Καφετέρια του iSchool ΙΙ

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
27b2685aed9b985da89524db911f963f.jpg
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Εγώ υποτίθεται γύρισα στην Κέρκυρα για να ξεκινήσω το εαρινό εξάμηνο δυναμικά.... Εν τέλει κάνουμε κατάληψη.
Δεν ξέρω αν αξίζει να γυρίσω σπίτι. Αν είναι να γίνει το ψήφισμα στις 8 του μηνός, κάθομαι. Αν είναι όμως να πάρει παράταση ή να συνεχιστεί η κατάληψη, είχαμε......
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Έχουν βγει οι βαθμοί σε ένα μάθημα αλλά σε εμένα δεν μου τον εμφανίζει. Έστειλα μειλ στον καθηγητή και μου είπε ότι ο βαθμός περάστηκε κανονικά. Λέω οκ θα μπω και αύριο να το δω μπορεί να έχει πρόβλημα το dias. Σήμερα όμως βγήκαν οι βαθμοί ενός άλλου μαθήματος και περάστηκαν κανονικά ενώ το χθεσινό μάθημα ακόμα δεν μου εμφανίζεται :/
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Έχουν βγει οι βαθμοί σε ένα μάθημα αλλά σε εμένα δεν μου τον εμφανίζει. Έστειλα μειλ στον καθηγητή και μου είπε ότι ο βαθμός περάστηκε κανονικά. Λέω οκ θα μπω και αύριο να το δω μπορεί να έχει πρόβλημα το dias. Σήμερα όμως βγήκαν οι βαθμοί ενός άλλου μαθήματος και περάστηκαν κανονικά ενώ το χθεσινό μάθημα ακόμα δεν μου εμφανίζεται :/
Ωχ...ο βαθμος σου ειναι τοσο μεγαλος που δεν φαινεται!!
Μπα οχι ..μαλλον ο δασκαλος εβαλε το δεκαδικο μερος με τελεια και δεν το καταλαβαινει το συστημα.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,794 μηνύματα.
Ναι, απλά μπαίνεις μέσα, κάθεσαι και ακούς

Αδιανόητα πράγματα για σχολεία στο εξωτερικό. Για να μπεις σε ένα σχολείο έχει είσοδο με ραντεβού καθώς οι πόρτες του σχολείου - εσωτερικές και εξωτερικές - ανοίγουν με μαγνητική κάρτα που έχει μόνο το προσωπικό του σχολείου ενώ οι μαθητές έχουν ειδική κάρτα για την εξώπορτα του κτιρίου. :P Στο εσωτερικό υπάρχει το γραφείο υποδοχής και μια μικρή αίθουσα με θρανία ώστε οι μαθητές να κάθονται, να διαβάζουν, να χαλαρώνουν, κτλ, μέχρι να πάνε στις αίθουσες για μάθημα.

Άλλος κόσμος..
 

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,026 μηνύματα.
Ποινολόγιο και μονοήμερη αποβολή :bye2: δυσκολη ετουτη ηζωη
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,791 μηνύματα.

valentina¡

Νεοφερμένος

Η valentina¡ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθήτρια Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,026 μηνύματα.
Ναι, μίλαγα με εναν συμμαθητή μου για τις απόκριες και του λέω οτι θα ντυθώ κουτσαβάκης με μπαγλαμαδάκι και με ρωτάει τι να ντυθεί αυτός και του λέω πάρε τουμπερλέκι και μαντήλα και ελα μαζι μου να ντυθείς μαντάμ. Είχαμε και οι δυο σηκωμενο το χερι για να λαβουμε τον λογο και γυρισε και νομισε οτι την ειπα μαντάμ και μου φωνάζει "μανταμ στα μουτρα σου" και να με κατσαδιάζει μπροστα στην ταξη επι 10 λεπτα. Εν ολίγοις με λεει εκτος τοπου και χρονου και στον κοσμο μου και της λεω με ολο τον σεβασμο σας ευχομαι να μην βρεθειτε ποτε στην Γαλλια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τι ακριβώς έκανες ..
Δε θελει πολλα απ' ότι φαίνεται
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,456 μηνύματα.
Είσαι και Γ λυκείου, συνήθως είναι πιο ελαστικοί.
 

BlackPenBluePen

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και Μαθητής Δημοτικού. Έχει γράψει 1,026 μηνύματα.

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,418 μηνύματα.
Ναι, μίλαγα με εναν συμμαθητή μου για τις απόκριες και του λέω οτι θα ντυθώ κουτσαβάκης με μπαγλαμαδάκι και με ρωτάει τι να ντυθεί αυτός και του λέω πάρε τουμπερλέκι και μαντήλα και ελα μαζι μου να ντυθείς μαντάμ. Είχαμε και οι δυο σηκωμενο το χερι για να λαβουμε τον λογο και γυρισε και νομισε οτι την ειπα μαντάμ και μου φωνάζει "μανταμ στα μουτρα σου" και να με κατσαδιάζει μπροστα στην ταξη επι 10 λεπτα. Εν ολίγοις με λεει εκτος τοπου και χρονου και στον κοσμο μου και της λεω με ολο τον σεβασμο σας ευχομαι να μην βρεθειτε ποτε στην Γαλλια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δε θελει πολλα απ' ότι φαίνεται
όλο και κάτι άλλο θα είπες , τόσο εύκολα μονοήμερη ;
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Το ποινολόγιο τι είναι καν; Πρώτη φορά το ακούω.
Όσο για την αποβολή, έλεος....
μου φωνάζει "μανταμ στα μουτρα σου" και να με κατσαδιάζει μπροστα στην ταξη επι 10 λεπτα. Εν ολίγοις με λεει εκτος τοπου και χρονου και στον κοσμο μου
Ο,ΤΙ χειρότερο. Το μισούσα να με μαλώνει ο καθηγητής/καθηγήτρια μπροστά σε όλους. Μου το έκανε μια φιλόλογος στο λύκειο και μετά απλά σταμάτησα να συμμετέχω στο μάθημά της. Ακόμα την σιχαίνομαι αυτή τη γυναίκα :xtipao:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,456 μηνύματα.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Το ποινολόγιο τι είναι καν; Πρώτη φορά το ακούω.
Είναι ένα τετράδιο στο οποίο (υποτίθεται ότι) γράφονται οι ποινές των μαθητών. Επίσημα λέγεται ¨Βιβλίο Επιβολής Κυρώσεων". Προβλέπεται από εγκυκλίους αν και ουσιαστικά έχει αχρηστευτεί στην πράξη, εκτός από σοβαρά παραπτώματα που πρέπει να καταχωρηθούν για πρόσθετες ενέργειες (π.χ. για αλλαγή σχολικού περιβάλλοντος). Όταν ήμουν στο Γυμνάσιο είχα έναν καθηγητή που κάθε μέρα έγραφε 5-6 άτομα για ασήμαντη αφορμή. Π.χ. "Ο μαθητής Τάδε την ώρα του μαθήματος έκανε νιάου" ή "Η μαθήτρια Δείνα την ώρα του μαθήματος κοιτούσε έξω από το παράθυρο", "Ο μαθητής Ταδόπουλος την ώρα τεστ φτερνίστηκε δυνατά" κλπ.

1710362152577.png
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νοσηλευτικής Πατρών. Έχει γράψει 6,592 μηνύματα.
Στο δικό μου σχολείο έτρωγες μονοήμερη τρομερά δύσκολα. Έπρεπε να σε έχουν κυριολεκτικά «βάλει στο μάτι» επειδή γενικά δημιουργείς προβλήματα. Τώρα τι να σου πω, γνώμη μου πάντα, καλύτερα να το ράβουμε όταν βρισκόμαστε στο σχολείο. Και ας σε κατσαδιάσει, κάτσε να την ακούσεις, πες «Συγγνώμη» και τελείωσε. Μην δίνεις καμία αφορμή για μονοήμερη, είτε φταις είτε όχι. Κρίμα είναι.
 

Unboxholics

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Unboxholics αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Μηχανολόγων Μηχανικών ΑΠΘ και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 936 μηνύματα.
όλο και κάτι άλλο θα είπες , τόσο εύκολα μονοήμερη ;
Ειχα παρει μονοημερη στο λυκειο επειδη αντι για 8 πηγα 8:05 στο σχολειο😅 και ειχε ριξει σε μπολικα ατομα εκεινη την μερα είτε γιατι πηγαν ιδια ωρα με εμενα ειτε πιο μετα 🤣
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.
Ειχα παρει μονοημερη στο λυκειο επειδη αντι για 8 πηγα 8:05 στο σχολειο😅 και ειχε ριξει σε μπολικα ατομα εκεινη την μερα είτε γιατι πηγαν ιδια ωρα με εμενα ειτε πιο μετα 🤣
Αυτό. Τίποτα άλλο :hehe:.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top