[Κορίτσια] Πώς πρέπει να συμπεριφέρεται ενα αγόρι για να σας κερδίσει;

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Τώρα εντάξει. Σαν να ζούμε σε άλλο πλανήτη. :P
Πόσες φορές έχει μπει κοπέλα σε friendzone;

διάβασε λίγο Φ.Α. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZETAXA

Δραστήριο μέλος

Η ZETAXA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 695 μηνύματα.
Και για να μην μπει το παληκάρι στο friendzone πρέπει να γίνει πέφτουλας?

Και τα κορίτσια μπαίνουμε σε friendzone όταν οι προτιμήσεις του αγοριού είναι άλλες κι εσύ απορείς γιατί είσαι εκεί που είσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Αστειος & ειλικρινης :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Όταν σε γνωρίσει ένα παλικάρι, εάν δεν είναι σε σχέση, κατά ένα μεγάλο ποσοστό θα θέλει σχέση μαζί σου.
Αυτό δεν ισχύει για μια κοπέλα, συνήθως κατά ένα μικρό ποσοστό θα θέλει το ίδιο.

Για αυτό και τα περισσότερα κορίτσια πιστεύουν ότι υπάρχει φιλία μεταξύ αντρών-γυναικών, ενώ οι περισσότεροι άντρες όχι (και ας έχουν κάποιες παιδικές φίλες -.-)

Πριν πείτε για στερεότυπα, και είμαι το ένα είμαι το άλλο, όσους παρακολουθώ, αυτό κατάλαβα... μπορεί βέβαια να ισχύει μόνο για όσους γνώρισα μέχρι τώρα, δεν ξέρω -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Συμφωνώ απίστευτα φίλε μου,ούτε εγώ πιστεύω στη φιλία αγοριού και κοριτσιού. Εκτός αν είναι και οι δύο ομοφυλόφιλοι. Πείτε με προκατειλημμένη η ο,τι άλλο αλλά πραγματικά δεν υπάρχει ούτε ένας από τους "φίλους " μου που να μην έχω σκεφτεί ερωτικά. Ούτε ένας. Και δεν είμαι και κοπέλα που "τους παίρνει όλους " να το πω λαϊκιστή! Δεν πιστεύω ότι είναι σύμπτωση. Είναι ορμόνες δεν πιστεύω ότι μπορείς να πας κόντρα στη φύση. Είσαι φτιαγμένος να ανιχνευεις πιθανούς συντρόφους! Γι αυτό συνήθως χρησιμοποιω το "κάνω παρέα " με κάποια αγόρια κι όχι το ότι ειμαι φίλη τους. Ακριβώς για τον λόγο τον οποίο προανέφερα. Τώρα τι να πω ίσως να μην είναι κι έτσι όπως τα λέω αλλά αυτή είναι η άποψη μου!:Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Δεν υπαρχει φιλια μεταξυ γυναικας και αντρα..Ή γουσταρεις ή οχι..τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Εγώ όταν είμαι σε σχέση, όσες και να γνωρίσω, θα μου είναι φίλες και μέχρι εκεί.

Δεν ξέρω, έτσι το νιώθω... -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Εγώ από μικρός κάνω παρέα κυρίως με κορίτσια (θα αναφέρω άλλη φορά τους λόγους :P) και έχω καταλάβει την ιδιοσυγκρασία τους (όχι, δεν είμαι από αυτούς τους τύπους που ξέρουν τα πάντα για τις γυναίκες, αλλά ο ίδιος δεν έχω κοπέλα :P)...

Καταρχάς πρέπει να είσαι σοβαρός και φειδωλός, όσον αφορά τις κουβέντες σου και τις συζητήσεις που ξεκινάς. Στα κορίτσια (και στους περισσότερους ανθρώπους), δεν αρέσουν χαζομάρες και σαχλά θέματα συζητήσεων, όπως π.χ. τα περισσότερα σώβρακα που είναι μπλε-κίτρινα και πράσινες βούλες (όχι, δεν είναι ακραίο παράδειγμα :P).

ΠΟΤΕ, μην της πεις πως είναι λίγο πιο ''αφράτη'' τον τελευταίο καιρό. Θα σου μιλήσει μετά από 3 εβδομάδες και μετά από του κόσμου τα παρακάλια.

Τελικά δεν υπάρχει αυτός ο λανθασμένος μύθος, ότι η αγνόηση κάνει και τα 2 φύλα να ζηλεύουν. Τουλάχιστον τις κοπέλες, τις κάνει να θυμώνουν, ως αποτέλεσμα να σε αγνοούν το 10πλάσιο.

ΠΟΤΕ, ΠΟΤΕ, ΠΟΤΕ των ποτών, μη πεις σε κάποια κοπέλα, πως δεν έχει συνδυάσει σωστά τα ρούχα της. Ακόμα και πουά με ριγέ να βάλει, πρέπει να της πεις ότι της πάνε!

Όταν κλαίει (για οποιονδήποτε λόγο), μην την κατηγορήσεις και να της μιλάς γλυκά. Λες και καθησυχάζεις τη μικρή σου αδερφή. Αν μπορείς κλάψε κιόλας.. θα το κάνεις ακόμα πιο ρεαλιστικό πως την καταλαβαίνεις.

Να της λες πως είναι αδύναμη. Ότι είναι πετσί και κόκαλο. Την κάνει να θέλει να σε χτυπήσει. Έτσι αποκτά μια x οικειότητα μαζί σου. :P:whistle:

Να τις λες τα προσωπικά σου προβλήματα (αν θες και όποια θες φυσικά)... Σε θεωρεί ''δικό'' της. Σε βρίσκει συναισθηματικό και ''όχι γαϊδούρι''. Θα σε εμπιστεύεται και εκείνη περισσότερο μετά.

Μην την ντροπιάσεις/προσβάλεις δημόσια. Ουδέν σχόλιον για τις συνέπειες.

Υπάρχουν και άλλα, αλλά είναι πολλά και βαριέμαι να τα γράψω.... :P:redface:
Ελπίζω να βοήθησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Συμφωνώ απίστευτα φίλε μου,ούτε εγώ πιστεύω στη φιλία αγοριού και κοριτσιού. Εκτός αν είναι και οι δύο ομοφυλόφιλοι.

Λάθος. Αν δεν σου αρέσει, δεν σου αρέσει. Εγώ πχ έχω μια φίλη η οποία είναι γεματούλα, ήθελε να παιχτεί κάτι αλλά εγώ έριξα την απόρριψη, δεν μου αρέσουν οι γεματούλες.

Οι μισοί είναι έτσι και οι άλλοι μισοί είναι xbox-wow-lol και ολονυχτία κάψιμο.

Αφήστε μας κουκλίτσοι μου.

Παλιό μήνυμα, αλλά αν παίζει κάποιος lol ή άλλο παιχνίδι όπως κατάλαβα, αυτομάτως είναι χαζός. Χαζός είναι αυτός που κάνει ηλίθιες γενικεύσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,735 μηνύματα.
Δεν υπαρχει φιλια μεταξυ γυναικας και αντρα..Ή γουσταρεις ή οχι..τελος
Όχι. Είμαι αγόρι και έχω περισσότερες φίλες από φίλους, όμως είμαι ετερόφυλος. Έχω και φίλους αγόρια, αλλά δεν εκτιμώ ιδιαίτερα την παρέα τους, γιατί δεν μπορώ να ακούω μια πρόταση στην οποία οι 5 από τις 6 λέξεις, να είναι βρισιά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Τελικά δεν υπάρχει αυτός ο λανθασμένος μύθος, ότι η αγνόηση κάνει και τα 2 φύλα να ζηλεύουν. Τουλάχιστον τις κοπέλες, τις κάνει να θυμώνουν, ως αποτέλεσμα να σε αγνοούν το 10πλάσιο.

Και ομως σε λιγο καιρο θα καταλαβεις οταν κανεις την πρωτη σου σχεση/φαση οτι ισχυει 100% αυτος ο ''μυθος''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

karv2

Νεοφερμένος

Η Sandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Και ομως σε λιγο καιρο θα καταλαβεις οταν κανεις την πρωτη σου σχεση/φαση οτι ισχυει 100% αυτος ο ''μυθος''.

Όμως καμιά φορά οδηγεί και κάποιους στο να θεωρήσουν ότι ο άλλος δε τους θέλει, οπότε παρατούνται ενώ θα υπήρχε ελπίδα να συμβεί κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ παίδες από τη μέχρι τώρα εμπειρία μου ένα έχω να σας πω. Σε αυτά τα θέματα το δικό μας μυαλό λειτουργεί περίεργα, των αντρών λειτουργεί απλά! Το πρόβλημα προκύπτει όταν εμείς προσπαθούμε να σκεφτούμε απλά για να τους καταλάβουμε και εκείνοι πολύπλοκα για να μας καταλάβουν. Απλά δεν γίνεται!΄Ενα πρόσφατο παράδειγμα. Με παίρνει τηλέφωνο μια φίλη μου σε έξαλλη κατάσταση. Ρώτησε το αγόρι της αν θα βρεθούν το βράδυ, εκείνος της απάντησε "όχι", είπαν δυο τρεις κουβέντες ακόμα και έκλεισαν το τηλέφωνο. Και αρχίζει να σκέφτεται το γιατί. Και μήπως έχει να πάει κάπου και δεν θέλει να μου το πει; Και μήπως αρχίζει να απομακρύνεται από μένα; Και μήπως δεν του αρέσω πια; Και αφού μέχρι προχθές ήμασταν μια χαρά τώρα γιατί; Βρε μπας και του έχει γυαλίσει καμιά; Ωχ! Κάτι κακό προμηνύει αυτό το "όχι"! Και, και, και ... (κάτι παρόμοιο με το ανέκδοτο με το δανεικό γρύλο του γείτονα). Προσπάθησα να την ηρεμήσω και να της εξηγήσω ότι αυτά τα πράγματα δεν συμβαίνουν από τη μια στιγμή στην άλλη και ότι το καλύτερο που είχε να κάνει ήταν την επόμενη ημέρα πάνω στην κουβέντα να τον ρωτήσει γιατί δεν ήθελε να βγουν. Αφού πέρασε μια μαρτυρική νύχτα, την επόμενη που τηλεφωνήθηκαν και τον ρώτησε αυτός της απάντησε "ήμουν κομμάτια μωρό μου, ούτε να μιλήσω δεν μπορούσα καλά-καλά και ήθελα να την πέσω νωρίς". Κάγκελο η φιλενάδα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
@Λένω

Ενταξει ειναι αναλογα με την κοπελα κιολας αλλα πραγματικα ειναι πολυ δυσκολο να καταλαβουμε τι σκεφτεστε-νιωθετε.. Δεν μπορω να ξερω πως να φερθω και πως οχι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
να που και την ανασφάλεια τη βαφτίσαμε "πολύπλοκη συμπεριφορά"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τώρα εντάξει. Σαν να ζούμε σε άλλο πλανήτη. :P
Πόσες φορές έχει μπει κοπέλα σε friendzone;

Αρκετές απλά συνήθως δεν γίνεται αντιληπτό όπως με τους άντρες.
Όταν λέμε βάζω κάποιον στο friendzone εννοούμε πως τον απορρίπτω ερωτικά, αλλά εξακολουθώ να θέλω να τον έχω στον κύκλο μου και να κάνω παρέα μαζί του. Ο λόγος για τον οποίο δεν βλέπουμε γυναίκες στο friendzone των αντρών είναι γιατί νομίζουμε πως οι γυναίκες απορρίπτουν ερωτικά κάποιον με τον ίδιο τρόπο που το κάνουν οι άντρες.

Στο παιχνίδι του έρωτα ο άντρας είναι το ενεργητικό στοιχείο, αυτός δηλαδή που θα την πέσει στην γυναίκα, που θα κάνει την πρώτη κίνηση και η γυναίκα το παθητικό στοιχείο. Έτσι για όταν μια γυναίκα έχει απορρίψει έναν άντρα έχει δεχθεί ήδη πρόταση από αυτόν. Επειδή όμως ο άντρας είναι αυτός που κάνει την πρώτη κίνηση ο τρόπος που αυτός απορρίπτει τις γυναίκες είναι διαφορετικός. Κοινώς ο άντρας απορρίπτει μια γυναίκα, όταν δεν της την πέφτει εξ αρχής. Οι γυναίκες είναι όμορφες για να τραβάνε τους άντρες και να δέχονται προτάσεις από αυτούς. Έτσι όταν ένας άντρας δεν την πέφτει σε μια γυναίκα αυτό ισοδυναμεί με την χειλόπιτα που δίνει μια γυναίκα σε έναν άντρα που της την πέφτει.

Έτσι λοιπόν οι άντρες μπορούν να βάλουν γυναίκες στο friendzone απλά δεν γίνεται τόσο αντιληπτό επειδή δεν προϋποθέτει πέσιμο και απόρριψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
να που και την ανασφάλεια τη βαφτίσαμε "πολύπλοκη συμπεριφορά"

Μάλλον το παράδειγμα που έφερα δεν ήταν αντιπροσωπευτικό και έδωσε την εντύπωση της "ανασφάλειας". Εξάλλου η ανασφάλεια εμφανίζεται εξ ίσου και στα δύο φύλα. Αυτό που ήθελα να δείξω είναι ότι ο αντρικός τρόπος σκέψης είναι ευθύς ενώ ο γυναικείος τεθλασμένος. Σπουδαιολογούμε διαφορετικά σημεία της πορείας της σκέψης μας, καταλήγουμε σε διαφορετικά συμπεράσματα και χανόμαστε στη μετάφραση.
https://www.youtube.com/watch?v=pKd_aPc1bq8&list=RDpKd_aPc1bq8#t=1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ria99

Νεοφερμένος

Η Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
με αυτον που μου αρεσει τουλαχιστον φιλικα τα παμε αρκετα καλα αλλα ξερω εμφανισιακα δεν ειμαι καθολου του γουστου του.το αποκλειετε να γινει τιποτα μεταξυ μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manolis_98

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο manolis_98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,055 μηνύματα.
αναλογα.ποια ειναι τα γουστα του και πως εισαι εσυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν δεν εισαι του γουστου του πολυ δυσκολα, εκτος αν θελει να κανει καμια ξεπέτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top