Κοπάνες!

Κάνετε κοπάνες;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 226)
  • Συνέχεια

    Ψήφοι: 25 11.1%
  • Πού και πού

    Ψήφοι: 100 44.2%
  • Σπάνια

    Ψήφοι: 57 25.2%
  • Μία φορά μονο

    Ψήφοι: 19 8.4%
  • Δεν έχω κάνει και θέλω να κάνω

    Ψήφοι: 12 5.3%
  • Με τίποτα

    Ψήφοι: 13 5.8%

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
οι κοπάνες έχουν και ...παιδαγωγικό στόχο
μην τις πυροβολούμε :worry:
εκτός από:
- το "διάβασμα" και καλά των μαθητών της Γ' Λυκείου
- την πιθανή εφηβική βαρεμάρα
προκύπτει και το θέμα της πρακτικής σεξουαλικής επιμόρφωσης ;) (με μέτρο πάντα...:P)

ενδιαφερουσα προσεγγιση!!:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Και σε εμάς έτσι έλεγε ο διευθυντής ότι θα γινόταν,αλλά από Απρίλη και μετά,η φυγή όλων των μαθητών της Γ'λυκείου ήταν τόσο μαζική, που αν εφαρμοζόταν κάτι αντίστοιχο,θα ήμασταν με αποβολές ολόκληρη η Γ΄.
Από όσο μου έχουν πει, αυτό τον τελευταίο μήνα για τη Γ παύει να ισχύει.
Ετσι όπως τα λες εσύ δεν πηγαίνεις σε σχολείο, σε σωφρονιστήριο πας!...
Τα άλλα 2 λύκεια του συγκροτήματος μας λένε Αλκατράζ. Όμως φαίνεται ότι υπάρχουν πολλοί μαζοχιστές στην περιοχή, γιατί ενώ και τα 3 λύκεια παλιά είχαν τον ίδιο αριθμό μαθητών, από όταν έγινε διευθυντής ο τωρινός εμείς είμαστε 400 και τα άλλα 150 με 200 παιδιά. Έτσι τώρα αυτούς τους συγχωνεύουν.
και μας ισχυει το ιδιο που ανεφερε ο διας :(
αλλα δεν ειναι σωφρονηστηριο οπως ειπωθηκε νμζ καλο ειναι να υπαρχει αυστηρη τιμωρια γτ ετσι δεν κανουμε πολλες κοπανες
Στην αρχή έπεσαν 1-2 αποβολές. Ένα τμήμα της Α έφυγαν όλοι και πήραν όλοι αποβολή με δόσεις. Από τότε δεν νομίζω να φεύγει κανένας. Μάλλον μας χρειάζονται κανόνες.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Γουστάρω πολύ τις κοπάνες!!!
Έχω κάνει αμέτρητες φορές :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Εξαρταται τι εννοεις κοπανα???

Γιατι πολλοι απο τους συμμαθητες μου οταν λεν κοπανα εννοουν να φυγουν απο το σπιτι αλλα να πανε σε καφετεριες κτλ

Εγω κατι τετοιο δεν εχω κανει.Επειδη μου αρεσει και ο υπνος παρα πολυ οταν βαριεμε πολυ η δεν υπαρχει λογος το λεο στους γονεις μου και χωρις καμια αντιριση δεν παω την αλλη μερα.Δεν ξερω αν αυτο ειναι κοπανα αλλα το κανω πολλες φορες την χρονια.Ασε που δεν μαρεσουν οι καφετεριες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αστυόχη

Νεοφερμένος

Η Αστυόχη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Μια φορα εκανα αλλα δε μου αρεσε αν και περασα καλα με την παρεα... Δεν ειμαι ατομο της κοπανας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
εγώ έκανα με την κολλητή μου σχεδόν κάθε δευτέρα 7η και 8η ώρα από την πληροφορική..δεν πήραμε ούτε μία απουσία..γιατί είχαμε πάντα διακιολογίες (ειδικά αυτό ότι έχουμε συνάντηση με την ομάδα επιχειρηματολογίας το λέγαμε συνέχεια)...μάλιστα μια μέρα βάλαμε τον μαθηματικό μου να μας καλύψει (ο άνθρωπος δεν παίζεται) και μας κάλυψε ωραιότατα...από το μάθημα το κανονικό δεν μου αρέσει να κάνω κοπάνες (ειδικά για παράταση του ύπνου) γιατί μετά μου τη σπάει να ψάχνω απο δω και απο κει για τις σημειώσεις που τους έδωσε στα κείμενα...για το που φτάσανε στα αρχαία...αντε να βρω το συντακτικό...μπορεί να χάσω την παράδοση των μαθηματικών και να μην κατλάβω κατι....κ.λ.π...κ.λ.π
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
κοπάνες :inlove: το αγαπημένο μου hobby! στη γ' λυκείου παραλίγο να μείνω από τις 1ωρες που έκανα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εγω εκανα φετος 3 φορες στην πληροφορικη(ειχαμε τελευταια ωρα και εφευγα:P)
αλλα την 3η φορα πηραν τηλ στο σπιτι και ειπαν στη μανα μου και για τις αλλες 2 και ειχαμε ματσ στο σπιτι..
πηγα να κανω και στη φυσικη μια φορα(να αργησω και να με διωξει..ετσι κανει αυτος..)αλλα επιδη με συμπαθει με αφησε να μπω:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,277 μηνύματα.
Πωω κοπάνες ! :P .Στο γυμνάσιο δεν είχα κάνει καμία και γενικά δεν κάναμε εξαιτίας μιας διευθύντριας που έτσι κι ανακάλυπτε ότι έλειπες μια ώρα δεν είχες και την καλύτερη τύχη ! :P .Δηλαδή και να μη σε έπιανε την ώρα που την έκανες , σε έβρισκε την άλλη μέρα.Φώναζε εκεί σαν το κατσίκι.
Φέτος , λύκειο πια , είχα αποφασίσει απ' την αρχή της χρονιάς ότι θα φυλάξω τις περισσότερες μου απουσίες στο 2ο τετράμηνο.Έτσι και έγινε !Στο 1ο τετράμηνο έκανα 4-5 και στο 2ο τετράμηνο το όριο των απουσιών χτύπησε κόκκινο .Έφτασα 42 αδικαιολόγητες νομίζω :whistle: .Κυρίως ήταν μονόωρες.Πρώτες ώρες που νύσταζα να πάω και κοιμόμουν , μαθήματα στυλ τεχνολογίας που έμπαινες-δεν έμπαινες το ίδιο ήταν , μια μονοήμερη , και κάτι άλλες πολύωρες σε καφετέριες , βόλτες κλπ. Ομολογώ ότι το έχεσα κάπως φέτος :P :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Έχω κάνει κάποιες φορές αλλά όχι μόνη μου, μόνον όταν φεύγουν και συμμαθητές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Θα ήθελα να έκανα πολλές. :[
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Kάναμε στην 'Αλγεβρα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Γενικα κανω αρκετες αν και με συμβουλεψαν στην γ' λυκειου να μην κανω καμια και να κρατησω τις απουσιες μου για το τελος! Αμφιβαλλω ομως αν θα ακολουθησω την συμβουλη τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Ε, έκανα που και που σε κάτι πρώτες ώρες τεχνολογία στην πρώτη λυκείου, σε τίποτα αγγλικά αν είχαμε τελευταία ώρα ή φυσική, τίποτα το σπουδαίο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Μπα...λίγα πράγματα. Δεν ήμουν ο τύπος που θα σηκωθεί να φύγει από το μάθημα αν δεν τον ξεσηκώσουν άλλοι. Είχα και το απουσιολόγιο...δυσχέραινε την κατάσταση.Οπότε έχω κάνει κάποιες ομαδικές μετά χαράς να έχω να θυμάμαι και κάτι. Σε θρησκευτικά τελευταία ώρα, ιστορία γενικής, αγγλικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
Εγώ πάλι έκανα ελάχιστες κοπάνες στο σχολείο γιατί το γέλιο και οι μλκ που κάναμε στο σχολείο δεν άξιζε να χαθούν.. Ένας μόνιμος πανζουρλισμός μιλάμε, σηκώναμε τον τόπο απο την 1η έως την τελευταία ώρα, χάνονται αυτά? Που να πας να τρέχεις στους δρόμους, άσε που τις πρώτες ώρες που γινόντουσαν κοπάνες συνήθως (ελάχιστες στο σχολείο μου το επαναλαμβάνω) εγώ προσωπικά έριχνα απίστευτους ύπνους και έβαζα να με ξυπνάνε αν συνέβενε κάτι συνταρακτικό.. Όσες φορές έκανα κοπάνα βαριόμουν και γύρναγα νωρίτερα σχολείο...χα0αχ0αχ

Ένα απλό παράδειγμα για να δείτε τι γαμάτο σχολείο ήμασταν: Έπεζε ο ΠΑΟΚ ευρωπαικό αγώνα και όλη η τσακαλοπαρέα είχαμε κανονίσει κοπάνα τις 3 τελευταίες ώρες για τον αγώνα.. Πηγαίνει ο πρώτος στο λυκειάρχη λέει μια μλκ το αφήνει, πηγαίνει ο δέυτερος άλλη μλκ τον αφήνει κ αυτόν.. Πάω και εγώ και του λέω ότι κάτι έπαθε η γιαγιά μου και πρέπει να παω στο νοσοκομείο, και μου κάνει μια: ¨Δε μου λές, μήπως τη γιαγιά σου τη λένε ΠΑΟΚ?χα00αχ¨ και του κάνω: Ε αφού το ξέρετε... έφυγα!χαχα

Φοβερός λυκειάρχης!χαχα.. Το λέω αλήθεια και όχι ειρωνικά, τον γουστάραμε πολύ γιατί ήταν τόσο ξηγημένος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Σε ποιο λυκειο πας στο Αγρινιο??
Εχω γνωστες μου εκει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Θα πάω τώρα Γ' Λυκείου και στοίχημα να έχω κάνει 1-2 κοπάνες.. :redface:
Ναι, ναι, μπορείτε να με πείτε φυτό αν και δεν είμαι.. Απλώς, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να σηκωθώ και να φύγω.. :confused:
Αφού έχω διαβάσει και έχω κάνει τις ασκήσεις, γιατί ρε φίλος να σηκωθώ και να πάρω απουσία;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Β Λυκείου είχα μαζί με άλλα 3 άτομα το λιγότερο 1 απουσία κάθε μέρα. :) Ωραία περνούσαμε.

P.S Να ναι καλά οι αγαπημένοι μας καθηγητές. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
εγω κανω συχνα..ειδικα αν εχω κανενα βαρετο μαθημα φευγω και παω σπιτι η παιζω μπαλα με οποιο τμημα εχει γυμναστικη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top