Καφετέρια του iSchool ΙΙ

valentina¡

Νεοφερμένος

Η valentina¡ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Δεν θελω να σε αγχωσω..απλα λεμε ειναι κατι διαφορετικο απο τις εξετασεις του λυκειου...
πχ ..στο λυκειο δεν εκανες ποτε ασκησεις χρονου ?..τοσο για καθε θεμα...? απλα εγραφες...σε εκεινες θελει λεπρομερη χρονομετρηση και εξασκηση.
Τι εννοείς ασκήσεις χρονου;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
Τι εννοείς ασκήσεις χρονου;
να χωριζεις τον χρονο σε οσα θεματα εχεις και να τον τηρεις στα διαγωνισματα του φροντ..
και στο σπιτι αναλογα να λες... αυτη η ασκηση ειναι των 10 λεπτων ..αν την βγαλεις σε 20 εχασες ...και αντε παλι απο την αρχη
 

valentina¡

Νεοφερμένος

Η valentina¡ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
να χωριζεις τον χρονο σε οσα θεματα εχεις και να τον τηρεις στα διαγωνισματα του φροντ..
και στο σπιτι αναλογα να λες... αυτη η ασκηση ειναι των 10 λεπτων ..αν την βγαλεις σε 20 εχασες ...και αντε παλι απο την αρχη
όχι , δεν έχω κάνει κάτι τέτοιο μέχρι τωρα. και φροντιστήριο δεν πηγαίνω οπότε ..
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
όχι , δεν έχω κάνει κάτι τέτοιο μέχρι τωρα. και φροντιστήριο δεν πηγαίνω οπότε ..
Καλα δεν ειναι απαραιτητο το φροντ τωρα ..αλλα ναι πρεπει να το κανεις...
Κοιτα οι πανελληνιες δεν ειναι φυσιολογικες εξετασεις ...ειναι αντοχη στον βασανισμο
Ειδα οτι σου αρεσει η κοσμετολογια ..θεικο επαγγελμα ..μπραβω
 

valentina¡

Νεοφερμένος

Η valentina¡ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Καλα δεν ειναι απαραιτητο το φροντ τωρα ..αλλα ναι πρεπει να το κανεις...
Κοιτα οι πανελληνιες δεν ειναι φυσιολογικες εξετασεις ...ειναι αντοχη στον βασανισμο
Ειδα οτι σου αρεσει η κοσμετολογια ..θεικο επαγγελμα ..μπραβω
κοιτα, οσον αφορα τον χρονο δεν νομίζω ότι θα έχω θεμα, δεν με αγχωνε ποτέ ούτε στις εξετάσεις λυκειου . αλλά όταν φτάσει η ώρα θα το κάνω σίγουρα .
και ναι θα μου αρεσε να ασχοληθώ, ( : τουλάχιστον απο ιεκ γτ αλλιώς δυσκολα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
κοιτα, οσον αφορα τον χρονο δεν νομίζω ότι θα έχω θεμα, δεν με αγχωνε ποτέ ούτε στις εξετάσεις λυκειου . αλλά όταν φτάσει η ώρα θα το κάνω σίγουρα .
και ναι θα μου αρεσε να ασχοληθώ, ( : τουλάχιστον απο ιεκ γτ αλλιώς δυσκολα
χμ... αυτο με τι ιεκ δεν το παω πολυ ... κανενα δικαιωμα για παντα
 

valentina¡

Νεοφερμένος

Η valentina¡ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
χμ... αυτο με τι ιεκ δεν το παω πολυ ... κανενα δικαιωμα για παντα
ΙΕΚ δηλαδη αφού τελειώσω τις σπουδές μου από κάτι άλλο και εξακολουθώ να θέλω να ασχοληθώ/έχω χρόνο .Αν όχι , θα συνεχίσω αυτό που σπούδασα αρχικά 🤷🏻‍♀️
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
ΙΕΚ δηλαδη αφού τελειώσω τις σπουδές μου από κάτι άλλο και εξακολουθώ να θέλω να ασχοληθώ/έχω χρόνο .Αν όχι , θα συνεχίσω αυτό που σπούδασα αρχικά 🤷🏻‍♀️
δυσκολα μου τα λες ..τι ειναι αυτο που θα σπουδασεις αρχικα?
 

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,052 μηνύματα.
380992020_1209584496573641_6944251192500733485_n.jpg


Ας χορτάσουν τα ματάκια σας... :laugh:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
View attachment 122321

Ας χορτάσουν τα ματάκια σας... :laugh:
Ε καλο ειναι αυτο που λεει το βιβλιο.
Δες, σκεψου ,συζητησε, μοιρασου... να δουλεψει το μυαλο,,να βγαλεις σωστη αποφαση..να ακουσεις κατι που εσυ δεν ειδες.
Αυτος ειναι ο βασικος πυλωνας του αγγλικου μαρκετινκ ..team working
Και τηρείται και ευλαβικα απο τους ιαπωνες ..
Εμεις εδω μακραν...''κατσε κατω ρε .... τι ξερεις εσυ?''

Αν βεβαια καταλαβα καλα, οτι αυτο θες να δειξεις?
 

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,052 μηνύματα.
Αν βεβαια καταλαβα καλα, οτι αυτο θες να δειξεις?
Το βρήκα αστείο πως είναι η αποστολή Apollo 1, και όχι 11... Φανταζόμουν οτι το βιβλίο του υπουργείου παιδείας θα το φρόντιζε πιο καλα αυτό. Επίσης, είναι προφανές οτι κοροϊδεύουν την θρησκεία, αφου προσεύχονται σε μια μινιατούρα του πιλοτηρίου του πυραύλου.
Τα ανέφερα αυτά στην καθηγήτρια μου και μου λέει "το ξέρω οτι ακούγεται περίεργο αλλά υπάρχουν φυσικοί, μαθηματικοί, χημικοί, μηχανικοί ακομα και αστροναυτες που ειναι πιστοι χριστιανοί" της λέω δεν διαφωνώ και οτι απλά στην φωτογραφία κοροϊδεύουν και δεν με άφηνε να ολοκληρώσω :whatever::whatever:
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,588 μηνύματα.
Το βρήκα αστείο πως είναι η αποστολή Apollo 1, και όχι 11... Φανταζόμουν οτι το βιβλίο του υπουργείου παιδείας θα το φρόντιζε πιο καλα αυτό. Επίσης, είναι προφανές οτι κοροϊδεύουν την θρησκεία, αφου προσεύχονται σε μια μινιατούρα του πιλοτηρίου του πυραύλου.
Τα ανέφερα αυτά στην καθηγήτρια μου και μου λέει "το ξέρω οτι ακούγεται περίεργο αλλά υπάρχουν φυσικοί, μαθηματικοί, χημικοί, μηχανικοί ακομα και αστροναυτες που ειναι πιστοι χριστιανοί" της λέω δεν διαφωνώ και οτι απλά στην φωτογραφία κοροϊδεύουν και δεν με άφηνε να ολοκληρώσω :whatever::whatever:
Ναι σωστα ,,δεν ξερω βεβαια αν υπήρχε και απολλων 1 ..ισως ναι
Και πιθανων η φωτο να ειναι στημενη..
Αλλα πιστευεις δεν πιστευεις τον θεο θα τον επικαλεστεις οταν ολα τα ανθρωπινα δυνατα μεσα εχουν αποτυχει ..εισαι σε υψιστο κινδυνο και συνηθως τον επικαλεισαι μοναχος σου, οχι με παρεα. νομιζω

Και συ βρε αφορισμενε θρησκευτικου πηγες να κοντραρεις? στις θρησκευτικες λεμε παντα ναι.
 

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,052 μηνύματα.
Και συ βρε αφορισμενε θρησκευτικου πηγες να κοντραρεις? στις θρησκευτικες λεμε παντα ναι.
Mπά, σπάμε πλάκα με την συγκεκριμένη
Είχε μπεί Α' Λυκείου πρώτο μάθημα και μας ρωτούσε αν πιστεύουμε στον θεό και απο τα 28 παιδιά σήκωσαν μόνο τα 5 χέρι και σταμάτησε το μάθημα και για το ενα τεταρτο που ειχε μεινει μεχρι να χτυπήσει κουδούνι είχε βγάλει κομποσκοίνι απο την τσαντα της και προσευχόταν
Μπήκε πριν 2-3 μέρες που κάνουμε τώρα μαζί της Φιλοσοφία στη Β' λυκείου και άρχισε να μας λεει οτι η ΠΕΘ πρέπει να κάνει μηνύσεις γιατι βρήκαν οι μαθητές οι δήθεν άθεοι να παίρνουν απαλλαγή απο τα θρησκευτικά και οτι μας κυβερνούν άθεοι και μασόνες και άρχισα να της λέω στοίχους απο το larry hoover του fly lo τυπου "δεν ακολουθω μασονες και τους κανονες τους εγω, εχω δικη μου φιλοσοφια και δικες μου αρχές και βαδίζω αποκλειστικά στον δικό μου δρόμο, και εκεί βάζω πυλώνες" και μου ελεγε "ετσι μπραβο, ετσι πρεπει".
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Εχω στειλει απο εχθες στον τμηματικο υπευθυνο Ερασμους την εκθεση σκοπιμοτητας να μου την υπογραψει και να μου την στειλει πισω, ωστε να την ανεβασω στην πλατφορμα, εχει απαντησει στα τη΄λεφωνα μου για αποριες, κλπ, αλλα δεν την εχει υπογραψει ακομα και η προθεσμια ειναι μεχρι 25/9.....:dance3:
 

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,052 μηνύματα.
Μαντέψτε ποιανού του έδωκαν λαθος ποίημα και λάθος άσκηση στη λογοτεχνία και κατέληξε να προσπαθεί να συνδέσει άσκηση σχεδιασμενη για το ποίημα "ο Δασκαλος" του Παλαμά με ενα ποίημα για τον εμφύλιο πόλεμο :cool:
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,271 μηνύματα.
Μαντέψτε ποιανού του έδωκαν λαθος ποίημα και λάθος άσκηση στη λογοτεχνία και κατέληξε να προσπαθεί να συνδέσει άσκηση σχεδιασμενη για το ποίημα "ο Δασκαλος" του Παλαμά με ενα ποίημα για τον εμφύλιο πόλεμο :cool:
Αυτά είναι ρουτίνα στο steki . Ευτυχώς είσαι στο ischool :hehe: .
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Πότε ανοίγουν οι εγγραφές στο Πανεπιστήμιο Πατρών; Θα σκάσω 🥲
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,435 μηνύματα.

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Όταν το πανεπιστήμιο σου έχει βγάλει ανακοίνωση για την στέγαση για ΟΛΕΣ τις κατηγορίες φοιτητών εκτός από τους πρωτοετής και δεν έχεις ιδέα πότε θα ξεκινήσουν οι αιτήσεις, αν θα σε δεχτούν καν, και για πόσο χρονικό διάστημα θα μένεις σε ξενοδοχείο που σε εκμεταλλεύονται κανονικότατα για να βγάλουν το φράγκο. :rant:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top