Κινούμενα σχέδια

μελα

Νεοφερμένος

Η Μέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
τα καινουργια κινουμενα σχεδια ειναι πιο καλα και απο ταινιες..... μεχρι και 'θριλερ' μπορεις να δεις.... coraline πχ ή το νεκρη νυφη.... εμενα μ αρεσει πολυ το horton hears a who και το ice age 1.2.3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki362

Νεοφερμένος

Η maraki362 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Εγω βλεπω luney tunes . Δεν το θεωρω παιδικο αφου ειναι διασκεδαστικο γιατι να μην το βλεπω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
τα καινουργια κινουμενα σχεδια ειναι πιο καλα και απο ταινιες..... μεχρι και 'θριλερ' μπορεις να δεις.... coraline πχ ή το νεκρη νυφη.... εμενα μ αρεσει πολυ το horton hears a who και το ice age 1.2.3

το εχω δει.....
δε τρελαθηκα κιολας.
αλλα η εποχη των παγετωνων, τελειο!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Δεν το θεωρώ ανωριμότητα. Εγώ δεν είμαι μεγάλη οπότε βλέπω. Τώρα τελευταία έχω ποροθεί με την ντίσνευ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Από μικρός το αγαπημένο μου καρτούν ήταν και είναι το:

Έχω όλα τα επεισόδια και όσες φορές και να τα δω δεν τα βαριέμαι ποτέ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Eμενα σχεδον ολα μ'αρεσουν και δεν εχω και αγαπημενο.
Αν εξαιρεσεις τον Bob. :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandra_93

Νεοφερμένος

Η alexandra_93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
εμενα μου αρεσουν πολυ τα anime ! τα αγαπημενα μου ειναι το one piece και case closed!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Xμμμ... Ένα καρτούν που με έκανε να ριγώ για μήνες ήταν το Planet Sauvage.
Aπό την άλλη, ήμουν και μικρός, δεν υπήρχε και νετ... (λολ. νοιωθω αρχαίος τωρα. αλλαγη τοπικ πλζ)




Υγ. και οι ανησυχίες των δημιουργών με στοίχειωναν ως παραμορφωτικός καθρέπτης.
δεν το παθαίνεις αυτό βλέποντας ανιμε.
ευτυχως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
εγω το εχω παρει αποφαση, δεν προκεται να μεγαλωσω ποτε :P Μικρη εβλεπα dragonball, disney και διαφορα αλλα που δεν θυμαμαι, και τωρα συνεχιζω με dragonball kai (εχω δει το dragonball πανω απο 5 φορες και δεν το βαριεμαι), bleach, one piece, naruto shippuuden, fullmetal alchemist, fairytail. Εχω δει αρκετα anime που εχουν ολοκληρωθει (πχ hellsing, buso renkin, death note, etc), διαβαζω manga και απο cartoon βλεπω south park (αυτο παντως "παιδικο" δεν μπορεις να το αποκαλεσεις). Προτιμω να παρακολουθω κινουμενα σχεδια παρα να βλεπω αμερικανικες σειρες τυπου desperate housewives. Τηλεοραση δεν βλεπω καθολου. Μονο μεσω ιντερνετ βλεπω τα κινουμενα σχεδια που με ενδιαφερουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Τα λατρεύω τα κινούμενα σχέδια κι όποτε ανοίξω τηλεόραση και εχω φυσικά χρόνο για να δω κάθομαι με τις ώρες... Καλά ο tweety θεός! "Νομίδω πωθ είδα ένα γατούλη" και τα σχετικά... Βέβαια τώρα τελευταία έχουν χαλάσει τα παιδικά προγράμματα... Ποιος ξεχνάει εκείνα τα σαββατοκύριακα στο MEGA με την εκπομπή disneyclub αν θυμάμαι καλά τον τίτλο, τα παιδικά στη νετ, φυσικά τον τιμόν και πούμπα και τα 101 σκυλιά της δαλματίας όπως κάποιοι προανέφεραν... Όσο για τους μεγάλους, αν και πολλοί δε το παραδέχονται στάνταρ ρίχνουν κλεφτές ματιές όταν τα παιδιά στο σπίτι βλέπουν παιδικά για τον ένα και μοναδικό λόγο ότι είτε τους θυμίζουν τα παιδικά τους χρόνια και τις ανέμελες παιδικές τους στιγμές, είτε επειδή δεν είχαν παιδικά στην εποχή τους, προσπαθούν να αναπληρώσουν αυτό το κενό με το να ξαναγίνουν παιδιά και να δουν παιδικά... Αλλιώς δε μπορώ να το εξηγήσω... Πάντως ένα είναι ευρέως γνωστό: τα κινούμενα σχέδια χρόνια δε κοιτούν κι απευθύνονται σε όλες τις ηλικίες. Τουλάχιστον τα κλασσικά κινούμενα σχέδια, γιατί τα τωρινά μέχρι να καταλάβεις τι μήνυμα θέλουν να περάσουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pennylane

Τιμώμενο Μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 396 μηνύματα.
εγω εβλεπα οοοολες τις ταινιες της disney ηξερα απ εξω ολα τα τραγουδια!!! ειδικα απο τα πολυαγαπημενα που επεφτε λιωσιμο ηταν η παναγια των παρισιων η ποκαχοντας και η αναστασια!!!
και ακομα τα εχω αποθηκευμενα στο pc και οποτε εχω χρονο πορωνομαι!! :P
εβλεπα ομως και τους flinstones!!! αλλη μεγαλη αγαπη!!! πολυαγαπημενο!! ακομα τα βλεπω τα επεισοδεια στο youtube αν και δεν εχει πολλα στα ελληνικα!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Πωπω! Ξέχασα τους φλίνστοουνς! Που παω χωρίς φρεντ, βίλμα, σταλίτσα, μπαμ μπαμ και τους λοιπούς γείτονες και κατοίκους της πόλης? Γιαμπανταμπαντου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mathitisp

Δραστήριο μέλος

Ο mathitisp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
ποιος ειπε οτι τα κινουμενα σχεδια, τα καρτουνς και τα κομιξ
ειναι "παιδικα"??????????
απλα ειναι μια λεξη που εχει γινει συνηθεια οπως και η συνωνυμη της: (μικιμάους)
ειναι απιστευτα τα καρτουνς
και αν για μια εποχη ειχαν χαλασει πολυ κατα την γνωμη μου(2000-2008)
τωρα βγαινουν ακομη καλυτερα με κυριαρχα τον Κουζκο, τους αντικαταστατες, την κιμ δυνατη και το καλυτερο Φινεας και Φερμπ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Βασικα τα κινουμενα σχεδια (καρτουν) δεν ειναι μονο παιδικα.Βασικα εχει και παιδικα (ξερετε Hamtaro και ολες αυτες οι βλακειες τα αμερικανικα και μικυ μαους) ,αλλα απ'οτι εχω προσεξει πολλοι απο εσας μιλατε για ανιμε που ενταξει ειναι κινουμενα σχεδια αλλα κινουμενα σχεδια ειναι και ο donald duck(καμια σχεση το να με το αλλο).Κι εγω βλεπω (για ανιμε μιλαω) και δεν σκοπευω να το σταματησω.Βασικα,μου τη δινει που πολλοι οταν τους το λες σου λενε οτι ειναι για μωρα και τετοια.Ανιμε εχει απειρα ειδη.Mecha,shoujo,shonen,seinen,ecchi,hentai,ιστορικα και αλλα πολλα.Και τα περισσοτερα ειναι για εφηβους και πανω οποτε μην ντρεπεστε καν.Ειδικα στην αρχη που ελεγε ο otato(sifis) οτι βλεπει bleach .Το συγκεκριμενο δεν το λες και τελειως παιδικο.Οπως κι αυτα που ανεφερε η sakura-chan με την οποια συμφωνω απολυτα.Πλεον,βαζουν στην τηλεοραση κατι τελειως χαζα αμερικανικα παιδικα που και απο αισθητικης αποψεως ειναι χαλια αλλα δεν εχουν και κανενα ενδιαφερον.Που πηγαν οι Φλινστοονς,Peperan,Τιμον και Πουμπα(το χει ακομα αυτο ομως)και διαφορα αλλα που επειδη εχουν να τα βαλουν ανιωνες τα χω ξεχασει κιολας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Παιδιά εγώ και Σέιλορ Μουν έβλεπα και φυσικά είχα πάρει και την κούκλα... :) αχ πείτε κι άλλα από εκείνα τα ωραία που βλέπαμε μικροί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Αχ κι εγω το βλεπα αυτο!Τελειο παιδικο.Γιατι σταματησαν να το βαζουν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Καλά βρε χαρά, πόσο χρόνων ήσουν? Εγώ ήμουν γύρω στα 5-6 νομίζω όταν έπαιζε η Σέιλορ Μουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Τι σπαστικο παιδικο αυτη τη sailormoon :mad: αλλα για καποιον λογο το εβλεπα παλια :P
Ηταν ενα ωραιο με κατι πιθηκους και κατι αλλους και μαχονταν αυτοι νομιζω τους λεγανε maxiballs and predators στον ΑΝΤ1 το δειχνε πολυ ωραιο
Ενα αλλο η μαγισα Ρινα,τομ και τζερυ κλασσικα κορυφαιο και ολα τα looney tunes και ακομα περιμενω να δω επεισοδιο με τον beep beep και τον λυκο οπου θα πιασει ο λυκος επιτελους τον beep beep και θα τον σαπισει στο ξυλο!!
Μια φορα να γινει αυτο δηλαδη δε γινετε παντα ο λυκος να ειναι ο χαμενος!!
Εβλεπα dragonball, pokemon, digimon, billie the cat, αστυνομος σαινης στρουμφακια που τα εβλεπα μεχρι περσυ προπερσυ που τα δειχνε στο σταρ :P και δεν θυμαμαι τωρα κατι αλλο!
Και φυσικα μπορει οποιοσδηποτε να παρακολουθει παιδικα δεν νομιζω οτι εχει να κανει με την ηλικια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Έχεις δίκιο Δημήτρη! Ξέχασα τα στρουμφάκια! Φτου μου δε ντρέπομαι, τα χω και για αφύπνιση... Μη με ξυπνάς απ τις 6 πριν ακόμα η μέρα να φέξει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Αφου το χε και οταν ημουν στο δημοτικο.Γυρω στα 6-7.Απλα το 'χε πολυ νωρις.6-7 η ωρα αν θυμαμαι καλα.Για την σαιλορ μουν λεω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top