.Καμια σχεση με αυτα που καναμε στα βιβλια των τεστ.Το Reading ο χρονος με εφτασε και με παραεφτασε να τα δω και 2η φορα.Τα κειμενα ειναι πολυ ωραια και με πολυ ενδιαφερον τα διαβαζεις.Οι ασκησεις τους ειναι πιο πολυ πολλαπλης επιλογης αναμεσα σε 3 επιλογες.Μπορω να πω πως εκει ειναι μετρια τα πραγματα.Στην εκθεση εχεις αρκετο χρονο να γραψεις μια πολυ καλη εκθεση και τα prompts δινονται για να σε βοηθησουν πιο πολυ.Το Listening θελει μονο λιγο προσοχη τους ηχους που βαζουν και καποιες φορες πρεπει να συγκεντρωθεις απολυτα για να βγαλεις νοημα και επίσης εκει πολλαπλης επιλογης και 5 συμπληρωσης και τα προφορικα ειναι γελοια.Δηλαδη αν το εχεις το να μιλας δεν εχεις να φοβηθεις τίποτα.Δεν θα καταλαβεις ποτε περασαν 20 λεπτα.
Τι αλλο θες να ρωτησεις εδώ ειμαστε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkaterinaki

Νεοφερμένος

Η alkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
αγαπητη κατερινα...
υπαρχουν πολλα πιστοποιητικα επιπεδου Β2, με διαφορετικο μαλιστα φορματ. Διαλεξε ποιο θελεις και θα σου πουμε εμπειριες. Προσωπικα σε επιπεδο Β2 εχω τα ECCE, FCE, ISE II, & TIE B2+...

μια στιγμη γιατι μπερδευτηκα,ειμαι και ασχετη επι του θεματος..εγω μπηκα στο σαιτ του υπουργειου και ειδα για τα αγγλικα(κρατικο πιστοποιητικο) ενα φορματ..τι ειναι ολα αυτα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Oλα αυτα ειναι πιστοποιητικα αγγλικης γλωσσας.
Χρηστο ειμαστε στο ΚΠγ.
Προμοσιον αλλων πιστοποιητικων στα αναλογα τοπικς παρακαλω.
Και τωρα.Πιστευω αγαπητη μου πως το ΚΠγ σου παει σαν φορματ επειδη εισαι ενηλικη.Πολλοι ενηλικες δινουν ΚΠγ.
Για πες μου τωρα.Σου φαινονται δυσκολα τα past papers?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkaterinaki

Νεοφερμένος

Η alkaterinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Oλα αυτα ειναι πιστοποιητικα αγγλικης γλωσσας.
Χρηστο ειμαστε στο ΚΠγ.
Προμοσιον αλλων πιστοποιητικων στα αναλογα τοπικς παρακαλω.
Και τωρα.Πιστευω αγαπητη μου πως το ΚΠγ σου παει σαν φορματ επειδη εισαι ενηλικη.Πολλοι ενηλικες δινουν ΚΠγ.
Για πες μου τωρα.Σου φαινονται δυσκολα τα past papers?

μπα,οχι καθολου δυσκολα και μου εκανε φοβερη εντυπωση..κοιταξε,δεν τα εχω ξεχασει τα αγγλικα,στο πανεπιστημιο χρησιμοποιουσαμε πολυ αγγλικη βιβλιογραφια γι αυτο και τα γραπτα δεν τα φοβαμαι..αλλα δεν τα μιλαω και καθε μερα..αλλα να μου πεις μεχρι τον νοεμβριο θα εξοικειωθω..πιστευεις αυτο το διαστημα που μεσολαβει μεχρι τις εξετασεις του νοεμβριου ειναι αρκετο για την προετοιμασια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Πιστευω πως αυτους τους 2 μηνες αν στρωθεις λιγο εντατικα και το δεις θερμα το θεμα θα τα πας πολυ καλα.Στα past paper βλέπεις οτι τα πας καλα;
Απο λεξιλόγιο θυμασαι αρκετα πραγματα;Δηλαδη εχεις βασεις;
Αν τα πας καλα στα γραπτα το τελευταιο που πρεπει να φοβασαι ειναι τα προφορικα.
Πιστεψε με!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GetOuttaMyWay

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Johnson αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,772 μηνύματα.
Oλα αυτα ειναι πιστοποιητικα αγγλικης γλωσσας.
Χρηστο ειμαστε στο ΚΠγ.
Προμοσιον αλλων πιστοποιητικων στα αναλογα τοπικς παρακαλω.
Και τωρα.Πιστευω αγαπητη μου πως το ΚΠγ σου παει σαν φορματ επειδη εισαι ενηλικη.Πολλοι ενηλικες δινουν ΚΠγ.
Για πες μου τωρα.Σου φαινονται δυσκολα τα past papers?
μπορει η κατερινα να μην ξερει τα αλλα πιστοποιητικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top