[Κορίτσια] Τι κοιτάτε σε ένα αγόρι;

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Γενικα να ντυνονται απλα κι οχι συνεχεια τυπου kasmir,tommy hilfiger και δε συμμαζευεται...που το εχουν ριξει ολοι στις φιρμες!

Για να μιλήσω λιγο για τις φίρμες. Καλώς ή κακως, κανω τις οικονομίες μου και τις εξαργυρώνω σε ρούχα "φίρμες". Σε καμία περίπτωση δεν το κανω για το θεαθειναι, απλα το κανω γιατι ετσι μου αρέσει εμενα και νιωθω καλυτερα. Σαφώς και δεν κρίνω κάποιον άνθρωπο βαση της ενδυμασίας του και πόσο ακριβή ειναι αυτη, οπως και δεν θέλω και εγω να κρίνομαι κατα ανάλογο τροπο, παρότι εχει γινει ορισμενες φορες, με τροπο απαξιωτικό. Θέλω και παίρνω ακριβά ρούχα, προβλημα μου, δεν σου ζήτησα λεφτα για να τα πάρω οποτε...(μιλάω γενικα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
...φίρμες λαϊκής, όπως tommy hilfinger...:P







Κι αυτο που λες(lacoste μπλουζακι με το γνωστο κροκοδειλακι!) αλλα και τα αυθεντικα να ειναι δε χρεαζεται νομιζω να φοραει ο αλλος παντελονι 120Ε, μπλουζα 50Ε, παπουτσια 80Ε για να κυκλοφορησει....Νομιζω πλεον εχει παραγινει αυτο με τις μαρκες. Και για τα κοριτσια βεβαια ισχυει το ιδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Κι αυτο που λες(lacoste μπλουζακι με το γνωστο κροκοδειλακι!) αλλα και τα αυθεντικα να ειναι δε χρεαζεται νομιζω να φοραει ο αλλος παντελονι 120Ε, μπλουζα 50Ε, παπουτσια 80Ε για να κυκλοφορησει....Νομιζω πλεον εχει παραγινει αυτο με τις μαρκες. Και για τα κοριτσια βεβαια ισχυει το ιδιο

Το ωραίο ρούχο όχι μόνο από αισθητικής πλευράς, είναι λιγάκι ακριβό. Έχει να κάνει με το κόστος κατασκευής και την ποιότητα του υφάσματος. Συνήθως όσα ξοδεύεις έχουν ανάλογο αποτέλεσμα χωρίς να σημαίνει ότι το υπερβολικό κόστος ενός ενδύματος ισοδυναμεί με την καλή ποιότητά του. Έχει διαφορά, το ακριβό από το υπερβολικά ακριβό. Νομίζω μπορείς να εκτιμείς την λογική αξία ενός προϊόντος: δηλαδή, αν αξίζει να δώσεις 200 € για μια πλεχτή ζακέτα ή αν μπορείς να την βρεις αρκετά πιο φθηνή στο εύρος των 40-60 €. Πρέπει να μπορείς να κοστολογείς πόσα θα βγάλει ο καταστηματάρχης, ο μεσάζων έμπορος,...κ.α. ενδιάμεσοι, όταν το κόστος ενός ρούχου μαζικής παραγωγής δεν υπερβαίνει τα 10 €, το ημερομίσθιο 0,50 $ για έναν Ασιάτη και το υπερκέρδος από την πώλησή του στα 200 €. Μην ξεχνάς ότι στο 200 €, έχει βάλει τα ενοίκια, τα πάγια έξοδα,...και άλλες δαπάνες του καταστήματος. Συνεπώς δεν κατακρίνω όσους αγοράζουν ακριβά ρούχα. Ακριβό και χειροποίητο αξίζει ή ακόμη ακριβό και καλής ποιότητας υφάσματος, ραφής, κλπ, πάλι αξίζει τα λεφτά του. Ένα ωραίο ένδυμα προσδίδει άλλη χάρη σ' αυτόν που το φοράει. Συν ότι νιώθει και ωραία, ψυχικά. Βέβαια, στην εποχή μας, υπάρχει η τάση της φίρμας σε αντιδιαστολή με την καλή ποιότητα. Επειδή η φίρμα πουλάει, η εταιρεία και το κατάστημα βγάζουν υπερκέρδη. Κοπανάνε στην αξία του ενδύματος όσο θέλουν. Μια φορά θα στα πάρουν. Το αγοραστικό κοινό συνήθως είναι νέοι οι οποίοι δεν πολυσκέφτονται την έννοια της πραγματικής αξίας ενός αγαθού. Η καλή ποιότητα θέλει και ανάλογη εμπειρία για να την διαπιστώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
η πλειοψηφια σημερα αγοραζει τα περισσοτερα ρουχα απο τις γνωστες αλυσιδες και επιλεγει να δωσει τα λεφτα σε συγκεκριμενα κομματια (πχ σε ενα παλτο, σε ενα φορεμα για μια πιο επισημη εμφανιση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
για τα παπούτσια έχει λογική γιατί θα το φοράς κάθε μέρα για 1 χρόνο τουλάχιστον. Πρέπει να αντέχουν και λίγο. Τα ρούxα όμως ούτε καν.

πάντω; πολλές φορές δεν είναι η μάρκα που αυξάνει τόσο την τιμή είναι οι μεσάζοντες και οι πωλητές. πχ αν πάτε σε κάνα πιο παρακμιακό παραμάγαζο ( όχι intersport ) θα δείτε τα ίδια αθλητικά στη μισή τιμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
αν καποιος εχει μονοφρυδο θεωρω την αποτριχωση απαραιτητη.
οχι να το προσεξει σαν γυναικειο εννοειται, μητρογλου :P αλλα θεωρω το μονοφρυδο αρκετα ασχημο. 3 φιλοι μου που αποφασισαν να το βγαλουν βελτιωθηκε πολυ το προσωπο τους και δεν μπορουσα και με τιποτα να καταλαβω τι ειχε αλλαξει.

και για τριχες στην πλατη ενα κουρεματακι με μηχανη ειναι απαραιτητο, τωρα για τις υπολοιπες τριχες περι ορεξεως :D

Συμφωνώ απολύτως! Προσωπικά, δεν μου αρέσει όταν κάποιος έχει παααρα πολλές τρίχες, ούτε στη πλάτη, ούτε στο στήθος, ούτε στη μασχάλη. Δεν εννοώ ότι θέλω να κάνει ριζική αποτρίχωση, αλλά ένα μικρό κουρεματάκι πιστεύω ότι αρκεί. Για τους αποτριχωμένους δεν ξέρω, αν είναι αθλητής ο άλλος και έχει σωματάρα εννοείται πως δεν θα με πειράξει χαχα :P Αλλά εντάξει τώρα, λεπτομέρειες είναι όλα αυτά

Προτιμώ αγόρια που ντύνονται με το στυλ που τους αρέσει και μπορούν να το υποστηρίξουν.Μου αρέσουν τα πουκάμισα, τα απλά T-Shirt με τζιν... Έχω βαρεθεί να βλέπω αγόρια με φουλάρια και βράκες.
Γενικά παρατηρώ πως πλέον δεν ντύνονται μόνο οι γυναίκες προσεγμένα αλλά και οι άντρες.Έχει επικρατήσει και προωθείται ένα συγκεκριμένο στυλ ως ωραίο.Δεν πάει σε όλους όμως.

Συμφωνώ και σε αυτό. Για να πω την αλήθεια, δεν βλέπω και πολλούς με φουλάρια. Βράκες βλέπω όμως, κάποιοι τις αφήνουν τόσο χαλαρές που φαίνονται όλα, δεν μου αρέσει καθόλου αυτό. Επίσης έχω βαρεθεί να βλέπω αυτά τα γυαλιά ηλίου με τους χρωματιστούς καθρέφτες, σε αγόρια και κορίτσια.
Για να μιλήσω λιγο για τις φίρμες.
Καλώς ή κακως, κανω τις οικονομίες μου και τις εξαργυρώνω σε ρούχα "φίρμες". Σε καμία περίπτωση δεν το κανω για το θεαθειναι, απλα το κανω γιατι ετσι μου αρέσει εμενα και νιωθω καλυτερα. Σαφώς και δεν κρίνω κάποιον άνθρωπο βαση της ενδυμασίας του και πόσο ακριβή ειναι αυτη, οπως και δεν θέλω και εγω να κρίνομαι κατα ανάλογο τροπο, παρότι εχει γινει ορισμενες φορες, με τροπο απαξιωτικό. Θέλω και παίρνω ακριβά ρούχα, προβλημα μου, δεν σου ζήτησα λεφτα για να τα πάρω οποτε...(μιλάω γενικα)
Συμφωνώ. Κι εγώ το κάνω αυτό μερικές φορές. Αν ο άλλος μαζεύει λεφτά και θέλει να τα διαθέτει σε ακριβότερα ρούχα, τότε τι πρόβλημα υπάρχει, αν δεν προκαλεί λέγοντας "αα, κοίτα τι πήρα πάλι;"; Kαλύτερα να αγοράσεις κάτι πιο ακριβό, παρά δέκα μπλουζάκια από κανένα μαγαζάκι της κακιάς ώρας που θα σκιστούν σε ένα μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

oneiricocelot

Νεοφερμένος

Ο oneiricocelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Υπάρχει κάποιο συγκεκριμένο στυλ ντυσίματος για τα αγόρια που αρέσει πολύ στις κοπέλες;

Κορίτσια τι λετε για ενα φρακο



:D ή ενα κουστουμακι με μανικετοκουμπα



Απ'ότι παρατηρώ ομως φαίνεται να σας αρεσει το swag ντύσιμο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwanna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η iwanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Μπα, εγώ θα προτιμήσω το κοστούμι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ivilinia_new

Νεοφερμένος

Η ivilinia_new αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
χαχαχα πολυ κυριλα το φραγκο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oneiricocelot

Νεοφερμένος

Ο oneiricocelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Εμένα μ'αρέσουν οι μουσάτοι και μαλλιάδες! :D
Η μαμά μου τους λέει ανθρώπους του νεάντερταλ αλλά εγώ τους βρίσκω πολύ ωραίους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thetikos

Δραστήριο μέλος

Ο Θετικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 783 μηνύματα.
Εμένα μ'αρέσουν οι μουσάτοι και μαλλιάδες! :D
Η μαμά μου τους λέει ανθρώπους του νεάντερταλ αλλά εγώ τους βρίσκω πολύ ωραίους!
Χαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Εμένα μ'αρέσουν οι μουσάτοι και μαλλιάδες! :D
Η μαμά μου τους λέει ανθρώπους του νεάντερταλ αλλά εγώ τους βρίσκω πολύ ωραίους!
Στην κολλητή μου αρέσει αυτό το στυλ, σε εμένα δεν αρέσει καθόλου, δεν μου αρέσουν τα μούσια. Τουλάχιστον ξέρουμε ότι δεν θα μαλώσουμε ποτέ για αγόρι :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepDreaming!

Δραστήριο μέλος

Η KeepDreaming! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 634 μηνύματα.
Στην κολλητή μου αρέσει αυτό το στυλ, σε εμένα δεν αρέσει καθόλου, δεν μου αρέσουν τα μούσια. Τουλάχιστον ξέρουμε ότι δεν θα μαλώσουμε ποτέ για αγόρι :hehe:
Χαχαχα αυτό είναι καλό! :P
Ας πούμε εγώ μ'έναν σε στυλ Λεωνίδα Μπαλάφα θα είμαι μια χαρά!Μόλις τελειώσουν οι πανελλήνιες θ'αρχίσω την αναζήτηση!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Ωραιοι οι μουσατοι! :inlove:
Αλλα οχι το μουσι παπα-κλαρινογαμπρου που εχει γινει πλεον μοδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Ωραιοι οι μουσατοι! :inlove:
Αλλα οχι το μουσι παπα-κλαρινογαμπρου που εχει γινει πλεον μοδα

Σκέψου ότι μέσα στο μούσι μπορεί να υπάρχουν και φωλιές...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chili_pepper

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chili_pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Σκέψου ότι μέσα στο μούσι μπορεί να υπάρχουν και φωλιές...:P
Τοτε θα ειναι βρωμικος γενικοτερα, οποτε δε θα τον προτιμησω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilonop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ευαγγελία Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Όχι άλλα μούσια ρε σεις. Μ'αρέσουν αλλά τους σιχάθηκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Muxu Su

Διάσημο μέλος

Η Muxu Su αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 3,019 μηνύματα.
Συμφωνώ. Κι εγώ το κάνω αυτό μερικές φορές. Αν ο άλλος μαζεύει λεφτά και θέλει να τα διαθέτει σε ακριβότερα ρούχα, τότε τι πρόβλημα υπάρχει, αν δεν προκαλεί λέγοντας "αα, κοίτα τι πήρα πάλι;"; Kαλύτερα να αγοράσεις κάτι πιο ακριβό, παρά δέκα μπλουζάκια από κανένα μαγαζάκι της κακιάς ώρας που θα σκιστούν σε ένα μήνα.

Α γεια σου, μου εχουν κανει πολλά σχόλια του τύπου: αυτη η κολόνια που φοράς πάλι κανά 200ευρω κανει; Πάλι με τομμυ σημερα; Τους εχεις βάλεις μεσα τους γονεις σου, εγω θα περνά 10 μπλούζες αντί για τη μια που πήρες εσυ και πληρώσες την φίρμα, και το συνηθισμένο:
Καλα πως έρχεσαι ετσι στο σχολειο λες και πας σε γκόμενο;
Ίσα ρε παιδια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top