Κινητά τηλέφωνα στην τάξη

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Μέχρι ένα σημείο, οπότε για μετά δε θα σχολιάσω καν. :)
Αλλά είναι κάπως αστείο να επικαλείσαι το υποχρεωτικό της εκπαίδευσης. Αυτό, έχει θεσπιστεί για ένα λόγο και αυτός είναι κάτι πολύ παραπάνω από την απλή φυσική παρουσία των παιδιών στην τάξη - είναι η πνευματική συγκέντρωση. Δεν νομίζω ότι ένας μαθητής που ασχολείται με το κινητό του είναι συγκεντρωμένος.
Από την άλλη. Δε γίνεται όλα τα μαθήματα και όλοι οι καθηγητές να είναι ανιαροί. Οι μαθητές σε πολλές περιπτώσεις είναι προκατειλλημμένοι σε σχέση με τους καθηγητές και τα μαθήματα που διδάσκονται. Ναι, κάποιοι καθηγητές δεν είναι καλοί και δεν γίνεται να μας αρέσουν όλα τα μαθήματα. Θέλει όμως προσπάθεια, και από τις δυο μεριές!:)

Δε μιλάμε για εμένα. Εσένα τι σου προσφέρει αυτό είναι το ερώτημα...

πολλα...πρωτον να ξεκαθαρισω οτι δεν παιζω...και 2ον το μονο που κανω ειναι να μιλαω με την κοπελα μου... και ωριστε κατι που μου προσφερει :) και στην τελικη γιατι γαμωτο στον χ,ψ καθηγητη να χτυπησει το κινητο του στο μαθημα ειτε γιατι το ξεχασε ειτε γιατι ηταν "αναγκη" η δεν ξερω τι αλλο και εγω να μην το χρησιμοποιω? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Με την κοπέλα σου μπορείς να μιλάς και στο διάλειμμα ξέρω γω. :P
Αν παίζεις όλη την ώρα με το κινητό και δε γίνει κάτι θα αρχίσουν τότε όλοι να παίζουν κ με τα δικά τους κινητά, ιδιαίτερα αν το μάθημα δεν είναι από τα βασικά (έκθεση, μαθηματικά πχ).
Και μετά θα λένε κιόλας για τον καθηγητή ''Τι βλάκας που είναι! Χαμπάρι δεν παίρνει τι γίνεται στην τάξη.''
Μετά μη θέλουμε και σεβασμό από αυτούς, αν εμείς οι ίδιοι δε σεβόμαστε το μάθημά τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,264 μηνύματα.
Μέχρι ένα σημείο, οπότε για μετά δε θα σχολιάσω καν. :)
Αλλά είναι κάπως αστείο να επικαλείσαι το υποχρεωτικό της εκπαίδευσης. Αυτό, έχει θεσπιστεί για ένα λόγο και αυτός είναι κάτι πολύ παραπάνω από την απλή φυσική παρουσία των παιδιών στην τάξη - είναι η πνευματική συγκέντρωση. Δεν νομίζω ότι ένας μαθητής που ασχολείται με το κινητό του είναι συγκεντρωμένος.
Από την άλλη. Δε γίνεται όλα τα μαθήματα και όλοι οι καθηγητές να είναι ανιαροί. Οι μαθητές σε πολλές περιπτώσεις είναι προκατειλλημμένοι σε σχέση με τους καθηγητές και τα μαθήματα που διδάσκονται. Ναι, κάποιοι καθηγητές δεν είναι καλοί και δεν γίνεται να μας αρέσουν όλα τα μαθήματα. Θέλει όμως προσπάθεια, και από τις δυο μεριές!:)
Πάνω-κάτω ορθά αυτά που λες , σε πολύ θεωρητικό επίπεδο όμως.
Όταν ένα μάθημα είναι για το μαθητή "χαμένη υπόθεση" (προφανώς επειδή ποτέ δεν ενδιαφέρθηκε να ασχοληθεί σοβαρά μαζί του και κατά συνέπεια δεν έχει τις απαραίτητες βάσεις για να προχωρήσει) , τότε αμέσως χάνεται η έννοια της πνευματικής συγκέντρωσης που αναφέρεις.Γι' αυτό και προκειμένου ο μαθητής να μην κοιτάει το ταβάνι περιμένοντας να περάσει η ώρα , βρίσκει κάτι να ασχοληθεί (το κινητό στην προκειμένη περίπτωση).Και φυσικά δε μίλησα για όλα τα μαθήματα , γιατί σ' αυτή την περίπτωση είσαι απλώς αδιάφορος μαθητής.Υπάρχουν όμως καλοί μαθητές που δεν τα βγάζουν πέρα με ορισμένα μαθήματα και δεν προτίθενται να προσπαθήσουν για λόγους που προανέφερα.Πιστεύω πως αυτό είναι λογικό και τους καταλαβαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Με την κοπέλα σου μπορείς να μιλάς και στο διάλειμμα ξέρω γω. :P
Αν παίζεις όλη την ώρα με το κινητό και δε γίνει κάτι θα αρχίσουν τότε όλοι να παίζουν κ με τα δικά τους κινητά, ιδιαίτερα αν το μάθημα δεν είναι από τα βασικά (έκθεση, μαθηματικά πχ).
Και μετά θα λένε κιόλας για τον καθηγητή ''Τι βλάκας που είναι! Χαμπάρι δεν παίρνει τι γίνεται στην τάξη.''
Μετά μη θέλουμε και σεβασμό από αυτούς, αν εμείς οι ίδιοι δε σεβόμαστε το μάθημά τους!

βασικα οι ιδιοι δεν σεβονται το μαθημα τους....θελουν να το σεβομαστε? μαζι σου...θα το κανω...μπορουν να με προσεγγισουν με τον καταλληλο τροπο? και ας ειναι βλάκας... λες και το κινητο περιμενουν οι μαθητες για να μην προσεξουν :P και η κοπελα μου ειναι σε αλλο σχολειο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Πάνω-κάτω ορθά αυτά που λες , σε πολύ θεωρητικό επίπεδο όμως.
Δε φταίω εγώ, με προκαλείς!:P
Όταν ένα μάθημα είναι για το μαθητή "χαμένη υπόθεση" (προφανώς επειδή ποτέ δεν ενδιαφέρθηκε να ασχοληθεί σοβαρά μαζί του και κατά συνέπεια δεν έχει τις απαραίτητες βάσεις για να προχωρήσει) , τότε αμέσως χάνεται η έννοια της πνευματικής συγκέντρωσης που αναφέρεις.Γι' αυτό και προκειμένου ο μαθητής να μην κοιτάει το ταβάνι περιμένοντας να περάσει η ώρα , βρίσκει κάτι να ασχοληθεί (το κινητό στην προκειμένη περίπτωση).Και φυσικά δε μίλησα για όλα τα μαθήματα , γιατί σ' αυτή την περίπτωση είσαι απλώς αδιάφορος μαθητής.Υπάρχουν όμως καλοί μαθητές που δεν τα βγάζουν πέρα με ορισμένα μαθήματα και δεν προτίθενται να προσπαθήσουν για λόγους που προανέφερα.Πιστεύω πως αυτό είναι λογικό και τους καταλαβαίνω.
Το καταλαβαίνω πολύ καλά. hell, τα θρησκευτικά ήταν η χειρότερή μου ώρα:redface: . Προσπαθούσα όμως να τον ακούω και να συμμετέχω όσο γινόταν και όχι να ασχολούμε με το κινητό! Προσπάθεια - δεν είναι τόσο δύσκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,264 μηνύματα.
Το καταλαβαίνω πολύ καλά. hell, τα θρησκευτικά ήταν η χειρότερή μου ώρα:redface: . Προσπαθούσα όμως να τον ακούω και να συμμετέχω όσο γινόταν και όχι να ασχολούμε με το κινητό! Προσπάθεια - δεν είναι τόσο δύσκολο...
Ναι , απλώς υπάρχουν μαθήματα που απαιτούν καλές βάσεις για να τα παρακολουθήσεις και να καταλάβεις.Εκεί κατά τη γνώμη μου δεν είναι εύκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 018946

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πατε καλα ρε Τι συνοθηλευμα μαλακιων ηταν αυτο ; Τι αποβολές , απουσίες κατασχέσεις ακούω ; Προσωπικά αν ήμουν καθηγητης δεν θα εκανα τιποτα σε καποιον που ησυχα - ησυχα επαιζε με το κινητο του . Αν δεν με ενοχλουσε δηλαδη στην δουλεια μου γιατι να τον ενοχλήσω εγω στην δικη του ; Αμα δεν γουσταρει να παρακολουθησει το μαθημα μου χιλιες φορες να μην το κανει και να ασχοληθει με κατι αλλο απο το να προκαλεσει αναστατωση μεσα στο μαθημα και ετσι να παρεμποδισει και την δικια μου δουλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
δε θα του εκανα τιποτα,αλλα θα το καταλαβαινε μονος του στο βαθμο του τριμηνου:P

Μην είσαι άδικος! Τα δυο δεν είναι αλληλένδετα....:mad:

Βασικά αν δε γίνεται φασαρία ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημά σας;

Η χρήση κινητού κατά τη διάρκεια του μαθήματος αποτελεί πρώτον αγένεια και δεύτερον αποσπά την προσοχή του παιδιού και των συμμαθητών του από τον απώτερο σκοπό του σχολείου/της τάξης, που είναι η μάθηση. Στο κάτω κάτω υπάρχει το διάλειμμα για να παίζουμε με τα κινητά!!

Αμάν, σα λυσσασμένα/στερημένα κάνετε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
σαν μαθητης ειχα παντα σβηστο το κινητο!! :D

σαν φοιτητης μιλαω και μεσα στο αμφιθεατρο :redface: :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Ρε δεν αφηνετε τα κινητα για τα διαλειμματα να ανοιξετε κανα βιβλιο να ξεστραβωθειτε λεω γω...
Για εμενα και μαθητης και καθηγητης καλο θα ηταν να μην χρεισιμοποιουν κινητα στην ταξη(ολα μπορουν να περιμενουν μεχρι το διαλειμμα).
Εαν δεν σε ενδιαφερει το μαθημα...Παρε μια απαλλαγη απο το γονιο σου να τελειωνεις...

Εξαλλου το λυκειο δεν ειναι υποχρεωτικο..Εαν δεν θελετε μην πατατε...Τουλαχιστον αφηστε αυτους που θελουν να μαθουν να μαθουν...Δεν λεω οτι φταινε μονο οι μαθητες...Αλλα ο ενας λεει φταιει ο αλλος...Και ακρη δεν βγαινει...
Που ειναι πιο ευκολο να γινει μαθημα?..Σε μια ταξη που προσεχουν??..Η σε μια ταξη που οι μισοι πριν καν αρχισει το μαθημα ειναι με το κινητο στο χερι...

Οσο για αυτους που γραφουν οταν ειναι στο φροντηστηριο...Ντροπη σας...Τα λεφτα των γονιων σας δεν τα σκεφτεστε...Ειδικα στις μερες μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hiro

Νεοφερμένος

Ο Hiro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Προσωπικά αν ήμουν καθηγητης δεν θα εκανα τιποτα σε καποιον που ησυχα - ησυχα επαιζε με το κινητο του . Αν δεν με ενοχλουσε δηλαδη στην δουλεια μου γιατι να τον ενοχλήσω εγω στην δικη του ;

Μα πώς τολμάει ένας μαθητής να μην παρακολουθεί ένα μάθημα, το οποίο ούτε το διάλεξε, ούτε μπορεί να το αλλάξει με κάποιο άλλο; :worry: Το ελληνικό σχολείο είναι ένας παράδεισος μέσα στην γη, όπου μαθαίνεις με έναν τρόπο μαγικό και εξαιρετικά ενδιαφέρον. Ποιό παιδί 15 χρονών δεν λαχταράει να κάθεται αμίλητο/ακούνητο για 5 ώρες;

Η χρήση κινητού κατά τη διάρκεια του μαθήματος αποτελεί πρώτον αγένεια και δεύτερον αποσπά την προσοχή του παιδιού και των συμμαθητών του από τον απώτερο σκοπό του σχολείου/της τάξης, που είναι η μάθηση. Στο κάτω κάτω υπάρχει το διάλειμμα για να παίζουμε με τα κινητά!!

Είναι όντως τεράστια αγένεια να μην προσέχεις σε μαθήματα που σου επιβάλλονται με το ζόρι.

αν εγώ έπιανα κάποιον με κινητό σαν καθηγητής, θα μάθαινα τον αριθμό του και θα του έστελνα κάθε μέρα φωτογραφίες με ponies. :happy:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ποιό παιδί 15 χρονών δεν λαχταράει να κάθεται αμίλητο/ακούνητο για 5 ώρες;

Ας πάμε τότε στο σχολείο στα 50 μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kiriazispao4ever

Δραστήριο μέλος

Ο kiriazispao4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 526 μηνύματα.
ρε τι μορφες ειστε εσεις εδω? αχαχαχα μου λεει ο αλλος να ανοιξω κανα βιβλιο κ γραφει ''χρεισιμοποιω'' η οπως αλλιως τ γραψε... :P ρεεε αι κοιταξτε λιγο τους εαυτους σας και μετα μιληστε για τους αλλους... ισως ετσι να ναι καλυτερα και να παει επιτελους μπροστα αυτη η καταραμενη χωρα..
ακου εκει...επειδη δεν γουσταρω τον χ,ψ καθηγητη και παιζω με το κινητο επειδη δεν ΤΟΝ ΓΟΥΣΤΑΡΩ (τ ξαναλεω) πρεπει να σταματησω στο γυμνασιο? ρεεε τι μυαλααα κουβαλατεεε ? :D

τι σας πειραζει να στελνω μηνυμα στην ταξη απορω... δεν σεβομαι τον καθηγητη μου? οκ...ποιο το προβλημα σας? ξερετε αν με σεβεται? ΟΧΙ...
πως κρινετε? και μιλατε? δεν θες να στελνεις μηνυμα στην ταξη? μην στελνεις...θελεις? στειλε... σε ενοχλω που στελνω? ΟΧΙ...τοτε βούλωστο και ασε με να στελνω και τις συνεπειες ασε με να τις υποστω εγω χωρις να μου κανεις κυρηγμα τι ειναι σωστο και τι οχι... λες και εισαι παντογνωστης...


τοοοσοοο απλο....

ο καθενας κανει τις επιλογες του και δεχεται τις συνεπειες

επιλεγω να στελνω μηνυματα...και αν με πιασουν να υποστω οποιες συνεπειες..(διωξτε με και απο την χωρα) σιγα το ποινικο αδικημα να πουμε...
αχαχαχα....
αντε γιατι πολυ το μεγαλοποιησαμε το θεματακι :D

φιλικα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Η χρήση κινητού κατά τη διάρκεια του μαθήματος αποτελεί πρώτον αγένεια
Ααα ωραία. Να σου πω εγώ λοιπόν τι θεωρώ αγένεια για κάποιον.
Να φοράει μπλε μπλούζα.
Κίτρινα παπούτσια.
Να με κοιτάει περίεργα.
Να κάνει χιούμορ.
Να μιλάει χωρίς να του δωθθεί ο λόγος.
Να έχει σταυρωμένα τα χέρια.
Να κοιτάει καπου αλλού εκτός από τον πίνακα.
Να μην έχει τετράδια ή βιβλία στο θρανίο.
Να κάνει 250 ερωτήσεις στο μάθημα πρήζοντας τα @@ του καθηγητή.
Να χρησιμοποιεί χρωματιστά τετράδια/στυλούς

Αυτά ΕΓΩ θεωρώ αγένεια. Να αρχίσω λοιπόν να απαιτώ όποιος τα κάνει να σταματήσει, επειδή όπως είπα, είναι αγένεια ε;

αποσπά την προσοχή των συμμαθητών του
Είναι διαφορετικό να σε πάρει κάποιος τηλέφωνο και εσύ να το σηκώσεις και να αρχίζεις να μιλάς δυνατά σχολιάζοντας τα γκολ της φάσης των 8 του Champion's League. Και είναι και διαφορετικό να βγάλεις το κινητό σου και να παίζεις παιχνιδάκια διακριτικά έχοντάς το στο mute κάτω απ' το θρανίο.

αποσπά την προσοχή του παιδιού από τον απώτερο σκοπό του σχολείου/της τάξης, που είναι η μάθηση.
Αν και ισχύει και εδώ ότι είπα για την αγένεια, θα το πάρω διαφορετικά.

Ο απώτερος σκοπός του σχολείου βασικά είναι πρώτα η κοινωνικοποίηση αλλά τέλος πάντων.
Αρχικά, κανένα παιδί δεν πρόκειται να μεγαλώσει με ένα έμφυτο ενδιαφέρον, αν όχι σε ένα έστω, σε όλα τα μαθήματα. Κάποιος πρέπει να του δώσει ξεκινώντας ένα ερέθισμα για να το κάνεις. ΣΥΝΗΘΩΣ αυτό φανταζόμαστε πως είναι δουλειά του σχολείου και πιο συγκεκριμένα του καθηγητή. Πολλά παιδιά φτάνουν λύκειο και μισούν τα χψ μαθήματα επειδή στο γυμνάσιο είχαν έναν ΜΑΛΑΚΑ που δεν έκανε σωστά τη δουλειά του.
Λοιπόν κανένας καθηγητής δεν πρέπει να θεωρεί δεδομένο πως ο οποιοσδήποτε μαθητής θα ενδιαφέρεται να προσέξει.

Αν κάποιος καθηγητής βλέπει ότι μες στην ώρα του μαθήματος είναι 5-6 παιδιά που τον έχουν γράψει στα παλιά τους τα παπούτσια τότε αν σκεφτεί πως είναι δικό τους φταίξιμο άρα αξίζουν τιμωρία για μένα δεν έπρεπε να είναι καθηγητής.
Η κοινή λογική για μένα λέει. Βλέπεις ότι οι μαθητές δεν προσέχουν στο μάθημά σου; τότε βελτίωσε το μάθημά σου και δώσε τους ένα κίνητρο (ενδιαφέροντος) να προσέξουν. Αν αντ' αυτού τους δώσεις τιμωρία τότε την επόμενη φορά δεν θα προσέξουν απλά θα κάνουν ότι προσέχουν, κοιτώντας με ένα ηλίθιο βλέμμα τον πίνακα και περινένοντας καρτερικά να περάσει η ώρα, ή απλά θα κάνου ό,τι έκαναν και την άλλη φορά απλά περισσότερο διακριτικά. Αν αυτή η στάση για κάποιον είναι ικανοποιητική, τα συλληπητήριά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
εμεις ενω στο γυμνασιο απαγορευοταν η καθε χρηση κινητου και υπηρχαν και περιστατικα που ο καθηγητης το επαιρνε και επρεπε να παει γονιος για να το δωσουν πισω, τωρα στο λυκειο ειναι πιο χαλαρα τα πραγματα... εχει χτυπησει καταλαθος το κινητο καποιων παιδιων στην ταξη, αυτα ζητησαν συγνωμη και οι καθηγητες ειπαν ''ενταξει περασε εξω να το κλεισεις και ξαναελα μεσα''... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Έτσι μου κλέψανε το δικό μου και τώρα το φυσάω και δεν κρυώνει... μακρια το κινητό απο το σχολείο! :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blackgirl

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Take care of the one you love αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 897 μηνύματα.
σε εμάς είπαν ότι τα παιδιά που έρχονται με το λεωφορείο από αλλά χωριά μπορούν να το έχουν μαζί τους αλλά κλειστό...και οι υπόλοιποι αν χρειαστούμε κάτι να πηγαίνουμε στο γραφείο... φυσικά όμως όλοι έχουν ανοιχτό το κινητό και μερικοί ούτε καν στο αθόρυβο...έχει τύχει να χτυπήσει στην τάξη κινητό με ήχο κλήσης το I want you in my bedroom και ο μαθητης ως δικαιολογία να πει ότι δεν έφταιγε αυτός και ότι του έστειλε η vodavone και ο καθηγητής να του πει "εντάξει κλείστο και βάλτο στην τσάντα σου αλλά φρόντισε να ενημερώσεις την vodavone ότι πας και σχολείο".....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akrione

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο akrione αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 202 μηνύματα.
αντε μωρε οι μαγκες του σχολειου..βλεπω συνεχεια παιδια με ακουστικα να ακουν μουσικη και να κουνιουνται...δλδ ελεος..λιγος σεβασμος στο σχολειο δν βλαπτει...κουκουλα ακουστικα και μαγκια ετσι ειναι οι περισσοτεροι..λενε επειδη βαριουνται το κανουν..δλδ ελεος...τα κινητα απαγορευονται στην ωρα του μαθηματος..στο διαλειμμα ας επιτρεπονται..αλλα τι να κανεις..μοδα καταντησε και αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
αντε μωρε οι μαγκες του σχολειου..βλεπω συνεχεια παιδια με ακουστικα να ακουν μουσικη και να κουνιουνται...δλδ ελεος..λιγος σεβασμος στο σχολειο δν βλαπτει...κουκουλα ακουστικα και μαγκια ετσι ειναι οι περισσοτεροι..λενε επειδη βαριουνται το κανουν..δλδ ελεος...τα κινητα απαγορευονται στην ωρα του μαθηματος..στο διαλειμμα ας επιτρεπονται..αλλα τι να κανεις..μοδα καταντησε και αυτο

Τι μου θύμισες τώρα,3η λυκείου Θρησκευτικά,όλη τη χρονιά με ακουστικά την έβγαλα.Το αγάμητο κομπλεξομούνι που 'χαμε για καθηγήτρια να μας λέει για τον Τζίζα και 'γω ν'ακούω στο φουλ "Enemy of god" από Kreator και "Fuck your god" από Deicide και να καυλώνω,ωραίες εποχές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top