Κινούμενα σχέδια

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Ναι δικιο εχεις.Μπερδεψα τον Kenshin(Samurai X) με το X (που εχει και σειρα ,αλλα και ταινια που τα συνοψιζει πανω κατω απο οτι καταλαβα)


Το Rurouni Kenshin δεν ειναι πιο παλιο απο το Samurai X; :confused: Και γενικα τα γραφικα τους διαφερουν αν προσεξετε τον Κενσιν και στις δυο σειρες ( ; ).

Επισης και το Final Fantasy VII: Advent Children ειναι πολυ ωραιο....

Και απο Disney: Toy Story, Finding Nemo, Cars.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
το rurouni kenshin ειναι καλο; Να δω το ανιμε ή να διαβασω το manga; Κανενα αλλο ανιμε εχετε να προτεινετε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Το Rurouni Kenshin δεν ειναι πιο παλιο απο το Samurai X; :confused: Και γενικα τα γραφικα τους διαφερουν αν προσεξετε τον Κενσιν και στις δυο σειρες ( ; ).

Επισης και το Final Fantasy VII: Advent Children ειναι πολυ ωραιο....

Και απο Disney: Toy Story, Finding Nemo, Cars.
Ειναι το ιδιο απο πλευρας ιστοριας μαλλον.Στην Ιαπωνια το ελεγαν Rurouni Kenshin και στον υπολοιπο κοσμο Samurai X.Απλα ισως αλλαξαν το animation για την εκτος Ιαπωνιας version επειδη οπως ειπες προβληθηκε πιο μετα.
το rurouni kenshin ειναι καλο; Να δω το ανιμε ή να διαβασω το manga; Κανενα αλλο ανιμε εχετε να προτεινετε; :P

Καλουτσικο ειναι.Προς μετριο ισως.Αν σε ενδιαφερει η ιστορια ενος υπεργαματου σαμουραι(με γκει φωνη:P) μετα απο μια επανασταση οπου σκοτωσε 78768976305876 ανθρωπους και τωρα προσπαθει να εξιλεωθει για τις πραξεις του χρησιμοποιωντας το σπαθι του για καλο σκοπο και δεν εχεις κατι αλλο να κανεις, go for it.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
το rurouni kenshin ειναι καλο; Να δω το ανιμε ή να διαβασω το manga; Κανενα αλλο ανιμε εχετε να προτεινετε; :P

Ειναι πολυ ωραιο, και το καλο ειναι οτι δεν εχει (πολλα) απο αυτα τα υπερφυσικα, οπως σουπερ σαγιατζιν επιπεδο 225 και πλανητες που καταστρεφονται, εκτος απο κατι υπερφυσικες ταχυτητες σε επιθεσεις... Ειναι πολυ ωραιο, στο προτεινω αν θες να δεις κατι καλο.
Επισης, για το μανγκα δεν ξερω πολλα. Μονο μια φορα ανοιξα ενα να το διαβασω σε ενα καταστημα και ισως, λεω ισως, να ηταν πιο βιαιο. Π.χ. στην παρακατω μαχη, στα κινουμενα σχεδια τον καρφωνει στην κοιλια ενω στο μανγκα αν θυμαμαι καλα τον κοβει στα δυο τελειως... Διαλεγεις και παιρνεις :P



Αν σε ενδιαφερει η ιστορια ενος υπεργαματου σαμουραι(με γκει φωνη:P) μετα απο μια επανασταση οπου σκοτωσε 78768976305876 ανθρωπους και τωρα προσπαθει να εξιλεωθει για τις πραξεις του χρησιμοποιωντας το σπαθι του για καλο σκοπο

:lol::lol::lol: Παιζει να μην εχω διαβασει ή ακουσει πιο ακριβη περιγραφη του θεματος του Rurouni Kenshin!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,093 μηνύματα.
Το μοναδικό ιαπωνικό που είδα ολόκληρο είναι το dragonball (το έβλεπα μικρος στο αντ1) και ήταν και το πρώτο forum που έγινα μέλος το dragonball.gr (τώρα δεν υπάρχει). Θυμάμαι όταν το είχε κόψει ο αντ1 (λόγω σκηνών βίας) προσπαθούσα με την Pstn σύνδεση μου να κατεβάσω ένα επεισόδιο να δω :(. Για μισή ώρα σειρά μου έπαιρνε 2,5 ώρες. Την θεωρώ πολύ ωραία σειρά και τώρα την έβλεπα άνετα (ήταν αρκετά βίαιο αλλά πιστεύω παιρνούσε πολύ ωραία μηνύματα).

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
Το μοναδικό ιαπωνικό που είδα ολόκληρο είναι το dragonball (το έβλεπα μικρος στο αντ1) και ήταν και το πρώτο forum που έγινα μέλος το dragonball.gr (τώρα δεν υπάρχει). Θυμάμαι όταν το είχε κόψει ο αντ1 (λόγω σκηνών βίας) προσπαθούσα με την Pstn σύνδεση μου να κατεβάσω ένα επεισόδιο να δω :(. Για μισή ώρα σειρά μου έπαιρνε 2,5 ώρες. Την θεωρώ πολύ ωραία σειρά και τώρα την έβλεπα άνετα (ήταν αρκετά βίαιο αλλά πιστεύω παιρνούσε πολύ ωραία μηνύματα στα παιδιά).


Οντως και το ντραγκονμπολς ηταν ωραιο, αν και ειχε ολα αυτα τα υπερφυσικα :ρ

Το μονο που εσπαζε λιγο τα νευρα ηταν το οτι μια μαχη κρατουσε δεκα επεισοδια απο τα οποια τα εννια ηταν συζητηση μεταξυ των αντιπαλων και το ενα μονο μαχη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
το dragonball το εχω δει πανω απο 5 φορες! Εχω ολη την σειρα σε dvd γιατι ειναι απο τα αγαπημενα μου ανιμε! Το dragonball kai που παιζει τωρα ειναι καλυτερο γιατι δεν σερνονται οι μαχες και τα γεγονοτα. Δεν εχει πολλη βια παντως. Το bleach εχει περισσοτερη. Αλλα εδω που τα λεμε καλυτερα ανιμε με βια παρα κινουμενα σχεδια οπως dora the explorer με εντελως χαζο περιεχομενο.

Το manga psyren ειναι πολυ καλο και ελπιζω να βγει και σε ανιμε. Ειναι φοβερο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Να προσθέσω τα Φραουλόπουλα. *μεγάλο κόλλημα*
Νομίζω πως τα πέτυχα πρόσφατα στο Σταρ.
Και φυσικά σχεδόν τα πάντα της Ντίσνευ..Ειδικά οι ταινίες της (βλέπε Ποκαχόντας,Βασιλιάς των Λιονταριών κτλ) πιστεύω με έχουν σημαδέψει...
Άπαιχτοι οι Τιμόν κ Πούμπα. <3
Δεν είδα να αναφέρετε τον Μαρσουπιλαμί :Ρ
Τα Στρουμφάκια τα προτιμούσα πολύ πολύ περισσότερο στα παλιά επεισόδια.
Πεππερ ανν με χίλια :D
Χαχα,θυμάμαι που στο πρόγραμμα του το σταρ είχε τελευταίους τους παουερ ρειντζερς (στις 12 η ωρα νομίζω) και γω τους έβλεπα κρυφά γιατί δε με άφηνε ο πατέρας μου [γιατί είχανε λέει πολλή βία -.-]

*Είμαι η μόνη που πραγματικά αντιπαθώ τα looney tunes? Τα βρίσκω τόσο χαζά,και επαναλαμβανόμενα,και ανούσια,και με ενοχλητικές φωνες...Και έχει συμβάλει σίγουρα και το σταρ σε αυτό,που βάζει κάθε 3 κ λίγο τα ίδια επεισόδια...Πάντως τα βρίσκω ανυπόφορα.


Α,ναι! Το disney club.Μεγάλη πόρωση.Το έβλεπα ανελλιπώς.Πολύ κρίμα που το έκοψαν...
Ηθελα κ να'ξερα πως βλέπουν αυτές τις *μπούρδες* [για να μην πω τίποτα χειρότερο] τα παιδιά σήμερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
*Είμαι η μόνη που πραγματικά αντιπαθώ τα looney tunes? Τα βρίσκω τόσο χαζά,και επαναλαμβανόμενα,και ανούσια,και με ενοχλητικές φωνες...Και έχει συμβάλει σίγουρα και το σταρ σε αυτό,που βάζει κάθε 3 κ λίγο τα ίδια επεισόδια...Πάντως τα βρίσκω ανυπόφορα.

Κι εγω τα απεχθανομαι λογω του μηνυματος που περνανε τα περισσοτερα: ο μαγκας και εξυπνακιας που νικαει παντα και ο καημενος απο την αλλη που παντα χανει.... Και τι δε θα δινα να δω τον τουιτι στο τηγανι και το μπιτ μπιτ στο φουρνο... οσο για τον μπαγκς μπαννυ μακαρι ζωντανο να τον τρωγανε :ρ

Και τωρα τελευταια αρχισα να βλεπω με καχυποψια και την Ντισνεϋ (σαν εταιρια, τα παιδικα της τα παλια καλα ηταν για τα τωρα δεν ενημερωνομαι) απο τοτε που ειδα αυτο:
https://www.artofthestate.co.uk/photos/Banksy_disney_and_mcdonalds.jpg και καταλαβα γιατι εχει βαλει τους συγκεκριμενους δυο να κρατανε το κοριτσακι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΥΘΥΜΗΣ

Νεοφερμένος

Ο ΕΥΘΥΜΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Το μοναδικό ιαπωνικό που είδα ολόκληρο είναι το dragonball (το έβλεπα μικρος στο αντ1) και ήταν και το πρώτο forum που έγινα μέλος το dragonball.gr (τώρα δεν υπάρχει). Θυμάμαι όταν το είχε κόψει ο αντ1 (λόγω σκηνών βίας) προσπαθούσα με την Pstn σύνδεση μου να κατεβάσω ένα επεισόδιο να δω :(. Για μισή ώρα σειρά μου έπαιρνε 2,5 ώρες. Την θεωρώ πολύ ωραία σειρά και τώρα την έβλεπα άνετα (ήταν αρκετά βίαιο αλλά πιστεύω παιρνούσε πολύ ωραία μηνύματα).


ΜΙας και τις προηγουμενες μέρες εγώ το είδα όλο άνετα:P να ένα link για να βλεπετε online ολη τη σειρα dragonball-z-gt kai κλπ..^^ https://www.watch-dragonball.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
χμμ σε καμια περιπτωση δεν θα πω ''αα πηγε 8 ωρα σηκω να δεις καρτουν''
αμα κατσει ποτε ..γιατι οχι και θα τα δω και θα γελασω με την πρωτη σαχλαμαρα που θα πουν.....επισης μισω τα ιαπονικα καρτουν....με εκνευριζουν!εκνευριστικη επισης ειναι και η Ντορα με την παρεα της -.- δηλαδη ποιο ηλιθιο κινουμενο σχεδιο δεν υπαρχει ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Εγώ ακόμα βλέπω κινούμενα σχέδια...:clapup:
Μου θυμίζουν τα παιδικά μου χρόνια...Κάποια βέβαια δεν τα βρίσκω πια..
Τα έβλεπα σχεδόν όλα...
-Τις κλασικές ταινίες Disney (Βιβλίο της ζουγκλας, Lion King, κλπ - Οχι τα καινούρια της Disney)
-Στρουμφάκια
- The House of Mouse
- Λουκυ Λουκ (τα κομιξ τα έχω όλα!)

Κάτι πολύ παλιά της ΕΤ-1, το "Μια φορά κι ενα καιρό ήταν η ζωή" αν θυμάμαι καλά...
Από 0-6 έβλεπα φανατικά:
-Bolek & Lolek
-Nu Pogodi (Αυτό με το λύκο και τον λαγό)
-Τρίτων, ο ήρωας της θάλασσας
-Καπαμαρού (Αυτός που έτρωγε όλη την ώρα)

...Κι ένα σωρό άλλα που δεν θυμάμαι ούτε πώς λέγονται...:(
Και μερικά βίντεο...


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Εγω βλεπω συνεχως πολλα!!
ειναι φοβερα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Εγω βλεπω συνεχως πολλα!!
ειναι φοβερα!!
Και θα το πω για δεύτερη φορά: :P Εσένα πολύ σε συμπάθησα :) ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kateklysmos

Νεοφερμένος

Η kateklysmos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
και γω βλεπω κινουμενα σχεδια.......
το αγαπημενη μου ταινια ειναι το WALL-E!!
πολυ συναισθηματικο και παιρναει κ μηνυματα:::)))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Disney Classics. <3

Toy Story,The Lion King,Cinderella,Aladdin,Beauty and the Beast,Mulan,Pocahontas,The Hunchback Of Notre Dame,Tarzan.

Μεγάλωσα με αυτές τις ταινίες. Ακόμα και τώρα μπαίνω κατά καιρούς στο youtube και βλέπω videάκια όπως αυτό. :redface:

Και θυμάμαι όλα τα τραγούδια,τόσες φορές που τις είχα δεί και ξαναδεί. :redface:

Τέλεια χρόνια. Σνίφ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 721 μηνύματα.

ALadinX

Νεοφερμένος

Η ALadinX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Εγω παντα βλεπω! ειδικα οταν τρωω..( κατι μ πιανει τοτε κ θελω να βλεπω παιδικα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Spongebob Squarepants, Catdog, γενικά γουστάρω πολύ Nickelodeon, The Simpsons (εννοείται), Futurama, Family Guy, South Park (<3 Towelie!), Drawn Together (το απόλυτο καρτούν-το συνιστώ ανεπιφύλακτα σ'όλους).
Είμαι μπέμπης κατά βάθος,τι να κάνουμε. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiffanykal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η tiffanykal αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Λατρεύω τα κινούμενα σχέδια!! Τα βλέπω αρκετά συχνά τα Σαββατοκύριακα:D
Αγαπημένες ταινίες της disney: The Lion King και The lady and the tramp!!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top