Κουκουλοφόροι

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
αναλυω και παλι: αναρχια σημαινει οχι αρχη πανω μου. οποτε πως γινεται να ειμαι εγω η αρχη???????????? σε ποιον θα ειμαι αρχη? αφου θα υπαρχει αναρχια πως γινεται μετα να υπαρχει διοικηση ι αγαπητε αναρχικε αφου δεν θες αρχη τι κοινωνικοπολιτικο συστημα θες? και στη ζουγκλα υπαρζει τγρης λιονταρι που ειναι αρχη. χωρις αρχη δεν καταλαβαινω ισως μπορεις να μου εξηγησεις το συστημα σου οταν ριξεις την κυβερνηση και τους 300 κηφηνες? τι θα κανεις εσυ αναρχικε???????????????????????????

στη ζουγκλα δεν υπαρχει αρχηγος αλλα φυσικος ηγετης αλλο ηγετης αλλο αρχηγος μπαινει μπροστα γιατι η φυση του ειναι τετοια διεπεται απο καποια χαρακτηριστικα που τον κανουν καταλληλο να ειναι μπροστα δεν ασκει εξουσια ομως απλα ηγειτε μεγα διαφορα,στην φυση δεν υπαρχει εξουσια.Θα ζησει ετσι οπως η φυση ορισε αυτο θα κανει γιατι ειναι καταντια εν οψη 2009 να ανεχομαστε να μας ασκουν αλλοι εξουσια να αποφασιζουν για εμας λες και ειμαστε χαζοι ήυ ζωσα ή λες και δεν εχουμε συνειδηση και ολα αυτα για το χρημα για να μπορουν να ικανοποιουνται υλικα αλλα και ψυχικα με την ευχαριστηση οτι επιβαλλονται.Συστηματα αναρχικα υπαρχουν πολλα αλλα πας σε αλλο θεμα,ξαναλεω υπαρχει καταλληλο θεμα οπου αυτα που λες εχουν χιλιοειπωθει...εισαι εντελως οφ τοπικ οπως και εγω τωρα απαντωντας σε σενα...
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=42519&page=42
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
Η Ελληνική Αστυνομία από ποιον διοικείται; Από ποιον πληρώνεται; Εάν δεν ξέρεις ποιος σε πληρώνει και ποιος σου λέει τι να κάνεις τότε φρόντισε να το μάθεις ή αλλιώς άλλαξε δουλειά.

η ΕΛΑΣ είναι σώμα ασφαλείας. δημόσια υπηρεσία είναι η εφορία πχ.
φρόντισε να μάθεις τα βασικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
και τις θες να κανει ρε να παει να σπαει βιτρινες και να χτυπαει αφησει αναπηρο το παιδι της μανας που ειπα πριν? αυτο ειναι η επανασταση σου η δικαιοσυνη? τι εχεις να πεις για αυτο εξυπνακια? ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗ πες μου απαντηση για τους 200 αστ και μετα μιλα ρε

Γιατί δε συμβαδίζεις με το σύστημα;
Γιατί δεν κάνεις ό,τι σου λένε οι άλλοι;
Γιατί έχεις γνώμη;
Γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
και τις θες να κανει ρε να παει να σπαει βιτρινες και να χτυπαει αφησει αναπηρο το παιδι της μανας που ειπα πριν? αυτο ειναι η επανασταση σου η δικαιοσυνη? τι εχεις να πεις για αυτο εξυπνακια? ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΗ πες μου απαντηση για τους 200 αστ και μετα μιλα ρε

φερε πηγη. δεν σε πιστευω. αν ξερεις αναγνωση σου ειπα την αποψη μου. αλλα αν παλι θελεις να σου απαντησω, μιλα στις οικογενειες των θυματων των δικων σας περιστροφων.
οχι η ελ.ας δεν ειναι σωμα ασφαλειας, ειναι σωμα διατηρησης ταξης. μην το παιζεις εξυπνος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
στη ζουγκλα δεν υπαρχει αρχηγος αλλα φυσικος ηγετης αλλο ηγετης αλλο αρχηγος μπαινει μπροστα γιατι η φυση του ειναι τετοια διεπεται απο καποια χαρακτηριστικα που τον κανουν καταλληλο να ειναι μπροστα δεν ασκει εξουσια ομως απλα ηγειτε μεγα διαφορα,στην φυση δεν υπαρχει εξουσια.Θα ζησει ετσι οπως η φυση ορισε αυτο θα κανει γιατι ειναι καταντια εν οψη 2009 να ανεχομαστε να μας ασκουν αλλοι εξουσια να αποφασιζουν για εμας λες και ειμαστε χαζοι ήυ ζωσα ή λες και δεν εχουμε συνειδηση και ολα αυτα για το χρημα για να μπορουν να ικανοποιουνται υλικα αλλα και ψυχικα με την ευχαριστηση οτι επιβαλλονται.Συστηματα αναρχικα υπαρχουν πολλα αλλα πας σε αλλο θεμα,ξαναλεω υπαρχει καταλληλο θεμα οπου αυτα που λες εχουν χιλιοειπωθει...εισαι εντελως οφ τοπικ οπως και εγω τωρα απαντωντας σε σενα...


αυτό ακριβώς! η οργάνωση και ο συνηδητός καταμερισμός εξουσίας είναι αυτό που μας ξεχωρίζει απο τα ζώα της ζούγκλας. άν ιοθετούσαμε πλήρως τις αρχές της αναρχείας θα ήμασταν χειρώτερα και απο ζούγκλα.

ένας κόσμος χωρίς αστυνομία, πυροσβεστική, νοσοκομία, ταμεία-ασφάλισης, οδηκή-κυκλοφορία κτλ κτλ......

και αυτό γιατί για να υπάρξουν τα παραπάνω πρέπει κατα κάποιον τρόπο να υπάρχει αυτός που θα λάβει μια απόφαση και αυτός που θα συμορφωθεί σε αυτήν. δηλαδή εξουσία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
φερε πηγη. δεν σε πιστευω. αν ξερεις αναγνωση σου ειπα την αποψη μου. αλλα αν παλι θελεις να σου απαντησω, μιλα στις οικογενειες των θυματων των δικων σας περιστροφων.
οχι η ελ.ας δεν ειναι σωμα ασφαλειας, ειναι σωμα διατηρησης ταξης. μην το παιζεις εξυπνος
εσενα σου εκανα μια ερωτηση για την αναρχια και την κανεις πλαγιως.. απαντας ρε η δεν απαντας γιατι δεν μπορεις αν δεν αντεχεις ΦΥΓΕ για αυτο που σου λεω ρωτα γυρω σου και μαθε στο 401 στρατιωτικο πηγαινε παρε αριθμους. οτι λεω το ξερω και απαντω εμπεριστατωμενα εσυ δεν απαντας μολις σε στριμωξουν και συνεχιζεις τα ιδια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
αυτό ακριβώς! η οργάνωση και ο συνηδητός καταμερισμός εξουσίας είναι αυτό που μας ξεχωρίζει απο τα ζώα της ζούγκλας. άν ιοθετούσαμε πλήρως τις αρχές της αναρχείας θα ήμασταν χειρώτερα και απο ζούγκλα.

ένας κόσμος χωρίς αστυνομία, πυροσβεστική, νοσοκομία, ταμεία-ασφάλισης, οδηκή-κυκλοφορία κτλ κτλ......

και αυτό γιατί για να υπάρξουν τα παραπάνω πρέπει κατα κάποιον τρόπο να υπάρχει αυτός που θα λάβει μια απόφαση και αυτός που θα συμορφωθεί σε αυτήν. δηλαδή εξουσία.
Νοσοκομεια?αυτα που κολλανε?Μα εχεις συνειδητοποιησει για το τι μιλαμε?Το να μην υπαρχει ιεραρχια και εξουσια δεν σημαινει πως δεν υπαρχουν νοσοκομεια ή πυροσβεστικη καθενας περνει την θεση του αναλογα με τις δυνατοτες του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mefistofelis

Δραστήριο μέλος

Ο Mefistofelis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 433 μηνύματα.
οχι η ελ.ας δεν ειναι σωμα ασφαλειας, ειναι σωμα διατηρησης ταξης. μην το παιζεις εξυπνος



μάλλον, λεω, μάλλον, είσαι στον κόσμο σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
στη ζουγκλα δεν υπαρχει αρχηγος αλλα φυσικος ηγετης αλλο ηγετης αλλο αρχηγος μπαινει μπροστα γιατι η φυση του ειναι τετοια διεπεται απο καποια χαρακτηριστικα που τον κανουν καταλληλο να ειναι μπροστα δεν ασκει εξουσια ομως απλα ηγειτε μεγα διαφορα,στην φυση δεν υπαρχει εξουσια.Θα ζησει ετσι οπως η φυση ορισε αυτο θα κανει γιατι ειναι καταντια εν οψη 2009 να ανεχομαστε να μας ασκουν αλλοι εξουσια να αποφασιζουν για εμας λες και ειμαστε χαζοι ήυ ζωσα ή λες και δεν εχουμε συνειδηση και ολα αυτα για το χρημα για να μπορουν να ικανοποιουνται υλικα αλλα και ψυχικα με την ευχαριστηση οτι επιβαλλονται.Συστηματα αναρχικα υπαρχουν πολλα αλλα πας σε αλλο θεμα,ξαναλεω υπαρχει καταλληλο θεμα οπου αυτα που λες εχουν χιλιοειπωθει...εισαι εντελως οφ τοπικ οπως και εγω τωρα απαντωντας σε σενα...
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=42519&page=42
ακριβως.. να κατι απ τα λιγα που ειπες σωστα.. συμφωνω. οι αναρχικοι ακριβως πανε να κανουν τη κοινωνια χειροτερα απο τη ζουγκλα αναρχια πληρης... και η λυση σπαστε τα ολα μεχρι να υπαρχει αναρχια μετα ομως..... ζουγκλα η χειροτερα?
-----------------------------------------
καμια απαντηση του fasdag η δεν υπαρχει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Νοσοκομεια?αυτα που κολλανε?Μα εχεις συνειδητοποιησει για το τι μιλαμε?Το να μην υπαρχει ιεραρχια και εξουσια δεν σημαινει πως δεν υπαρχουν νοσοκομεια ή πυροσβεστικη καθενας περνει την θεση του αναλογα με τις δυνατοτες του...

άν δέν θέλετε κράτος(όπως λέτε), δέν υπάρχει τίποτα απο αυτά.
ούτε σχολεία ούτε νοσοκομία, ούτε δημόσιο.

εγώ ξέρω καλά τι λέω, εσύ δέν έχεις αντιληφθεί την πραγματικότητα όπως πραγματικά είναι.

άλλο προσπαθώ να βελτιώσω το κράτος και άλλο προσπαθώ να το διαλήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
ακριβως.. να κατι απ τα λιγα που ειπες σωστα.. συμφωνω. οι αναρχικοι ακριβως πανε να κανουν τη κοινωνια χειροτερα απο τη ζουγκλα αναρχια πληρης... και η λυση σπαστε τα ολα μεχρι να υπαρχει αναρχια μετα ομως..... ζουγκλα η χειροτερα?
-----------------------------------------
καμια απαντηση του fasdag η δεν υπαρχει..
Μη διαστρευλονεις τα λογια μου αναρχια ειναι η φυση του ανθρωπου οπως και η φυση των ζωων τι σε κανει να πιστευεις πως τα ζωα ειναι κατωτερα σου μαλλον πιο μυαλομενα γιατι δεν καθονται να τους διοικει ο καθε μαλακας..
-----------------------------------------
άν δέν θέλετε κράτος(όπως λέτε), δέν υπάρχει τίποτα απο αυτά.
ούτε σχολεία ούτε νοσοκομία, ούτε δημόσιο.

εγώ ξέρω καλά τι λέω, εσύ δέν έχεις αντιληφθεί την πραγματικότητα όπως πραγματικά είναι.

άλλο προσπαθώ να βελτιώσω το κράτος και άλλο προσπαθώ να το διαλήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstynomoS

Νεοφερμένος

Ο Κλεισθένης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
άν δέν θέλετε κράτος(όπως λέτε), δέν υπάρχει τίποτα απο αυτά.
ούτε σχολεία ούτε νοσοκομία, ούτε δημόσιο.

εγώ ξέρω καλά τι λέω, εσύ δέν έχεις αντιληφθεί την πραγματικότητα όπως πραγματικά είναι.

άλλο προσπαθώ να βελτιώσω το κράτος και άλλο προσπαθώ να το διαλήσω.
ρε gaspar δεν καταλαβαινουν οτι υποκινουνται απο αλλες δυναμεις που βρισκονται σε κρυφα σαλονια και οι οποιες θελουν τη διαλυση της ελλαδας. νομιζεις οτι εχουν σκεφτει τι λενε? αυτα που ακουσαν τα ακολουθησαν χωρις να ξερουν που βαδιζουν. ειναι τα απλα οργανα της διαλυσης του κρατους..... κατι που προσπαθουν καποιοι απ τα σαλονια να πετυχουν.. (ας μην επεκταθουμε σαυτους) και ενταξει αυτοι απλα παιδια ειναι αλλοι ειναι οι ηλιθιοι που σκοτωνουν και διαλυουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εσενα σου εκανα μια ερωτηση για την αναρχια και την κανεις πλαγιως.. απαντας ρε η δεν απαντας γιατι δεν μπορεις αν δεν αντεχεις ΦΥΓΕ για αυτο που σου λεω ρωτα γυρω σου και μαθε στο 401 στρατιωτικο πηγαινε παρε αριθμους. οτι λεω το ξερω και απαντω εμπεριστατωμενα εσυ δεν απαντας μολις σε στριμωξουν και συνεχιζεις τα ιδια
δεν ειμαι αναρχικος να σου απαντησω.
απο εκει και περα, εσυ εισαι αυτος που συνεχως μας δινεις ανακριβειες. σε κατηγορω για ψευδη μεχρι να μου αποδειξεις.

και για να ειμαστε ειλικρινεις, τριχες κανεις. δεν υπαρχει καμια τεκμηριωση στα λεγόμενα σου, καμια πηγη(ουτε καν υποκειμενικη). προσπαθεις απλα να κανεις τη μικρη σου προπαγανδα, να αναφερεις δηθεν την αδικια στους ματατζιδες, ενω η ιδια η υπαρξη τους στηριζεται στη βια και την καταστολη.
στις πορειες, ενω διαδηλωνα (δεν καθομαι να σπασω βιτρινες, καθως δεν βλεπω καποια μορφη αντιδρασης σε αυτη την πραξη) εφαγα δακρυγονα, επειδη η αστυνομια σου ηθελε να χωρισει, αδικαιολογητα την πορεια. πηγε να με πατησει κλουβα στην Καλλιρρόης, επειδη διαδηλωνα με αλλα 100 ατομα.


μεφιστοφελη, μαλλον εσυ εισαι στον κοσμο σου, στη δικια σου πραγματικοτητα. αν εχεις ζησει σε αυτο τον κοσμο, θα πρεπει να ξεχωριζεις τι ειναι η "ασφαλεια" και τι ειναι η "διατηρηση της ταξης". δεν μιλαω για μια τυπικοτητα, αλλα για κατι που φαινεται εκ του αποτελεσματος, μεσα στη ζωη.
-----------------------------------------
άν δέν θέλετε κράτος(όπως λέτε), δέν υπάρχει τίποτα απο αυτά.
ούτε σχολεία ούτε νοσοκομία, ούτε δημόσιο.

εγώ ξέρω καλά τι λέω, εσύ δέν έχεις αντιληφθεί την πραγματικότητα όπως πραγματικά είναι.

άλλο προσπαθώ να βελτιώσω το κράτος και άλλο προσπαθώ να το διαλήσω.

εισαι τοσο αδαης τελικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
μαλκιες και ατεκμηριωτα λογια πουθενα δεν εκφραζονατι αυτα σε κανενα σοβαρο αναρχικο βιβλιο..

γιατί υπάρχει σοβαρό αναρχικό βιβλίο?:P

απλή λογική χρησιμοποιώ. θα ήμουν ευγνώμων άν ανέπτησες τις θέσεις της αναρχείας πάνω στον δημόσιο τομέα, και στην δομή της αναρχικής-κοινωνίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
άν δέν θέλετε κράτος(όπως λέτε), δέν υπάρχει τίποτα απο αυτά.
ούτε σχολεία ούτε νοσοκομία, ούτε δημόσιο.

εγώ ξέρω καλά τι λέω, εσύ δέν έχεις αντιληφθεί την πραγματικότητα όπως πραγματικά είναι.

άλλο προσπαθώ να βελτιώσω το κράτος και άλλο προσπαθώ να το διαλήσω.
εχεις ακουστα την εννοια της αταξικης κοινωνιας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
γιατί υπάρχει σοβαρό αναρχικό βιβλίο?:P

απλή λογική χρησιμοποιώ. θα ήμουν ευγνώμων άν ανέπτησες τις θέσεις της αναρχείας πάνω στον δημόσιο τομέα, και στην δομή της αναρχικής-κοινωνίας.

Μα ο δημοσιος τομεας δημοσιος θα παραμεινει απλα θα ειναι πραγματικα δημοσιος οχι ιεραρχια οχι καποιο υπουργειο να κανει οτι θελει με το ετσι θεκω καθενας με τις δυνατοτητες του αναλαμβανει θεση αναλογα και την κοινοτητα και τι δυνατοτες ανθρωπων προσφερει,αν μιλαμε για αναρχοσοσιαλισμο(οπου ακομα και στην ομαδα καθενας κρατα το προσωπικο του στοιχειο) αν μιλαμε για αναρχοατομικισμο το ιδιο απλα δεν εκτεινεται σε πλαισια πολλων μικρων κοινοτητων, δεν συμφωνουν με την ¨"συλλογικοποιηση" ας το πω των ατομων,δεχεται την ιδιοκτησια, αν και αυτο με τις κοινοτητες ακομα διαπραγματευεται,ειναι ανοιχτο δεν ειναι ενα κλειστο συστημα,οταν μιλας για αναρχια πρεπει να λες και για ποια περιπτωση απο ποιανου την πτικη γωνια?Σε ενα συνολο διαφορετικων ατομων λογικο να υπαρχουν και διαφορετικα ειδη δεν ειναι ενα συστημα με καλουπια σεβεται την διαφορετικοτητα του αλλο δε τον προσαρμοζει σε καποια αυταρχικα θελω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georg13pao

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georg13pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Εγώ έχω να πω πως όσοι δεν έχουν επιχειρήματα αρχίζουν τους χαρακτηρισμούς ώστε να ισχυροποιηθεί η γνώμη τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
εχεις ακουστα την εννοια της αταξικης κοινωνιας;

άν ενοείς μιά κοινωνία στα πρότυπα του κομουνισμού,ναι αλλα και πάλη και στον κομουνισμό υπήρχε εξουσία, αστυνομία κτλ και μάλλιστα πολύ πιό αυστηρή.

άσχετα άν ονομάζονταν πολιτική-αστυνομία ή δέν ξέρω πώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
άν ενοείς μιά κοινωνία στα πρότυπα του κομουνισμού,ναι αλλα και πάλη και στον κομουνισμό υπήρχε εξουσία, αστυνομία κτλ και μάλλιστα πολύ πιό αυστηρή.

άσχετα άν ονομάζονταν πολιτική-αστυνομία ή δέν ξέρω πώς.
η αστυνομια δεν ειναι απαραιτητη σε μια αταξικη κοινωνια, σε μια κομμουνιστηκη κοινωνια. ουτε παλι το κρατος(ο φορεας εξουσιας) ειναι απαραιτητο. τα συμπερασματα σου τα εχεις αντλησει απο ενα ολοκληρωτικο καθεστος που δεν το ονομαζω κομμουνισμο. παλι, θεωρω οτι αυτο ειναι αποτελεσμα αγνοιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top