Καφετέρια του iSchool ΙΙ

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,114 μηνύματα.
Σήμερα στη γιορτή του πολυτεχνείου κάποια παιδιά λέγανε ζήτω η χούντα. :dizzy2:

(δεν ηταν Ελληνες)
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Τι σου κάνει εντύπωση; Από άγνοια είναι. Εδώ υπάρχουν παιδάκια (20+), και μάλιστα (δήθεν) ελληναραδάκια που λένε "ζήτω η χούντα". Άφες αυτοίς, ου γαρ οίδασι τι πιστεύουσι.

1700220137856.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,114 μηνύματα.
Και τα δύο άθλια είναι αλλα είναι ενα επίπεδο παραπάνω ο αλβανός να λέει ζητω η χουντα ελλας ελληνων χριστιανών για να νευριάσει τους καθηγητές
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,863 μηνύματα.
Σήμερα στη γιορτή του πολυτεχνείου κάποια παιδιά λέγανε ζήτω η χούντα. :dizzy2:

(δεν ηταν Ελληνες)

Ζήτω η χούντα είναι ξεκάθαρα προβοκατόρικο για να προκαλέσουν.

Αν πράγματι πίστευαν σε αυτήν θα φώναζαν Ζήτω η Εθνοσωτήριος Επανάστασις.
 

valentina¡

Νεοφερμένος

Η valentina¡ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Και που λέτε παιδιά, δουλεύω σε ένα project για την σχολή με fractals και την γραφική τους αναπαράσταση. Εδώ πέρα να πω πως έχω μηδενικό μαθηματικό υπόβαθρο, και προσπαθώ να διαβάσω την θεωρία πίσω από το σύνολο Μάντελμπροτ.

1700501986171.png


Ίσως να έχετε πέσει σε κανένα βιντεάκι που κάνουν zoom σε αυτό (1 εβδομάδα render) και είναι trippy.

Εσείς οι μαθηματικοί πως τα βγάζετε πέρα;;; Γιατί έχουμε μιγαδικούς αριθμούς; Αφού δεν υπάρχουν. ;(
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,861 μηνύματα.
Και που λέτε παιδιά, δουλεύω σε ένα project για την σχολή με fractals και την γραφική τους αναπαράσταση. Εδώ πέρα να πω πως έχω μηδενικό μαθηματικό υπόβαθρο, και προσπαθώ να διαβάσω την θεωρία πίσω από το σύνολο Μάντελμπροτ.

View attachment 125807

Ίσως να έχετε πέσει σε κανένα βιντεάκι που κάνουν zoom σε αυτό (1 εβδομάδα render) και είναι trippy.

Εσείς οι μαθηματικοί πως τα βγάζετε πέρα;;; Γιατί έχουμε μιγαδικούς αριθμούς; Αφού δεν υπάρχουν. ;(
Δεν έχω ιδέα από μαθηματικό υπόβαθρο, αλλά αυτό το banner που έχω στο προφίλ μου, fractal δεν θεωρείται; :)
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Οι ομαδικές εργασίες πραγματικά τεστάρουν την υπομονή σου ώρες ώρες :russian_roulette:
 

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,114 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,142 μηνύματα.

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,114 μηνύματα.
Έχω διαβασμα για φροντιστήριο και σχολείο και διαβασμα για διαγωνίσματα (3 τελευταίες εβδομάδες θα είναι πακεταρισμένες) και έχω χαθεί ΕΝΤΕΛΩΣ και δεμ ξερω τι να κανω με αποτελεσμα να μην κανω τιποτα. Ευγε αστείε ζελέ απο κρέας με ηλεκτρισμό που κάθεται μεσα στο κεφάλι μου
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,765 μηνύματα.
Έχω διαβασμα για φροντιστήριο και σχολείο και διαβασμα για διαγωνίσματα (3 τελευταίες εβδομάδες θα είναι πακεταρισμένες) και έχω χαθεί ΕΝΤΕΛΩΣ και δεμ ξερω τι να κανω με αποτελεσμα να μην κανω τιποτα. Ευγε αστείε ζελέ απο κρέας με ηλεκτρισμό που κάθεται μεσα στο κεφάλι μου
Τέρμα εγώ :laugh: Αυτό που θα σου πρότεινα είναι απλά να κάνεις ήρεμα όσα μπορείς και προλαβαίνεις, γιατί εντάξει, άνθρωπος είσαι και όχι ρομπότ. Από το να μην κάνεις τίποτα απολύτως, είναι πολύ καλύτερο να καλύψεις έστω και ένα από αυτά που έχεις να κάνεις. Οπότε, για αρχή τσίλαρε, πιάσε τα πράγματα ένα ένα, και θα βγουν. Εστίασε στο να κάνεις κάτι, και όχι στο πόσα πολλά έχεις να κάνεις, και θα κυλήσει η κατάσταση.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,863 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,142 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,863 μηνύματα.

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,142 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,863 μηνύματα.
Ευχαριστώ.

Εσύ με ποιά ΕΣΣΟ μπαίνεις ή μπήκες;
Ακόμα δεν ολοκλήρωσα σπουδές. Εικάζω, αν όλα πάνε καλά, Ε' ΕΣΣΟ (Σεπτέμβριος 2024) ή στο χειρότερο, ΣΤ' ΕΣΣΟ.

Έχω αρχίσει ήδη γυμναστήριο εδώ και ενάμιση μήνα για να είμαι σίγουρος πως θα αντεπεξέλθω εκεί που θέλω να πάω.
 

Panzerkampfwagen

Διάσημο μέλος

Ο Panzerkampfwagen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 2,142 μηνύματα.
Ακόμα δεν ολοκλήρωσα σπουδές. Εικάζω, αν όλα πάνε καλά, Ε' ΕΣΣΟ (Σεπτέμβριος 2024) ή στο χειρότερο, ΣΤ' ΕΣΣΟ.

Έχω αρχίσει ήδη γυμναστήριο εδώ και ενάμιση μήνα για να είμαι σίγουρος πως θα αντεπεξέλθω εκεί που θέλω να πάω.
Α έχεις ακόμη.

Κακώς το σκέφτεσαι τόσο πρόωρα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top