Κουκουλοφόροι

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
ξυλο εφαγαν αυτοι που πηγαιναν γυρευοντας ειτε επειδη ειχαν καδρονια ειτε επειδη πεταγαν αυγα/πετρες/μολοτωφ.

Normally θα έλεγα κάτι αστείο, ίσως και προσβλητικό αλλά, κουράστηκα πια να διαβάζω τέτοια πράγματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theinternetworld

Νεοφερμένος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Το αυτόν ισχύει και δι εσέ. ;)
-----------------------------------------
Δηλαδή πραγματικά υπάρχουν χίλιες λύσεις να προτείνω, αλλά επειδή γνωρίζω ότι η στενότητα της νόησης δεν επιτρέπει σε ορισμένους να σκεφτούν κάτι άλλο από το "πάμε, πουλάμε τσαμπουκά και μετά να δούμε αν τολμήσουν", δεν θα το κάνω. Πάντως ένας άνθρωπος που θέλει να βελτιώσει την ασφάλεια δεν έχει σαν προτεραιότητα να πλακώνει στον ξύλο όποιον τη διασαλεύει. Εκτός κι αν έχει κόμπλεξ που πρέπει, με κάποιο τρόπο, να βγάλει.

επειδη ειμαι δημοκρατικος ανθρωπος.

και αφου λες οτι εχεις λυσεις να πεις ακου τι θα γινει.

στην επομενη διαδηλωση-επεισοδια θα τα κανονισω να στησω μια εξεδρα αναμεσα στους αστυνομικους των ΜΑΤ και στους αναρχικους.

θα αφησουν η καθε πλευρα τον οπλισμο τους και θα καθησουν να ακουσουν τις λυσεις που κανενας απο μας δεν εχει σκεφτει.

ειλικρινα μπραβο σου φιλε μου

προχωρα και θα σου κανονισω συναντηση αφου θες να λυσεις αυτο το μυστηριο αναιμακτα.

εγω μαζι σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τα πάντα λύνονται αναίμακτα μέσα από δημοκρατικές διαδικασίες. Αρκεί οι νταήδες να τον φάνε λίγο από πίσω να ηρεμήσουν. Κι αναφέρομαι σε νταήδες από κάθε πλευρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theinternetworld

Νεοφερμένος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Normally θα έλεγα κάτι αστείο, ίσως και προσβλητικό αλλά, κουράστηκα πια να διαβάζω τέτοια πράγματα...

προσωπικα οι κουβεντες μεσω διαδικτυου δεν με ενοχλουν φιλε μου (οποιος εχει το θαρρος να τις διατυπωσει μπροστα μου και να λαβει τις αναλογες απαντησεις μετρανε) τα πισω απο πληκτρολογια και οθονης δεν τους δινω σημασια.

απλα μην ειναι απρεπης και φας αποκλεισμο αλλιως απο μενα εχεις το ελευθερο αρκει να εχεις και τα αναλογα επιχειρηματα.

γιατι να να σε βρισω ξερω να σου πω π.χ 1.000.000 βρισιες σε 9 γλωσσες τι θα καταλαβω?? τιποτα.
-----------------------------------------
Τα πάντα λύνονται αναίμακτα μέσα από δημοκρατικές διαδικασίες. Αρκεί οι νταήδες να τον φάνε λίγο από πίσω να ηρεμήσουν. Κι αναφέρομαι σε νταήδες από κάθε πλευρά.

αρα εισαι μεσα για την κουβεντα τοτε με τους αναρχικους και με τους αστυνομικους...ετσι..?

πες μου εσυ αν εισαι μεσα και εγω κανονιζω και μερα και χρονο και τοπο να βρεθειτε ολοι μαζι να βρειτε τις λυσεις.

εδω προσπαθουμε να λυσουμε το προβλημα 30 ετων δεν τσακωνομαστε αλλα συζητηση κανουμε και επειδη ειστε και μικροι σε ηλικια αρκετοι σιγουρα εχετε και ποιο φρεσκιες ιδεες απο μας τους μεγαλους (30+).

αντε λοιπον που ξερετε ισως εφαρμοστει η ιδεα σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Μαγκιές δεν ήθελε;

για εδώ λέω πάντα https://el.wikipedia.org/wiki/Ιάκωβος_Κουμής

επειδη τυχαινει να τα ξερω απο πρωτο χερι δεν ηθελε μαγκες!
στην πορεια πηγε και ετυχε να βρισκεται σε λαθος μερος
αν το θεωρεις αυτο μαγκες...

εστω τωρα οτι οι αστυνομικοι τον βαρεσαν καταλαθος
τον βαρεσαν μεχρι να τον σκοτωσουν. η αλλη κοπελα πηγαινε και αυτη γυρευοντας??
εχετε ακουσει μηπως για τις "αυτοκτωνιες" με μια πλαστικη σακουλα?

https://el.wikipedia.org/wiki/Σταματίνα_Κανελλοπούλου

αν θεωρεις τωρα οτι πουλαγε τσαμπουκα επειδη προσπαθησε με ολοκληρη πορεια να σπασει ενα μπλοκο...
βλεπεις ηθελε να δωσει ξυλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
επειδη τυχαινει να τα ξερω απο πρωτο χερι δεν ηθελε μαγκες!
στην πορεια πηγε και ετυχε να βρισκεται σε λαθος μερος
αν το θεωρεις αυτο μαγκες...

εστω τωρα οτι οι αστυνομικοι τον βαρεσαν καταλαθος
τον βαρεσαν μεχρι να τον σκοτωσουν. η αλλη κοπελα πηγαινε και αυτη γυρευοντας??
εχετε ακουσει μηπως για τις "αυτοκτωνιες" με μια πλαστικη σακουλα?
Και αυτος ηταν μονο ενας..και ποσοι αλλοι εχουν φαει ξυλο κατ'αυτο τον τροπο...Εγω ενα πραγμα δεν μπορω να καταλαβω γιατι παντα οι εχοντες αντιθετη αποψη πρεπει να βριζονται μεταξυ τους και ο ενας να ειρωνευεται τον αλλον?????(απλα ερωτηση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theinternetworld

Νεοφερμένος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
επειδη τυχαινει να τα ξερω απο πρωτο χερι δεν ηθελε μαγκες!
στην πορεια πηγε και ετυχε να βρισκεται σε λαθος μερος
αν το θεωρεις αυτο μαγκες...

εστω τωρα οτι οι αστυνομικοι τον βαρεσαν καταλαθος
τον βαρεσαν μεχρι να τον σκοτωσουν. η αλλη κοπελα πηγαινε και αυτη γυρευοντας??
εχετε ακουσει μηπως για τις "αυτοκτωνιες" με μια πλαστικη σακουλα?

εδω και 36 χρονια δεν εχω ακουσει κατι τετοιο.

αληθεια αυτα που λες ησουν μπροστα?

γιατι εγω για αυτα που σου λεω ημουν μπροστα και τα εχω δει με τα ιδια μου τα ματια και τους "αναρχικους" και τους "αθωους κατα τα αλλα φοιτητες" αλλα εχω δει και πραγματικα αθωους ανθρωπους που κανεις δεν τους πειραξε σε αντιθεση με της δυο πρωτες κατηγοριες ανθρωπων.

οσο ημουν αστυνομικος ποτε δεν βαρεσα καποιον αθωο παρα μονο αυτους που ηθελαν να μου κανουν κακο η να χτυπησουν καποιο πολιτη.

αυτα

τα γεγονοτα τα ζεις φιλε μου μπροστα αν θεωρεις οτι τα ξερεις επειδη τα ειπε η ταδε ιστοσελιδα η ταδε εφημεριδα η το ταδε καναλι ραδιοφωνου/τηλεορασης αστο...
-----------------------------------------
επειδη τυχαινει να τα ξερω απο πρωτο χερι δεν ηθελε μαγκες!
στην πορεια πηγε και ετυχε να βρισκεται σε λαθος μερος
αν το θεωρεις αυτο μαγκες...

εστω τωρα οτι οι αστυνομικοι τον βαρεσαν καταλαθος
τον βαρεσαν μεχρι να τον σκοτωσουν. η αλλη κοπελα πηγαινε και αυτη γυρευοντας??
εχετε ακουσει μηπως για τις "αυτοκτωνιες" με μια πλαστικη σακουλα?

https://el.wikipedia.org/wiki/Σταματίνα_Κανελλοπούλου

αν θεωρεις τωρα οτι πουλαγε τσαμπουκα επειδη προσπαθησε με ολοκληρη πορεια να σπασει ενα μπλοκο...
βλεπεις ηθελε να δωσει ξυλο

δεν θεωρω τιποτα για κατι που δεν εχω δει η δεν το ξερω.

μπορει να ειναι αληθεια - μπορει να ειναι ψεμματα

αλλα σου λεω ας γινοταν σε αλλη χωρα τι καταληξη θα ειχε λες?

εγω σου λεω οτι η ιδια καταληξη θα ηταν

ειτε το εκανε σε αγγλια ειτε σε γαλλια ειτε σε ιταλια ειτε σε γερμανια.

οταν πας να σπασεις οποιοδηποτε μπλοκο των αρχων πας γυρευοντας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
προσωπικα οι κουβεντες μεσω διαδικτυου δεν με ενοχλουν φιλε μου (οποιος εχει το θαρρος να τις διατυπωσει μπροστα μου και να λαβει τις αναλογες απαντησεις μετρανε) τα πισω απο πληκτρολογια και οθονης δεν τους δινω σημασια.

απλα μην ειναι απρεπης και φας αποκλεισμο αλλιως απο μενα εχεις το ελευθερο αρκει να εχεις και τα αναλογα επιχειρηματα.

γιατι να να σε βρισω ξερω να σου πω π.χ 1.000.000 βρισιες σε 9 γλωσσες τι θα καταλαβω?? τιποτα.
-----------------------------------------


αρα εισαι μεσα για την κουβεντα τοτε με τους αναρχικους και με τους αστυνομικους...ετσι..?

πες μου εσυ αν εισαι μεσα και εγω κανονιζω και μερα και χρονο και τοπο να βρεθειτε ολοι μαζι να βρειτε τις λυσεις.

εδω προσπαθουμε να λυσουμε το προβλημα 30 ετων δεν τσακωνομαστε αλλα συζητηση κανουμε και επειδη ειστε και μικροι σε ηλικια αρκετοι σιγουρα εχετε και ποιο φρεσκιες ιδεες απο μας τους μεγαλους (30+).

αντε λοιπον που ξερετε ισως εφαρμοστει η ιδεα σας.

υπ οψιν η ηλικια δεν φαιρνει τη σοφια, εμπειριες φαιρνει...
και αν δεν τις αξιοποιεις αυτες τις εμπειριες τοτε...
οποτε δεν χρειαζεται να λες το τοσο γραφικο "τι ξερετε εσεις τα 15 χρονα"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Συζητώντας με τη βάση αυτή, σου ξαναλέω ότι δεν μπορείς να κάνεις ισότιμη συζήτηση με τα μέλη του ischool. Ή τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theinternetworld

Νεοφερμένος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
υπ οψιν η ηλικια δεν φαιρνει τη σοφια, εμπειριες φαιρνει...
και αν δεν τις αξιοποιεις αυτες τις εμπειριες τοτε...
οποτε δεν χρειαζεται να λες το τοσο γραφικο "τι ξερετε εσεις τα 15 χρονα"

εγω δεν ειπα κατι τετοιο φιλε μου μην λες πραγματα που δεν ειπα.

ολες οι αποψεις ειναι σεβαστε οσο ακραιες και αν ειναι αλλα θελουν επιχειρηματα τα οποια ειναι δικα σας

και αυτα που λεω τα εχω ζησει εδω και 36 χρονια.

εγω θεωρω οτι εκανα το καθηκον μου για τα 3.5 χρονια που ημουν αστυνομικος και διαπιστωσα οτι αυτο το επαγγελμα δεν μου ταιριαζει και βρηκα δουλεια στο επαγγελμα που σπουδασα.

γιατι ομως ολοι που κρινουν τα σωματα ασφαλειας-στρατο κτλ θελουν να πιασουν εκει δουλεια αυτο δεν καταλαβαινω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
εδω και 36 χρονια δεν εχω ακουσει κατι τετοιο.

αληθεια αυτα που λες ησουν μπροστα?

γιατι εγω για αυτα που σου λεω ημουν μπροστα και τα εχω δει με τα ιδια μου τα ματια και τους "αναρχικους" και τους "αθωους κατα τα αλλα φοιτητες" αλλα εχω δει και πραγματικα αθωους ανθρωπους που κανεις δεν τους πειραξε σε αντιθεση με της δυο πρωτες κατηγοριες ανθρωπων.

οσο ημουν αστυνομικος ποτε δεν βαρεσα καποιον αθωο παρα μονο αυτους που ηθελαν να μου κανουν κακο η να χτυπησουν καποιο πολιτη.

αυτα

τα γεγονοτα τα ζεις φιλε μου μπροστα αν θεωρεις οτι τα ξερεις επειδη τα ειπε η ταδε ιστοσελιδα η ταδε εφημεριδα η το ταδε καναλι ραδιοφωνου/τηλεορασης αστο...
-----------------------------------------


δεν θεωρω τιποτα για κατι που δεν εχω δει η δεν το ξερω.

μπορει να ειναι αληθεια - μπορει να ειναι ψεμματα

αλλα σου λεω ας γινοταν σε αλλη χωρα τι καταληξη θα ειχε λες?

εγω σου λεω οτι η ιδια καταληξη θα ηταν

ειτε το εκανε σε αγγλια ειτε σε γαλλια ειτε σε ιταλια ειτε σε γερμανια.

οταν πας να σπασεις οποιοδηποτε μπλοκο των αρχων πας γυρευοντας.

η μητερα μου ηταν η γυναικα αυτου του νεαρου που κατα τα αλλα πηγαινε γυρεουντας για ξυλο. μην προσπαθεις να δικαιολογησεις τους αστυνομικους δεν ειναι. εγω δεν δικαιολογω τα ατομα που σπανε. και οπως σου ειπα
δεν πηγε να σπασει οποιοδιποτε μπλοκο, απο την πορεια ηθελε να φυγει αλλα δεν μπορεσε. αλλα πρεπει να καταλαβεις το εξης
το μπλοκο δεν το σπανε επειδη θελουν να τα βαλουν με την αστυνομια για να προχωρησει η πορεια το κανουν. αν τα ματ ειναι προθυμα να προστατεψουν την αμερικανικη πρευσβια, ακομα και με κοστος ανθρωπινων ζωων νομιζω οτι πραγματικα πρεπει να αλλαξουμε τη νοοτροπια μας

αν δεν βαρεσες αθωο τοτε μπραβο σου.ομως δεν ειναι ολοι ετσι
γιατι και για αστυνομικους που κανουν εμποριο εχω ακουσει και πραγματικα αμφιβαλλω οτι ειναι ψεμα
και μην ακουσω αηδιες περι αστυνομικων εργων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
εγω δεν ειπα κατι τετοιο φιλε μου μην λες πραγματα που δεν ειπα.

ολες οι αποψεις ειναι σεβαστε οσο ακραιες και αν ειναι αλλα θελουν επιχειρηματα τα οποια ειναι δικα σας

και αυτα που λεω τα εχω ζησει εδω και 36 χρονια.

εγω θεωρω οτι εκανα το καθηκον μου για τα 3.5 χρονια που ημουν αστυνομικος και διαπιστωσα οτι αυτο το επαγγελμα δεν μου ταιριαζει και βρηκα δουλεια στο επαγγελμα που σπουδασα.

γιατι ομως ολοι που κρινουν τα σωματα ασφαλειας-στρατο κτλ θελουν να πιασουν εκει δουλεια αυτο δεν καταλαβαινω.
Δεν νομιζω καποιος απο μας να θελει να πιασει δουλεια εκει..απλα πολλοι τα προτιμουν εξαιτιας της εξουσιας της στολης και το χρημα οταν γινουν υψηλοβαθμα σρελεχη μονο αυτο..αα και επειδη "το πε η μαμα και ο μπαμπας.".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theinternetworld

Νεοφερμένος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Συζητώντας με τη βάση αυτή, σου ξαναλέω ότι δεν μπορείς να κάνεις ισότιμη συζήτηση με τα μέλη του ischool. Ή τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ.

αν το λες για μενα φιλε μου σου λεω οτι εχω ανοικτα τα αυτια μου και σε κοιτανε τα ματια μου και περιμενω να ακουσω τις ιδεες σου (οχι μονο τις δικιες σου)

αλλα μην μου λετε πραγματα τα οποια δεν ισχυουν οπως καποιος φιλος κατι σελιδες πιο πριν.

διοτι την επομενη που θα πειτε κατι τετοιο θα δειτε και τα αναλογα βιντεο με τους αναρχικους,αθωους φοιτητες,αθωους πολιτες,αστυνομικους και να δουμε ποιος εχει δικιο τοτε.

ειδικα για την ΑΘΗΝΑ που ζω εδω και 36 χρονια και μετακινουμε με τα Μ.Μ.Μ και αντιμετωπιζω το καθε παλαβο στην διαδρομη μην μου λετε βλακειες.

ξερεις ποσα επεισοδια εχω ζησει και εχω περασει απο μεσα τους.

ξερεις ποσα δακρυγονα εχω αναπνευσει.

η μοναδικη φορα που εφαγα ξυλο με γλομπ ηταν στο γηπεδο οταν εβρισα τους αστυνομικους και καλα μου εκαναν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
η βρισια τιμωρηται με ξυλο τωρα?
ελεος
αυτοι που βριζουν συνεχεια δλδ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theinternetworld

Νεοφερμένος

Ο Ilias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Δεν νομιζω καποιος απο μας να θελει να πιασει δουλεια εκει..απλα πολλοι τα προτιμουν εξαιτιας της εξουσιας της στολης και το χρημα οταν γινουν υψηλοβαθμα σρελεχη μονο αυτο..αα και επειδη "το πε η μαμα και ο μπαμπας.".

τα φαινομενα ομως απατουν φιλε μου (χιλιαδες αιτησεις καθε χρονο απο ανδρες και γυναικες) και να μου πεις οτι δεν υπαρχουν δουλειες??? υπαρχουν αλλα σε αυτη την χωρα ολη θελουν να φορανε στολη (γαλονια) η να ειναι προεδροι η να ειναι αφεντικα αμ...δεν γινεται αυτο καποιος θα ειναι και υπαλληλος.

και ξερεις πιο ειναι το ομορφο οτι στην επομενη διαδηλωση μπορει να σε χτυπησει καποιος αστυνομικος που ηταν εδω στο ischool και τα λεγατε.

για φαντασου και να ηταν καποιος που τωρα διαφωνει με το ολο το θεμα.
-----------------------------------------
η βρισια τιμωρηται με ξυλο τωρα?
ελεος
αυτοι που βριζουν συνεχεια δλδ??

η συγκεκριμενη βρισια που ειπα στο γηπεδο φιλε μου πιστεψε με οτι λιγο ξυλο εφαγα.

αν π.χ στην πω θα με κυνηγας να με δειρης.

χεχε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
δεν εχω δειρει ποτε στη ζωη μου και ουτε προκειται να το κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τέλος πάντων, η λογική μας απέχει χιλιόμετρα. Θεωρώ το ρόλο της Αστυνομίας ως βοηθό και υπηρέτη του πολίτη και όχι ως μπαμπούλα, δασκάλου-αλά-1950 και λοιπά, αλήστου μνήμης, γραφικά καραγκιοζιλίκια.
Δεν ξέρω αν είσαι ανοιχτός ή όχι. Απλά δεν υπάρχει λόγος να κάνεις ολόκληρη συζήτηση και να παρουσιάζεις ως τεκμηριακή υπεροχή το γεγονός ότι είσαι 36 ετών κι εμείς 18. Δεν λέει και κάτι στην τελική, ούτε δίνει κάποιο επιπλέον βάρος σε όσα λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
τα φαινομενα ομως απατουν φιλε μου (χιλιαδες αιτησεις καθε χρονο απο ανδρες και γυναικες)

και ξερεις πιο ειναι το ομορφο οτι στην επομενη διαδηλωση μπορει να σε χτυπησει καποιος αστυνομικος που ηταν εδω στο ischool και τα λεγατε.

για φαντασου και να ηταν καποιος που τωρα διαφωνει με το ολο το θεμα.
Το ξερω πως υπαρχει τετοια πιθανοτητα,δεν διαφωνω ως προς αυτο..αλλα αυτο δεν σημαινει πως ειναι ολοι το ιδιο..ουτε οτι το αξιζουν αυτοι που τρωνε ξυλο..τις περισσοτερες φορες δεν το αξιζουν...σπανια τρωνε ξυλο αυτοι που θα πρεπε αν και νομιζω πως η βια δεν φερνει αποτελεσματα αλλα το αντιθετο ...προσωπικα η βια φερνει βια σχεδον παντα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
όχι δεν πιστεύω ότι πρέπει να τους δέρνουν. Είμαι κατά της βίας, για πολλούς λόγους. Καταρχάς είναι κακό παράδειγμα, και ειδικά όταν το κάνει η αστυνομία. Το καλύτερο είναι να τους κλείνουν στην φυλακή, σωστά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μετά από στοιχειοθετημένη κατηγορία και εισαγγελική εντολή. Οι αστυνομικοί είναι απλά ένα βοηθητικό όργανο για να κρατούν την τάξη (λέμε τώρα...), δεν έχουν δικαστικές αρμοδιότητες κι ούτε έχουν δικαίωμα να κλείσουν κάποιον σε κελί, με μόνη εξαίρεση το αυτόφωρο, που και πάλι πρέπει άμεσα να παρέμβει η Δικαιοσύνη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top