Καφετέρια του iSchool

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Alloz... το καλοκαιράκι φθάνει σιγά σιγά στο τέλος του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
Καλημερααα!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniakos

Νεοφερμένος

Ο gianniakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Καλημερα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Παραγγελίες; :D
Οτι ειπε η sweetymt αλλα μετριο.. :redface:
Καλημερααα!:clapup:
Καλημεεερα (δεν ξερω κατα ποσο ωραια θα ειναι αυτη η μερα)
Καλημερα!!!
Μοργκεν (σε σενα χαιρετησα γερμανικα):P
__________________________________________
Τι κανετε παιδια? :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thomas l.

Τιμώμενο Μέλος

Ο ΘΩΜΑΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
καλημέρες :)
τι κάνετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καλημέραααα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Εδω καθεσαι εσυ ακομη? Παρηγγειλα εναν καφε νομιζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
σοκολατααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Καλησπέρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Άντε έπιασα δουλειά, ακούω παραγγελίες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Άντε έπιασα δουλειά, ακούω παραγγελίες :P
:redface:Και σκεφτηκα να στο γραψω αλλα μετα σκεφτηκα οτι θα ορμουσαν μερικοι εξυπνοι να με φανε.
Θελω ενα εσπρεσσο σκετο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ορίστε:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Εγώ σκέπτομαι ότι η εν λόγω Ιστορία ήταν η πιο αισχρή που θυμάμαι, από τα μαθητικά μου χρόνια. Κρίμα τα λεφτά της.

Σχετικά είναι όλα. Εγώ τυχαίνει να έχω φέτος έναν εξαιρετικό καθηγητή που με έκανε να την αγαπήσω. :worry: Το πρόβλημα έγκειται στην αποστήθιση (και σε ορισμένες παραλείψεις του βιβλίου :whistle:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Σχετικά είναι όλα. Εγώ τυχαίνει να έχω φέτος έναν εξαιρετικό καθηγητή που με έκανε να την αγαπήσω. :worry: Το πρόβλημα έγκειται στην αποστήθιση (και σε ορισμένες παραλείψεις του βιβλίου :whistle:).
Ήταν το αγαπημένο μου μάθημα. Όμως αυτό το προσάναμμα για το τζάκι που θέλει να λέγεται Ιστορία, αρνήθηκα να το διαβάσω. 20 έγραψα.
Υγ. Προφανώς ήταν το σημείο αναφοράς, αλλά έκανα συνδυαστικό διάβασμα. Δεν το συστήνω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Σχετικά είναι όλα. Εγώ τυχαίνει να έχω φέτος έναν εξαιρετικό καθηγητή που με έκανε να την αγαπήσω. :worry: Το πρόβλημα έγκειται στην αποστήθιση (και σε ορισμένες παραλείψεις του βιβλίου :whistle:).

Όχι, η συγκεκριμένη Ιστορία είναι αισχρή. Κάτσε να κάνεις όλο το βιβλίο, προσπάθησε να δεις αντικειμενικά πώς γράφουν οι συγγραφείς στα εκάστοτε κεφάλαια, και μετά πες μας αν αξίζει ανακύκλωση, ή γενικό κάδο.

Ένα χρόνο (ήτοι, ώρες ατελείωτες, χρήμα κλπ) φάγαμε πάνω της. Δεν αστειευόμαστε.:P;)

Υγ. Τι ακριβώς αγάπησες από αυτή την Ιστορία;

1. Την αντικειμενική αλήθεια των γεγονότων; Μπααα...
2. Τις ανατριχιαστικές λεπτομέρειες (κλινοσκεπάσματα, 2υπνοδωμάτια, ένας στάβλος, πέντε χέστρες και τα λοιπά ανούσια πράγματα); Μπααα...
3. Την απουσία εμβάθυνσης στην επιστήμη της Ιστορίας και στα αληθινά αίτια ορισμένων γεγονότων, καθώς και τις, λίαν επιεικώς, επιφανειακές «περιγραφές» της πραγματικότητας; Δε νομίζω...
4. Την ΠΑΠΑΓΑΛΙΑ; Μπααα....
5. Την κατευθυνόμενη εξιστόρηση; Ούτεεε...

Αν αγάπησες το συγκεκριμένο βιβλίο, τότε ... υπάρχει πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγνωστο

Δραστήριο μέλος

Η Αγνωστο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 461 μηνύματα.
Ήταν το αγαπημένο μου μάθημα. Όμως αυτό το προσάναμμα για το τζάκι που θέλει να λέγεται Ιστορία, αρνήθηκα να το διαβάσω. 20 έγραψα.
Υγ. Προφανώς ήταν το σημείο αναφοράς, αλλά έκανα συνδυαστικό διάβασμα. Δεν το συστήνω. :P
Πανελλήνιες και αυτενέργεια ή προσωπική κρίση; Στην ΠΥΡΑ! :P
Όχι, η συγκεκριμένη Ιστορία είναι αισχρή. Κάτσε να κάνεις όλο το βιβλίο, προσπάθησε να δεις αντικειμενικά πως γράφουν οι συγγραφείς στα εκάστοτε κεφάλαια, και μετά πες μας αν αξίζει ανακύκλωση, ή γενικό κάδο.

Ένα χρόνο (ήτοι, ώρες ατελείωτες, χρήμα κλπ) φάγαμε πάνω της. Δεν αστειευόμαστε.:P;)

Ήδη από τις αρχές υπάρχουν ανακρίβειες (π.χ. αριθμοί προσφύγων), τάσεις εξιδανίκευσης πολιτικών (:whistle:) και μία μονόφθαλμη προσέγγιση των πραγμάτων (κοινώς σου παραθέτει ξερά ορισμένες πληροφορίες δίχως να τις εντάσσει στο ευρύτερο διεθνές επίπεδο). Για να μην αναφερθώ στα συνεχή πισωγυρίσματα στον ιστορικό χρόνο... Το βιβλίο μπορεί όντως να είναι αισχρό (οι απόψεις σας με προδιαθέτουν αρνητικά για τη συνέχεια...:P), αλλά επιμένω πως ο ρόλος του καθηγητή είναι πολύ σημαντικός στη διαπραγμάτευση του μαθήματος.

Υγ. Τι ακριβώς αγάπησες από αυτή την Ιστορία;
Αν αγάπησες το συγκεκριμένο βιβλίο, τότε ... υπάρχει πρόβλημα.
Είναι λυπηρό να ταυτίζεις τη διδασκαλία της Ιστορίας με το βιβλίο. Μπορεί να δίνω πανελλήνιες αλλά δε θα αναλωθώ σε στείρες απομνημονεύσεις. Όπως προανέφερα τυχαίνει να έχω έναν εξαιρετικό καθηγητή που μολονότι τονίζει την αναγκαιότητα της τυπικής παπαγαλίας, αφιερώνει το μάθημα στη διδασκαλία Ιστορίας και όχι στην αναπαραγωγή του βιβλίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top