Καφετέρια του iSchool

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Έκανα καλή έρευνα στα νοοτρόπα φάρμακα, από το πιο απλό (-ρακετάμες) μέχρι και αμφεταμίνες( aderrall και χειρότερα) και αποφάσισα ότι αξίζει να δοκιμάσω. Η πιρακετάμη είναι το πιο απλό και πρώτο νοοτρόπο που δημιουργήθηκε. Side effects ελάχιστα και άμεσα διαχειρήσιμα και απ' ότι είδα ναι, βοηθάει. Και στη συγκέντρωση και στη μνήμη και γενικά θεωρείται ουσία που βελτιώνει το cognitive function.

https://en.wikipedia.org/wiki/Piracetam

A two-week regimen of piracetam was reported in 1976 to enhance verbal memory in healthy college students in a double-blind, placebo-controlled study.

https://www.galinos.gr/web/drugs/main/substances/piracetam

https://www.smartdrugsforthought.com/what-is-piracetam/
Αν δεν δω βελτίωση στο διάβασμα μου τις επόμενες 2-3 μέρες , θα την δοκιμάσω.

Ευχαριστώ.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Αργεί να φανεί η επίδραση απ' ότι έχω δει. 1-2 βδομάδες μετά από καθημερινή χρήση αρχίζεις να βλέπεις διαφορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αργεί να φανεί η επίδραση απ' ότι έχω δει. 1-2 βδομάδες μετά από καθημερινή χρήση αρχίζεις να βλέπεις διαφορά.
Ας το αφήσω τότε . :P
Σε 2 βδομάδες θα έχω τελειώσει.Θα συνεχίσω με τους φυσικούς χυμούς και τον καφέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εγώ πάντως χωρίς καφέ ούτε να ξυπνήσω ούτε να διαβάσω μπορώ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.Quantum

Δραστήριο μέλος

Ο Dr.Quantum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 512 μηνύματα.


Kάπως έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Έχω πεθάνει :'(
1 ώρα για να μάθω μια παραγραφούλα 5 σειρών...:hehe:

Όσο σκέφτομαι ότι του χρόνου θα έχω 100000000 σελίδες εισαγωγής, τρελαίνομαι:mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Έχω πεθάνει :'(
1 ώρα για να μάθω μια παραγραφούλα 5 σειρών...:hehe:
Όσο σκέφτομαι ότι του χρόνου θα έχω 100000000 σελίδες εισαγωγής, τρελαίνομαι:mpinelik:
To τόπικ διάβαζεται και από άτομα μικρότερης ηλικίας. Τα οποία δίνουν μετά από εσάς Πανελλήνιες
Παρακαλώ,μην τα τρομοκρατείτε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Έχω πεθάνει :'(
1 ώρα για να μάθω μια παραγραφούλα 5 σειρών...:hehe:

Όσο σκέφτομαι ότι του χρόνου θα έχω 100000000 σελίδες εισαγωγής, τρελαίνομαι:mpinelik:

Τι διαβάζεις που κάνεις τόσο πολύ να το μάθεις ρε;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
To τόπικ διάβαζεται και από άτομα μικρότερης ηλικίας. Τα οποία δίνουν μετά από εσάς Πανελλήνιες
Παρακαλώ,μην τα τρομοκρατείτε.:P
Αυτό είναι το σκληρό πρόσωπο της κοινωνίας :P
Τι διαβάζεις που κάνεις τόσο πολύ να το μάθεις ρε;:confused:
Εισαγωγή αρχαίων. Ρητορικά κείμενα :P (τη γενική)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Εισαγωγή αρχαίων. Ρητορικά κείμενα :P (τη γενική)
Πλάκα κάνεις. Αυτά είναι πανεύκολα. :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Σας έχουν βάλει κομμάτια από την εισαγωγή έτσι; Όχι όλα απ' όλες τις σελίδες της εισαγωγής;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Σας έχουν βάλει κομμάτια από την εισαγωγή έτσι; Όχι όλα απ' όλες τις σελίδες της εισαγωγής;!
Έχουν βάλει όλα που είναι εντός ύλης από το υπουργείο :P

Μόνο ο Ισοκράτης είναι εκτός (και η εισαγωγή και το κείμενο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Σας έχουν βάλει και τις τελευταίες σελίδες της εισαγωγής που περιέχουν την διδασκαλία της ρητορικής και τη σημασία και τον τρόπο μελέτης των ρητορικών κειμένων σήμερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Σας έχουν βάλει και τις τελευταίες σελίδες της εισαγωγής που περιέχουν την διδασκαλία της ρητορικής και τη σημασία και τον τρόπο μελέτης των ρητορικών κειμένων σήμερα;
Από την 21 και μετά είναι εκτός ύλης, ούτως ή άλλως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
:hello:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Από την 21 και μετά είναι εκτός ύλης, ούτως ή άλλως :P
Τότε τι παραπονιέσαι; :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αυτό είναι το σκληρό πρόσωπο της κοινωνίας :P
Αφήστε με να ονειρεύομαι.
Δε βλάπτω.
Ωχού,μη δείτε άνθρωπο στον κόσμο του αμέσως.:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αλόχα ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top