[Κορίτσια] Τι κοιτάτε σε ένα αγόρι;

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Θέλετε πιστέψτε το ή όχι, εγώ το πρώτο πράγμα που κοιτάω είναι ο τρόπος που μιλάει. Που εκφράζεται, που επιχειρηματολογεί. Αυτό μπορεί να με γοητέψει πραγματικά. Και το βλέμμα. Θέλω να 'ναι καθαρό, να εμπνέει ειλικρινή στάση.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
το έχεις βρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Θέλετε πιστέψτε το ή όχι, εγώ το πρώτο πράγμα που κοιτάω είναι ο τρόπος που μιλάει. Που εκφράζεται, που επιχειρηματολογεί. Αυτό μπορεί να με γοητέψει πραγματικά. Και το βλέμμα. Θέλω να 'ναι καθαρό, να εμπνέει ειλικρινή στάση.


Συμφωνώ. Είναι η φάση που μιλάει με άλλους και απλά τον χαζεύεις από τη σιγουριά που βγάζει ο τρόπος που μιλάει και πώς το λέει, χωρίς να θίξει τον συνομιλιτή του, αφφφ νε, γι' αυτή τη δυναμικότητα μιλούσα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
το έχεις βρει;

Όχι.Αλλά δεν ανησυχώ.:P Μάλλον είμαι υπερβολικά ντροπαλή και συνεσταλμένη.:)
Όταν με προσεγγίζουν είναι λόγω της εξωτερικής εμφάνισης και αυτό φαίνεται στο βλέμμα του άλλου. Φαίνεται ότι δεν ψάχνετε το ίδιο πράγμα. Εσύ σκέφτεσαι τα ενδιαφέροντά του και τις απόψεις - ιδεολογικές βάσεις του και ο άλλος σκέφτεται ... άλλα πράγματα. Ε, αυτό φαίνεται ,κάνει μπαμ στον τρόπο που σε κοιτάζει. Και συνήθως είναι απωθητικό.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Όχι.Αλλά δεν ανησυχώ.:P Μάλλον είμαι υπερβολικά ντροπαλή και συνεσταλμένη.:)
Όταν με προσεγγίζουν είναι λόγω της εξωτερικής εμφάνισης και αυτό φαίνεται στο βλέμμα του άλλου. Φαίνεται ότι δεν ψάχνετε το ίδιο πράγμα. Εσύ σκέφτεσαι τα ενδιαφέροντά του και τις απόψεις - ιδεολογικές βάσεις του και ο άλλος σκέφτεται ... άλλα πράγματα. Ε, αυτό φαίνεται ,κάνει μπαμ στον τρόπο που σε κοιτάζει. Και συνήθως είναι απωθητικό.

χμμ μάλιστα...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
Ιnteresting topic

Δε θα επιχειρήσω να κάνω λίστες, moi aussi, γιατί τα δεδομένα πάντα αλλάζουν ανάλογα με τις εμπειρίες. Για μένα το σημαντικότερο είναι ο άλλος να καταφέρνει να παίζει με το μυαλό μου. Απαξ και το κάνει, πάει,έχω κολλήσει.
Θεωρώ ότι ο τρόπος προσέγγισης παίζει ρόλο. Ανακαλύπτει, και όσο το κάνει εντυπωσιάζεται από αυτό που βλέπει. Και αποφασίζει ότι είναι αυτό που του ταιριάζει. Και το διεκδικεί. Μέχρι εκεί είναι το εύκολο. Ο επιβλητικός τρόπος είναι το δύσκολο που σε φέρνει σε δύσκολη θέση και ταυτόχρονα παρακαλάς να συνεχίσει να το κάνει. Δεν έχουν πολλοί το ''χάρισμα''.
Αλήθεια θα ήθελα να μαι στο μυαλό κάποιων για να δω τα κριτήρια με τα οποία μια κοπέλα τους κάνει. Ο όλος τρόπος μέχρι να καταλήξει κανείς μπορεί να είναι εκπληκτικά γοητευτικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Stavri_

Ότι για κάποιους ανθρώπους είναι μάταιη η προσπάθεια...εξ' ορισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Stavri_

Ότι για κάποιους ανθρώπους είναι μάταιη η προσπάθεια...εξ' ορισμού.

Η προσπάθεια προσέγγισης μίας κοπέλας (ή ενός αγοριού στην αντίθετη περίπτωση);;
Τίποτα δεν είναι μάταιο. Όλοι πρέπει να προσπαθούμε γι αυτό που θέλουμε. Για να μπει στη ζωή μας. Απλά κάποιοι δεν το επιχειρούν με σωστό τρόπο ή απλά θέλουν κάποιον άνθρωπο ως αντικείμενο. Δεν είναι έτσι όμως. Ο άνθρωπος έχει και συναισθήματα. Και ο λόγος που σε χρειάζεται κάποιος είναι σημαντικός για να τον βάλεις στη ζωή σου. Ε, εντάξει, αν μιλάς για τους "κάποιους ανθρώπους" που εξ ορισμού δε σκέφτονται με το κεφάλι τους αλλά μόνο με κάτι άλλο, εκεί θα συμφωνήσω απόλυτα. Δεν έχουν καμία ελπίδα απέναντι σε οποιαδήποτε γυναίκα που σέβεται τον εαυτό της και έχει ολοκληρωμένη προσωπικότητα με αρχές και αξίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KristenRoss

Νεοφερμένος

Η KristenRoss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τα κορίτσια παραπάνω. Μυαλό και πάλι μυαλό. Να σου μιλά ή γενικά να μιλά και να χαζεύεις. Να σε εμπνέει, να σε εκπλήσσει... μία ήρεμη δύναμη... μυαλού ίσως! Σιγουριά, καθαρότητα, οξύνοια! Και η "εικόνα" του φυσικά προς τα έξω... εννοώντας κίνηση, βλέμμα, τρόπος ομιλίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Mε συγχωρείτε που σας χαλάω τη σούπα, αλλά αυτά που λέτε είναι λιγάκι εξιδανικευμένα. Ποιος άνθρωπος είναι σε θέση να αξιολογήσει έναν άλλο ανθρώπινο χαρακτήρα εξαιρώντας από την σύγκριση, δικά του ελαττώματα; Πάντα κρίνουμε και επιλέγουμε έναν άνθρωπο για οποιασδήποτε μορφή διαπροσωπικής σχέσης με βάση αυτό που έχουμε μάθει να ανεχόμαστε στον ίδιο μας τον εαυτό. Θεωρώ τελείως εκτός πραγματικότητας, τα χαρακτηριστικά ανθρώπινων μορφών ειδικά στην Ελληνική κοινωνία που αναζητάτε. Ο κάθε άνθρωπος υστερεί σε κάτι, υπερτερεί κάπου αλλού. Ειδάλλως ας αποδεχτούμε την κλωνοποίηση του ανθρώπινου είδους και ο καθένας να κάνει τις παραγγελίες του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lexritis

Νεοφερμένος

Ο lexritis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
εγω ευχομαι να κρατησουνε ολα αυτα τα κριτηρια(αν και δεν με συμφερει οσον αφορα στο σωμα,πολυ λεπτος:P) και οταν μεγαλωσουνε να μην κοιτανε αυτα που κοιτανε οι περισσοτερες....(λεφτα,καλοπεραση κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andante

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Andante αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Πιο παλιά ήμουν πιο ρομαντική και έλεγα απλά τα κλασσικά ροζ. Πλέον υπάρχουν κάποια πράγματα που δε κοίταζα και τα θεωρώ ας πούμε στάνταρ.
  • Δε μπορείς φίλε να είσαι 30+ ετών και να μένεις με τους γονείς σου. ΑΠΛΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ. Πρέπει να μένεις μόνος.
  • Δε μπορώ ο άλλος να κλαίγεται για τα λεφτά που δεν έχει. Οκ, κανείς δεν έχει πολλά λεφτά, αλλά μην είναι τα 8 στα 10 από αυτά που λες ''λεφτά-ανεργία-λεφτά-δουλειά-λεφτά-πείνα-λεφτά". Λίγη αισιοδοξία.
  • Αν είναι μπιχλιάρης και δεν φοράει καν αποσμητικό....τελίτσες τελίτσες, δε χρειάζεται συνέχεια.
  • Αν δε ξέρει να ντύνεται. Σόρρυ, δε ζητάω να' ναι μοντέλο, αλλά πρέπει τουλχ να ξέρει να ντύνεται και να προσέχει λίγο τον εαυτό του.
  • Να μην έχει μηχανή. Μισώ τις μηχανές, ειδικά αυτές τις τεράστιες, κ ειδικά αν οδηγείς μεθυσμένος και ειδικά χωρίς κράνος και χαίρεσαι γι' αυτό.
  • Να έχει αν γίνεται δουλειά, παρέες, φίλους, ενδιαφέροντα. Δε θέλω να κάνω σχέση και η μόνη του ασχολία να είμαι εγώ. ΠΙΕΣΗ.
  • Να με σέβεται.
  • Να μην είναι κάφρος, ειδικά με τους άλλους, ειδικά όταν δεν γίνεται για πλάκα.
  • Να μην είναι χρυσαυγίτης.
  • Να εκπέμπει μια διαφορετική αύρα, μια δυναμικότητα, μια περίεργη αίσθηση, δε μπορώ να την εκφράσω ακριβώς.
  • Να είναι σχετικά έμπειρος. Και δεν εννοώ ερωτικά, γενικά μιλώντας. Να' χει να σου πει 5-6 πράγματα πέρα από το σεκς.
  • Να μην είναι ρομαντικός. Ή τουλχ πολύ συχνά.
  • Να μην είναι τσιγκούνης.
  • Να ξέρει τι θέλει και να σου δείχνει ότι το θέλει.
  • Να μπορεί να ''κολλήσει'' με τη παρέα μου και να μην είναι off σε περίπτωση που βρεθούμε όλοι μαζί.

Αν συνεχίσω κι άλλο θα γράψω άπειρα ακόμα, οπότε σταματάω εδώ και θα ξαναεπιστρέψω, αλλα τα πιο μπαμ-μπαμ τα είπα πιστεύω.

Εσύ τι προσφέρεις; Με 5200 post όμως λογικό είναι να έχεις χάσει τη μπάλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Πιο παλιά ήμουν πιο ρομαντική και έλεγα απλά τα κλασσικά ροζ. Πλέον υπάρχουν κάποια πράγματα που δε κοίταζα και τα θεωρώ ας πούμε στάνταρ.
  • Δε μπορείς φίλε να είσαι 30+ ετών και να μένεις με τους γονείς σου. ΑΠΛΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ. Πρέπει να μένεις μόνος.
  • Δε μπορώ ο άλλος να κλαίγεται για τα λεφτά που δεν έχει. Οκ, κανείς δεν έχει πολλά λεφτά, αλλά μην είναι τα 8 στα 10 από αυτά που λες ''λεφτά-ανεργία-λεφτά-δουλειά-λεφτά-πείνα-λεφτά". Λίγη αισιοδοξία.
  • Αν είναι μπιχλιάρης και δεν φοράει καν αποσμητικό....τελίτσες τελίτσες, δε χρειάζεται συνέχεια.
  • Αν δε ξέρει να ντύνεται. Σόρρυ, δε ζητάω να' ναι μοντέλο, αλλά πρέπει τουλχ να ξέρει να ντύνεται και να προσέχει λίγο τον εαυτό του.
  • Να μην έχει μηχανή. Μισώ τις μηχανές, ειδικά αυτές τις τεράστιες, κ ειδικά αν οδηγείς μεθυσμένος και ειδικά χωρίς κράνος και χαίρεσαι γι' αυτό.
  • Να έχει αν γίνεται δουλειά, παρέες, φίλους, ενδιαφέροντα. Δε θέλω να κάνω σχέση και η μόνη του ασχολία να είμαι εγώ. ΠΙΕΣΗ.
  • Να με σέβεται.
  • Να μην είναι κάφρος, ειδικά με τους άλλους, ειδικά όταν δεν γίνεται για πλάκα.
  • Να μην είναι χρυσαυγίτης.
  • Να εκπέμπει μια διαφορετική αύρα, μια δυναμικότητα, μια περίεργη αίσθηση, δε μπορώ να την εκφράσω ακριβώς.
  • Να είναι σχετικά έμπειρος. Και δεν εννοώ ερωτικά, γενικά μιλώντας. Να' χει να σου πει 5-6 πράγματα πέρα από το σεκς.
  • Να μην είναι ρομαντικός. Ή τουλχ πολύ συχνά.
  • Να μην είναι τσιγκούνης.
  • Να ξέρει τι θέλει και να σου δείχνει ότι το θέλει.
  • Να μπορεί να ''κολλήσει'' με τη παρέα μου και να μην είναι off σε περίπτωση που βρεθούμε όλοι μαζί.

Αν συνεχίσω κι άλλο θα γράψω άπειρα ακόμα, οπότε σταματάω εδώ και θα ξαναεπιστρέψω, αλλα τα πιο μπαμ-μπαμ τα είπα πιστεύω.


Δεν θέλω να σε απογοητεύσω. Μακάρι να βρεις κάποιον που να πληρεί όλες αυτές τις προϋποθέσεις! Σκέψου όμως πως μερικά από αυτά που ζητάς δεν μπορούν να συμβούν ή δεν είναι και δεδομένα! Το να μένει δηλαδή με τους γονείς του δε σημαίνει πως θα είναι μαμάκιας αναγκαστικά! Σίγουρα καμιά μας δε θέλει έναν άντρα μαμάκια.. όπως και οι άντρες δε γουστάρουν τις γυναίκες που εξαρτώνται από τους γονείς τους και από τα λεφτά των πατεράδων και των μαμάδων τους! Το ότι μένουν μαζί τους όμως ειδικά σε μια τέτοια εποχή δεν υποδηλώνει με βεβαιότητα κάτι τέτοιο!
Όλα αυτά που γράφεις τα καταλαβαίνω και κάποτε τα ζητούσα και εγώ...δε θα σου το κρύψω! Αλλά πρέπει και εμείς να συνειδητοποιήσουμε πως ζητάμε να είναι και πικρός αλλά και με μια δόση ζάχαρης (ο καφές πάντα :P) ... και έτσι και γιουβέτσι...
το κάνουν και οι άντρες αυτό δεν ισχύει μόνο για μας τις γυναίκες! Απλά όμως κάποια πράγματα δε γίνεται να συμβούν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Μάλλον θέλει άντρα 21 χρονών ανεξάρτητο με δουλειά με αυτοκίνητο και δικό του σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Selestian

Δραστήριο μέλος

Ο Selestian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 591 μηνύματα.
Πιο παλιά ήμουν πιο ρομαντική και έλεγα απλά τα κλασσικά ροζ. Πλέον υπάρχουν κάποια πράγματα που δε κοίταζα και τα θεωρώ ας πούμε στάνταρ.
  • Δε μπορείς φίλε να είσαι 30+ ετών και να μένεις με τους γονείς σου. ΑΠΛΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ. Πρέπει να μένεις μόνος.
  • Δε μπορώ ο άλλος να κλαίγεται για τα λεφτά που δεν έχει. Οκ, κανείς δεν έχει πολλά λεφτά, αλλά μην είναι τα 8 στα 10 από αυτά που λες ''λεφτά-ανεργία-λεφτά-δουλειά-λεφτά-πείνα-λεφτά". Λίγη αισιοδοξία.
  • Αν είναι μπιχλιάρης και δεν φοράει καν αποσμητικό....τελίτσες τελίτσες, δε χρειάζεται συνέχεια.
  • Αν δε ξέρει να ντύνεται. Σόρρυ, δε ζητάω να' ναι μοντέλο, αλλά πρέπει τουλχ να ξέρει να ντύνεται και να προσέχει λίγο τον εαυτό του.
  • Να μην έχει μηχανή. Μισώ τις μηχανές, ειδικά αυτές τις τεράστιες, κ ειδικά αν οδηγείς μεθυσμένος και ειδικά χωρίς κράνος και χαίρεσαι γι' αυτό.
  • Να έχει αν γίνεται δουλειά, παρέες, φίλους, ενδιαφέροντα. Δε θέλω να κάνω σχέση και η μόνη του ασχολία να είμαι εγώ. ΠΙΕΣΗ.
  • Να με σέβεται.
  • Να μην είναι κάφρος, ειδικά με τους άλλους, ειδικά όταν δεν γίνεται για πλάκα.
  • Να μην είναι χρυσαυγίτης.
  • Να εκπέμπει μια διαφορετική αύρα, μια δυναμικότητα, μια περίεργη αίσθηση, δε μπορώ να την εκφράσω ακριβώς.
  • Να είναι σχετικά έμπειρος. Και δεν εννοώ ερωτικά, γενικά μιλώντας. Να' χει να σου πει 5-6 πράγματα πέρα από το σεκς.
  • Να μην είναι ρομαντικός. Ή τουλχ πολύ συχνά.
  • Να μην είναι τσιγκούνης.
  • Να ξέρει τι θέλει και να σου δείχνει ότι το θέλει.
  • Να μπορεί να ''κολλήσει'' με τη παρέα μου και να μην είναι off σε περίπτωση που βρεθούμε όλοι μαζί.

Αν συνεχίσω κι άλλο θα γράψω άπειρα ακόμα, οπότε σταματάω εδώ και θα ξαναεπιστρέψω, αλλα τα πιο μπαμ-μπαμ τα είπα πιστεύω.

Δυστυχώς, διαβάζοντας το ποστ σου μου είναι δύσκολο να περιγράψω το πως ακριβώς με κάνει να νιώθω.
Είναι ένα συναίσθημα μεταξύ θυμού και απόγνωσης. Σήμερα πλέον, κάποιοι ξεχνάνε ότι μιλάμε για ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ και ότι ο καθένας είναι ξεχωριστός με τον δικό του τρόπο. Δεν γίνεται να ξεχωρίζεις ένα άτομο με κριτήριο το αν μένει με τους γονείς του ή αν δεν ξέρει να ντύνεται. Τα χαρακτηριστικά που αναφέρεις είναι τελείως ΕΠΙΦΑΝΕΙΑΚΆ και δεν μπορούν να αναδείξουν το άτομο με το οποίο θα μπορούσες πραγματικά να δεθείς συναισθηματικά. Επίσης κάποια χαρακτηριστικά που αναφέρεις δίνουν πιο πολύ την εντύπωση ότι ψάχνεις για σχέση την οποία θα έχεις απλά για ως μόστρα και όχι για να ζήσεις διαφορετικές εμπειρίες μέσω αυτής (jesus, πολύ κλισέ γίνομαι).

Μου άρεσε πολύ η αντίθεση σε αυτά τα δύο :
[1] "Δε μπορείς φίλε να είσαι 30+ ετών και να μένεις με τους γονείς σου. ΑΠΛΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ. Πρέπει να μένεις μόνος."
[2] "Δε μπορώ ο άλλος να κλαίγεται για τα λεφτά που δεν έχει."

:P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Πιο παλιά ήμουν πιο ρομαντική και έλεγα απλά τα κλασσικά ροζ. Πλέον υπάρχουν κάποια πράγματα που δε κοίταζα και τα θεωρώ ας πούμε στάνταρ.
  • Δε μπορείς φίλε να είσαι 30+ ετών και να μένεις με τους γονείς σου. ΑΠΛΑ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ. Πρέπει να μένεις μόνος.
  • Δε μπορώ ο άλλος να κλαίγεται για τα λεφτά που δεν έχει. Οκ, κανείς δεν έχει πολλά λεφτά, αλλά μην είναι τα 8 στα 10 από αυτά που λες ''λεφτά-ανεργία-λεφτά-δουλειά-λεφτά-πείνα-λεφτά". Λίγη αισιοδοξία.
  • Αν είναι μπιχλιάρης και δεν φοράει καν αποσμητικό....τελίτσες τελίτσες, δε χρειάζεται συνέχεια.
  • Αν δε ξέρει να ντύνεται. Σόρρυ, δε ζητάω να' ναι μοντέλο, αλλά πρέπει τουλχ να ξέρει να ντύνεται και να προσέχει λίγο τον εαυτό του.
  • Να μην έχει μηχανή. Μισώ τις μηχανές, ειδικά αυτές τις τεράστιες, κ ειδικά αν οδηγείς μεθυσμένος και ειδικά χωρίς κράνος και χαίρεσαι γι' αυτό.
  • Να έχει αν γίνεται δουλειά, παρέες, φίλους, ενδιαφέροντα. Δε θέλω να κάνω σχέση και η μόνη του ασχολία να είμαι εγώ. ΠΙΕΣΗ.
  • Να με σέβεται.
  • Να μην είναι κάφρος, ειδικά με τους άλλους, ειδικά όταν δεν γίνεται για πλάκα.
  • Να μην είναι χρυσαυγίτης.
  • Να εκπέμπει μια διαφορετική αύρα, μια δυναμικότητα, μια περίεργη αίσθηση, δε μπορώ να την εκφράσω ακριβώς.
  • Να είναι σχετικά έμπειρος. Και δεν εννοώ ερωτικά, γενικά μιλώντας. Να' χει να σου πει 5-6 πράγματα πέρα από το σεκς.
  • Να μην είναι ρομαντικός. Ή τουλχ πολύ συχνά.
  • Να μην είναι τσιγκούνης.
  • Να ξέρει τι θέλει και να σου δείχνει ότι το θέλει.
  • Να μπορεί να ''κολλήσει'' με τη παρέα μου και να μην είναι off σε περίπτωση που βρεθούμε όλοι μαζί.

Αν συνεχίσω κι άλλο θα γράψω άπειρα ακόμα, οπότε σταματάω εδώ και θα ξαναεπιστρέψω, αλλα τα πιο μπαμ-μπαμ τα είπα πιστεύω.

Ψαχνεις συντροφο ζωης;Θελεις να βλεπετε μαζι το ηλιοβασιλεμα;
Θελεις να ειναι κοντα σου αλλα και μακρια σου;Παντου και πουθενα;
Να βγαινετε συχνα για βολτουλα;


Πιστεψε το!Μπορεις να τον βρεις και εσυ.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

quintana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο quintana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
να ειναι προικισμενος...και οχι μονο πνευματικα...χχιιχιχιχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Και συνεχίζω:
  • Πρέπει να είναι πάνω από 1,81.
  • Να έχει ωραία μαλλιά, αν και μεταξύ μας έχω γνωρίσει τύπο χωρίς μαλλιά και ήταν ΜΑΝΑΡΟΣ. θεεεμουτιτονθυμηθηκα.
  • Κοιτάω πολύ τα χέρια - δε θέλω να τρώεει τα νύχια του. ΙΟΥ
  • Να μην έχει τρελή σχέση με τη μόδα. Ναι μεν να ξέρει να ντύνεται, αλλά όχι και με τη τελευταία λέξη της μόδας. Δε μ' αρέσ.
  • Θέλω επίσης να' χει αμάξι και πολλά λεφτά, να με πηγαίνει σε ακριβά εστιατόρια και να μου αγοράζει μονόπετρα δαχτυλίδια.
  • Να είναι άνω των 24 [λυπάμαι όποιος μίλησε για 21χρονο]
  • Θέλω να' χει χιούμορ, να με κάνει να γελάω.
  • Να έχει φβ.
  • Να μην έχει twitter.
  • Το αγαπημένο του χρώμα να είναι το μαύρο.
  • Να μην ξυρίζει τα πόδια του.


περιμένω κι άλλα σχόλια. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Και συνεχίζω:
  • Πρέπει να είναι πάνω από 1,81.
  • Να έχει ωραία μαλλιά, αν και μεταξύ μας έχω γνωρίσει τύπο χωρίς μαλλιά και ήταν ΜΑΝΑΡΟΣ. θεεεμουτιτονθυμηθηκα.
  • Κοιτάω πολύ τα χέρια - δε θέλω να τρώεει τα νύχια του. ΙΟΥ
  • Να μην έχει τρελή σχέση με τη μόδα. Ναι μεν να ξέρει να ντύνεται, αλλά όχι και με τη τελευταία λέξη της μόδας. Δε μ' αρέσ.
  • Θέλω επίσης να' χει αμάξι και πολλά λεφτά, να με πηγαίνει σε ακριβά εστιατόρια και να μου αγοράζει μονόπετρα δαχτυλίδια.
  • Να είναι άνω των 24 [λυπάμαι όποιος μίλησε για 21χρονο]
  • Θέλω να' χει χιούμορ, να με κάνει να γελάω.
  • Να έχει φβ.
  • Να μην έχει twitter.
  • Το αγαπημένο του χρώμα να είναι το μαύρο.
  • Να μην ξυρίζει τα πόδια του.


περιμένω κι άλλα σχόλια. :redface:

Όχι ρε γ****ο. Είμαι 1,80.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top