Κλείνουν τα σχολεία και τα πανεπιστήμια λόγω κορονοϊού για 14 μέρες

Συμφωνείτε με αυτή την απόφαση του υπουργείου Υγείας;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 69)
  • Ναι

  • Όχι

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Ο Φόκος ο πολυ-επαγγελματίας. Από νοσηλευτής θα ανοίξει και φροντιστήριο για διδασκαλία μέσω skype. :P
Δεν είμαι καθηγητής - ιδιαιτεράς συνεπώς δε μπορώ να εφαρμόσω αυτά που λέω.


όμως δε θα διάλεγα skype καλύτερα μέσω youtube γιατί είναι κατασκευασμένο για τέτοια livestream.
Εκεί στην Σουηδία λογικά έχετε τέτοιες πλατφόρμες θα ήταν πολύ ωραία να μας περιγράψει το σύστημα που έχουν για εξ αποστάσεως διδασκαλία.
 

Guest 451212

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν είμαι καθηγητής - ιδιαιτεράς συνεπώς δε μπορώ να εφαρμόσω αυτά που λέω.


όμως δε θα διάλεγα skype καλύτερα μέσω youtube γιατί είναι κατασκευασμένο για τέτοια livestream.
Εκεί στην Σουηδία λογικά έχετε τέτοιες πλατφόρμες θα ήταν πολύ ωραία να μας περιγράψει το σύστημα που έχουν για εξ αποστάσεως διδασκαλία.
Σουηδία πανεπιστήμια χρησιμοποιούν πλατφόρμες όπως Zoom και Adobe connect.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγώ προτείνω να κανετε sex και να βρείτε έναν ταξιτζη
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,482 μηνύματα.
Το θέμα είναι απλό. Για να μην φτάσουμε στο σημείο της Ιταλίας πάρθηκε μια τέτοια απόφαση και ίσως να άργησαν και λίγο. Από άτομα που άκουσα στην Αμερική, με το που βρέθηκε το πρώτο κρούσμα στην πολιτεία τους, μέσα σε 2 ώρες έστειλαν e-mail στους φοιτητές να ετοιμαστούν για online μάθημα.
Δεν είναι τόσο τρομερό για μερικά μαθήματα. Όσοι καθηγητές μπορούν διαδικτυακά θα το κάνουν έτσι. Δεν είναι καν ανάγκη να γίνει με skype κτλ. Θα βιντεοσκοπήσουν τις διαλέξεις από τα σπίτια τους και θα τις ανεβάσουν σε στυλ open courses. Όσοι δεν μπορούν ή τα μαθήματα εκ φύσεως χρειάζονται παρουσία, τότε θα γίνουν αναπληρώσεις αργότερα και αν χρειάζεται τόσο θα παραταθεί μια βδομάδα περισσότερο το σχολικό/ακαδημαϊκό έτος και θα πάρουμε λίγο από τις διακοπές του Πάσχα. Στην ακόμη χειρότερη περίπτωση θα μικρύνει η ύλη από σχολείο και πανεπιστήμιο. Δεν έγινε και τίποτα αν αντί για 13 μαθήματα φέτος γίνουν 11-12. Μην τρελενόμαστε έτσι για το τίποτα. Είναι για προληπτικούς λόγους. Ας κάτσουν μέσα μαθητές/φοιτητές/καθηγητές και ας δουν κανένα Netflix. Αυτοί των πανελληνίων ευκαιρία για εξτρά επανάληψη.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Nαι τις κορονοϊομέρες περιμένουν όλοι για να ...διαβάσουν! Μου θυμίζει τα πλάνα που κάναμε όλοι για τις αργίες και επετείους κλπ και δεν ανοίγαμε ούτε σελίδα. Λες και δεν μας έχουμε γεννήσει σαν Έλληνες. :bleh: Τουλάχιστον η ειλικρίνεια καλό κάνει: ξεκούραση από την ξεκούραση.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 1,482 μηνύματα.
Nαι τις κορονοϊομέρες περιμένουν όλοι για να ...διαβάσουν! Μου θυμίζει τα πλάνα που κάναμε όλοι για τις αργίες και επετείους κλπ και δεν ανοίγαμε ούτε σελίδα. Λες και δεν μας έχουμε γεννήσει σαν Έλληνες. :bleh: Τουλάχιστον η ειλικρίνεια καλό κάνει: ξεκούραση από την ξεκούραση.

Φυσικά και όχι, όλοι ξέρουμε ότι σχεδόν κανείς δεν θα διαβάσει αλλά τουλάχιστον ας κάτσουν σπίτι τους. Αυτοί που δίνουν πανελλήνιες και θέλουν να γράψουν καλά κακό στον εαυτό τους θα κάνουν αν μπουν στο ίδιο τσουβάλι με τους υπόλοιπους που δεν έχουν και τίποτα ιδιαίτερο να χάσουν αν κάνουν 2 βδομάδες παραπάνω διακοπές.
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Νομίζω ότι τσουβαλιάσαμε λίγο αρκετούς μαθητές και μαθήτριες. Εννοώ, όσοι έχουν στόχους, σαν ευκαιρία το βλέπουν αυτό για να διαβάσουν πράγματι - κρίνοντας από τους μαθητές μου στα φροντιστήρια και από οικεία πρόσωπα. Σε τελική ανάλυση, αν έχουμε αυτήν την προσδοκία από τους μαθητές μας, μάλλον τους βοηθάμε στο να την υλοποιήσουν στο τέλος.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Το φροντιστήριο που πήγαινα πέρυσι θα ξεκινήσει μαθήματα online με διαδραστικούς πίνακες!
Εγώ έδωσα πέρυσι πανελλήνιες. Περίεργες συνθήκες οι φετινές!
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Αν ακούμε γονεις που λένε οτι τα κομπιούτερ αποβλακωνουν τους χρήστες, θα τους ανταπανταμε οτι μορφωνουν και σώζουν ζωές...
Μεινετε σπίτι...
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Μόλις βγήκε ανακοίνωση κλείνουν καφέ θέατρα γυμναστήρια κλαμπ τα πάντα..τι ζούμε ρε παιδιά
 

harry akritas

Διάσημο μέλος

Ο harry akritas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,099 μηνύματα.

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Φοκο, ειπες δε θα γράψεις για μια βδομάδα στο ischool... Δεν τηρεις τους λόγους σου.
 

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Φοκο, ειπες δε θα γράψεις για μια βδομάδα στο ischool... Δεν τηρεις τους λόγους σου.
όχι ειπα οτι δε θα γράψω στο αντίστοιχο θέμα στο e-steki παγκόσμια ανησυχία ο νέος κορονιος . Στα άλλα θέματα θα γράφω. Εδώ μιλάμε για το αποτέλεσμα του κορονοιου όχι για τον ιό.,

Για τον ιό έχω μιλήσει και πλέον δεν αξίζει να γράφω πάνω από 1 φορά την βδομάδα σε αυτό το θέμα.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,773 μηνύματα.
Πάντως κρατησες δυο - τρεις μέρες εδω...

Για τον ιό έχω μιλήσει και πλέον δεν αξίζει να γράφω πάνω από 1 φορά την βδομάδα σε αυτό το θέμα.
Mε την ίδια λογική δεν χρειάζεται να ξαναγράψεις καθόλου. Αφού εχεις μιλήσει...
 
Τελευταία επεξεργασία:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Πάντως κρατησες δυο - τρεις μέρες εδω...


Mε την ίδια λογική δεν χρειάζεται να ξαναγράψεις καθόλου. Αφού εχεις μιλήσει...

Ναι δεν αξίζει να μιλάω καθόλου γιατί τα έχω πει ακριβώς τι θα συμβεί και το φτιαξα και βίντεο στο youtube για να μείνει .... είπα πως θα αρχίσει πως θα τελειώσει και τι θα γίνει. Είπα πως σκοτώνει, πως μεταδίδεται και γενικά γιατί γίνεται όλο αυτό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top