Κουκουλοφόροι

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Ρε τον Αλεξη Γρηγοροπουλο πισω ποιος θα τον φερει???

ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ???


ΛΟΙΠΟΝ

6-12-2009 ΟΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ, ετσι γιατι ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΜΕ.:bye:

Να υποθεσω οτι για σενα το "δεν ξεχνάμε" συνεπάγεται με το "βγαινω στο δρομο να τα σπασω" ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Ρε τον Αλεξη Γρηγοροπουλο πισω ποιος θα τον φερει???

ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ???


ΛΟΙΠΟΝ

6-12-2009 ΟΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ, ετσι γιατι ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΜΕ.:bye:

Σιγουρα ουτε ο Κούγιας, ουτε τα παιδιά του ΣΥΡΙΖΑ με τις κουκούλες, ουτε οι χουλιγκάνοι. Αυτο που κρατάω ειναι οτι με αυτους τους τυπους ο Αλεξανδρος (οχι Αλεξης) Γρηγοροπουλος δεν ειχε καμία σχεση και δυστυχως αντι να φαει το κεφαλι του κανενας που παει γυρευοντας να το φάει, το έφαγε αυτός που ειχε βγει για ποτό. Κι απο πολύ καλη οικογένεια κιόλας. Το αισχος του Δεκεμβρίου δεν εχει κανενα λόγο να επαναληφθεί, οσοι θελουν να τον τιμησουν μπορουν να πανε στον τάφο του στο Φάληρο. Ασε που ειμαι βεβαιος οτι σε περιπτωση που καποιος επιχειρησει για άλλη μια φορά, εν μεσω υφεσης, να διακοψει ολη τη λειτουργια του εμπορικου κεντρου της Αθήνας, αυτοι που θ'αρχισουν να σκοτωνουν πρωτα θα ειναι οι καταστηματάρχες. Ο κοπος του καθενός, για τον ιδιο, αξιζει πολυ παραπανω απ'τη ακεραιότητα ενος χουλιγκάνου. Ελπιζω αυτο να μην περασει και στην πραγματικοτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Ρε τον Αλεξη Γρηγοροπουλο πισω ποιος θα τον φερει???

ΠΕΣ ΜΟΥ ΠΟΙΟΣ???


ΛΟΙΠΟΝ

6-12-2009 ΟΛΟΙ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ, ετσι γιατι ΔΕΝ ΞΕΧΝΑΜΕ.:bye:

ινφλειμς ποιο το νοημα αυτο που εγραψες?
Το παιδι ειναι νεκρο , κανεις δεν θα το φερει πισω.
Σεβαστειτε το θανατο του και σταματηστε να παιρνετε το πτωμα του και να το χτυπατε απο δω και κει για να (απο)δειξετε τι πιστευετε , μη γινεσαι λαζοπουλος , οταν καποιος λεει "και τα μαγαζια και αυτοκινητα του κοσμακι τι φταινε" ουτε κατα διανοια συγκρινουν τα δυο, τι ζωη με τα αγαθα.
Εκτός από αυτά που είπε ο Loser και συμφωνώ απόλυτα μαζί του, να προσθέσω μερικά πραγματάκια:
Τι θα κερδίσετε βγαίνοντας στους δρόμους; Μην κάνετε άσκοπες κινήσεις που θα σας σπρώξουν προς το αδιέξοδο! Πολλοί που θα βγουν στους δρόμους όντας ποτισμένοι από αριστερά κινήματα θα ξεκινήσουν πολιτικές διαμάχες με άλλους του τύπου "Αριστεροί εναντίον Χουντικών" και ουσιαστικά θα φαγωθεί η νεολαία μεταξύ της. Επίσης θα γίνει ο θάνατος του παιδιού πρόφαση για αποχές και καταλήψεις.

Να υποθεσω οτι για σενα το "δεν ξεχνάμε" συνεπάγεται με το "βγαινω στο δρομο να τα σπασω" ?
Ο flames δεν είπε: "Ελάτε να τα σπάσουμε!". Ας μην υπερβάλλουμε σε τόσο μεγάλο βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
qwertyuiop ---->οχι δε σημαινει αυτο που λες.

constantinekots----->αμα θελουν οι καταστηματαρχες να δουν να καιγεται και η βουλη , και ο ιδιος τους ο ταφος , ας τολμησουν να σκοτωσουν ΕΝΑΝ αντεξουσιαστη...ας τολμησουν, τους προκαλω.
θεωρω φοβερα μεγαλυτερη ξεφτιλα την υποκρισια, του "βγαινω στην τηλεοραση και κλαιγομαι" , τα ασπρα φερετρα με τις σημαιες και τα λουλουδακια , παρα να καις τον καπιταλισμο απο οργη προς κατι που σε αηδιαζει.
Ο Αλεξης ηταν αφρομη, οχι αιτια. Ακομη δεν το καταλαβαν καποιοι.

beautiful loser------> αν εσυ μου λες οτι μιλαω σαν το λαζοπουλο, εγω χαλαρα μπορω να πω οτι μιλας σαν τον παυλοπουλο τον δεκεμβρη...

δεν απανταω στο γιατι σπαμε βιτρινες. Αν βλεπετε αυτα που βλεπω εγω, αν αισθανεστε αυτα που αισθανομαι εγω, αν παθατε ο,τι επαθα εγω, τοτε θα καταλαβαιτε γιατι καταστρεφουμε περιουσιες...Μην ψαχνετε για ενοχο, αν θελετε να ψαξετε καποιον, τοτε κοιταχτειτε στον καθρεφτη...ολοι σας.

chronis_25----------> Μη με σχετιζεις με εκεινους. Οι αντιπαραθεσεις των ηλιθιων θα υπαρχουν ΠΑΝΤΑ. Απλα εκεινη τη μερα αξιζει να κινητοποιηθει καποιος, καθως ειναι συμβολικη. Ειπαμε ο θανατος του παιδιου ειναι αφορμη, οχι αιτια.
Αιτια θα υπαρχει οσο υπαρχει εξουσια διεφθαρμενων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
qwertyuiop ---->οχι δε σημαινει αυτο που λες.

constantinekots----->αμα θελουν οι καταστηματαρχες να δουν να καιγεται και η βουλη , και ο ιδιος τους ο ταφος , ας τολμησουν να σκοτωσουν ΕΝΑΝ αντεξουσιαστη...ας τολμησουν, τους προκαλω.
θεωρω φοβερα μεγαλυτερη ξεφτιλα την υποκρισια, του "βγαινω στην τηλεοραση και κλαιγομαι" , τα ασπρα φερετρα με τις σημαιες και τα λουλουδακια , παρα να καις τον καπιταλισμο απο οργη προς κατι που σε αηδιαζει.
Ο Αλεξης ηταν αφρομη, οχι αιτια. Ακομη δεν το καταλαβαν καποιοι.

beautiful loser------> αν εσυ μου λες οτι μιλαω σαν το λαζοπουλο, εγω χαλαρα μπορω να πω οτι μιλας σαν τον παυλοπουλο τον δεκεμβρη...

δεν απανταω στο γιατι σπαμε βιτρινες. Αν βλεπετε αυτα που βλεπω εγω, αν αισθανεστε αυτα που αισθανομαι εγω, αν παθατε ο,τι επαθα εγω, τοτε θα καταλαβαιτε γιατι καταστρεφουμε περιουσιες...Μην ψαχνετε για ενοχο, αν θελετε να ψαξετε καποιον, τοτε κοιταχτειτε στον καθρεφτη...ολοι σας.

chronis_25----------> Μη με σχετιζεις με εκεινους. Οι αντιπαραθεσεις των ηλιθιων θα υπαρχουν ΠΑΝΤΑ. Απλα εκεινη τη μερα αξιζει να κινητοποιηθει καποιος, καθως ειναι συμβολικη. Ειπαμε ο θανατος του παιδιου ειναι αφορμη, οχι αιτια.
Αιτια θα υπαρχει οσο υπαρχει εξουσια διεφθαρμενων.
Kαι απο εδω καταλαβενετε το επιπεδο απο καθε μπαχαλακο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Kαι απο εδω καταλαβενετε το επιπεδο απο καθε μπαχαλακο .

οντως, πολυ μεγαλυτερο απο το δικο σου:P

καταλαβΑΙνετε ειναι ρεεεε, οχι καταλαβενετε....μαθε ορθογραφια ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Kαι απο εδω καταλαβενετε το επιπεδο απο καθε μπαχαλακο .
Ο τιτλος εχει θεμα "ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΙ"οχι χαρακτηριστε τα λεγομενα του αλλου,εσενα σου φαινεται ετσι μεγεια σου με χαρα σου ο in flames gn το βλεπει αλλιως καθενας με την δικη του οπτικη γωνια,δεν μπορεις απο 2 ποστ να ξερεις τι ειναι ο καθενας ετσι οπως δεν μπορω να χαρακτηρισω και εγω εσενα,αν τωρα θελετε να αρχισουμε μια κουρσα χαρακτηρισμων εε τι να μπω πηγαινε στο τσατ ή στειλε πμ γιατι τωρα αυτο θα παει κυκλος ο ενας θα βριζει τον αλλον,οπως εχουν κανει πολλες φορες μεχρι στιγμης.
Θεμα -------> κουκουλοφοροι,εχεις να πεις κατι?γιατι εγω σε ειδα απλως να ποσταρεις χαρακτηρισμους
αν θες υπαρχει και θεμα χαρακτηριστε τον επομενο ή κατι τετοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
A δηλαδη οι απειλες οτι θα καψεις την βουλη και το αυτοκινητο μου και το μαγαζι μου που απο οτι λες εκαιγες φανερωνουν το ιψηλο επιπεδο σου .
Λες οτι αμα ημουν στην θεση σου θα ειχα καταλαβε γιατι τα κανεις αυτα.
Το θεμα ειναι πως εσυ δεν εχεις καταλαβεις ακομα τι κανεις και γιατι το κανεις και δεν εισαι αυτος που νομιζεις .
Απλα εισαι μπερδεμενος , θα καταλαβεις σε λιγα χρονια (αν σταματησουν την πλυση εγκεφαλου πανω σου )
-----------------------------------------
Ο τιτλος εχει θεμα "ΚΟΥΚΟΥΛΟΦΟΡΟΙ"οχι χαρακτηριστε τα λεγομενα του αλλου,εσενα σου φαινεται ετσι μεγεια σου με χαρα σου ο in flames gn το βλεπει αλλιως καθενας με την δικη του οπτικη γωνια,δεν μπορεις απο 2 ποστ να ξερεις τι ειναι ο καθενας ετσι οπως δεν μπορω να χαρακτηρισω και εγω εσενα,αν τωρα θελετε να αρχισουμε μια κουρσα χαρακτηρισμων εε τι να μπω πηγαινε στο τσατ ή στειλε πμ γιατι τωρα αυτο θα παει κυκλος ο ενας θα βριζει τον αλλον,οπως εχουν κανει πολλες φορες μεχρι στιγμης.
Θεμα -------> κουκουλοφοροι,εχεις να πεις κατι?γιατι εγω σε ειδα απλως να ποσταρεις χαρακτηρισμους
αν θες υπαρχει και θεμα χαρακτηριστε τον επομενο ή κατι τετοιο.
"αν δεν εχεισ να πεις κατι καλυτερο απο την σιωπη μην μιλας"
Αν δεν θες να παρεις μεροσ στην συζυτηση δεν εχω προβλημα .
Ενα χαρακτηρισμο εκαναν η συζυτηση συνεχιζεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
beautiful loser------> αν εσυ μου λες οτι μιλαω σαν το λαζοπουλο, εγω χαλαρα μπορω να πω οτι μιλας σαν τον παυλοπουλο τον δεκεμβρη...

δεν απανταω στο γιατι σπαμε βιτρινες. Αν βλεπετε αυτα που βλεπω εγω, αν αισθανεστε αυτα που αισθανομαι εγω, αν παθατε ο,τι επαθα εγω, τοτε θα καταλαβαιτε γιατι καταστρεφουμε περιουσιες...Μην ψαχνετε για ενοχο, αν θελετε να ψαξετε καποιον, τοτε κοιταχτειτε στον καθρεφτη...ολοι σας.
Ατυχης συγκριση , ο παυλοπουλος ελεγε στην μανα του παιδιου κατι παρηγοριες του τυπου οτι ισως να επεφτε στα ναρκωτικά ή να τον χτυπούσε αυτοκίνητο αμα δεν τον εβρισκε η σφαιρα , πως με συνδεεις με κεινο τον ανθρωπο ενας θεος γνωριζει.
Επισης δεν μου απαντησες στην ερωτηση που σου 'κανα , ουτε σε κεινο που πα για το συνεχιζεις να χτυπας το πτωμα μου περα δωθε.
Δηλαδη εσυ αισθανεσαι σωστα και εμεις οχι , χαλαρωσε λιγο την οπτικη σου κριτικη.
Προφανως και δεν μπορουμε οι "εμεις" θεωρηθουμε υπευθυνοι που καποιοι με ληψο μυαλο σπανε , αυτα ειναι γενικολογιες του τιποτα στολισμενα με λιγη ζαχαρη σκοτεινου χολιγουντ.
Μπορει επισης να χεις παρεξηγησει την οπτικη μου , μπορεις να διαμαρτυρηθεις "εσυ" και ο καθε "εσυ" οσο θες αρκει να μην σπας πραγματα του λαου , επισης κανε οση κριτικη θες , ειτε στην κυβερνηση ειτε στον απλο κοσμο βασει επιχειρηματων ομως , οχι με κλισε προβοκατορικες φρασεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Ατυχης συγκριση , ο παυλοπουλος ελεγε στην μανα του παιδιου κατι παρηγοριες του τυπου οτι ισως να επεφτε στα ναρκωτικά ή να τον χτυπούσε αυτοκίνητο αμα δεν τον εβρισκε η σφαιρα , πως με συνδεεις με κεινο τον ανθρωπο ενας θεος γνωριζει.
Επισης δεν μου απαντησες στην ερωτηση που σου 'κανα , ουτε σε κεινο που πα για το συνεχιζεις να χτυπας το πτωμα μου περα δωθε.
Δηλαδη εσυ αισθανεσαι σωστα και εμεις οχι , χαλαρωσε λιγο την οπτικη σου κριτικη.
Προφανως και δεν μπορουμε οι "εμεις" θεωρηθουμε υπευθυνοι που καποιοι με ληψο μυαλο σπανε , αυτα ειναι γενικολογιες του τιποτα στολισμενα με λιγη ζαχαρη σκοτεινου χολιγουντ.
Μπορει επισης να χεις παρεξηγησει την οπτικη μου , μπορεις να διαμαρτυρηθεις "εσυ" και ο καθε "εσυ" οσο θες αρκει να μην σπας πραγματα του λαου , επισης κανε οση κριτικη θες , ειτε στην κυβερνηση ειτε στον απλο κοσμο βασει επιχειρηματων ομως , οχι με κλισε προβοκατορικες φρασεις.

ο παυλοπουλος κλαιγοταν "μην καιτε τον κοσμακι", σαν εσενα.
οχι, γιατι να απαντησω σε ερωτησεις καποιου που με χαρακτηριζει χωρις να με ξερει?
μπαααα, εγω νιωθω η κοινωνια απο μονη της να χτυπαει το πτωμα του παιδιου. Δεν το χτυπαμε εμεις. Αλλοι το σκοτωσαν , οχι εμεις. Εμεις αφορμη ψαχναμε, την βρηκαμε με το ατυχο παιδακι. Και χιλια δυο αλλα ατυχα παιδια που εχουν φυγει απο μαλακιες μπατσων. Αυριο μπορει να ειμαι εγω, εσυ , ο γειτονας, τα παιδια μας.
δεν υπαρχει αισθανομαι σωστα και οχι, η φραση ειναι αστοχη.

ναι ναι ναι. ο,τι πεις, μπλα μπλα μπλα, η ξυλινη γλωσσα που ακουω καθημερινα. Ειδικα αυτο που λες: τα παιδια με "ληψο" μυαλο που καινε. Και τα παιδια του πολυτεχνειου που καιγαν , γιατι και κεινοι ΚΑΙΓΑΝ, ετσι τους λεγανε.
Το κακο ειναι οτι αλλοι σας κανουν ΕΣΑΣ πλυση εγκεφαλου και ξεχνατε ενω δεν θα πρεπε και τα βαζετε μαζι μου απλα επειδη μιλαω αληθινα.
Κλισε κατανταει ο λογος σου , που ομολογουμενως δεν εχει επιχειρηματα.

A δηλαδη οι απειλες οτι θα καψεις την βουλη και το αυτοκινητο μου και το μαγαζι μου που απο οτι λες εκαιγες φανερωνουν το ιψηλο επιπεδο σου .
Λες οτι αμα ημουν στην θεση σου θα ειχα καταλαβε γιατι τα κανεις αυτα.
Το θεμα ειναι πως εσυ δεν εχεις καταλαβεις ακομα τι κανεις και γιατι το κανεις και δεν εισαι αυτος που νομιζεις .
Απλα εισαι μπερδεμενος , θα καταλαβεις σε λιγα χρονια (αν σταματησουν την πλυση εγκεφαλου πανω σου )
-----------------------------------------

το επιπεδο δεν εχει να κανει με το αν σπας ή οχι.
Για μενα περισσοτερο πολιτισμενος και μεγαλυτερου επιπεδου ειναι αυτος που σπαει επειδη εχει συνειδητοποιησει οτι η κοινωνια του διαλυει την ζωη και προσπαθει να αντιδρασει, απο εναν που αναλωνεται σπιτι του κατηγορωντας τα τσογλανια που σπανε, χωρις να σημαινει κατι για την κοινωνια και χωρις να προσφερει πουθενα περα απο ανουσιες συζητησεις και κατηγοριες στα καφενεια και στις τηλεορασεις. simple.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
το επιπεδο δεν εχει να κανει με το αν σπας ή οχι.
Για μενα περισσοτερο πολιτισμενος και μεγαλυτερου επιπεδου ειναι αυτος που σπαει επειδη εχει συνειδητοποιησει οτι η κοινωνια του διαλυει την ζωη και προσπαθει να αντιδρασει, απο εναν που αναλωνεται σπιτι του κατηγορωντας τα τσογλανια που σπανε, χωρις να σημαινει κατι για την κοινωνια και χωρις να προσφερει πουθενα περα απο ανουσιες συζητησεις και κατηγοριες στα καφενεια και στις τηλεορασεις. simple.

Καταρχην σε ποιον χωρο ανοικεις ? Μην μου πεις πως εισαι αναρχικος γιατι δεν εχω ορεξη να γελασω και μην εχεις αυταπατες πως εισαι .
Δηλαδη εσυ τι νομιζεις πως μπορεις να αλλαξεις με την βια ? Τιποτα .
Με την βια μονο βια θα προκαλεσεις .
χωρις να σημαινει κατι για την κοινωνια
Ενω μεγα το εργο που προσφερεις εσυ αναλογισου τι κανεις και μετα σκεψου το εργο που προσφερεις , αρνητικο ειναι για την κοινωνια .
Και εξυπηρετεις συμφεροντα αλλων χωρις να το καταλαβεις .
Και στο κατω κατω εγω τι φταιω και μου καις το αμαξι που ιδρωσα και δουλεψα για να το αποκτησω και ξαφνικα ερχεισαι εσυ απο τον πουθενα δεν ξερω και εγω γιατι (οπως δεν ξερεις ουτε εσυ ) και το καταστρεφεις ..Και ετσι νομιζεις πως διχνεις την αντιδραση σου στο συστημα και ολα τα συναφη , το μονο που διχνεις ετσι ειναι η ηληθιοτητα σου και οχι δεν εχεις ισχυρη βουλιση και τιποτα αλλο .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Καταρχην σε ποιον χωρο ανοικεις ? Μην μου πεις πως εισαι αναρχικος γιατι δεν εχω ορεξη να γελασω και μην εχεις αυταπατες πως εισαι .
Δηλαδη εσυ τι νομιζεις πως μπορεις να αλλαξεις με την βια ? Τιποτα .
Με την βια μονο βια θα προκαλεσεις .

Ενω μεγα το εργο που προσφερεις εσυ αναλογισου τι κανεις και μετα σκεψου το εργο που προσφερεις , αρνητικο ειναι για την κοινωνια .
Και εξυπηρετεις συμφεροντα αλλων χωρις να το καταλαβεις .
Και στο κατω κατω εγω τι φταιω και μου καις το αμαξι που ιδρωσα και δουλεψα για να το αποκτησω και ξαφνικα ερχεισαι εσυ απο τον πουθενα δεν ξερω και εγω γιατι (οπως δεν ξερεις ουτε εσυ ) και το καταστρεφεις ..Και ετσι νομιζεις πως διχνεις την αντιδραση σου στο συστημα και ολα τα συναφη , το μονο που διχνεις ετσι ειναι η ηληθιοτητα σου και οχι δεν εχεις ισχυρη βουλιση και τιποτα αλλο .

Δεν ανηκω σε κανεναν χωρο. Ειμαι λαος.
Οχι ρε, δεν ειμαι αναρχικος. Πρεσβευω την αναρχια επειδη ειναι κατι ιδανικο, αλλα ειναι γελοιο στα 18 μου να λεω οτι ειμαι αναρχικος.


δεν απανταω στην κλισε ερωτηση, μια φορα απαντησα στο γιατι καιω το αμαξι σου, και εγραψα πεντε σελιδες. Δεν ξανα απανταω, κουραστηκα.
Εχω ισχυρα αιτηματα, και τρομερη βουληση και ξερω τι κανω.
Δεν εξυπηρετω κανενος τα συμφεροντα. Ουτε τα δικα μου.
Το πιο πιθανο ειναι να πεθανω πριν τα 30, και δεν εχω καταλαβει γιατι ο κοσμος ξεχναει αυτο που λενε ζωη, και αναλωνεται και καταστρεφει την ιδια την υποσταση και την υπαρξη του με ανουσιες δραστηριοτητες, αγχος και ανταγωνισμο.
Ο αλλος τι φταιει που κοιμαται στα παγκακια, που τρωει απο σκουπιδια, που δεν εχει να θρεψει την οικογενεια του, και συ ρε αδερφε εχεις 2 mercedes, 5 οικοπεδα και δε συμμαζευεται? Αδικη ανουσια επιδειξη στα πλαισια ενος υποκριτικου και ψευτικου εξευτελιστικα απανθρωπου υλικου ευδαιμονισμου.
Αυτη η επιδειξη, αυτο το "ξεχνα" τις πικρες, "ζησε " ,"καταναλωσε", "δειξε", "γαμησε", "κοιτα την παρτη σου", ζησε τη στιγμη", την ωρα που χιλιοι δυο ειναι στους δρομους και υποφερουν, καθιστουν την υπαρξη και την ιδια την ζωη ΑΔΙΚΗ.
Δεν προκειται να με καταλαβει κανεις, ενας τρελος ειμαι και δεν περιμενω τιποτα ουτε απο κοινωνια , ουτε απο παιδεια , ουτε απο ανθρωπους.
Αγαπαω τους ανθρωπους, Μισω τα ατομα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ο παυλοπουλος κλαιγοταν "μην καιτε τον κοσμακι", σαν εσενα.
οχι, γιατι να απαντησω σε ερωτησεις καποιου που με χαρακτηριζει χωρις να με ξερει?
μπαααα, εγω νιωθω η κοινωνια απο μονη της να χτυπαει το πτωμα του παιδιου. Δεν το χτυπαμε εμεις. Αλλοι το σκοτωσαν , οχι εμεις. Εμεις αφορμη ψαχναμε, την βρηκαμε με το ατυχο παιδακι. Και χιλια δυο αλλα ατυχα παιδια που εχουν φυγει απο μαλακιες μπατσων. Αυριο μπορει να ειμαι εγω, εσυ , ο γειτονας, τα παιδια μας.
δεν υπαρχει αισθανομαι σωστα και οχι, η φραση ειναι αστοχη.

ναι ναι ναι. ο,τι πεις, μπλα μπλα μπλα, η ξυλινη γλωσσα που ακουω καθημερινα. Ειδικα αυτο που λες: τα παιδια με "ληψο" μυαλο που καινε. Και τα παιδια του πολυτεχνειου που καιγαν , γιατι και κεινοι ΚΑΙΓΑΝ, ετσι τους λεγανε.
Το κακο ειναι οτι αλλοι σας κανουν ΕΣΑΣ πλυση εγκεφαλου και ξεχνατε ενω δεν θα πρεπε και τα βαζετε μαζι μου απλα επειδη μιλαω αληθινα.
Κλισε κατανταει ο λογος σου , που ομολογουμενως δεν εχει επιχειρηματα.
Δεν κλαιγομαι , απλα λεω ηρεμα τι πιστευω.
Σε τουτο το θεμα δεν σου απεδωσα προσωπικους χαρακτηρισμους , ειπα "μην γινεσαι λαζοπουλος" οχι οτι εισαι.Το "λειψο" μυαλο (ναι κανουμε και λαθη στα οποια απ' την μια δεν σε νοιαζουν οι λεξεις αλλα οι πραξεις και απ' την αλλη τρεχεις να τα διορθωσεις) ητανε γενικος χαρακτηρισμος , δεν απευθυνοταν σε εσενα προσωπικα.
Περιεργα μου τα λες παντως , απο την μια μου λες δεν εχεις λογο να μου απαντας διοτι εχω την λεγομενη "ξυλινη" γλωσσα και οτι δεν εχω επιχειρηματα απο την αλλη εσυ απαντας χωρις επιχειρηματα ή για να ειμαι πιο ακριβης αρνησαι να απαντησεις.
Ειλικρινα περιμενεις να δεχτω καποια πραγματα που μου λες χωρις να μου απαντησεις , μαλλον οχι , τοτε φανταζομαι πιστευεις οτι δεν μπορω να καταλαβω με καμια δυναμη.Αν ειναι ετσι μην ασχολεισαι.
Το τελευταιο μερος της απαντησης σου μαλλον δεν ηταν για μενα , διοτι εγω δεν ειπα οτι σας εχουν κανει πλυση εγκεφαλου καποιοι.Δεν τα βαζω μαζι σου , απλα ομολουμενως δεν κατανοω το "σπασιμο".
Η φραση "αισθανομαι σωστα" υφισταται , αν διαβασεις βιβλια του ψυχολογου χιγκενς περι της Κανονιστικης θεωριας επικεντρωσης θα το συναντησεις.Με αυτο κατα νου , ξαναλεω "Δηλαδη εσυ αισθανεσαι σωστα και εμεις οχι , χαλαρωσε λιγο την οπτικη σου κριτικη"
Ενας αστυνομικος τον σκοτωσε , το γνωριζω , εγω λεω για το ποιος τρεφεται απο το πτωμα του.Επισης εξηγησε τι εννοεις εδω -- >"γω νιωθω η κοινωνια απο μονη της να χτυπαει το πτωμα του παιδιου".
Επισης εχω δει πηγες με τα ποσα παιδια εχουν σκοτωσει οι αστυνομικοι στην ελλαδα δεν χρειαζομαι οι υπερβολες του τυπου "χιλια δυο"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

In Flames

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο In Flames αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 954 μηνύματα.
Δεν κλαιγομαι , απλα λεω ηρεμα τι πιστευω.
Σε τουτο το θεμα δεν σου απεδωσα προσωπικους χαρακτηρισμους , ειπα "μην γινεσαι λαζοπουλος" οχι οτι εισαι.Το "λειψο" μυαλο (ναι κανουμε και λαθη στα οποια απ' την μια δεν σε νοιαζουν οι λεξεις αλλα οι πραξεις και απ' την αλλη τρεχεις να τα διορθωσεις) ητανε γενικος χαρακτηρισμος , δεν απευθυνοταν σε εσενα προσωπικα.
Περιεργα μου τα λες παντως , απο την μια μου λες δεν εχεις λογο να μου απαντας διοτι εχω την λεγομενη "ξυλινη" γλωσσα και οτι δεν εχω επιχειρηματα απο την αλλη εσυ απαντας χωρις επιχειρηματα ή για να ειμαι πιο ακριβης αρνησαι να απαντησεις.
Ειλικρινα περιμενεις να δεχτω καποια πραγματα που μου λες χωρις να μου απαντησεις , μαλλον οχι , τοτε φανταζομαι πιστευεις οτι δεν μπορω να καταλαβω με καμια δυναμη.Αν ειναι ετσι μην ασχολεισαι.
Το τελευταιο μερος της απαντησης σου μαλλον δεν ηταν για μενα , διοτι εγω δεν ειπα οτι σας εχουν κανει πλυση εγκεφαλου καποιοι.Δεν τα βαζω μαζι σου , απλα ομολουμενως δεν κατανοω το "σπασιμο".
Η φραση "αισθανομαι σωστα" υφισταται , αν διαβασεις βιβλια του ψυχολογου χιγκενς περι της Κανονιστικης θεωριας επικεντρωσης θα το συναντησεις.Με αυτο κατα νου , ξαναλεω "Δηλαδη εσυ αισθανεσαι σωστα και εμεις οχι , χαλαρωσε λιγο την οπτικη σου κριτικη"
Ενας αστυνομικος τον σκοτωσε , το γνωριζω , εγω λεω για το ποιος τρεφεται απο το πτωμα του.Επισης εξηγησε τι εννοεις εδω -- >"γω νιωθω η κοινωνια απο μονη της να χτυπαει το πτωμα του παιδιου".
Επισης εχω δει πηγες με τα ποσα παιδια εχουν σκοτωσει οι αστυνομικοι στην ελλαδα δεν χρειαζομαι οι υπερβολες του τυπου "χιλια δυο"

"μην γινεσαι λαζοπουλος, οχι οτι εισαι"---οχι γιαννης, γιαννακης.
ναι αρνουμαι οντως να απαντησω σε ατομα που με χαρακτηριζουν προσωπικα, γιατι ετσι το εκλαμβανω αυτο που κανεις οχι μονο σημερα αλλα και παλαιοτερα.
το σπασιμο εχει χιλιες πλευρες, προσπαθησα να εξηγησω ΜΙΑ απο τις ΠΟΛΛΕΣ πλευρες του.Παραπανω.
Δεν ξερω τι λεει ο Χιγκενς, δεν εχω διαβασει ποτε. Προφανως ειναι ορος ψυχολογιας που οταν τον αναφερεις οφειλεις να τον εξηγεις, δεν ειμαι κανας ειδικος να ξερω.
η κοινωνια χτυπα με τη γενικοτερη σταση της το παιδι , με τα φαινομενα που αφηνει να εξελισσονται σε αυτην, οχι με τους κουκουλοφορους. Αυτοι αφορμη ψαχναν, παντα υπηρχαν.

το χιλιοι δυο το ειπα εν ρυμη του λογου. Δεν ειναι κυριολεκτικη η φραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PGeorge4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο PGeorge4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 1,740 μηνύματα.
Νταξει μπραβο σου που προβληματιζεσαι και νοιαζεσαι και για τους συνανθρωπους σου και θες να αλλαξεις κατι και ολα τα συναφη απλα θεωρω τελειος ηληθιο το να μην καταλαβενεις οτι με το <<σπασιμο>> δεν κερδιζεις τιποτα .
Πες μου τι θα αλαξει τι θα κερδισεις ?
Ειναι ο πιο ζωοδες και ηληθιος τροπος αντιδρασης .
Εξηγησε μου γιατι το κανεις .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
"μην γινεσαι λαζοπουλος, οχι οτι εισαι"---οχι γιαννης, γιαννακης.
ναι αρνουμαι οντως να απαντησω σε ατομα που με χαρακτηριζουν προσωπικα, γιατι ετσι το εκλαμβανω αυτο που κανεις οχι μονο σημερα αλλα και παλαιοτερα.
το σπασιμο εχει χιλιες πλευρες, προσπαθησα να εξηγησω ΜΙΑ απο τις ΠΟΛΛΕΣ πλευρες του.Παραπανω.
Δεν ξερω τι λεει ο Χιγκενς, δεν εχω διαβασει ποτε. Προφανως ειναι ορος ψυχολογιας που οταν τον αναφερεις οφειλεις να τον εξηγεις, δεν ειμαι κανας ειδικος να ξερω.
η κοινωνια χτυπα με τη γενικοτερη σταση της το παιδι , με τα φαινομενα που αφηνει να εξελισσονται σε αυτην, οχι με τους κουκουλοφορους. Αυτοι αφορμη ψαχναν, παντα υπηρχαν.

το χιλιοι δυο το ειπα εν ρυμη του λογου. Δεν ειναι κυριολεκτικη η φραση.
Εγω δεν ειχα προθεση να σε προσβαλω , που να φανταστω οτι ενα απλο "μην γινεσαι λαζοπουλος" θα οτι σε φτασει στο να μην μου απαντησεις.
Τουτο μου φαινεται πολυ υποπτο , το απωδιδω στο οτι δεν εχεις επιχειρηματα ή αν εχεις τοτε απλα πιστευεις οτι εγω δεν μπορω να κατανοησω ή κατι παρομοιο.
Γνωριζω οτι απλωνες μια πλευρα του "σπασιματος" , σε ειδα σε απλωνεις και τις αλλες σε διαφορες συζητησεις , εχω διαβασει το θεμα απο την αρχη.
Ο ορος "νιωθω σωστα" δεν περιοριζεται μονη στην ψυχολογια τον συναντας και σε διαφορα , οπως πολιτικη λογοτεχνια ,πχ πολιτικη αναλυση απο το πανεπιστημιο της οξφορδης.Δεν χρειαζεται εξηγηση ειναι αυτονοητο , ουτε τα βιβλια της οξφορδης μπαινουν στο κοπο να το εξηγησουν.
Ποια γεγονοτα ή φαινομενα αφηνει να εκτυλίσσονται αυτη η διαβολικη κοινωνια που χτυπανε το παιδι?
Δεν νομιζω κανεις να διαφωνει οτι οι κουκουλοφοροι αφορμη ψαχναν.
Θα ταν καλυτερα να λεγες αριθμο για τον αριθμο των παιδιων ή μια προσεγγιση.
Νταξει μπραβο σου που προβληματιζεσαι και νοιαζεσαι και για τους συνανθρωπους σου και θες να αλλαξεις κατι και ολα τα συναφη απλα θεωρω τελειος ηληθιο το να μην καταλαβενεις οτι με το <<σπασιμο>> δεν κερδιζεις τιποτα .
Πες μου τι θα αλαξει τι θα κερδισεις ?
Ειναι ο πιο ζωοδες και ηληθιος τροπος αντιδρασης .
Εξηγησε μου γιατι το κανεις .
Το εξηγησε σε ενα αλλο θεμα , εχει πει διαφορα , οταν ερθει ας σε παραπεμψει δεν το θυμαμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
ο παυλοπουλος κλαιγοταν "μην καιτε τον κοσμακι", σαν εσενα.
οχι, γιατι να απαντησω σε ερωτησεις καποιου που με χαρακτηριζει χωρις να με ξερει?
μπαααα, εγω νιωθω η κοινωνια απο μονη της να χτυπαει το πτωμα του παιδιου. Δεν το χτυπαμε εμεις. Αλλοι το σκοτωσαν , οχι εμεις. Εμεις αφορμη ψαχναμε, την βρηκαμε με το ατυχο παιδακι. Και χιλια δυο αλλα ατυχα παιδια που εχουν φυγει απο μαλακιες μπατσων. Αυριο μπορει να ειμαι εγω, εσυ , ο γειτονας, τα παιδια μας.
δεν υπαρχει αισθανομαι σωστα και οχι, η φραση ειναι αστοχη.

ναι ναι ναι. ο,τι πεις, μπλα μπλα μπλα, η ξυλινη γλωσσα που ακουω καθημερινα. Ειδικα αυτο που λες: τα παιδια με "ληψο" μυαλο που καινε. Και τα παιδια του πολυτεχνειου που καιγαν , γιατι και κεινοι ΚΑΙΓΑΝ, ετσι τους λεγανε.
Το κακο ειναι οτι αλλοι σας κανουν ΕΣΑΣ πλυση εγκεφαλου και ξεχνατε ενω δεν θα πρεπε και τα βαζετε μαζι μου απλα επειδη μιλαω αληθινα.
Κλισε κατανταει ο λογος σου , που ομολογουμενως δεν εχει επιχειρηματα.



το επιπεδο δεν εχει να κανει με το αν σπας ή οχι.
Για μενα περισσοτερο πολιτισμενος και μεγαλυτερου επιπεδου ειναι αυτος που σπαει επειδη εχει συνειδητοποιησει οτι η κοινωνια του διαλυει την ζωη και προσπαθει να αντιδρασει, απο εναν που αναλωνεται σπιτι του κατηγορωντας τα τσογλανια που σπανε, χωρις να σημαινει κατι για την κοινωνια και χωρις να προσφερει πουθενα περα απο ανουσιες συζητησεις και κατηγοριες στα καφενεια και στις τηλεορασεις. simple.

Ναι, ομολογουμενως αν υπηρχαν αυτοι θα ηταν αρκετά δικαιολογημένοι. Αυτο που περιγραφεις απ'τους χουλιγκαν και τους ανιψιούς βουλευτών που φορανε κουκούλες απέχει πάρα πολύ. Δεν ξερω για ποιον ειναι η πρόκληση, παντως οταν του αλλουνου του σπανε τον κοπο του μη νομιζει οτι ενδιαφερεται αν ειναι αναρχικος, κουκουλοφορος, χουλιγκαν, αντεξουσιαστής. Με το ιδιο ενστικτο αυτοσυντηρησης και με το δικαίωμα της αυτοάμυνας θ'ανοιξει το κεφαλι οποιουδήποτε. Όσο για τη Βουλή, αυτη δεν προκειται να καεί ποτέ γιατι αν χρειαστει θα κατεβουν και άρματα να την προστατεύσουν κι αυτο το γνωριζεις φανταζομαι, όπως όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ιn flames gn, με συγχωρείς, αλλά θα ήθελα να παρεισφρήσω και να κάνω ένα σχόλιο:
Κάψε, αλλά πήγαινε να βρεις το αυτοκίνητο-λιμουζίνα του πρωθυπουργού ή του προέδρου της Βουλής ή του υπουργού οικονομικών ή εσωτερικών και δεν ξέρω και γω πώς λέγονται αυτοί, επίσης του αρχηγού της αστυνομίας, επίσης του δείνα βιομηχάνου με τις φοροαπαλλαγές, τη Βουλή ακόμα κάνε τη γυαλιά-καρφιά. Όχι , όμως, την περιουσία κάποιου που μπορεί να είναι πατέρας ενός φίλου σου, κάποιου από το λαό , όπως είσαι εσύ. Σπάσε τα όλα, αλλά διοχέτευσε το θυμό σου σε αυτόν που φταίει και, ίσως, τότε έρθω κι εγώ να συνδράμω. Κάποιοι νόες βάζουν το λαό να τσακώνεται κι έτσι προωθούν τα σχέδιά τους. Μας αντιμετωπίζουν όλους σα μαριονέτες, καθοδηγούν τα βήματά μας. Κάνε την αρχή ΕΚΕΙ -τότε θα τους σπάσει ο τσαμπουκάς- και τότε θα θεωρήσω ότι αξίζει ο αγώνας σου. Τότε είναι που πραγματικά θα φοβηθούν.
Έπίτρεψέ μου να σου πω: Αφυπνίσου. Αφού είσαι αγωνιστής απόδειξέ μου το πολεμώντας "τον πραγματικό εχθρό" κι εγώ στ' αλήθεια θα είμαι μαζί σου και θα σε ευχαριστήσω κιόλας.
:bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

constantinekots

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
Αν ημουν εσυ, φιλε in flames, θα προτιμουσα να καταστρεψω συμβολα της οικονομίστικης ταξης που παγκοσμίως ξεπουλάει τα πάντα για να καλοπερνάει μια ελίτ. Παρ'ολο που η Αλ Κάιντα ειναι μια κοινή τρομοκρατική ομάδα, ο συμβολισμος της κατάρρευσης των δύο πύργων ηταν πολυ μεγαλύτερος απο οποιαδηποτε καταστροφη μικρομεσαίων. Θα μου πεις, το ιδανικο θα ηταν καποιος να θυσιαζόταν μονο αν το ήθελε ο ιδιος, αλλα μερικες φορές δε γινεται και το καταλαβαίνω. Ο συμβολισμός μιας πράξης ομως εχει τεραστια σημασια. Θα σε παραδεχομουν αν κατάφερνες να γκρεμισεις συθέμελα ολες τις bussines districts του πλανήτη. Το Canary Wharf στο Λονδίνο, το Defense στο Παρίσι, το Μανχάταν, το Levent της Πόλης, ολοκληρο το νεόπλουτο Dubai και τόσα άλλα. Όχι ομως να καις και να σπας το μαγαζάκι που καλλιστα θα μπορουσε να εχει ο πατέρας σου. Αυτο αδερφε δεν εχει κανενα συμβολισμό, το βλεπω περισσοτερο σαν εμφυλιο πόλεμο παρα σαν αντιδραση στις ελίτ των νεόπλουτων. Καψε τραπεζες και πολυεθνικές, όχι τα καθημερινά όνειρα του συμπολιτη σου, που στην τελικη βρισκεται κι αυτος στην ίδια μοίρα. Το να σπας το μαγαζακι ενος μικροεμπόρου εχει μεγαλη διαφορα απ'το να σπας την Porsche Cayenne του νεοπλουτου φιγουρατζη, αν και οφειλω να παραδεχτω οτι πολλες φορές οι ρολοι μπορει και να ταυτίζονται. Το πιο αισχρο, το πιο τρισαθλιο πραγμα που έγινε το Δεκέμβρη, κατι που θετει στο στοχαστρο την κληρονομιά, την περηφάνια και τα λεφτά του ελληνικού λαού ηταν ο βανδαλισμός εναντίον της Ακαδημίας Αθηνών και φυσικα οι μεγαλες καταστροφες στα πεζοδρόμια. Πραγματικά εχω την απορια (να μου τη λύσεις) ποιον ακριβώς στοχευει μια τετοια πραξη, οταν στην τελικη αυτος που θα χρησιμοποιησει το πεζοδρόμιο θα ειναι ο μετανάστης, η γριούλα, ο συνταξιούχος, ο μαθητής, ο φοιτητης κι ο διαδηλωτής. Ο άλλος που τα'χει, θα παρει το αμάξι του, το ταξι του, το σοφέρ του, το ελικόπτερό του ή το αεροπλάνο του, μην εχεις την εντυπωση οτι θα τον ενοχλήσει καθόλου το οτι εσπασες το πεζοδρόμιο-τοπο εκθεσης της πραμάτιας του Νιγηριανού μεταναστη ή το πεζοδρόμιο-τόπο στησιματος στην ουρα του συνταξιουχου του ΟΓΑ προς πληρωμη των αστρονομικών 360 ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Το πιο πιθανο ειναι να πεθανω πριν τα 30, και δεν εχω καταλαβει γιατι ο κοσμος ξεχναει αυτο που λενε ζωη, και αναλωνεται και καταστρεφει την ιδια την υποσταση και την υπαρξη του με ανουσιες δραστηριοτητες, αγχος και ανταγωνισμο.

και γιατί να πεθάνεις πρίν τα 30,

δέν είναι λίγο αντιφατικό το πρώτο που λές οτι θα πεθάνεις με το δεύτερο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top