Καφετέρια του iSchool ΙΙ

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,697 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,128 μηνύματα.
Στο στρατό χειρότερο πράγμα από τους εξυπνάκιδες που μιλάνε ενώ δεν ξέρουν δεν υπάρχει.

Και αν αυτό ισχύει μια στους πεζικάριους, στους ειδικοδυναμίτες ισχύει δέκα. Οπότε θα σου πω αυτά που μας είπαν και εμάς στη σχολή: βλέπω, ακούω, σωπαίνω.
Δεν έχω πρόθεση να κάνω κάτι από όλα αυτά όταν με το καλό μπω.

Το ότι έχω επιλέξει συνειδητά να κάνω τα πάντα για να υπηρετήσω στις ειδικές δυνάμεις σημαίνει πως ξέρω πως εκεί (ειδικά όσο θα είμαι νέος) θα εξευτελίσουν κάθε πτυχή της προσωπικότητος μου και θα με οδηγήσουν στα ψυχοσυναισθηματικά όρια μου. Θέλω να ελπίζω πως θα αντέξω, αυτή η πρόκληση είναι που με σαγηνεύει.

Τους εξυπνάκηδες δεν τους θέλει ουδείς, εγώ δεν ήθελα να σε πουλήσω εξυπνάδα πάντως.
 

nearos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,523 μηνύματα.
Κάποιος διέγραψε το κοινο αρχείο της παρουσίασης της βιολογίας και έχω 3 διαφάνειες να ολοκληρώσω μέχρι μεθαύριο...... :worry:
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,544 μηνύματα.
Πήγα στην βιβλιοθήκη και ξέχασα τα ακουστικά μου 😭
 

nearos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,523 μηνύματα.
Πρώτη κυριακή που είναι ελεύθερη χωρίς διαγωνίσματα ή πρωινό ξύπνημα ελεγα.....
Μπαίνει μεσα ο διευθυντής και μας ανακοινώνει σεμιναριο διαχειρησης χρόνου,, υποχρεωτική παρουσία, την κυριακή στις 9........ :dash1:
 

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πρώτη κυριακή που είναι ελεύθερη χωρίς διαγωνίσματα ή πρωινό ξύπνημα ελεγα.....
Μπαίνει μεσα ο διευθυντής και μας ανακοινώνει σεμιναριο διαχειρησης χρόνου,, υποχρεωτική παρουσία, την κυριακή στις 9........ :dash1:
ΜΠΑ!!! Δεν έχω ξανακούσει για "σεμινάριο διαχείρισης χρόνου". Και δεν νομίζω να έχει το δικαίωμα ο διευθυντής να σας φέρει κυριακάτικα στο σχολείο. Ψάξτε το και αντιδράστε.

1699552724327.png
 

nearos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,523 μηνύματα.
ΜΠΑ!!! Δεν έχω ξανακούσει για "σεμινάριο διαχείρισης χρόνου". Και δεν νομίζω να έχει το δικαίωμα ο διευθυντής να σας φέρει κυριακάτικα στο σχολείο. Ψάξτε το και αντιδράστε.

Όχι του σχολείου, του φροντιστηρίου, ξε΄χασα να το διευκρινισω
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,068 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 18,128 μηνύματα.
Όχι του σχολείου, του φροντιστηρίου, ξε΄χασα να το διευκρινισω
Τρόμαξα εν τω μεταξύ. Δημόσιος υπάλληλος που να επιλέξει εθελοντικά να εργαστεί και την Κυριακή; Θα ήταν βόμβα μεγατόνων τέτοιο νέο.
 

nearos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,523 μηνύματα.
Τρόμαξα εν τω μεταξύ. Δημόσιος υπάλληλος που να επιλέξει εθελοντικά να εργαστεί και την Κυριακή; Θα ήταν βόμβα μεγατόνων τέτοιο νέο.
ειμαι μονο 16 χρονων και εχω αρκετη εμπειρια ζωης να καταλαβω οτι κατι παιζει οταν ακουω τις λεξεις δημοσιος ηξπαλληλος και "εθελοντικα" στην ιδια προταση"
 

Katsa04

Νεοφερμένος

Ο Katsa04 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς ποια τμήματα θα κάνουν αυτήν την εβδομάδα κατάληψη στο ΕΚΠΑ και τις ημερομηνίες που θα γίνει;
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,544 μηνύματα.
Ξέρει κάποιος πότε θα ξαναγίνουν εξετάσεις για το κρατικό πτυχίο των αγγλικών;
 

nearos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,523 μηνύματα.
Γιατί απαγορεύεται ο καφές στους μαθητές στο σχολείο;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,693 μηνύματα.
Γιατί απαγορεύεται ο καφές στους μαθητές στο σχολείο;;
βασικα για 3 λογους
1) γιατι τα κυλικεία του σχολειου δεν προσφερουν ναργκιλεδες
2) για να εχουν δουλεια τα ντελιβερυ
3)ασε και κατι.... στο πανεπιστημιο τι θα κανετε ?

αμερικαν μπαρ το κανατε.

Δίας style

1700120918685.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Γιατί απαγορεύεται ο καφές στους μαθητές στο σχολείο;;
Πέρα από αυτά τα σωστά που έγραψε ο Γιάν²ης, υπάρχουν και άλλοι λόγοι:
1) Το 128 π.Χ. που έγιναν οι κανονισμοί, ο καφές θεωρείτο βλαβερός για τα παιδιά.
2) Το θρανίο δεν είναι από άποψη ισορ²οπίας ασφαλές για το ποτήρι του καφέος, οπότε τα ατυχήματα είναι πιθανά. (Σίγουρα δεν θα ήθελες να χυθεί ο καφές του πισινού σου στην πλάτη σου).


1700157898405.png
 

nearos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,523 μηνύματα.
(Σίγουρα δεν θα ήθελες να χυθεί ο καφές του πισινού σου στην πλάτη σου).
Μπα, μη το λες :bleh:
2) Το θρανίο δεν είναι από άποψη ισορ²οπίας ασφαλές για το ποτήρι του καφέος, οπότε τα ατυχήματα είναι πιθανά.
Σεβαστό.
Εν τελη εφερα μια φραπού στο σχολείο σήμερα, οι περισσότεροι δεν είχανε θέμα, τον ήπια στο διάλειμμα την τριτη ώρα ούτως η άλλως, δεν είχανε θέμα με το να το εχω πανω μου απλως να μην το πιώ εν ωρα μαθήματος
 

Giorgkalo

Νεοφερμένος

Ο Giorgkalo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 18 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ξέρει κάποιος πότε θα ξαναγίνουν εξετάσεις για το κρατικό πτυχίο των αγγλικών;
Χωρις να ειμαι σιγουρος αν ειναι αυτο που λεω ακουσα για το σαβατοκυριακο 25 - 26 Νοεμβριου αλλα δεν ξερω σιγουρα
 

HelloWorld

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ψηφιακών Τεχνών & Κινηματογράφου ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 210 μηνύματα.
Πάνω στο θέμα με τον καφέ πιο πάνω. Μόνο στην δική μου σχολή είναι πιο συχνό να βλέπω συμφοιτητές μου να πίνουν Red Bull/Monster αντί για καφέ;
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,635 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,697 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top