Κουκουλοφόροι

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
κοιτα να δεις, δεν νομιζω οτι μπορεις να με πεις καν offtopic, οταν εσυ προσβαλεις την κοπελια. νομιζω οτι η ιδια εχει καταλαβει το νοημα του κειμενου, και, ας δεχτω οτι δεν αναφερεσαι με το "καναμε ραναμε" και τις λοιπες φλυαρίες, εχει καποια σημεια το οποιο πρεπει να σε προβληματισει. ετσι και αλλιως, δεν ειναι οι "τρομοκρατικες οργανωσεις" αυτες που βλαπτουν την αγορα και την κοινωνια.


Φιλαρακι, εχω κανει edit και ειπα και my bad. ΞΥΠΝΑ.

Αν μπω στο θεμα και σχολιασω τις ημιμάθειες σου, θα φαω πολυ χρονο, θα το κανω αλλη στιγμη.
Κατα τ'αλλα δεν προσβαλλω καμια κοπελια και μη διοριζεις τον εαυτο σου συνηγορο, σε απορριπτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Εχεις συνδρομα καταδιωξης κοπελιτσα μου; Ελεος πια..δεν την παλευεις...Επειδη τα αριστερίστικα συνθηματα σου ειναι εντελως μετεωρα απεναντι στη σοβαροτατη επιχειρηματολογια που παντα φροντιζει να κανει ο beautiful loser κανεις σαν παιδακι που καταλαβαινει οτι ο μεγαλος εχει δικιο λογω εμπειριας αλλα ειναι too stuborn κι αρχιζει να τσιριζει...Δεν ειναι αξιο αναφορας οτι με καλυπτει απολυτα αυτη η επιχειρηματολογια.

μπαα ,

η κατηγορία για "σύνδρομα καταδίωξης" είναι μία προσπάθεια για κάλυψη των πολιτικών κενών τριών-τεσσάρων ατόμων εδώ μέσα.

Και δεν είναι συνθήματα. Συνθήματα είναι η απαθής ισοπεδωτική στάση στα πλαίσια παιξίματος μιας αυθεντίας εκ μέρους σας , πάλι για να καλύψετε τα πολιτικά σας κενά.

Δυστυχώς ή ευτυχώς επιχειρήματα βλέπω μόνο απο την πλευρά της razorbladeDream στην εν λόγω περίσταση.

και μάλιστα όχι λίγα επιχειρήματα στο κείμενό της.


razor.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Φιλαρακι, εχω κανει edit και ειπα και my bad. ΞΥΠΝΑ.

Αν μπω στο θεμα και σχολιασω τις ημιμάθειες σου, θα φαω πολυ χρονο, θα το κανω αλλη στιγμη.
Κατα τ'αλλα δεν προσβαλλω καμια κοπελια και μη διοριζεις τον εαυτο σου συνηγορο, σε απορριπτω.

φιλαρακι νοτ, νομιζω οτι απλα κανεις τρολ. δεν προσβαλλεις ετσι; οκ αλλωστε εμεις ειμαστε τα ζωα, απλα εσυ εισαι το οργισμενο νιατο. συνηγορος ποιανου; αποψη εκφραζω;)

ημιμαθης ετσι; μπρ
ολοι μας ειμαστε;)
το edit δεν το ειχα δει. αλλα ειχε σημασια, ακομα και αν δεν το θελεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
ειδικα εσυ npb και το κανεις τωρα τελευταια σε καθε ποστ μου,αν εχεις προβληματα να εκτονωνεσαι αλλου..

...δεν σου το επιτρέπω razor, ως εδώ κοπελιά ;) και επειδή με έχεις προσβάλλει αλλού, τέρμα! Δεν υπάρχουν πλέον ανεχτικοί μ@@@κες που να δέχονται ύβρεις...ίσως κάποιοι να νομίζουν ότι ζούμε σε κοινωνία ζούγκλας ή να ηδονίζονται να ισχύουν οι νόμοι της ζούγκλας (άκρα αναρχία, απώλεια σεβασμού και αξιοπρέπειας). Δεν σε ξέρω, δεν με ξέρεις :mad:...οπότε δεν έχεις κανένα δικαίωμα να μου λες που να εκτονωθώ,...κτλ. Δεν περίμενα εσένα να μου κάνεις υποδείξεις.

Το θέμα με τις ευθιξίες το έχουμε χέσει τελείως. Πάρτε ένα παναντόλ για να συνέλθετε. Ο διάλογος είναι ελεύθερος. Αν δεν έχετε μάθει να τηρείτε δημοκρατική διαλογική δεοντολογία, πάω πάσο. Μάλλον βιώνουμε τις συνέπειες οξείας κομματικής τηλεαποχαύνωσης με απώλεια δυνατότητας διαλόγου. Μάλλον, απαγορεύεται η έκφραση αντίθετων αλλά τεκμηριωμένων απόψεων. Είναι στα πλαίσια, της κληρονομικής λαϊκίστικης δημοκρατίας να υπάρχει μια ομοιογένεια στις απόψεις...και ο διαφορετικός να θεωρείται φασίστας ή τρελός! Επικίνδυνη είναι η κοινωνία εκείνη, στην οποία όλοι οι πολίτες έχουν την ίδια άποψη (π.χ. Ναζιστική Γερμανία στο παρελθόν). Αλλά δυστυχώς, είναι ψιλά γράμματα για ορισμένους και ορισμένες του βολεμένου σήμερα....Είναι ηθική, προσωπική και κοινωνική κατάντια, να ζητάμε τα ρέστα για μια δημοκρατία (του απόπατου), όταν εμείς με γύφτικο καμάρι κορδωνόμασταν κάποτε (πριν 30 χρονάκια) γι' αυτήν την δημοκρατία, για τους αγώνες που κάναμε για να εδραιωθεί και τώρα να την αμφισβητούμε βλέποντας εφιάλτες κομματικώς τηλεϋποκινούμενους...έλεος :sick:

Το σχόλιό μου στο προηγούμενο post μου, δεν απευθυνόταν σε σένα...;)

κοπελιά αν δεν έχεις σαφή επιχειρήματα, μην εκφράζεις παράπονα ότι σου την μπαίνω στον διάλογο...

ή συνδιαλεγόμαστε ή πλέκουμε εργόχειρα...:p :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
...δεν σου το επιτρέπω razor, ως εδώ κοπελιά ;) και επειδή με έχεις προσβάλλει αλλού, τέρμα! Δεν υπάρχουν πλέον ανεχτικοί μ@@@κες που να δέχονται ύβρεις...ίσως κάποιοι να νομίζουν ότι ζούμε σε κοινωνία ζούγκλας ή να ηδονίζονται να ισχύουν οι νόμοι της ζούγκλας (άκρα αναρχία, απώλεια σεβασμού και αξιοπρέπειας). Δεν σε ξέρω, δεν με ξέρεις :mad:...οπότε δεν έχεις κανένα δικαίωμα να μου λες που να εκτονωθώ,...κτλ. Δεν περίμενα εσένα να μου κάνεις υποδείξεις.

Το θέμα με τις ευθιξίες το έχουμε χέσει τελείως. Πάρτε ένα παναντόλ για να συνέλθετε. Ο διάλογος είναι ελεύθερος. Αν δεν έχετε μάθει να τηρείτε δημοκρατική διαλογική δεοντολογία, πάω πάσο. Μάλλον βιώνουμε τις συνέπειες οξείας κομματικής τηλεαποχαύνωσης με απώλεια δυνατότητας διαλόγου. Μάλλον, απαγορεύεται η έκφραση αντίθετων αλλά τεκμηριωμένων απόψεων. Είναι στα πλαίσια, της κληρονομικής λαϊκίστικης δημοκρατίας να υπάρχει μια ομοιογένεια στις απόψεις...και ο διαφορετικός να θεωρείται φασίστας ή τρελός! Επικίνδυνη είναι η κοινωνία εκείνη, στην οποία όλοι οι πολίτες έχουν την ίδια άποψη (π.χ. Ναζιστική Γερμανία στο παρελθόν). Αλλά δυστυχώς, είναι ψιλά γράμματα για ορισμένους και ορισμένες του βολεμένου σήμερα....Είναι ηθική, προσωπική και κοινωνική κατάντια, να ζητάμε τα ρέστα για μια δημοκρατία (του απόπατου), όταν εμείς με γύφτικο καμάρι κορδωνόμασταν κάποτε (πριν 30 χρονάκια) γι' αυτήν την δημοκρατία, για τους αγώνες που κάναμε για να εδραιωθεί και τώρα να την αμφισβητούμε βλέποντας εφιάλτες κομματικώς τηλεϋποκινούμενους...έλεος :sick:

Το σχόλιό μου στο προηγούμενο post μου, δεν απευθυνόταν σε σένα...;)

κοπελιά αν δεν έχεις σαφή επιχειρήματα, μην εκφράζεις παράπονα ότι σου την μπαίνω στον διάλογο...

ή συνδιαλεγόμαστε ή πλέκουμε εργόχειρα...:p :lol:


αόριστες γενικολογίες που δεν συνεισφέρουν σε κάτι στην συζήτηση , ούτε σχετίζονται με όσα είπε η razor.


->είμαστε χειρότεροι απο ζούγκλα.
->η razor , τουλάχιστον , δεν πάσχει απο κομματική αποχαύνωση όπως άλλοι εδω μέσα.
->Η μεγαλύτερη ύβρις που δέχεσαι είναι να κάνεις τέτοιο πόλεμο σε λάθος άτομα.
Άρα είσαι αυτό που λες. Ανεκτικός κιόλας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
αόριστες γενικολογίες που δεν συνεισφέρουν σε κάτι στην συζήτηση , ούτε σχετίζονται με όσα είπε η razor.


->είμαστε χειρότεροι απο ζούγκλα.
->η razor , τουλάχιστον , δεν πάσχει απο κομματική αποχαύνωση όπως άλλοι εδω μέσα.
->Η μεγαλύτερη ύβρις που δέχεσαι είναι να κάνεις τέτοιο πόλεμο σε λάθος άτομα.
Άρα είσαι αυτό που λες. Ανεκτικός κιόλας.

μάλιστα...:fss: :cool:
όταν δεν ξέρουμε, δεν μιλάμε...;)

δεν είμαι αυτό που νομίζεις...υπάρχει προηγούμενο αλλού! ;)
(αν και αδιαφορώ για το τι νομίζεις ή νομίζετε για μένα :fss:)


ποια είναι τα σωστά άτομα; ποιος μπορεί να κρίνει αντικειμενικά έναν άνθρωπο;
:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
ποια είναι τα σωστά άτομα; ποιος μπορεί να κρίνει αντικειμενικά έναν άνθρωπο; :cool:


Προφανώς εννοώ:
Δεν υπάρχει σωστό και λάθος αντικειμενικό ούτε είναι ενιαίο.

Στο συγκεκριμένο , και κατα την υποκειμενική μου άποψη . Κρίνεις αδίκως..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellastar

Νεοφερμένος

Η stellastar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καταρχας ο Συριζα που αναφερεις ειναι σοσιαλιστικη υποκατηγορια , εγω ειμαι ατομικιστης , κοντολογις διαμετρικα αντιθετος με τον σοσιαλισμο.
[FONT=verdana,geneva,lucida,'lucida grande',arial,helvetica,sans-serif][...][/FONT]
Και εισαι περηφανος που το γραφεις αυτο; Αλιμονο αν γινεται ετσι να προοδευσουν οι ανθρωπινες κοινωνιες. Οπου ο καθενας θα κοιταει την παρτη του και δε θα δινει δεκαρα για το αν ο διπλανος του υποφερει.
Αν δε βλεπεις τα προφανη αδιεξοδα αυτης της λογικης τοτε λυπαμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δε θα δώσουμε και λόγο...Το μεγαλύτερο πρόβλημα της αριστεράς είναι ότι νομίζει πως κατέχει τη μόνη αλήθεια. Α, κι αν ο διπλανός μου υποφέρει επειδή ήταν ανίκανος, προσωπικά δε μ'ενδιαφέρει καθόλου, στο λέω και χαίρομαι. ;)
Κατα τ'αλλα αν ο ΣΥΡΙΖΑ είχε άλλο πρόεδρο θα μπορούσα να δεχτώ ότι ειναι σοσιαλιστική υποκατηγορία, όταν έχει για πρόεδρο τον ορισμό του φλώρου με τα λεφτά του μπαμπά, δέχομαι απλά ότι ανηκει στην κατηγορία "δεν τα έχω βρει με τον εαυτό μου αλλά ψάχνομαι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δε θα δώσουμε και λόγο...Το μεγαλύτερο πρόβλημα της αριστεράς είναι ότι νομίζει πως κατέχει τη μόνη αλήθεια. Α, κι αν ο διπλανός μου υποφέρει επειδή ήταν ανίκανος, προσωπικά δε μ'ενδιαφέρει καθόλου, στο λέω και χαίρομαι. ;)
Κατα τ'αλλα αν ο ΣΥΡΙΖΑ είχε άλλο πρόεδρο θα μπορούσα να δεχτώ ότι ειναι σοσιαλιστική υποκατηγορία, όταν έχει για πρόεδρο τον ορισμό του φλώρου με τα λεφτά του μπαμπά, δέχομαι απλά ότι ανηκει στην κατηγορία "δεν τα έχω βρει με τον εαυτό μου αλλά ψάχνομαι".

μπορω να πω οτι ο προεδρος του συριζα αυτη τη στιγμη βγαζει απο μονος του το κομματι του. μπορω να πω παντως, οτι κρινεις τους πολιτικους με λαθος κριτήρια, αν τους κρινεις με βαση την "τσεπη του πατερα τους".
με γεια τους και με χαρα τους αν εχουν χρηματα οι πατεραδες τους, ε και;
-----------------------------------------
Και εισαι περηφανος που το γραφεις αυτο; Αλιμονο αν γινεται ετσι να προοδευσουν οι ανθρωπινες κοινωνιες. Οπου ο καθενας θα κοιταει την παρτη του και δε θα δινει δεκαρα για το αν ο διπλανος του υποφερει.
Αν δε βλεπεις τα προφανη αδιεξοδα αυτης της λογικης τοτε λυπαμαι...

δεν εχουν ολοι την ιδια νοοτροπια με σενα, με μενα, με τον μιχαλη ή τον Sean. υπαρχουν και φασιστες (που δεν ειναι κατα βαση κατι "κακο"), ατομικιστες, σοσιαλιστές κ.ο.κ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,840 μηνύματα.
με γεια τους και με χαρα τους αν εχουν χρηματα οι πατεραδες τους, ε και;

δεν μπορούν να καταλάβουν εκείνον που δεν έχει μπαμπά-χρηματομηχανή...άρα δεν μπορούμε να μιλάμε για χάραξη ανάλογης πολιτικής λόγω απουσίας ανάλογων προσωπικών βιωμάτων...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Μάλλον, απαγορεύεται η έκφραση αντίθετων αλλά τεκμηριωμένων απόψεων
Μάλλον, απαγορεύεται η έκφραση αντίθετων αλλά τεκμηριωμένων απόψεων. Είναι στα πλαίσια, της κληρονομικής λαϊκίστικης δημοκρατίας να υπάρχει μια ομοιογένεια στις απόψεις...και ο διαφορετικός να θεωρείται φασίστας ή τρελός! Επικίνδυνη είναι η κοινωνία εκείνη, στην οποία όλοι οι πολίτες έχουν την ίδια άποψη (π.χ. Ναζιστική Γερμανία στο παρελθόν)

ειναι πολυ αξιοθαυμαστο πως αναιρεις την αποψη στην πρωτη παραθεση με οσα ειπες παρακατω. και το παραδειγμα σου με την Ναζιστικη Γερμανια, ηταν αστοχο, καθως οι πολιτες δεν ειχαν ουτε κατα διανοια μια κοινη αποψη
-----------------------------------------
δεν μπορούν να καταλάβουν εκείνον που δεν έχει μπαμπά-χρηματομηχανή...άρα δεν μπορούμε να μιλάμε για χάραξη ανάλογης πολιτικής λόγω απουσίας ανάλογων προσωπικών βιωμάτων...
τοτε γιατι εχουμε παπανδρεου στην εξουσια;

σε αυτο, παντως, διαφωνω. δεν λαμβανει ενας πολιτικος απο μονος του μια αποφαση, οταν μιλαμε για μια υποτιθεμενη δημοκρατια. ξεπεραστε το, δε ζουμε σε μοναρχια, ενα κομμα δεν ειναι ενας ανθρωπος, αλλα πολλοι. δεν γνωριζει ο τσιπρας το εργασιακο περιβαλλον; δεν ειναι μονος του στη διαδικασια ληψης αποφασεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
μπορω να πω οτι ο προεδρος του συριζα αυτη τη στιγμη βγαζει απο μονος του το κομματι του. μπορω να πω παντως, οτι κρινεις τους πολιτικους με λαθος κριτήρια, αν τους κρινεις με βαση την "τσεπη του πατερα τους".
με γεια τους και με χαρα τους αν εχουν χρηματα οι πατεραδες τους, ε και;
-----------------------------------------


δεν εχουν ολοι την ιδια νοοτροπια με σενα, με μενα, με τον μιχαλη ή τον Sean. υπαρχουν και φασιστες (που δεν ειναι κατα βαση κατι "κακο"), ατομικιστες, σοσιαλιστές κ.ο.κ.


Απ'την πολιτική του στάση γενικότερα...Το να λέει ότι τελείωσε το πολυτεχνείο με αντιγραφή κι ειναι περηφανος γι'αυτό, το να έχει καταντήσει από κνίτης socialite των μεσημεριανών με τα στυλάτα πουκάμισα και τις γκόμενες, το να μη μας λέει πόσο πληρωνει τους εργάτες στην εργολαβική του και κυρίως το να ειναι πολιτικά ασόβαρος κι αμέτοχος (που ειναι κι αυτό που με καίει, ως πολίτη, περισσότερο) ειναι κριτήρια με βαση τα οποία τον κρίνω. Το να συνεργάζεται με την κυβέρνηση σε κάποιον τομέα και μετα να βγαινει να λέει άλλα το θεωρώ αν μη τι άλλο κοροιδία των αφελών που πήγαν και τον ψήφισαν και φυσικά εμένα που μπορεί να μην τον ψήφισα αλλά τον πληρώνω για να είναι βο(υ)λευτής. Περισσότερο μιλάει ο Σαμαράς που ανέλαβε πριν 20 μέρες παρά ο Τσίπρας που έχει αναλάβει 2 χρόνια και προσωπικά δεν τον έχω δει ποτέ να προτείνει ή να συμμετέχει σε διάλογο. Δεν θα πληρώνω το ΣΥΡΙΖΑ για να βρει τον εαυτό του, τα κόμματα ειναι για να προσφέρουν έργο στην πολιτική. Βέβαια κανεις θ'αναρωτηθει τι κάνει το ΚΚΕ στη Βουλή αλλά αυτο ειναι ένα άλλο μεγάλο θέμα. :D
-----------------------------------------
δεν μπορούν να καταλάβουν εκείνον που δεν έχει μπαμπά-χρηματομηχανή...άρα δεν μπορούμε να μιλάμε για χάραξη ανάλογης πολιτικής λόγω απουσίας ανάλογων προσωπικών βιωμάτων...:)


Δεν θα το έλεγα αυτό, απλως χρειάζεται ωριμότητα για να καταλάβεις τον άλλον που ο Τσίπρας δε μου έχει αποδείξει ότι έχει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Βέβαια κανεις θ'αναρωτηθει τι κάνει το ΚΚΕ στη Βουλή αλλά αυτο ειναι ένα άλλο μεγάλο θέμα.

ενω το λαος ε;:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τουλάχιστον μέσα στους δεκα λαικισμούς του ΛΑΟΣ κάποτε έτυχε ν'ακουσω και κάποιες προτάσεις, απ΄το ΚΚΕ 20 χρόνια ακούω τις ίδιες μαλακίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellastar

Νεοφερμένος

Η stellastar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Δε θα δώσουμε και λόγο...Το μεγαλύτερο πρόβλημα της αριστεράς είναι ότι νομίζει πως κατέχει τη μόνη αλήθεια. Α, κι αν ο διπλανός μου υποφέρει επειδή ήταν ανίκανος, προσωπικά δε μ'ενδιαφέρει καθόλου, στο λέω και χαίρομαι. ;)
Κατα τ'αλλα αν ο ΣΥΡΙΖΑ είχε άλλο πρόεδρο θα μπορούσα να δεχτώ ότι ειναι σοσιαλιστική υποκατηγορία, όταν έχει για πρόεδρο τον ορισμό του φλώρου με τα λεφτά του μπαμπά, δέχομαι απλά ότι ανηκει στην κατηγορία "δεν τα έχω βρει με τον εαυτό μου αλλά ψάχνομαι".
Αντιθετως.Στην αριστερα υπαρχουν πολλες διαφορετικες αληθειες,εξου και οι διασπασεις. Και ο Συριζα χτιστηκε πανω στην απλη προταση:Αυτα που μας ενωνουν ειναι περισσοτερα απο αυτα που μας χωριζουν,ενωμενοι μπορουμε να αντιμετωπισουμε καλυτερα την επιθεση στην κοινωνια.
Αλλο δε με ενδιαφερει,αλλα χαιρομαι (ειναι σαδιστικο).
Το προβλημα ειναι οτι και πολλα ατομα που δεν ειναι ανικανα υποφερουν ή δεν απολαμβανουν αυτα που θα αξιζαν. Αλλα και παλι τι λογικη ειναι αυτη; ΜΕ τη λογικη σου τα ατομα με ειδικες αναγκες θα επρεπε να υποφερουν και εμεις να χαιρομαστε. ΤΟ ιδιο για τους μεταναστες.Εχουν τις ιδιες ευκαιριες;
Μετα γινομαστε ζουγκλα. Υπερισχυει το δικαιο του δυνατου.
Αυτη ομως ειναι η διαφορα των ανθρωπων απο τα ζωα. Γιαυο υπαρχει η εννοια ανθρωπια. Οι ανθρωπινες κοινωνιες οφειλουν να εξασφαλιζουν μια αξιοπρεπη ζωη ακομα και για τα αδυναμα μελη τους,τους "τελευταιους",κατι που προφανως δεν αποκλειει την αξιοκρατια.
Τωρα για το Τσιπρα σε κριτικη μεσηριαναδικου τυπου τι να απαντησω;
Τουλαχιστον αυτος εχει λεφτα απο το μπαμπακα του. Δεν τα απεκτησε κλεβοντας το ελληνικο δημοσιο οπως πολλοι αλλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
6 μηνες μετα βλεπω τα ιδια ανιστορητα ατομα, τον fasdag, την καταδιωξιoμανη razorκατι και το πιτσαλο τον in flames ολος τυχαιως να τσακωνονται. Μιλαμε για μεγαλο παραληρημα. μπλα μπλα μπλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
:lol: τραγική ειρωνεία... ο πιο ανιστόρητος εδώ μέσα εσύ είσαι :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lazaros13

Νεοφερμένος

Ο lazaros13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
παιδια και κουκουλοφοροι και αστυνομικοι ειναι τα ιδια σκατα!!!!οι αναρχικοι ειναι ρεμαλια του κερατα επειδη αυτοι τα εχουν κανει σκατα στην ζωη τους,τους φταιει το κρατος και η εξουσια δεν εχουν ιδανικα στην ζωη τους!!! περυσι καψανε το περιπτερο ενος γνωστου του πατερα και ο ανθρωπος ειναι 38 χρονων και εχει τρια μικρα παιδακια και εχει βρεθει σε αδιεξοδο γιατι πηρε δανειο και ξεχρεωνει την τραπεζα για το περιπτερο και δεν του μενει τιποτα και περνανε πολυ δυσκολα!!!!!!!!οσο για την αστυνομια γιατι δεν ποιανει τους εμπορους ναρκωτικων που βρισκονται στην ομονοια? ε?δυσκολο ειναι η βγαζουν χρηματα απο αυτους μηπως?κρυβονται παρα πολλα απο πισω μην νομιζετε οτι ειναι καλα παιδια και αυτοι!!!!!!!!!!
-----------------------------------------
και μην νομιζετε,παρα πολλες οικογενειες περνανε δυσκολα αλλα δεν τα βαζουν με την αστυνομια και τους πετανε μολοτοφ ουτε με την εξουσια!!!!!!εγω κοιταω να μην ασχολουμε με κανεναν απο αυτους και ουτε να μπλεκομαι σε τετοιες καταστασεις μακρια και ησυχα απο αυτα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
παιδια και κουκουλοφοροι και αστυνομικοι ειναι τα ιδια σκατα!!!!οι αναρχικοι ειναι ρεμαλια του κερατα επειδη αυτοι τα εχουν κανει σκατα στην ζωη τους,τους φταιει το κρατος και η εξουσια δεν εχουν ιδανικα στην ζωη τους!!! περυσι καψανε το περιπτερο ενος γνωστου του πατερα και ο ανθρωπος ειναι 38 χρονων και εχει τρια μικρα παιδακια και εχει βρεθει σε αδιεξοδο γιατι πηρε δανειο και ξεχρεωνει την τραπεζα για το περιπτερο και δεν του μενει τιποτα και περνανε πολυ δυσκολα!!!!!!!!οσο για την αστυνομια γιατι δεν ποιανει τους εμπορους ναρκωτικων που βρισκονται στην ομονοια? ε?δυσκολο ειναι η βγαζουν χρηματα απο αυτους μηπως?κρυβονται παρα πολλα απο πισω μην νομιζετε οτι ειναι καλα παιδια και αυτοι!!!!!!!!!!
-----------------------------------------
και μην νομιζετε,παρα πολλες οικογενειες περνανε δυσκολα αλλα δεν τα βαζουν με την αστυνομια και τους πετανε μολοτοφ ουτε με την εξουσια!!!!!!εγω κοιταω να μην ασχολουμε με κανεναν απο αυτους και ουτε να μπλεκομαι σε τετοιες καταστασεις μακρια και ησυχα απο αυτα!!!!
μπλα μπλα μπλα τα ιδια και τα ιδια...αναρχικοι και θα καιγαν περιπτερο τωρα οποιος σπαει το οτιδηποτε του δινουμε και τον τιτλο του αναρχικου κι ας ειναι οποιος να 'ναι στην πραγματικοτητα.
Αμα δεν τα βαλεις με την πηγη της δυσκολιας σου, στην περιπτωση αυτη αυτο που εσυ ονομαζεις εξουσια, τοτε πως θα προσπαθεις να λυσεις το προβλημα σου;Βαζοντας τα με ασχετους που δεν ευθυνονται ή εχουν μικρο μεριδιο ευθυνης και δεν ειναι το ουσιατικο προβλημα;
Ναι αγορι μου ετσι ησυχα στο σπιτακι στην καφετεριουλα με το καφεδακι και ενιοτε κανα βραδυ στο κωλαδικο για να χτυπησεις και κανα "γκομενακι" μηπως θες να σκαψεις και το λακκο σου να το χεις ετοιμο;
( εε ρε τι ακουμε..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top