Κουκουλοφόροι

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Αφου δε ξερεις καν τη θεωρια του κομμουνισμου ειδες ενα βιντεο και νομιζεις εγινες παντογνωστης ξαφνικα και διατεινεσαι οτι ειναι και αντιανθρωπιστικη και αλλα τετοια. Δε λεω, μπορει και να ειναι, αλλα ο τροπος που βγαζεις τα συμπερασματα σου ειναι τελειως αυθαιρετος. Οι Αμερικανοι ειναι τελειως ξεκαρφωτοι, προφανως ως καπιταλες εχουν μεγαλοκαρχαριες απο πισω τους.
Μα ποια θεωρια λες τωρα?? Τα βιντεο δεν τα βρηκα τυχαια ηξερα τι εψαχνα ολο το νετ και ολος ο κοσμος ξερει ποιος ειναι ο μαρξ και απο που κραταει η σκουφια του. Απλα θελουν να πανε σε μια πλευρα και επιλεγουν στην τυχη ενω το καλυτερο ψηφοδελτιο ειναι στο κομμα λευκο! οσο για το τι ξερω απο κομμουνισμο ξερω οτι στην κινα σκοτωνεται τοσος κοσμος και τα ανθρωπινα δικαιωματα καταπατουνται και επισης ξερω οτι ο σταλιν εσφαξε 17000000 κοσμο με τη θεωρια του μαρξ. ακομα δεν εχω δει κομμουνιστικη κυβερνηση να εχει δωσει λυσεις. αμα δω μαζι και εγω αλλα να δω πρωτα. οσο για την αξιοπιστια που ειπες κρου και εγω μαζι σου. αν δεν δω κατι δεν το πιστευω. Ετσι δεν ειδα τον μεγα αλεξανδρο δεν ειδα τον μαρξ δεν ειδα τον χιτλερ οποτε δεν πιστευω με την ιδια λογικη την υπαρξη τους. κατι το οποιο ισχυει και δεν το λεει μονο ενας αλλα αν ψαξεις θα καταλαβεις τι σου λεω για τον μαρξ δεν χωρα αμφιβολια. Τωρα το ζητημα ειναι αν καποιος δεν θελει να παραδεχτει αν ειναι αληθεια
-----------------------------------------
Έχει καθόλου σημασία σε ποιους πραγματικά ανήκει;Σημασία έχει ότι αυτό κυβερνάει τον σύγχρονο κόσμο και όχι οι πολιτικές κυβερνήσεις της εκάστοστε χώρας.
οι κυβερνησεις των κρατων νομιζεις οτι ειναι ανεξαρτητες απο το κεφαλαια των μεγαλων? αν ηταν την αλλη μερα θα εξαφανιζοταν αυτη η κυβερνηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Μα ποια θεωρια λες τωρα?? Τα βιντεο δεν τα βρηκα τυχαια ηξερα τι εψαχνα ολο το νετ και ολος ο κοσμος ξερει ποιος ειναι ο μαρξ και απο που κραταει η σκουφια του. Απλα θελουν να πανε σε μια πλευρα και επιλεγουν στην τυχη ενω το καλυτερο ψηφοδελτιο ειναι στο κομμα λευκο! οσο για το τι ξερω απο κομμουνισμο ξερω οτι στην κινα σκοτωνεται τοσος κοσμος και τα ανθρωπινα δικαιωματα καταπατουνται και επισης ξερω οτι ο σταλιν εσφαξε 17000000 κοσμο με τη θεωρια του μαρξ. ακομα δεν εχω δει κομμουνιστικη κυβερνηση να εχει δωσει λυσεις. αμα δω μαζι και εγω αλλα να δω πρωτα. οσο για την αξιοπιστια που ειπες κρου και εγω μαζι σου. αν δεν δω κατι δεν το πιστευω. Ετσι δεν ειδα τον μεγα αλεξανδρο δεν ειδα τον μαρξ δεν ειδα τον χιτλερ οποτε δεν πιστευω με την ιδια λογικη την υπαρξη τους. κατι το οποιο ισχυει και δεν το λεει μονο ενας αλλα αν ψαξεις θα καταλαβεις τι σου λεω για τον μαρξ δεν χωρα αμφιβολια. Τωρα το ζητημα ειναι αν καποιος δεν θελει να παραδεχτει αν ειναι αληθεια
Τα βιντεο ηταν τυχαια , σταματα επιτελους να λες ψεματα.
Το πολιτευμα της σοβιετης ενωσης καθαρα απο ιστορικη πλευρα ηταν ολοκληρωτισμος με σοσιαλιστικες βασεις , μαλιστα "κοκκινος φασισμος" οποτε το να συγκρινεις μαρξισμο με σταλινισμο με τετοιο τροπο μονο αγνοια δειχνει.
Οσος για τους νεκρους προφανως και δεν ηταν τοσοι.
Ο μαισμος ηταν υποκτηγορια του κομμουνισμου αλλα σιγουρα οχι μαρξισμος αυτος καθ' αυτος.
Θα πεις κατι σωστα ωστε μια φορα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
εσυ αμεσως μην συγκρατησεις την χαρα σου , βλακα , διαβασε μαρξ πριν μιλησεις , πολλα ζηταω ομως

τι έγινε θίχτηκες? μήπως έχεις και εσύ αφήσα με τον μάρξ?

το 1 βίντεο δέν μου λέει κάτι,
το 2 όμως λέει πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Καθε ατομο με συγκεκριμενα συμφεροντα θα ελεγε τετοιου ειδους βλακειες με αφισες,και εδω επαλιθευονται πολλα πραγματα ενα απο αυτα ειναι πως τελικα η διψα της εξουσιας(γιατι ουσιαστικα το συγκεκριμενο κομμα αυτο θελει να κανει οπως και ολα τα ελληνικα κομματα οπως και το ΚΚΕ)τους τρελαινει τους βαζει σε συγκεκριμενη λογικη σε συγκεκριμενα καλουπια.Το κεφαλαιο το που βρισκεται δεν χρειαζεται και πολυ κοπος για να το δουμε,το θεμα ειναι πως αυτοι υποκινουν πολλα και δεν τα υποκινουν ετσι μια ωραια μερα τους ηρθε και το καναν βρηκαν προσφορο εφαδος απο τους υπολοιπους και αυτο για οι ανθρωποι πολλοι μαλλον οχι ολοι,διψουν για χρημα,για να ξερουν οτι πηραν ενα μερος στην ασκηση εξουσιας,επιβολης,για να ικανοποιησουν το ψωνιο τους και γιατι ειναι θυματα μιας υπερκατανωλιτικης κοινωνιας γεματη στερεοτυπα.Για μενα το θεμα ειναι ποτε θα ξυπνησουν αυτοι γιατι χωρις αυτους το κεφαλαιο ειναι σχεδον αχρηστο.
αλλα ξεφυγαμε πολυ απο το θεμα,καλο ειναι να γινει split.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μα ποια θεωρια λες τωρα?? Τα βιντεο δεν τα βρηκα τυχαια ηξερα τι εψαχνα ολο το νετ και ολος ο κοσμος ξερει ποιος ειναι ο μαρξ και απο που κραταει η σκουφια του. Απλα θελουν να πανε σε μια πλευρα και επιλεγουν στην τυχη ενω το καλυτερο ψηφοδελτιο ειναι στο κομμα λευκο! οσο για το τι ξερω απο κομμουνισμο ξερω οτι στην κινα σκοτωνεται τοσος κοσμος και τα ανθρωπινα δικαιωματα καταπατουνται και επισης ξερω οτι ο σταλιν εσφαξε 17000000 κοσμο με τη θεωρια του μαρξ. ακομα δεν εχω δει κομμουνιστικη κυβερνηση να εχει δωσει λυσεις. αμα δω μαζι και εγω αλλα να δω πρωτα. οσο για την αξιοπιστια που ειπες κρου και εγω μαζι σου. αν δεν δω κατι δεν το πιστευω. Ετσι δεν ειδα τον μεγα αλεξανδρο δεν ειδα τον μαρξ δεν ειδα τον χιτλερ οποτε δεν πιστευω με την ιδια λογικη την υπαρξη τους. κατι το οποιο ισχυει και δεν το λεει μονο ενας αλλα αν ψαξεις θα καταλαβεις τι σου λεω για τον μαρξ δεν χωρα αμφιβολια. Τωρα το ζητημα ειναι αν καποιος δεν θελει να παραδεχτει αν ειναι αληθεια
-----------------------------------------
οι κυβερνησεις των κρατων νομιζεις οτι ειναι ανεξαρτητες απο το κεφαλαια των μεγαλων? αν ηταν την αλλη μερα θα εξαφανιζοταν αυτη η κυβερνηση


Μαζι σου για την Κινα και τον Σταλιν, αλλα για αυτο φταινε οι ανθρωποι αυτοι που κυβερνησαν, οχι η θεωρια του Μαρξ. Οπως οι Ναζι πηραν τα κειμενα του Νιτσε και τα εραψαν στα μετρα τους σκοτωνοντας τοσους Εβραιους ετσι κ σε αυτο.
Κατσε τωρα λες οτι δε πιστευεις στην υπαρξη του Μαρξ; O_o
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Astynome εισαι πραγματικα τοσο μα τοσο βλακας , ουτε τα βιντεο για την δηθεν υποκινηση ειδες , το ενα καταριπτει το αλλο , το ενα διατεινεται για τον αντισημιτισμο του μαρξ και το αλλο για οτι ο μαρξισμος ειναι στην ουσια εβραιομαρξισμος.Θες να πεις οτι ειμαστε υποκινούμενοι και στειλνεις δυο τυχαια αναξιοπιστα βιντεο που βρηκες στο ιντερνετ και μαλιστα που το ενα λεει το αντιθετο απο το αλλο.
1) O μαρξ ειχε γραψει το On The Jewish Question ως αμυνα υπερ εβραιων σε απαντηση στην αποψη του μποιερ , οσο για τον λεγομενο αντισημιτισμο δεν εξεφραζε κατι διαφορετικο απο το πνευμα της εποχης , και εδω εμφανιζονται οι γνωστοι ανενημερωτοι σαν εσενα οι οποιοι δεν εχουν διαβασει μαρξ και το αποδιδουν την σημερινη σημασια στο κειμενο.
Χμμ ισως θα πρεπε να διαβασεις κατι πριν πεις οτι να ναι , σκεψου το.
2)Ο μαρξ/ενγκελς δεν ηταν ανθελληνες , μπορεις να δεις και τις σχετικες παραθεσεις των αρχαιων ελληνων στο κεφαλαιο του μαρξ.
Σου παρεθετω και το γνησιο αρθο του 7/4/1853 του εγραψε ο ενγκελς για να δεις οτι αυτα ειναι απλες παραποιησεις , ελπιζω να γνωριζεις αγγλικα
https://marxengels.public-archive.net/en/ME0716en.html
εσυ αμεσως μην συγκρατησεις την χαρα σου , βλακα , διαβασε μαρξ πριν μιλησεις , πολλα ζηταω ομως
Τουτο ειναι ατοπο ο μαρξ ηταν κατα του καπιταλισμου , απλα δεν εχεις διαβασει γι αυτο και κοιτας τα ψεματα στο διαδικτυο , αφου δεν εχεις διαβασει την θεωρια πως την λες αντιανθρωπιστικη ?
Ασε που κατα τον μαρξ υφισταται η αναπτυξη του ιστορικου ντετερμινισμου που επηρεαστηκε βεβαιως απο τον χεγκελ περι παγκοσμιου κομμουνισμου , οι 20 μεγαλοι δεν εχουν σχεση.
Αλλωστε πως πηδηξες απο την αναρχια στον μαρξ , δεν εχουν σχεση (παρα την κοινωνικη που εκανα πιο πριν)
ασχετο αλλα αφισα του τσε γκεβαρα ητανε
δεν εχω και ουτε θα ξοδεψω χρονο να διαβασω βιβλια τα οποια εκ των πραγματων εχουν καταστρεψει τον κοσμο: ρε δεκαδες εκατομμυρια αθωοι εχουν πεθανει για τις θεωριες ενος βλακα ατομιστη και φαγα και θα κατσω να τον υποστηριξω. Αριθμο νεκρων βλεπω ασε το τι διακηρυττουν δηθεν ψαχνουν καποιους ακυρους σαν εσενα χωρις κριτικη να τους πιστεψουν ρε τοσα εκατομμυρια το αιμα τους το σηκωνει η συνειδηση σου που τους πιστευεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
τι έγινε θίχτηκες? μήπως έχεις και εσύ αφήσα με τον μάρξ?

το 1 βίντεο δέν μου λέει κάτι,
το 2 όμως λέει πολλά.
Απαντησα και στις δυο ανακριβειες , και οχι δεν εχω αφισα
Του τσε γκεβαρα ηταν , στο 'γραψα κιολας ,ουτε απο αυτην εχω.
Δεν μπορεις να καταλαβεις την αγανακτηση του να διαβαζεις σελιδες οικονομικων θεωριων και να ερχεται ενας εγκεφαλικα νεκρος , με μια προχειρη ψευδη πηγη και να λεει οτι να ναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Απο τη στιγμη που παραδεχεια οτι δεν εχεις διαβασει και ουτε θες πως μπορεις να λες τετοια πραγματα περι ατομικισμου και αλλες μαλακιες; Πλζ πες οτι δε τα εννοεις και απλως τρολλαρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
γνωστε ακυρε εξυπνακια δεν εχω και ουτε θα ξοδεψω χρονο να διαβασω βιβλια τα οποια εκ των πραγματων εχουν καταστρεψει τον κοσμο: ρε δεκαδες εκατομμυρια αθωοι εχουν πεθανει για τις θεωριες ενος βλακα ατομιστη και φαγα και θα κατσω να τον υποστηριξω. Αριθμο νεκρων βλεπω ασε το τι διακηρυττουν δηθεν ψαχνουν καποιους ακυρους σαν εσενα χωρις κριτικη να τους πιστεψουν ρε τοσα εκατομμυρια το αιμα τους το σηκωνει η συνειδηση σου που τους πιστευεις???
σου απαντησα στην ακυρη τοποθετηση πιο πανω.
Ακομα ομως και στις πιο πισω σελιδες σου χω γραψει κατι για την διαφορα μαρξισμου λενινισμου και αλλωστε ο μαρξ οπως και ο εγκελς ειχαν γραψει οτι ηταν κατα τετοιων κοινωνικοοικονομικων δομων , παραλο που δεν υπηρχε ο σταλιν τοτε
---------------------
Ο ατομισμος ειναι διαμετρικα αντιθετως με τον σοσιαλισμο και κομμουνισμο , δεν γνωριζεις τι λες απλα , οταν βεβαια εχεις τοσο λιγο μυαλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
τι έγινε θίχτηκες? μήπως έχεις και εσύ αφήσα με τον μάρξ?

το 1 βίντεο δέν μου λέει κάτι,
το 2 όμως λέει πολλά.
δεν το χεις καταλαβει οτι καποιοι θιχτηκαν. μονο οτι μιλαει ετσι δειχνει βλακεια και ανευθυνοτητα. Τα χω δει τρεις φορες και μονο εσυ που σαι "ΜορφωμενοΣ" ειδες αντιθεση. Ενταξει ρε εισαι καθηγητης πηγαινε να διδαξεις και στα πανεπιστημια θεωρια. Απαντηση σοβαρη με ντοκουμεντα δεν βλεπω ναδωσες αλλα περιοριζεσαι σε επιθεσεις
-----------------------------------------
Απο τη στιγμη που παραδεχεια οτι δεν εχεις διαβασει και ουτε θες πως μπορεις να λες τετοια πραγματα περι ατομικισμου και αλλες μαλακιες; Πλζ πες οτι δε τα εννοεις και απλως τρολλαρεις.
δε με νοιαζει να διαβασω πιστευω στα εργα οχι σε μπουρδολογιες. Ως λαος δεν ειδα τιποτα καλο μονο καταστροφη αυτο βλεπω αυτο λεω. Τελος. Δεν θα διαβασω θεωριες που ηδη αυτοι που τις ασπαστηκαν σφαξαν τοσους και τους υπολοιπους τους κλεισαν μεσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Απαντησα και στις δυο ανακριβειες , και οχι δεν εχω αφισα
Του τσε γκεβαρα ηταν , στο 'γραψα κιολας ,ουτε απο αυτην εχω.
Δεν μπορεις να καταλαβεις την αγανακτηση του να διαβαζεις σελιδες οικονομικων θεωριων και να ερχεται ενας εγκεφαλικα νεκρος , με μια προχειρη ψευδη πηγη και να λεει οτι να ναι?

εγώ θυμάμαι οτι η αφίσα ήταν του μάρξ.

το άν ο μάρξ ήταν ρατσιστής ή όχι, δέν θα το καταλάβω άν διαβάσω τα περι οικονομικών που έγραψε,
και δέν έχουν και καμοία σχέση μεταξύ τους. εγώ μιλάω για τα σχόλια περι αράπηδων που αναφέρει το βίντεο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
σου απαντησα στην ακυρη τοποθετηση πιο πανω.
Ακομα ομως και στις πιο πισω σελιδες σου χω γραψει κατι για την διαφορα μαρξισμου λενινισμου και αλλωστε ο μαρξ οπως και ο εγκελς ειχαν γραψει οτι ηταν κατα τετοιων κοινωνικοοικονομικων δομων , παραλο που δεν υπηρχε ο σταλιν τοτε
---------------------
Ο ατομισμος ειναι διαμετρικα αντιθετως με τον σοσιαλισμο και κομμουνισμο , δεν γνωριζεις τι λες απλα , οταν βεβαια εχεις τοσο λιγο μυαλο...
σε λιγο θα πεις και οτι στην κινα υπαρχει η μεγαλυτερη ελυθερια στα δικαιωματα!! γενικουρες και μπλα μπλα μπλα. Κοιτα λιγο την πραγματικοτητα γυρω σου και ξυπνα να καταλαβεις οτι και τον μαρξ και τον καθε ακροδεξιο δεξιο σοσιαλιστη κλπ πρεπει να χεσεις και να μην ακολουθεις κανενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ο μαρξ καταλαβαινεις οτι ηταν εβραιος και κατα της ανθρωποτητας που εξυπηρετησε σχεδια κατα της ρωσιας για να καταστραφει? Δεν ειναι κρυφο ρε παιδια οτι ολα υποκινουνται γυρω μας οτι ολοι ειναι σε ενα περιεργο παιχνιδι συμφεροντων και οτι πισω απ τους αμερικανους υπαρχουν 20 μεγαλοκαρχαριες! λενε σημερα ομπαμα αυριο μακκειν. Τελος οποιος τους συμφερει!! απο κει και περα σε μια τετοια αντιανθρωπιστικη θεωρια εστω και αν εχει καλα στοιχεια γιατι να γινω οπαδος της γιατι? ΟΛΟΙ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΑΞΕΙΣ ΠΑΝΤΟΥ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ! Δεν υπαρχει πραγματικα ανθρωπιστης και αν υπαρξει θα ειναι αγνωστος στο περιθωριο!

ο μαρξ ηταν αθεος, οχι εβραιος. ασε ομως εξω τις ρατσιστικες αντιληψεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
δεν το χεις καταλαβει οτι καποιοι θιχτηκαν. μονο οτι μιλαει ετσι δειχνει βλακεια και ανευθυνοτητα. Τα χω δει τρεις φορες και μονο εσυ που σαι "ΜορφωμενοΣ" ειδες αντιθεση. Ενταξει ρε εισαι καθηγητης πηγαινε να διδαξεις και στα πανεπιστημια θεωρια. Απαντηση σοβαρη με ντοκουμεντα δεν βλεπω ναδωσες αλλα περιοριζεσαι σε επιθεσεις
-----------------------------------------
δε με νοιαζει να διαβασω πιστευω στα εργα οχι σε μπουρδολογιες. Ως λαος δεν ειδα τιποτα καλο μονο καταστροφη αυτο βλεπω αυτο λεω. Τελος. Δεν θα διαβασω θεωριες που ηδη αυτοι που τις ασπαστηκαν σφαξαν τοσους και τους υπολοιπους τους κλεισαν μεσα

Δεν εισαι εις θεσει να ξερεις ποιος ειναι μορφωμενος και ποιος οχι,αλλα επειδη αυτος σε συμφερει αυτον αποκαλεις μορφωμενο(που μπορει και να ειναι το παιδι δεν λεω..)αλλα δεν μπορεις να κριτικακαρεις τοσο αυθαιρετα.Επισης τα εργα ειπαμε να διαβασεις οχι να τα ασπαστεις ελεος δλδ,αν διαβασεις καποια πραγματα τι θα παθεις δλδ θα γινεις ξαφνικα κουμμουνιστης ή αναρχικος; :s,γιατι αν ειχες μπει στο κοπο να ηξερες 5 πραγματα αυτη τη στιγμη δεν θα αμολαγες τοσες μπαρουφες και επισης δεν θα εχανες το σεβασμο ως προς το προσωπο σου,ρεζιλευεσαι και δεν το χεις καταλαβει ή απλα δεν σε νοιαζει.Το να ελεγες και κατι τετοιο με επιχειρηματα να λεγα,παει στο διαλο αλλα να ομολογεις οτι δεν εχεις διαβασει και ουτε θες αυτο δειχνει τουλαχιστον στενοκεφαλια και προσβαλει οχι μονο την πνευματικη νοημοσυνη εμας που σου απανταμε αλλα και του καθε αναγνωστη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
δε με νοιαζει να διαβασω πιστευω στα εργα οχι σε μπουρδολογιες. Ως λαος δεν ειδα τιποτα καλο μονο καταστροφη αυτο βλεπω αυτο λεω. Τελος. Δεν θα διαβασω θεωριες που ηδη αυτοι που τις ασπαστηκαν σφαξαν τοσους και τους υπολοιπους τους κλεισαν μεσα


Ενταξει αλλα οταν οι κομμουνιστες παλευουν για να μην παρεις εσυ συνταξη στα 65 με το ενα ποδι στον ταφο και για να παιρνεις καλυτερους, αξιοπρεπεις μισθους να γυρισεις και να τους πεις οτι δε κανουν τιποτα καλο για σενα. Γιατι εγω για αυτα τα εργα μιλαω, αυτα εχουν τη μεγαλυτερη σημασια τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple sunrise

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Λουδοβίκος ο 16ος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 939 μηνύματα.
ο μαρξ ηταν αθεος, οχι εβραιος. ασε ομως εξω τις ρατσιστικες αντιληψεις
Και εβραίος ήτανε αλλά δεν έχει σημασία αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
μα μου φαινεται δεν νοιωθεις κρου.. επειδη λεει καποιος δυο σωστα θα τον ασπαστω? το λενε και παιρνουν κοσμο δεν το καταλαβες ακομη? Τελος δεν θα ασπαστω κανεναν και ας μου ταξει τα παντα! και ο χιτλερ εταξε δουλειες και βγηκε πρωτος κατι ιδια κοροιδα και τοτε και τωρα επαναλαμβανεται η ιστορια! ΟΧΙ δεν θα πιστεψω κανεναν και ιδιαιτερα αυτους τους δυο φασιστες που οι θεωριες τους στοιχισαν τοσα πολλα για τη γερμανια και τη ρωσια τη κινα κτλ ΟΧΙ δεν θα τους πιστεψω και ας μου ταξουν τα παντα Ολοι ειναι λυκος με προβια Τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
γνωστε ακυρε εξυπνακια δεν εχω και ουτε θα ξοδεψω χρονο να διαβασω βιβλια τα οποια εκ των πραγματων εχουν καταστρεψει τον κοσμο: ρε δεκαδες εκατομμυρια αθωοι εχουν πεθανει για τις θεωριες ενος βλακα ατομιστη και φαγα και θα κατσω να τον υποστηριξω. Αριθμο νεκρων βλεπω ασε το τι διακηρυττουν δηθεν ψαχνουν καποιους ακυρους σαν εσενα χωρις κριτικη να τους πιστεψουν ρε τοσα εκατομμυρια το αιμα τους το σηκωνει η συνειδηση σου που τους πιστευεις???

με συγχωρεις. αφου δεν εχεις χρονο να διαβασεις, θα εισαι ενα πιονι, μα τι λεω. εισαι πιονι, απο τη στιγμη που λογω του επαγγελματος σου, καθεσαι και δεχεσαι εντολες. το μοναδικο ατομο που δεν μπορει να ασκησει κριτικη εισαι εσυ. αυτο φαινεται αλλωστε, απο το γεγονος οτι αφηνεσαι σε γενικευσεις. εισαι τοσο ευκολοπιστος, που κανοντας μια πολυ προχειρη αναζητηση, μας πετας δυο βιντεο, χωρις να εχεις κατσει να αναλυσεις το περιεχομενο τους, για να μας αποδειξεις, οτι και καλα, ο μαρξ ηταν ανθελληνας(;). για να λεμε την αληθεια, ουτε τον αριθμο των νεκρων βλεπεις, απλα κανεις το φερεφωνο και αναπαραγεις αποψεις που εχεις ακουσει.

τα βιβλια ειναι αυτα που σου δινουν μορφωση.
-----------------------------------------
μα μου φαινεται δεν νοιωθεις κρου.. επειδη λεει καποιος δυο σωστα θα τον ασπαστω? το λενε και παιρνουν κοσμο δεν το καταλαβες ακομη? Τελος δεν θα ασπαστω κανεναν και ας μου ταξει τα παντα! και ο χιτλερ εταξε δουλειες και βγηκε πρωτος κατι ιδια κοροιδα και τοτε και τωρα επαναλαμβανεται η ιστορια! ΟΧΙ δεν θα πιστεψω κανεναν και ιδιαιτερα αυτους τους δυο φασιστες που οι θεωριες τους στοιχισαν τοσα πολλα για τη γερμανια και τη ρωσια τη κινα κτλ ΟΧΙ δεν θα τους πιστεψω και ας μου ταξουν τα παντα Ολοι ειναι λυκος με προβια Τελος

κανενας δεν μιλησε για ταυτατιση. μη βγαζεις πραγματα απο το μυαλο σου
-----------------------------------------
Και εβραίος ήτανε αλλά δεν έχει σημασία αυτό.

ελεος, ενας ανθρωπος δεν μπορει να ειναι και εβραιος και αθεος μαζι, οπως δεν γινεται να ειναι και χριστιανος και μουσουλμανος ταυτοχρονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
ο μαρξ ηταν αθεος, οχι εβραιος. ασε ομως εξω τις ρατσιστικες αντιληψεις
ο πρωτος και καλυτερος ρατσιστης ηταν αυτος. οι εβραιοι ειναι 12000000. Απο αυτους οι 50 ανα τον κοσμο διασκορπισμενοι ειναι αυτοι που ελεγχουν τη ροη του χρηματος και τα παντα αλλα που να το καταλαβεις εσυ που πιστευεις οτι σου πει στην τηλεοραση ο Λαζοπουλος, το καλυτερο βαπορακι που υπαρχει αφαιρεσε τους 50 αυτους οι υπολοιποι ειναι αθωοι και δεν φταινε τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top