[Κορίτσια] Συμβουλές ομορφιάς και περιποίησης

mf92

Νεοφερμένος

Η mf92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Στα χείλη ΠΑΝΤΑ βγάζω τα πετσάκια. :redface:
Καμία συμβουλή παίζει;
Είχα το ίδιο πρόβλημα το χειμώνα.Η δερματολόγος μου μού σύστησε μια κρέμα ειδική της Apaisac. Βοηθάει σε τέτοιες περιπτώσεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Και το σπαστικό είναι ότι άμα βγάλεις μια φορά τα πετσέκια μετά σε ενοχλούν. :/:

Στο πρόσωπο βάζω μόνο ενυδατική. Είχα κάνει πρόσφατα επαγγελματικό βάψιμο και μου είπε η αισθητικός (αισθητικός είναι; ) ότι το δέρμα μου είναι ελαστικό και το μόνο που θέλει είναι ενυδατική γιατί σε κάποια σημεία είναι αφυδατωμένο.
Δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο.


Είχα το ίδιο πρόβλημα το χειμώνα.Η δερματολόγος μου μού σύστησε μια κρέμα ειδική της Apaisac. Βοηθάει σε τέτοιες περιπτώσεις:)
Μπορείς να μας πεις ακριβώς το προϊόν; Από φαρμακείο είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Κι εμένα τα χείλη μου το χειμώνα είναι πάντα σκασμένα.. Το καλοκαίρι είναι λίγο καλύτερα!
Ένα πολύ καλό ενυδατικό είναι της Apivita, ένα με χαμομήλι. Σε μένα κάνει καταπληκτική δουλειά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Και το σπαστικό είναι ότι άμα βγάλεις μια φορά τα πετσέκια μετά σε ενοχλούν. :/:

Στο πρόσωπο βάζω μόνο ενυδατική. Είχα κάνει πρόσφατα επαγγελματικό βάψιμο και μου είπε η αισθητικός (αισθητικός είναι; ) ότι το δέρμα μου είναι ελαστικό και το μόνο που θέλει είναι ενυδατική γιατί σε κάποια σημεία είναι αφυδατωμένο.
Δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο.


Μπορείς να μας πεις ακριβώς το προϊόν; Από φαρμακείο είναι;

Και γω το'χω χειμώνα-καλοκαίρι, αλλά βάζω το κανονικό Propoline από το φαρμακείο για τα χείλη (το βάζω και στη παραλία γιατί εκεί είναι που γίνονται χάλια), και πλέον είναι μια χαρά.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
όσον αφορά το πρόσωπο! είχα παει στο δερματολογο και μου είχε πει να αποφευγω να χρησιμοποιω τα μαντηλακια ντεμακιγιαζ που κυκλοφορούν στην αγορα! μη με ρωτησετε δεν εχω ιδεα γιατι....
και κατι αλλο, οταν βαζουμε κρεμα στο προσωπο εχω ακουσει οτι πρεπει να την απλωνουμε προς τα πάνω. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Εγω βαζω καθε μερα μια κρεμα για τα σπυρακια απο τα fresh line, μερικες φορες κανω καθαρισμο με ενα τζελ clinians και για ντεμακιγιαζ χρησιμοποιω συνηθως μαντηλακια και πιο σπανια γαλακτωμα...για τα ματια παντως αισθητικος μου ειχε πει οτι ειναι καλα τα ξεβαφτικα που περιεχουν λαδακι και οντως αυτα που εχω αγορασει μεχρι τωρα και εχουν λαδι ξεβαφουν πολυ καλα ενω με αυτα που δεν εχουν παιδευομαι εκατο ωρες...γενικα παντως απο ολα αυτα ειμαι αρκετα ευχαριστημενη:D


aggeliki! το μονο που εχω ακουσει ειναι οτι εχουν αρκετα χημικα τα μαντηλακια :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mf92

Νεοφερμένος

Η mf92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 52 μηνύματα.
Και το σπαστικό είναι ότι άμα βγάλεις μια φορά τα πετσέκια μετά σε ενοχλούν. :/:

Στο πρόσωπο βάζω μόνο ενυδατική. Είχα κάνει πρόσφατα επαγγελματικό βάψιμο και μου είπε η αισθητικός (αισθητικός είναι; ) ότι το δέρμα μου είναι ελαστικό και το μόνο που θέλει είναι ενυδατική γιατί σε κάποια σημεία είναι αφυδατωμένο.
Δεν έχω δοκιμάσει κάτι άλλο.


Μπορείς να μας πεις ακριβώς το προϊόν; Από φαρμακείο είναι;
Ω,ναι, από το φαρμακείο!Είναι σε στυλ Liposan(έτσι γράφεται ή το σκότωσα;;;) η συσκευασία του. Γαλλική εταιρεία είναι, γαλλικά δεν ξέρω:redface:, αλλά τελοσπάντων ο αγγλικός υπότιτλος του προιόντος λέει: Restructuring Repair Lip Balm (Severe dryness, chapped lips)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Εγω στο προσωπο βαζω ενα υγρο σαπουνι απο το Body Shop απο την σειρα Tea Tree.Εχω δοκιμασει διαφορα κατα καιρους και ολα ενταξει ηταν.Παλιοτερα ειχα αγορασει ενα απο βιολογικο μαγαζι απο την Lavera το οποιο περιεχει μεντα πραγμα καλο απο οτι μου πε η αισθητικος.Κι αυτο που χω τωρα ενταξει φαινεται.Παντως αμα βαζεται πρωι βραδυ τοτε δεν θα εχετε καποιο προβλημα.Επισης,ειχα ρωτησει την αισθητικο αμα χρειαζεται να βαζω ενυδατικες ή να κανω απολεπιση και τετοια ,αλλα μου ειπε πως στην ηλικια μου επειδη (τις περισσοτερες φορες)τα κοριτσκια δεν εχουν κανενα ιδιαιτερο προβλημα με ξερο δερμα και παρομοια πραγμα δεν χρειαζετε να βαζω ενυδατικη.Οσον αφορα την απολεπιση με συμβουλεψε να μην κανω ακομη γιατι θα ξεραινει το δερμα μου οποτε μετα θα χρειαζομαι ενυδατικη και ολα αυτα δεν ειναι απαραιτητα ακομα.Εν ολιγοις,δεν χρειαζεται να παμε να βαζουμε ενα πακετο κρεμες για να δειχνει το μουτρακι μας καθαρο και λαμπερο σαν μωρου.Επισης δεν βοηθα και πολυ να πιανουμε συνεχεια να αγγλιζουμε το προσωπο με τα χερια ή να πεφτουν τα μαλλια μες στα μουτρα μας(τουλαχιστον μες στο σπιτι) .Τωρα αυτο που λενε με τις σοκολατες ,που αμα φας θα βγαλεις σπυρια απο οτι βλεπω για αλλους ισχυει για αλλους οχι.Παντως σιγουρα η διατροφη παιζει σημαντικο ρολο.Θα ψαξω να βρω κανενα συγκεκριμενο φρουτο ή λαχανικο που βοηθαει.Νομιζω εχω ακουσει για τα καροτα κατι.Να παραθεσω κι ενα αρθρο(στα αγγλικα δυστυχως) με μερικες απλες κι ευκολες συμβουλες για να διατηρειται καθαρο το προσωπο .Το 'χα κρατησει σε αρχειο του Word οποτε δεν εχω ιστοσελιδα να σας παραθεσω αν και ειμαι σιγουρη πως πολλα απο αυτα ,αν οχι ολα, θα τα 'χετε ξαναακουσει.

8 Acne Must Knows


When it comes to treating acne, everyone wants that one 'silver bullet' that will solve their acne problems. And depending on your type of acne there may well be one for you.
But while you are searching for it, there are some simple things you should remember to do that could alleviate (if not eliminate) many of your acne problems. That is - if you remember to do them!
Know that an acne pimple is a skin pore that has become clogged and infected with bacteria. As your body attempts to fight off this infection, the ensuing battle results in an unsightly zit! It is in this battleground where we will try to give your body every possible advantage.
Acne can erupt unexpectedly at all ages - 30s, 40s, 50s! Knowing how to treat your particular case may require a dermatologist, but here are some general and effective acne treatments that you should try first.

1 - Keep your facial skin clean - this is one of the most important steps. Be sure to use a mild soap and water or an antiseptic wash. Be as gentle on your skin as possible since breaking the skin can result in a worse acne breakout and possible even cause scars.

2 - Keep your pillowcase fresh, putting on a clean one every two days or so. This is because oil from your face and hair get transferred onto your pillowcase at night and may over time irritate the acne on your skin.

3 - Daily wash your hair. This is especially important if your hair has oily tendencies. Keeping this oil away from your skin will help clear up the clogged pore condition.

4 - To keep your skin healthy be sure you are keeping a nutritious diet regime. Take a multi-vitamin to ensure all you are getting all the nutrients you need if you are deficient in some areas.

5 - Vitamin A has been shown to strengthen skin tissues and also aid in the prevention of acne. (Carrots anyone?)

6 - Water helps your body flush waste away and out from your body. Six to Eight glasses every day ought to do it.

7 - Avoid excessive use of makeup - especially the oil based ones. Remember we are trying to unblock and clear your pores of all oil and make it possible for them to 'breath' again.

8 - Use an exfoliating cleanser. This cleaning agent helps to peel back some of the outer surface of the skin and open up the pores. Special pads also help to draw out the excess buildup around your pores.
These eight tips are a good start towards healthy and vibrant facial skin. If your condition is more severe, be sure to consult with a professional.

Ενα θα σας πω.Αμα για αρκετο καιρο βαζετε σε καθημερινη βαση πρωι βραδυ το σαπουνακι σας και μια μερα(ειδικα μια που βγηκατε εξω στην καψα ,μες στο καυσαεριο και υδρωσατε και και και) μην βαρεθειτε να ξαναβαλετε γιατι μπορει να παν χαμενη τοση φροντιδα (μου 'χει τυχει).

Για καθαρισμο εχω παει ,αλλα δεν το βρισκω απαραιτητο.Εκτος αν πια εχει καποιος μεγαλο προβλημα.Τωρα θελω να παω για να μου βγαλει τα μαυρα στιγματα κυριως απο την μυτουλα γιατι αυτα μονη μας αποκλειεται να τα εξαφανισω..

Για μακιγιαζ και πώς το βγαζουμε δεν ξερω πολλα γιατι δεν βαφομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ενα θα σας πω.Αμα για αρκετο καιρο βαζετε σε καθημερινη βαση πρωι βραδυ το σαπουνακι σας και μια μερα(ειδικα μια που βγηκατε εξω στην καψα ,μες στο καυσαεριο και υδρωσατε και και και) μην βαρεθειτε να ξαναβαλετε γιατι μπορει να παν χαμενη τοση φροντιδα (μου 'χει τυχει).

Για καθαρισμο εχω παει ,αλλα δεν το βρισκω απαραιτητο.Εκτος αν πια εχει καποιος μεγαλο προβλημα.Τωρα θελω να παω για να μου βγαλει τα μαυρα στιγματα κυριως απο την μυτουλα γιατι αυτα μονη μας αποκλειεται να τα εξαφανισω..

Για μακιγιαζ και πώς το βγαζουμε δεν ξερω πολλα γιατι δεν βαφομαι.

Αχ αυτα τα μαυρα στιγματα στη μυτη με εκνευριζουν παρα πολυ:mad:...οταν καθαριζω το προσωπου μου με τζελ φευγουν λιγο και αμα το κανω και πιο συχνα καθαριζει αρκετα η μυτη, αλλα λογω σχολειου τις περισσοτερες φορες το ξεχναω :redface: και μετα παλι πτου κι απ'την αρχη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Αχ αυτα τα μαυρα στιγματα στη μυτη με εκνευριζουν παρα πολυ:mad:...οταν καθαριζω το προσωπου μου με τζελ φευγουν λιγο και αμα το κανω και πιο συχνα καθαριζει αρκετα η μυτη, αλλα λογω σχολειου τις περισσοτερες φορες το ξεχναω :redface: και μετα παλι πτου κι απ'την αρχη..

Σε καταλαβαινω.Παντως αμα πας αισθητικο εχει ενα μαραφετι που στα καθαριζει και (για καποιο διαστημα τουλαχιστον) εξαφανιζονται ως δια μαγειας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Σε καταλαβαινω.Παντως αμα πας αισθητικο εχει ενα μαραφετι που στα καθαριζει και (για καποιο διαστημα τουλαχιστον) εξαφανιζονται ως δια μαγειας.

Καποια στιγμη θα παω σιγουρα ομως δεν το βλεπω για φετος με τις πανελληνιες:(...αλλα το επομενο καλοκαιρι μετα απο μια δυσκολη χρονια μια γενικη περιποιηση θα την κανω, δεν θα μου ξεφυγει:P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Σε καταλαβαινω.Παντως αμα πας αισθητικο εχει ενα μαραφετι που στα καθαριζει και (για καποιο διαστημα τουλαχιστον) εξαφανιζονται ως δια μαγειας.
Έχω κάνει καθαρισμό προσώπου σε αισθητικό,δεν το προτείνω,καλύτερα σε δερματολόγο να κάνετε όσες ενδιαφέρεστε. =/
Εμένα μου δημιούργησε κοκκινίλες που δεν έφευγαν για αρκετό χρονικό διάστημα και αφυδατώθηκε η επιδερμίδα μου πάρα πολύ.

@tiger:
Βρε συ,το ότι θα πας Γ'Λυκείου δεν σημαίνει ότι δεν θα μπορείς να κάνεις και κάποια πράγματα για τον ευατό σου! Μην τρελαίνεσαι. ;)
Εγώ έβρισκα πάντοτε χρόνο και πήγαινα και για αποτρίχωση μία φορά κάθε μήνα,και τα νυχάκια μου έφτιαχνα πότε-πότε. :P
Δεν θα είσαι όλη μέρα κλεισμένη μέσα σε ένα σπίτι και τις βόλτες σου θα πηγαίνεις και τον ευατό σου θα φροντίζεις.
Απλά τις ισορροπίες να κρατάς! Τίποτε άλλο δεν θέλει. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Απ' ότι μου έχει πει η δερματολόγος το δέρμα μου είναι ευαίσθητο. Πέρυσι ξεκίνησα να το περιποιούμαι περισσότερο. Ευτυχώς ακμή δεν έχω πολύ έντονη, κανα σπυράκι βγαίνει αραιά και που:P.

Το βράδυ πριν κοιμηθώ πλένω το πρόσωπό μου μ' ένα σαπουνάκι που είναι για ευαίσθητα δέρματα που το συνέστησε η δερματολόγος. Από το φαρμακείο το αγοράσαμε (Cetaphil είναι η μάρκα). Μου έχει πει πως καλό είναι αφού καθαρίσω το πρόσωπο να μην χρησιμοποιώ πετσέτα για να σκουπιστώ γιατί μαζεύει μικρόβια και σκόνες. Οπότε καλύτερα να πάρω, ας πούμε, κουζινόχαρτο:whistle:.

Μετά, βάζω μία κρέμα που την έχει φτιάξει ο ίδιος ο φαρμακοποιός με συνταγή της δερματολόγου. Δεν ξέρω αν είναι ενυδατική και τι ακριβώς μου προσφέρει. Πάντως όταν την απλώνω νιώθω μια δροσιά και είναι ευχάριστη η αίσθηση:D. Μπορεί να είναι και ιδέα μου αλλά το πρόσωπό μου όταν ξυπνάω φαίνεται πιο καθαρό.

Δεν χρησιμοποιώ μέικ-απ, ούτε πούδρες οπότε δεν έχω ιδέα από γαλακτώματα ντεμακιγιάζ:P. Βάζω, όμως, μολύβι ματιών το οποίο αγαπώ:D. Μ' έχουν βολέψει κάτι μαντηλάκια ντεμακιγιάζ της Nivea. Είναι ένα στρογγυλό γαλάζιο κουτάκι και τα μαντηλάκια είναι επίσης στρογγυλά. Εντάξει, σου βγαίνει λίγο το μάτι αλλά τι να κάνεις?

Το νεσεσέρ μου έχει ένα μικρό σετάκι σκιές σε μπεζ αποχρώσεις (αν κ δεν χρησιμοποιώ σκιές.. νομίζω πως δείχνω σαν μικομέγαλο:redface:), μολύβι μαύρο-πράσινο-μωβ, μάσκαρα, λιπ γκλος. Λιτά και απέριττα:P.

Αυτό με τα χείλη το πάθαινα και γω γιατί εκτός του ότι το χειμώνα έσκαγαν, είχα μία τάση να τα δαγκώνω:whistle:. Η μαμά μου έβαζε βαζελίνη και αμυγδαλέλαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiger

Νεοφερμένος

Η tiger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Έχω κάνει καθαρισμό προσώπου σε αισθητικό,δεν το προτείνω,καλύτερα σε δερματολόγο να κάνετε όσες ενδιαφέρεστε. =/
Εμένα μου δημιούργησε κοκκινίλες που δεν έφευγαν για αρκετό χρονικό διάστημα και αφυδατώθηκε η επιδερμίδα μου πάρα πολύ.

@tiger:
Βρε συ,το ότι θα πας Γ'Λυκείου δεν σημαίνει ότι δεν θα μπορείς να κάνεις και κάποια πράγματα για τον ευατό σου! Μην τρελαίνεσαι. ;)
Εγώ έβρισκα πάντοτε χρόνο και πήγαινα και για αποτρίχωση μία φορά κάθε μήνα,και τα νυχάκια μου έφτιαχνα πότε-πότε. :P
Δεν θα είσαι όλη μέρα κλεισμένη μέσα σε ένα σπίτι και τις βόλτες σου θα πηγαίνεις και τον ευατό σου θα φροντίζεις.
Απλά τις ισορροπίες να κρατάς! Τίποτε άλλο δεν θέλει. ;)


Εχεις απολυτο δικιο απλα φοβαμαι οτι οταν θα ερθει ο καιρος που θα ειμαι πολυ κουρασμενη απο το διαβασμα δεν θα κανω τιποτα απο ολα αυτα κι ας λεω τωρα οτι θα τα κανω...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Στα χείλη ΠΑΝΤΑ βγάζω τα πετσάκια. :redface:
Καμία συμβουλή παίζει;

Εγω οταν εχω πετσακια και επειδη με ενοχλουν παρα πολυ βρεχω λιγο τα χειλη μου και τα τριβω με την οδοντοβουρτσα.Πιανει,απλα μετα τα νιωθεις λιγακι σαν μουδασμενα για κανα δυο λεπτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Για τα χειλη εχω διαβασει να λιγο λαδι με το δαχτυλο μας αντι για Liposan.

Οσο για την ακμη μαυρα τα μαντατα...η ακμη στις γυναικες διαρκει μεχρι την ηλικια των 40!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Για τα πετσάκια βούτυρο με ζάχαρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Για τα πετσάκια βούτυρο με ζάχαρη.

Κι αυτο το εχω ακουσει νομιζω.

Αυτο για την ακμη μεχρι τα 40 δεν σημανει οτι αμα στα 16 εχει πολλα σπυρακια(λογω εφηβειας κιολας) τοσα θα χεις και στα 40 ,απλα κανα σπυρακι περιστασιακα θα συνεχισεις να βγαζεις.Αναλογα τον ανθρωπο ειναι ,αλλα και τις συνηθειες σου τοσο διατροφικες οσο και συνθηκες υγιεινης.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Για τα πετσάκια βούτυρο με ζάχαρη.
Θα το δοκιμάσω. =D
Τον χειμώνα βέβαια είναι μεγαλύτερο το πρόβλημα με τα πετσάκια για μένα,τώρα όχι τόσο.

Πάντως η βαζελίνη και ιδιαίτερα το αμυγδαλέλαιο που ανέφερε η Cherie είναι πολύ καλά.

Tο αμυγδαλέλαιο δρα σαν απολεπιστικός και ενυδατικός παράγοντας και είναι πλούσιο σε βιταμίνες.[..] Eκτός από αρωματική, είναι και μαλακτική ουσία και χρησιμοποιείται σε μαλακτικά, κρέμες για τα μάτια, κρέμες μαλλιών, αλλά και σαν λευκαντικό νυχιών.Oι ουσίες του δρουν και κατά της γήρανσης.
link.

Τώρα,ερώτηση. =/
Καμιά καλή κρέμα για το σώμα γνωρίζει καμία να μας προτείνει? :redface:
Αν έχει και αμυγδαλέλαιο μέσα ακόμα καλύτερα. xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeliki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aggeliki! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
Δεν ξερω για αμυγδαλελαιο:) αλλά αυτη που εχω εγω ειναι της home spa και την αγορασα απο το φαρμακειο... τα σπαει! (ειδικα αυτη με αρωμα τριανταφυλλου)
Την προτεινω σε ολες σας!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top